Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.478
Cevap
48
Favori
139.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snbx

merhaba,

bu tv yi kullanıp optik çıkıştan otomatik 5.1 ses alan varmı ?

Birde smarthub a girdiğimde hdr otomatik olarak açık konumuna geçiyor. Bu şekilde kalsın mı yoksa örneğin hdmı 1 için yaptığım geçerli ayarları mı kullanayım kapalı yapıp.

Ben Optik cikistan aliyorum 5.1. Ses sistemi de eski jenerasyon Samsung. Modeli tam hatirlamiyorum. Dolby DTS (Digital Surround) ayarlarinda kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç gün önce Gittigidiyor daki media markt mağazasından Samsung 49KS8500 modelini aldım ve bugün kurulum yapıldı.

Herhangi bir olası soruna rastlamadım.

Ve Tv yi her yönü ile çok beğendim.

Böyle herşeyi olan bir modelde neden TKGS ve tv den usb ye kayıt seçeneği yok bir onu anlamadım :)

Yetkili servis teknosa dan aldığım ipli duvar aparatını güvensiz buldu ve Samsung un kendi aparatı dediği Digiworld marka bir aparatı orijinal Samsung aparatı fiyatından güzelce kitledi. Tabi bununla da yetinmeyip bir de korumalı 4 lü prizi de sattı ki satış taktiği olarak tam can alıcı noktadan vurup, bunu alırsanız 2 sene boyunca voltaj ile ilgili TV de sorun olursa garanti ye bunu aldığınız için sokuyoruz, formada da bunu belirtiyoruz dediği için onu da aldım eş mahkum.

Bu arada Pos cihazı kullanmıyorlar, fiş vermiyorlar (belki sonra adrese yollarlar faturaları ama emin değilim) ve üstünüzde o kadar nakit yok ise atm ye kadar da götürüyorlar ama geri getirmiyorlar :)))

Daha güzelleri sizlerin olsun.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 26 Şubat 2017; 4:12:56 >

• Beyler ben tüketici mahkemesine gitmek istiyorum mahkemede nekadar para gider acaba bilen varmi

• 4. Girişte Arc diye ibare var ps pro yu hangisine takmalıyım hangisi daha iyi performans verir farkı varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cann89 -- 27 Şubat 2017; 16:54:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde uzman ayarlarından şu özelliği açtım 1 ve 4 nolu girişte bunu açınca hdr aktif yazıyor ps de

Ayıca şu video da anlatıyor

https://youtu.be/tqZTUljf3nw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cann89 -- 27 Şubat 2017; 19:19:4 >

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Öncelikle güle güle kullanın.

Samsung teknik servisin sattığı 4 lü priz hangi marka idi? Tunçmatikmi? Birde kaça sattı prizi?

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Samsung teknik servisin sattığı 4 lü priz hangi marka idi? Tunçmatikmi? Birde kaça sattı prizi?

Hocam merhaba

KS8500 kullanıyorum bi sorum olacak size hdmi uhd color seçeneği var özel ayarlarda ben hdmi 1 ve 2 kullanıyorum 1 digiturk 2 ps pro şimdi sorum şu ps proda bu seçenek acık ve sıkıntı yok açmamın sebebi hdr ama digiturk de acınca görüntü geliyor ses gelmiyor bende mecburen hdmi 1 i kapattım bunun sebebi nedir ben kablo olabilir diye düşünüyorum hd kablo eski mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cann89

quote:

Hocam merhaba

KS8500 kullanıyorum bi sorum olacak size hdmi uhd color seçeneği var özel ayarlarda ben hdmi 1 ve 2 kullanıyorum 1 digiturk 2 ps pro şimdi sorum şu ps proda bu seçenek acık ve sıkıntı yok açmamın sebebi hdr ama digiturk de acınca görüntü geliyor ses gelmiyor bende mecburen hdmi 1 i kapattım bunun sebebi nedir ben kablo olabilir diye düşünüyorum hd kablo eski mi acaba ?

Bende de aynısı dostum,ses yok görüntü var,mecburen kapatıyorum bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: serden

quote:

Orijinalden alıntı: cann89

quote:

Hocam merhaba

Bende de aynısı dostum,ses yok görüntü var,mecburen kapatıyorum bende.

Hocam ben nedenini buldum digiturk kullanıyorum 1080p forumda digiturk konusunda yazmışlar 4K kutuya geçince düzeldi diye

• Arkadaşlar uhd color seçeneğini sadece 4K desteği olan cihazlar için açmalısınız. Kablo ile ilgisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

Arkadaşlar uhd color seçeneğini sadece 4K desteği olan cihazlar için açmalısınız. Kablo ile ilgisi yok.

Hocam bilgi için çok teşekkürler geçte olsa ögrendim ps4 pro da açık şimdi digiturk kutusunuda 4K değiştiriyorum ondan sonra açarım

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Daha güzelleri sizin olsun.

4 lü priz Legrand marka ve aslında kaliteli durduğu aşikar.
    130 TL ödedim.
    Bu arada servis elemanı bu ürünü satarken, voltaj sorunlarında TV ye bir şey olursa Tv yi bunun içinde 2 sene garanti kapsamında tutuyoruz derken Samsung garantisi altında olarak belirtmişti ki
    bugün araştırdım ve Samsung Türkiye çağrı merkezi ile de konuştum.
    3. parti ürünler için böyle bir garanti vermediklerini söylediler ama kısa bir süre sonra da yetkili servis beni arayıp, elemanın yanlış ifade ettiğini ama sattıkları bu ürün sonrasında olası
    voltaj problemleri ile TV nin zarar görmesi halinde kendi yetkili servisleri üzerinden hiç bir ücret talep edilmeden yapılacağını belirtti.
    Hatta ödeme sırasında verilmeyen hem duvar askı aparatının (samsung marka diye satan elemanın yanında kutunun üstüne bakmamıştım ama o da digiworld çıktı ve 200 TL idi fiyatı)
    hem de 4 lü korumalı prizin faturasını yarın adresime göndereceklerini belirttiler.

Sanırım biraz da çağrı merkezi ile yaptığım konuşma sonrası merkezce aranmaları neticesinde durumu izah ettiler ki bir gün de onlarca TV yi montaja giden arkadaşların da hele ki hafta sonu yoğunluğunda akılları karışık olabiliyor ve
    başlangıcı biraz düşündürücü olsa da sonucu tatmin edici oldu benim için açıkçası.
    Tabi Teknosa'nın 80 TL lik kavisli TV ler için satılan yanlış hatırlamıyor isem VPW marka askı aparatına güvenmem ben diyip, Samsung diye Digiworld marka 200 TL lik askı aparatını ki o para edeceğini de asla sanmıyorum, vermeleri yine de biraz rahatsız edici geldi bana.

Sonuç olarak, hesapta olmayan 330 TL hafta sonu günahımız oldu ama sanırım değdi.
    TV den gerçekten keyif alıyorum ve yeni modeller azıcık aklımda hala kalsa da iyi ki almışım diyorum.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 28 Şubat 2017; 2:20:40 >

Hayırlı olsun hocam. Sanki gönlün ks8000 den yanaydı öyle hatırlıyorum

• Yeni sürüm 1165 geldi

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sevgili @atabey444

KS8000 serisine hiç bakmadım.

Oda ve izleme konumum itibari ile 49 inç bile büyük gelir diye

korkuyordum ki şimdi acaba 55 inç mi alsaydım bile diyorum :)

Ve gariptir ki Tv nin boyutuna 2 metrelik izleme mesafesinde bile 1 günde alıştım ve asla gözümü yormuyor ya da odak noktası sorunu yaşatmıyor.

Curved olması nedeni ile mi bahsettiğim durumları yaşamadım bilemiyorum ama almakta geç bile kalmışım diyorum.

Saygılarımla...

Ben 60ks8000 kullanıyorum izleme mesafem 2 buçuk metre. İlk zamanlar çok garip geldi ama biraz kullanınca göz alışıyor ama yinede büyük sonuçta. Quantum dot ve 10 bit panel gerçekten muazzam bir uyum.

• cann89 kullanıcısına yanıt
    Yeni sürümde yenilenen neler acaba? Deneyen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serden

Yeni sürümde yenilenen neler acaba? Deneyen varmı?

Hocam 1 saniyede yükledi güncellemeyi yenilik olacağını zannetmiyorum ufak bir hata giderilmesi için yapılmış olabilir

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    Siz de güle güle kullanın.

Farklı bir başlıkta da mesajlarınızı hatırlıyorum ve genel olarak incelediğim kadarı ile 60KS8000 serisi gerçekten başarılı bir Tv.

Kullanıcısını mutlu ettiği aşikar.

Geçmiş zamanda LG kullanıyordum ki telefondan pc monitörüne Samsung kullanırken TV de nasip bugüne imiş.

Yorumlarda çıkacak yeni Q serisi içinde iyi şeyler yazılmakta ki merak etmiyor da değilim. Kullanım alışkanlıklarımda akıllı tv, modül kullanımı ve USB den film dizi izleme önceliğim vardı ve bunları başarılı şekilde yapıyor bana göre. Sanırım yeni Q serisinde akıllı tv deki Tizen yeni versiyonda biraz daha geliştirilmiş, ara yüzü ile oynanmış.

Tv güncellemeleri hakkında fazla bir bilgim yok ve araştırma şansım olmadı.

Bir önceki K, KS gibi serilere bu tarz arayüz güncellemeleri verilir mi bilmiyorum ama son zamlarla 2017 modellerin ciddi yüksek rakamlardan çıkacağı da aşikar.

2017 modellerde her yönden çok fazla değişik olacaksa belki geçerim, kimbilir.

Saygılarımla...

• 49ks8500 kullanıyorum. Dahili uydu alıcısı ile merkezi sistemden yayın alıyorum. HDR açık şekilde tv8 hd kanalında inanılmaz derecede donmalar oluyor. HDR kapattım bir nebze düzeldi ama ara sıra yapıyor. Ama hdr açıkken sanki tvyi bogazliyorlar. Bunun sebebi ne olabilir. Merkezi sistemde sinyal zayıflığı mi yoksa dahili uydu alıcısının yetersizliği mi?

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.