Şimdi Ara

Samsung Klimalar Nasıl?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
63.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gigipost

samsung genel olarak telefon teknolojisinde iyi olan bir firma bence alacaksan arçelik ya da beko nun klimalarından tercih et.

Öyle yapacağım zaten. Arçelik inverteri gözüme kestirdim. Keşif için bile servis ücreti alan kimbilir kurulumda neler çıkartır. ??
    Şikayetvar'a baktım, Samsung ile ilgili günde ortalama 30 şikayet geliyor. Hepsine de aynı cevap verilmiş. Hele şunu da gördükten sonra bir daha pek muhatap olmam sanırım, ne olur ne olmaz bir de üzerine laf işitmeyelim.

• Arkadaşlar daha önce bu forumdan okuduğum kadarı ile almış olduğum klima için servisten vakumlama talep ettim, adam 2 dk taktı çıkardı, ben daha uzun süre olmasını istedim ancak vakum makinesi farklı yeterli vs zırvaladı. Kullanım kılavuzunu okuduğumda ise en az 15-20 dk yazıyordu, daha sonra servise talebimi ilettim ve ne dese beğenirsiniz bizim için 2 dk yeterli, kitapçıkta ne yazdığı bizi ilgilendirmez. Durumu Samsung Müsteri Hizmetlerine bildirdim 15 gün sonra dönüş yaptılar ve servisin dediği doğru yeterli görmüşlerse 2 dk tamamdır dediler. Bende anında diğer odaya aldığım 2. Samsung klima siperişini iptal ettim bir daha da yanından geçmem ama Sanayi Bakanlığı bunlara nasıl izin veriyor, madem kullanım kılavuzunu ne diye yanında veriyorsunuz anlamıyorum. Ben artık geçtim ama durumu yurtdışı Samsunga bildireceğim ve bir daha kullanım kılavuzunda çoçuklarım için masallar yazmalarını isteyeceğim belki bir işe yarar! Burada çok uyarı yapılmıştı Samsung servilseri konusunda ben dinlemedim ama alacak olanların aklında olsun ve gerçekten uzak dursunlar ha denemesi en aşağı 1000 tl :) yardımcı olması açısından!

• Samsung klimamı tüylerim diken diken oldu bak bu marka adamı sinir hastası eder
  • Yorumları okumadan 12000 lik maldives inverter aldım. montajında da bulunamadım. garanti uzatma işlemi var mı bu klimalarda? Şimdilik soğutmada bir sıkıntısı yok gibi bakalım önümüz kış bir de kışın görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h0c@

Yorumları okumadan 12000 lik maldives inverter aldım. montajında da bulunamadım. garanti uzatma işlemi var mı bu klimalarda? Şimdilik soğutmada bir sıkıntısı yok gibi bakalım önümüz kış bir de kışın görürüz.

geri ver samsung klima olarak japın markalar kadar yi değil paraya yazık olmuş
  • Samsung klimalardan 2 arkadaşımda var memnunlar..
    ama servis rezalet.. bu ayın 1 inde aldım klimayı 6 sında zor bela monte ettirdim.. şimdide soğutmuyor.. monte eden servis bakım tamirat yapmıyormuş..arıza kaydı açtırdım ne arayan var ne soran.. 13 gündür öylece duruyor.. işin kötüsü eşim hamile ve hamileler bilindiği üzere sıcaktan çok fazla bunalırlar. sırf onun için almıştım ama kullanamıyorum.. yani lüks değil ihtiyaç benim için.. yaz bitiyor.. klima bana ben klimaya bakıyorum..
    en başta bahsettiğim 2 arkadaşımda da aynı sorun olmuş..monte ediyorlar bir süre sonra çalışmıyor. ya gaz ya elektrik problemi oluyor.. 2.kez servisi çağırmanız gerekiyor.. monte edenler ehil değil yada işlerini hakkını vererek yapmıyorlar.. bu yüzdende rezillik oluyor..
    tavsiye etmem almayın...servisten çok çekersiniz..
  • eski modellerini çinde ürettiğini bildiğim için pek sıcak bakmıyordum...
    ama yeni serileri (AR5000,AR7000,AR9000 tayland üretimi
    bilinen büyük markalarda (mitsubishi,daikın vb.)tayland üretimi cihazlardır.
    Samsung klimalarda daha ucuza ve eşdeğer kalitede ürünlerdir..
    ben kendi evimde mitsubishi ve fuji kullanıyorum çocuk odası için samsung tercih ettim AR7000...
    Ve gerçekten mükemmel iç ve dış ünite o kadar sessizki anlatamam...
    emin olun samsung telefon ve tv de olduğu gibi klimada'da bu sektörde adından söz ettirecek...
    yeni filtre sistemi yeni fan sistemi V şeklinde kanatları üçgen tasarımı virusdoctor programı
    hava kanalları içinde led aydınlatma gibi yeniliklere imza attı...
    ayrıca her sene kendisini dahada geliştiriyor...
  • spawn07 S kullanıcısına yanıt
    Bende de ar7000 18 binlik var bütün gün gece gündüz çalışıyor.Bütün odaları serinlrtiyor.Çok memnunum.İç ünitede ses yok fakat dış ünitede inleme sesi gibi bir ses duyuyorum balkona çıkınca.O da normal bütün klimalarda oluyormuş.Ama şu hava kanalındaki led hangi seride var acaba ar7000 de yok heralde.Aylık faturamda günde en az 16 saat çalışıp bütün odaları evi 145 metre kare soğutmaya çalışıyor.Fatura 100 tl extradan geldi.Normai mi bilmiyorum ama ben performansından çok memnun kaldım.Bu standart da mitsubişi klima 5000 bin tl civarındaydı.Ben 2600 almıştım.Gerisini alacak olan arkadaşlar düşünsün...
  • mypolo kullanıcısına yanıt
    mypolo..kumandanın açma kapama(turuncu)düğmesinin solundaki düğmeye basınca yanıyor led ışıklar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

mypolo..kumandanın açma kapama(turuncu)düğmesinin solundaki düğmeye basınca yanıyor led ışıklar..

Dostum bende o tuş doctor virüs ama basınca yanmıyor yok heralde benim cihaz da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    cihazlarımız aynı sanırım Ar7000 sen de o tuşa yuvarlak noktalı yere basınca yanıyor mu emin misin?
  • Bu arada Türkiye deki klimaların hiç birinde mavi led ışığın olmadığı yazıyor sitesinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mypolo -- 18 Ağustos 2014; 13:10:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    samsung yetkili bayisinden aldım...yapım itibarı ile çok araştırmadan ürün almam kesinlikle.
    biraz kıl birisiyim heralde benim klimanın yanıyor basınca hatta akşam resmini çekip burada paylaşırım...
    sıcaklık miktarını gösteren mavi rakamlar değil demi dostum bildiğin o tuşa basınca hava kanallarının ortasında mavi yatay düz bir ışık yanıyor valla şaşırdım yani.Ben ne yaptıysam bulamadım...
    derece göstergesi değil dostum yatay olarak yanıyor gece odayı loş bir şekilde aydınlatıyor...
    ar7000 serisinde bu özelliğin aktif olmadığını ar9000 serisinde olduğunu söylediler senn ki ya şansına ya da ar9000 kliman var herlade
    benim klimam ar7000 eminim kutuları faturası hala duruyor zaten 1 hafta oldu alalı ayrıca ar7000 ve ar9000 serilerinin hepsinde var led aydınlatma biryerde bi yanlışlık var ama dur bakalım çözeriz elbet..sen klimanı nerden aldın ve hangi tarihte belki yeni üretimlerde led vardır.
    bende öyle olmasını isterdim ama eğerki klimam ar9000 olsaydı WİFİ özelliğide olması lazımdı sadece ar9000 serisinde var bu özellik benimkinde yok malesef
    izmir de samsung satan bir bayiden aldım hatta ellerinde yoktu 1 hafta falan bekledik.yaklaşık 40 gün önce aldım şimdi samsung aradım ar9000 lerde o özellik var dedi sadece
    hadi kardeşim çözelim şu işi iyice şüphelendim şimdi
    http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AR18HSSDCWKNSK

dostum samsung resmi internet sitesinde bile resimlerden anlayacağın gibi led ışık var senin klimanın aynısı linkte incele

ayrıca 444 77 11 samsung türkiyeyi arayıp öğrendim onlarda aynı şeyi söyledi ar7000 ve ar9000 modellerinde led var dedi..senin kliman ar5000 olabilirmi yada led ışık arızalı..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.