Şimdi Ara

Samsung LE 40A656 Acılma sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2009 Yılında aldığım Samsung LE 40A656 lcd bu aralar zor acılıyor..
    Kumandadan acmaya calısdığımda acılış ve kapanış sesi veriyor sonra ön paneldeki kırmızı ışık yanıp yanıp sönüyor... Uzun uğraş sonunda lcd acıyorum ... .. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba...???

• büyük bir ihtimal anakarttan kaynaklanıyor. servisi çağırıp baktırman lazım.
  • ana kartda pahalı bir seydir yaa....

ama tv acıldıkdan sonra gorunsuz calısıyor...

calışmasında bir sorun yok
  • http://bmert.net/2011/05/29/samsung-...unu-ve-tamiri/

Yukarudaki linkdeki (allah razı olsun linki verenden) gibi Lcd süküldü ve besleme devresindeki 3 adet kapasitörleri şişdiği farkedildi...

İlgili besleme devresi sökülerek basit bir tv tamircisine götürdüm.. Ben aceleci olduğumdan dolayı hafta sonunu beklemedim.. 15 tl verilerek kapasitörleri değişdi 3 ... Tamirci arkadaşlar sağ olsunlar 75 TL'den kapı acanlar var.. Yetkili servis tamiratına 250 TL besleme kartının değişmesi 350 TL ucmus bunlar ucmus.. Allah kımseyı dusurmesın bunların eline.... 3 tl lik bir parca icin neler istiyorlar neler...Sağlıcakla kalın........

• http://bmert.net/2011/05/29/samsung-lcd-tvlerdeki-acilma-sorunu-ve-tamiri/comment-page-4/#comment-42831

Yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi bu linkte tamirini anlatan değerli arkadaşımıza çok çok teşekkür ediyorum..40a656 açılmamaya başlamıştı..Internette araştırırken bu linki buldum..okuduktan sonra denemek için yetkili servisi aradım 400 TL.dedi..Daha sonra TV' yi tanıdık!!bir tamirciye götürdüm bunun 17 kondansatörü birde voltajdan powerkartı yanmış 350 tl olur dedi tanıdık olan!! Oha deyince peki yan sanayi kullanalım 280 olsun dedi! En son anakartını alıp linkteki çözüme göre mahalledeki tamirciye şunları değiştir misin dedim, 7 dk.sürdü, 30 TL.verdim (- ki zamanım olsa ve evim 30 km.uzakta olmasa Ankara Konya sokakta 15 TL.ye yapılırdı), şimdi canavar gibi seyrediyorum. Tekrar tekrar teşekkürler, bu yetkili servis ve yetkisiz olup üçkağıtçı olan servisleri de esefle kınıyorum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.