Şimdi Ara

Samsung kötü çalışma koşulları yüzünden hastalanan işçilerden ve ailelerinden özür diledi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung yetkililerinin beli yamuk kalacak sonunda.. sanki bilmiyorlar ucuz işçilik için fabrikaları çine kuruyorlar sonra özür dileriz oldu!

• Bence bu aşağılık bir aldatmaca özür diliyorlar sonra aynen devam edecekler. Bu vallahi dünyanın her yerinde aynı ama bizim bir farkımız var 50 bin çocuk kanserden ölse bile bir Allahın kulu sorumluluk alıp özür dileme erdeminde bulunmuyorlar adamlarda en azından bu var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Bi bitmediniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Heart Rebellion

Bu yazını bilgisayardan, tabletten veya telefondan yazıyorsun. Bilmen gerekir ki bu cihazlar üretilirken doğa kirlendi. Bu yaptığın iki yüzlülük :).

Diğer saçmaladığın konu ise GDO. Eğer GDO yasaklansın istiyorsan, milyonlarca insanın ölüm fermanını imzalamışsın demektir. Milyarlarca insanı besleyebilmek için GDO şuan için gerekliliktir. Duyar kasmayalım boş yere...
    Saçmalamışsın!

• Kapitalist sarı ıktan olunca övülmeli kafası nerde satılıyo, ben de almak istiyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 24 Kasım 2018; 18:44:56 >
    Hayırdır ?

• kim şu zamanda 4-4 lük iş yapıyor siz gidin türkiye koşullarını bir görün kaç kişi türkiye de ağır iş koşullarında bir fabrikada çalıştı? adamlar tazminat teklif ettiği gibi birde üstüne özür dilemişler daha ne olsun bence gayet dürüst bir davranış siz birde diğerlerini göz önüne getirin bakalım kaç kişi böyle bir hareket yapıyor bunları da düşünün ha son bir şey! bu yaptıkları tabi ki affedilir bir şey değil günümüzde işçi olmak gerçekten çok zor! verilen cezaların en ağırlarını hak ediyorlar madem büyük şirketler bunlar önce güvenliklerini almak zorundalar..

• Haberi nasıl okuyorsunuz bilmiyorum. Önce okuyun bi:

"Samsung, yapılan basın toplantısında ara bulucuların teklif etmiş olduğu tazminat bedelini de kabul ettiklerini ve mağdurların ailelerinin 2028 yılına kadar tazminat talebinde bulunabileceklerini duyurdu."

Adamlar tazminat veriyorlar, eğilip özür diliyorlar. Bir de 2028 e kadar mağdurlar tazminat talebi edebilirler diyorlar.
    Daha naapsın adam, ağzıyla kuş mu tutsun.

Bizde "Bu milletin a..... koyacağız deyip, koyup, bi de vergi borcunu sildiriyorlar ya...
  • samsung' un knox bahanesiyle root' lu cep telefonlarını neden garanti dışında bıraktıklarını şimdi daha iyi anlıyorum. acaba kendi çalışanı bu hastalıklara maruz kalıyorsa son kullacının akibeti ne olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Türkiyeye kurun fabrikaları.
    - Bu işin fıtratında var

- Allah böyle nasip etmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Deveye diken bizimkilere cengiz gibileri yakışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Merak ediyorum da. Tüm bu şirketler batınca eline ne geçecek? Eline bir şey geçmeyeceği gibi birçok şeyden de mahrum kalacaksın bu şirketler olmazsa. Aklında bulundur bence.
    Neyden mahrum kalacakmisiz. Babasinin hayrina mi gelistiriyor teknolojiyi. Essek yukuyle gelir elde ediyorlar,

Essek gibi de dikkat etmek zorunda calisanin sagligina.

Argumanin nedir sacmaladigima dair?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hali hazırda Koreli firmalar var zaten Türk çalışanların kanını emiyorlar.

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    işte şehir efsanelerine inanan bi kitle var androidi hala ilk çıktığı gibi sananlarla aynı kafa

• Bu sorun sadece samsung da yok malesef. Teknoloji firmalarının fabrikalarında çalışan tüm işçiler aynı mağduriyeti yaşıyodur eminim. Apple in üretim yaptırdığı foxconn da vir sürü intihar vakası oldu. Bunları normal karşılıyo olmak çok üzücü gerçekten.

• DooD_Rox D kullanıcısına yanıt
    Bu firmalar sadece telefon üretmiyor. Arkadaşın "hepsi batsın" dediği firmalar batınca ne olacak? Kullandığın kamera, ram, ekran, çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyon, fırın. Her şey bu adamların elinde neredeyse. Firmaları batırmak da bize yakışıyor zaten. Çok basit söylemesi.

• Samsung esas;
    -halen 8gb'lık telefon yapmasından
    -1-1,5 gb ram kullanmasından
    -düşük kapasite pil koymasından
    -bir modelin saçma sapan bir sürü versiyonunu yapmasından
    -çoğu modeline güncelleme vermemesinden dolayı

tüketicilerden özür dilesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Bu firmalar sadece telefon üretmiyor. Arkadaşın "hepsi batsın" dediği firmalar batınca ne olacak? Kullandığın kamera, ram, ekran, çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyon, fırın. Her şey bu adamların elinde neredeyse. Firmaları batırmak da bize yakışıyor zaten. Çok basit söylemesi.
    yahu sen neden aynı şeyleri yazıp duruyosun. Ne yapayım yav bunun elindeyse, İnsan gebertmesine göz mü? yumalım. Sanki insanlık adına bedava teknoloji veriyor. Zaten saydığın sektörlerin hiçbirinde lider konumda da değil. Adam gibi iş yapmıyorsa batsın tabi. 3.sınıf dünya ülkelerine gidip, istihdam sağlıyorum teknoloji üretiyorum ayağına devletlerin kaynaklarını, insanlarını sömür. Sonra ben teknoloji üret... falan filan ulan kapitalizm ne hale getirmiş milleti.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.