Şimdi Ara

Samsung kötü gidişe dur diyemiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
2.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonundan Kamyonete kadar heryere maydonoz olursan olacağı bu.
    Bir yere odaklan arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Aşırı fazla model ana modellerin satışını baltaliyor,surekli yeni model cikarinca insanin 6 aylik telefonu demode oluyor.sahsi fikrim modeller 2 yilda bir çıkmalı.Bu sayede daha heyecan verici olur.

Bu saatten sonra iki yılda bir çıkarmaya kalksa daha çok zarar eder.
    Çıkardığı amiral gemisinden 1 sene sonra çıkan diğer bir amiral gemisi ondan her halükarda iyi olacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kötü gidişin güncelleme ile, kullanılan malzeme kalitesi ile falan uzaktan yakından ilgisi yok.

1- Tüketicilerinin %70-80'i cihazı kullanım ömürleri boyunca neredeyse hiç güncellemiyorlar. Kutudan nasıl çıkardıysala o şekilde çöpe atıyorlar.

2- Malzeme kalitesi bir iki niş marka hariç hep aynı seviyede. Dolayısıyla düşüşün sebebi bu da olamaz.

Peki nedir bu düşüşün sebebi?

Fire_67 rumuzlu arkadaşın da belirttiği gibi sebep rekabet... 2012 - 2013 de Samsung ile rekabet eden tek firma HTC idi Android tarafında. HTC nin yanına Sony, LG ve Motorola da katıldı. Yetmedi bir de hiç hesapta olmayan Çinli üreticiler; Xiaomi, Oppo, One Plus, Huawei gibi markalar çıktı.

349 Dolara satılan Oneplus One piyasaya çok büyük bir darbe vurdu. Belki büyük satış rekorları kıramadı ama 350 dolara 700 - 800 dolarlık cihaz kalitesinde ürün yapılabileceğini gösterdi. Şimdi 300-350 Dolar seviyesinde ama 700-800 Dolar kalitesinde ürün fışkırıyor Çinli ve Tayvanlı firmalardan.. Bu durumdan en çok etkilenecek firma da Samsung. Zira Android piyasasının %50 si onun elindeydi. Çinlilerin bu yükselişi karşısında en büyük darbeyi mecburen Samsung yiyecekti ve yedi de...

Apple rahat. Zira Çinliler iOS cihaz çıkartamıyorlar. Çıkartabilseler kesinlikle aynı sıkıntıyı Apple'da yaşardı hem de çok daha şiddetli yaşardı bana göre.

• Galaxy S3 çıktığında One X dışında tek rakibi bile yoktu. S4 Çıkmasıyla LG Optimus G, Z, One, N4 gibi bir sürü rakibi çıktı. S5'de bu rakipler dahada arttı ayrıca çinli üreticiler işin içine girdi. Satışların düşmesi normal. Samsung'un Note serisi dışında alınabilcek bir seri artık görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEKIN corp.

Bunlar hep çinlilerin suçu. Adamlar en ucuza note 4 den bile iyi telefonlar çıkartıyor. Mesela meizu mx4.

Note 4'ten iyi demek uçmayalım fazla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Bu kötü gidişin güncelleme ile, kullanılan malzeme kalitesi ile falan uzaktan yakından ilgisi yok.

1- Tüketicilerinin %70-80'i cihazı kullanım ömürleri boyunca neredeyse hiç güncellemiyorlar. Kutudan nasıl çıkardıysala o şekilde çöpe atıyorlar.

2- Malzeme kalitesi bir iki niş marka hariç hep aynı seviyede. Dolayısıyla düşüşün sebebi bu da olamaz.

Peki nedir bu düşüşün sebebi?

Fire_67 rumuzlu arkadaşın da belirttiği gibi sebep rekabet... 2012 - 2013 de Samsung ile rekabet eden tek firma HTC idi Android tarafında. HTC nin yanına Sony, LG ve Motorola da katıldı. Yetmedi bir de hiç hesapta olmayan Çinli üreticiler; Xiaomi, Oppo, One Plus, Huawei gibi markalar çıktı.

349 Dolara satılan Oneplus One piyasaya çok büyük bir darbe vurdu. Belki büyük satış rekorları kıramadı ama 350 dolara 700 - 800 dolarlık cihaz kalitesinde ürün yapılabileceğini gösterdi. Şimdi 300-350 Dolar seviyesinde ama 700-800 Dolar kalitesinde ürün fışkırıyor Çinli ve Tayvanlı firmalardan.. Bu durumdan en çok etkilenecek firma da Samsung. Zira Android piyasasının %50 si onun elindeydi. Çinlilerin bu yükselişi karşısında en büyük darbeyi mecburen Samsung yiyecekti ve yedi de...

Apple rahat. Zira Çinliler iOS cihaz çıkartamıyorlar. Çıkartabilseler kesinlikle aynı sıkıntıyı Apple'da yaşardı hem de çok daha şiddetli yaşardı bana göre.

Nokta.

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

piyasanın doyması diye birşey var.
    eşim hala s3 ben s4 kullanıyorum. Ergen zamanlarımızda bittiğinden cpu veya saliselerle ilgilenmiyoruz.
    s3 50 milyon sattı,
    ee s3 ten memnun olmayıp s4 e geçen 40 milyon sattı.

paranın nasıl kazanıldığından bi haber ergenler dışında telefon değiştirip oyun oynamak
    arzusunda çok insan yok.

güncelleme vs kıytırık detaylar, s4 4.4.2 hiç problemsiz, ben 4. 2 .2 yide çok beğenirdim.
    velhasıl doyum diye birşey var, ergenlikten çıkanların ayağı yavaştan yere değiyor.

O zaman sadece oun oynayan ergenlerin amiral gemisi dediğimiz telefonları alması lazım ama durumu olan herkes amiral gemisi telefonları alyor.yüksek özellik bi render için vardır birde oyun.telefonlarda da bu durum geçerli.yüksek işlemci ram vb. 1-yüksek grafikli oyun 2-yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video için vardır. Ama sorsanız o telefonu kullananların %5 i filan telefonu tam kapasitesiyle kullanıyordur

• Bir çok etmen var ama benim samsung almama sebebin iğrenç arayüz ve kasa kalitesi onun dısında donanım olarak cok begendiğim bir firma bu iki hata duzeltilirse gidip cok rahat samsunga para veririm.

• piyasanın doyuma ulaşması bunun ana sebebi. bir diğer sebebi de donanım olarak ekstra bir şey sunamamasıdır. qualcomm aldı başını gitti herkes işlemciyi ondan alıyor. z3,m8,s5,g3 hepsi aynı işlemciyi kullanıyor. performans olarak fark kalmayınca millet tasarıma malzeme kalitesine bakmaya başladı ve samsung bunlarda geride. haberde yanlış yorumlanan şey de bu. üst seviyede samsungun payını apple değil; sony,lg ve htc çaldı. alt seviyede ise çinliler.

• bunu tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok. Kaymak dönemi geçti artık daha küçük firmalar bu işi götürmeye başlayacak ve üst seviye os vb üreten firmalar.

• Yara bandından hemşire terliğinden damacanadan ilham alırsa olacağı buydu.

• global tuketim tokezliyor, enerji isteksizligi petrolu yikiyor.
    genis yelpazeli samsung genis etkileniyor.

• He he Samsung bitmiş batmış..
    2009 dan bu yana tum firmalarin pazar payi degerleri grafikte mevcut..
    Dikkat ederseniz son 2 ceyrekte Samsung la birlikte Apple da dususe gecmis..
    Çinliler ise komik pazar paylariyla stabil devam ediyor..Birakin Samsung u Apple i anca kendi dengi firmasini etkiler o satislarla..

Bos bos yorumlara karnimiz tok..

Samsung bas bas bagiriyor ben KRAL ım diye..Nokia gibi özürlü firmayla karistirmayin Samsung u..Samsung & Apple ve digerleri var..Bu kadar açık ve net..Coook uzun yillar da boyle gidecek..
    Samsung kötü gidişe dur diyemiyor

• Bu politikayla devam ederse hiç diyemez zaten

• Bu duraklamanin bazi unsurlari var.

1- Piyasanin doymasi

2- Ucuz telefon ureten firmalar

3- Samsung da memnun olmayan kullanicilar

4- Az da olsa guncelleme ve yazilim sorunu ceken kullanicilar.

Ben sahsen yeni telefon alacak olsam Samsung son secenek olarak yer aliyor. İnsanlar artik ucuz ama is goren cihazlar aliyorlar. Burda gelecek deki sıkıntı ise kendi sistemine sahip olmayan firmalarin yazilim anlaminda zorlanmasi olacak. Apple burda daha sansli yazilimi ortalik olmadigindan. İleriki zamanlar da piyasa daha da kizisacam.

• Farklı tasarıma gitmiyorlar sürekli galaxy adı altında bir ton telefona var. Farklı isim, farklı tasarımı olan bir seri oluşturmaları lazım.

• Birbirinin aynı tasarım ve donanımda sürüyle telefon çıkarıp durmayı marifet sanırsa olacağı budur. Her çıkardığına aynı desteği verebilse tamam diyeceğim ama bikaç model dışında hiçbiri güncellenmiyor. S4 mini aylar oldu 4.4 çıkardılar ama hala Türkiye'de yok. Haritada yerini bilmediğim ülkelere bile çıkmış bize yok. S4 mini yine bilinen popüler bir model. Grandlar neolar bilmem neler envayi çeşit birbirinin aynısı bi sürü model var. Tam bir çöplük oldu ürün gamları. Adlarını saymaya kalksan zaten günler sürecek.
  • Hakettiği buydu iyi oldu sen plastik telefonları itele millete sonra vay efendim eskisi gibi satamiyoruz

İmza: s3 mini kullanıcısı

• Samsungun yaptığı hata belli bir çok model piyasaya sürmeleri ve bunlarıda faiş fiyattan çıkarması. Önemli olarak sadece S serisi ve Note serisine yatırım yapsa daha iyi olabilir. Bana göre Samsung haladaha en üst seviyelerde kalır kaldıki bir marka objesi taşıyor genel olarak her telefonu alınıyor.
  • Onu da ben düşünmeyeceğim. Kullandığım S5'ten gerçekten memnunum ve hangisi daha cazip gelirse onu tercih ederim. Ama bu saatten sonra S5'i değiştirmeme sebep olacak pek bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Herkes fiyatlara laf etmiş de alan var ki satıyorlar o fiyata. Alınmayınca fiyatlar da düşüyor, güncelleme de geliyor. Peynir ekmek gibi S3 ve şimdi de S4 satıyorlar. Siz burada birkaç bin kişi kızsanız da diğer yüz binlerce kullanıcı halinden memnun.Uzun lafın kısası Samsung en azla en fazlayı almaya bakıyor ve satışları birazcık düştü o kadar. Onu da yüksek kar oranıyla dengeliyor zaten.

Güncel bir telefonu olan da değiştirmeyi düşünmüyor. Çünkü ihtiyacı yok, geçeceği cihaz ile aynı şeyleri aynı kalitede aynı şekilde yapacağı için değiştirmek cazip gelmiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.