Şimdi Ara

Samsung Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
35.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 13 m2 ve 24 m2 odam için iki adet klima alacağım. Bir süredir araştırıyorum. Samsung Klimayı duydum ve araştırdım. İyi gibi geldi bana. Ancak nasıldır performansı nedir bilmiyorum. Bana yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekür ederim.

Çalışma Sıcaklığı nedir?
    Performansı nasıldır?

birde satarken smart inverter diye satılıyor acaba doğrumu?

9.000 btü :998 YTL 12.000: 1.150 YTL

inverter ise biraz ucuz değilmi?

TEŞEKKÜRLER.

• quote:

Orjinalden alıntı: Mihmander

Arkadaşlar 13 m2 ve 24 m2 odam için iki adet klima alacağım. Bir süredir araştırıyorum. Samsung Klimayı duydum ve araştırdım. İyi gibi geldi bana. Ancak nasıldır performansı nedir bilmiyorum. Bana yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekür ederim.

Çalışma Sıcaklığı nedir?
    Performansı nasıldır?

birde satarken smart inverter diye satılıyor acaba doğrumu?

9.000 btü :998 YTL 12.000: 1.150 YTL

inverter ise biraz ucuz değilmi?

TEŞEKKÜRLER.

Şu an türkiyede samsung ınverter yok ve'de bu klimayı bence almayın daha iyileri var, eger gücünüz yeterse daıkın,mitsubishi elektrik,panasonic ınverter serileri eger size pahalı gelirse haier,dıamond alın bunlarda samsungdan daha iyilerdir.

13 metre kare yere 9000 btu düz veya ınverter yeter ,24 metre kareyede 12000 btu ınverter yada 16000-18000 btu düz klima işinizi görür

• Tesekkurler..

Dun bayi ile 1 saate yakım konustum. Bayi bu aletlerin smart inverter yani kompresorden inverter yaptığını ve yaklasık %40 tasarruflu çalıştıgını söyler ancak klimaları r22 tip gaz kullanıyor. Araştırmalarımda İnverter klimaların geneli R410 gaz kullanıyor. Birde çalışma sıcaklıgının 7 yazıyor. Anlamadım ama 7 derecenin altında çalışmıyor demek herhalde..

Samsung klimaların en güzel yanı ise filitre teknolojisi herhalde..

Havayı temizleyen Silver Nano olayı ve çin değil kore malı olması herhalde..

Hala kararsizim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mihmander

Tesekkurler..

Dun bayi ile 1 saate yakım konustum. Bayi bu aletlerin smart inverter yani kompresorden inverter yaptığını ve yaklasık %40 tasarruflu çalıştıgını söyler ancak klimaları r22 tip gaz kullanıyor. Araştırmalarımda İnverter klimaların geneli R410 gaz kullanıyor. Birde çalışma sıcaklıgının 7 yazıyor. Anlamadım ama 7 derecenin altında çalışmıyor demek herhalde..

Samsung klimaların en güzel yanı ise filitre teknolojisi herhalde..

Havayı temizleyen Silver Nano olayı ve çin değil kore malı olması herhalde..

Hala kararsizim..

Sayın arkadaşım bayi size yalan söylemiş samsung iyi bir klima olsada türkiyede ınverter modelleri yok,ama daha iyi klimalarda var panasonic,daıkın,sharp,toshiba gibi .

size bir 9000 btu birde 16000 btu klima lazım iyi akşamlar genede eve servis çagırıp keşif yaptırın

• Bende samsunlara bakıyorum en son ınverter modeller baya ilgimi çekti fiyat olarakta.
  • Samsung LCD televizyonlardaki başarısını klimada gösteremedi çünkü ürünleri 2 inci sınıf olup yerli Türk firmalarının uzakdoğu versiyonudur bu yüzden fiyatlarıda düşüktür oysa Japon ürünleri olan Sharp, Mitsubishi, Daikon, gibi bir kalite değerine şu an sahip değil ve inverter Modeli ise Türkiyede henüz mevcult değil bu yüzden pek tavsiye edilmez...
  • mERHABA

DİĞER MARKALAR GİBİ ÇOK FAZLA SAMSUNG KLİMA MODELİ YOK, AMA

İLGİLİ LİNKDEKİ MODELLERDEN HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ? KULLANAN VAR MI?

http://www.samsungklimafiyatlari.com/

http://www.samsungklimafiyatlari.com/%3E-Samsung-AQV09VBC.php

İNVERTER OLAN SANIRIM İYİ GİBİ ..

• s.a. arkadaşlar. bende araştırrarak aldım, fakat bişeyleri atlamışız.. kesinlikle SAMSUNG marka klima ALMAYIN!!! 9 m2 oda için 7000 btu yetecekken ben kiracı olduğum için daha sonra daha büyük bi odaya taktırabileceğim düşüncesiyle samsung boracay serisi 12000 btu klimamı aldım.. ilk şikayetimden başlıyalım..

1- servis klima taktığı zaman vakumlama denen olayı yapmadılar..
    2- sadece 2 adet civata ile çapraz olarak duvarıma tutturdular, diğer civata yuvalarını neden kullanmadıklarını sorduğumda ise, abi fabrika civata göndermiyor, buunuda biz kendimizden takıyoruz gibi bir cevapla karşılaştım..

DİKKAT!! en önemli sorunum;

3- (dış ünite ses sorunu) çok fazla ses çıkarıyor. bunu gündüz dış ortamdaki ses düzeyinden dolayı fazla ayırt edemedik, fakat gece çalıştırdımki ben arka odadan sesini duyar oldum.öyyleki sabah komşular klimamızın arızalı olduğunu ve servis çağırmamızı rica ettiler..servisi çağırdım, sesin normal olduğunu, duvarın kötüü olduğundan bahsettiler. halbuki benden önceki evde oturanın klimayı söktüğü yere taktırmıştım klimayı. yani duvar bozuk olsa,önceki klimanın orada ne işi var..onada eyvallah deyip balkona yere indirerek sesin %80 ini gidereceklerini söyleyip, birde pişkin pişkin ücreti var ama biz almıyalım demezlermi, ya sabır.... (hala çok fazla ses geliyor)

4- klimanın iç ünitesinde çalışırken sert plastikteki esneme sesi olan çatr.. çutr... benzer sesler gelmekte, oldukçada sinir bozmakta ve hala devam etmekte..

5- 9 m2 lik odayı izmir gibi bir yerde 12000 btu luk klima hala ısıtamamakta...

bu yazdığım sorunlar devam ediyor, taaki sabrım taşana kadar.. sonnunda samsunguda , serviside mahkemeye vereceğim..

bu sıkıntıları çekmemeniz için söylüyorum, gidin 2 kat fazla vererek mitsubishi, zibro,toshiba, daikin gibi markaları alın, kafanız ağrımasın, benim gibi...

• selamlar arkadaslar samsung un inverter serisi var maldives serisi inverter serisidir akakceden en uygun fiyatini bulabilirsiniz...
    aslinda klimalarda hata orani cok az fakat servis hatasi cok fazla az cok kullanici olarak bilgi sahibi olup servisi yönlerdirmek gerekiyor sonucta seve seve dediklerimizi yapmak zorunda yada baska servis cagirirz yani klimalarda cok fazla bir bilgim yok ama burada cok degerli yorumlar var albani mbirol koca usta ve niceleri onlarin yazilarini okursan epey bir bilgi sahibi oluruz arkadaslar vakum olayini yapmayan mitsubishi servisi bile var daha 3-5 gun once yazmisti arkadas hatta alarko bile yapmamis bircogu yapmiyor islerine gelmiyor bir an önce gitmek istiyorlar o yuzden bizler mudahale etmeliyiz forumda cok fazla samsung kullanan yok arkadaslar bende bu foruma girdigimde samsung maldives almak istiyordum ama suan alarko carrierde karar kildim daha iyi oldugu söyleniyoryada airfel yada midea vertu serisi isinmak istiyorsun inverter almalisin arkadasim

• http://www.biralisveris.com/Samsung-Klima-515

bu modeller içerinde 25 m2 için hangisi iyidir? 9 ve 12 arasında kaldım sanırım.... ???

http://www.samsungklimafiyatlari.com/

Samsung Klima Tavsiyesi

• samsung maldives almayın sakın içi gürültülü dışı balanslı ufak yerde nem i ayarlayamaz.
  • Selam,

İlk defa bir forum üye oldum ve görüş yazıyorum. Bunun nedeni de Samsung Klima dır. Ben yandım başkası da yanmasın.

2011 Ağustos ayında, 4 yaşındaki oğlumun odasına kışın ısıtmasından da faydalanmak üzere adına güvenerek ve DARTY mağazasının yönlendirmesiyle klima aldık. Ekim ayına kadar kullanma ihtiyacı hissetmedik. Kullanmaya başladığımız zaman, ilk başlarda ısıtma yaparken, 2-3 kullanımdan sonra ısıtmamaya başladı. Yetkili servis, arızalı bir parçanın değişmesi gerektiğini ve bu parçanın yurtdışından geleceğini, yaklaşık 1 ay süreceğini belirtti. Ben de garanti şartlarına göre, bu süre zarfında bize alternatif bir çözüm bulmalarını söylememe rağmen, klimalarda bunun geçerli olmadığını söyleyerek, servis formu da düzenlemeden evden ayrıldılar. Arıza kayıt No: 4115460115 (28.10.2011)
    24.11.2011 servisi aradım, parçanın önümüzdeki hafta geleceğini söylediler. Oğlum 30 gündür kendi odasını kullanamıyor ve ona bunun nedenini açıklayamıyorum.

06.12.2011 bugün servisle görüştüm. Parçanın geldiğini ama başka bir arıza verdiğini söylediler. Samsung Türkiye ye durumu iletmişler, onlarda G.Koreye iletmişler vs.vs... sorun hala çözülmedi.

Samsung Klima almayı düşünenlere duyrulur.

• aynı sorundan ben de muzdaribim Samsung Maldive serisi klima aldım aldığıma bin pişmanım klima aldığım günden beri sorunlu, atsam atılmıyor satsam satılmıyor, 2 kere ana kart değişti, önce soğutmadı şimdi de ısıtmıyor kışın ortasında çaresiz kaldık, muhatap da bulamıyoruz 4447711 arıyoruz servis yönlendiriyorlar servis de çaresiz klimanın değişmesi gerek diyorlar değişmiyorlar aman sakın kimse samsung klima ALMASIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: zelimhan_42

s.a. arkadaşlar. bende araştırrarak aldım, fakat bişeyleri atlamışız.. kesinlikle SAMSUNG marka klima ALMAYIN!!! 9 m2 oda için 7000 btu yetecekken ben kiracı olduğum için daha sonra daha büyük bi odaya taktırabileceğim düşüncesiyle samsung boracay serisi 12000 btu klimamı aldım.. ilk şikayetimden başlıyalım..

1- servis klima taktığı zaman vakumlama denen olayı yapmadılar..
    2- sadece 2 adet civata ile çapraz olarak duvarıma tutturdular, diğer civata yuvalarını neden kullanmadıklarını sorduğumda ise, abi fabrika civata göndermiyor, buunuda biz kendimizden takıyoruz gibi bir cevapla karşılaştım..

DİKKAT!! en önemli sorunum;

3- (dış ünite ses sorunu) çok fazla ses çıkarıyor. bunu gündüz dış ortamdaki ses düzeyinden dolayı fazla ayırt edemedik, fakat gece çalıştırdımki ben arka odadan sesini duyar oldum.öyyleki sabah komşular klimamızın arızalı olduğunu ve servis çağırmamızı rica ettiler..servisi çağırdım, sesin normal olduğunu, duvarın kötüü olduğundan bahsettiler. halbuki benden önceki evde oturanın klimayı söktüğü yere taktırmıştım klimayı. yani duvar bozuk olsa,önceki klimanın orada ne işi var..onada eyvallah deyip balkona yere indirerek sesin %80 ini gidereceklerini söyleyip, birde pişkin pişkin ücreti var ama biz almıyalım demezlermi, ya sabır.... (hala çok fazla ses geliyor)

4- klimanın iç ünitesinde çalışırken sert plastikteki esneme sesi olan çatr.. çutr... benzer sesler gelmekte, oldukçada sinir bozmakta ve hala devam etmekte..

5- 9 m2 lik odayı izmir gibi bir yerde 12000 btu luk klima hala ısıtamamakta...

bu yazdığım sorunlar devam ediyor, taaki sabrım taşana kadar.. sonnunda samsunguda , serviside mahkemeye vereceğim..

bu sıkıntıları çekmemeniz için söylüyorum, gidin 2 kat fazla vererek mitsubishi, zibro,toshiba, daikin gibi markaları alın, kafanız ağrımasın, benim gibi...

bu söylediklerin bütün sorunların aynısını ben de yaşıyorum odam yaklaşık 15 m2 antalya da yaşadığım halde odayi isıtmiyor yani kısacası senin yaşadigin bütün sorunları ben de yaşıyorum

• ben Boracay AQ12TSMNAND modelini 1,5 yıldır kullanıyorum hiç bi sorunla karşılaşmadım ..ürüne BURADANbakabilirsiniz
  • Arkadaşlar hangi marka klima alırsanız alın ama sakın samsung klima almayın.01.07.2011 tarihinde samsung inverter klima 18000 btu aldım.Bir kilima o kadar kalitesiz servisi ise çok daha kalitesiz olurmu.Aldığımız günden beri kilima soğutmuyor ve ısıtmıyor sadece fan görevi görüyor..Belki defalarca servisi çağırdık bazen gelmediler bazende lütfedip geldiklerinde hata yok diyorlar zorladığında ise hata var ama dış ünitenin mesafesi uzun diyor adamlar.ya kardeşim sen bu kilimayı takarken keşfe gelmedin mi geldin peki o zaman neredeydin.Eh kem küm.Kilimayı takan ekip acemiymiş de bundan dolayı ayrıldılar da zaten diyor adamlar ve işin içinden çıkıyorlar.En sonunda arçeliğin servisini çağırdık adam kilimayı incelediğinde kardeş sizin kilimada gaz yok ki dedi adam.olay anlaşıldı dedik tekrar samsungun servisini çağırdık geldiklerinde kilima bu defa hiç çalışmıyor bir baktık kilimanın dış ünitesi yok yani çalınmış.ee ne yapıcağız şimdi derken servis zaten içten içe sevinircesine abi bizde dış ünite satışı yok.Nasıl yok kardeşim yeni kilima tüketici kanununa göre yok sanayi bakanlığına göre 10 yıla kadar senin yedek parça bulundurma zorunluluğun var dedik ama sadece lafı kendimize anlatabildik.Samsung kilimaya aldığımız bayiden tutunda bütün bayilerini,Türkiye distrübütörünü(onlarda kaç taneyse artık),Samsung çagrı merkezini velhasıl gerekli gereksiz bütün heryeri aradık ama adamlar tenezül edip bakmadılar bile.Hatta adamlar klimanın dış ünütesini yedek parça bile saymıyor.En sonunda samsungun bir ithalatçısını bulduk onlarda dış ünüteyi nerdeyse klima fiyatına veriyor.Demek istediğim samsungdan uzak durun.Mutsubishi,arçelik,bosch alın bi sürü marka var en azından yedek parça sorununuz olmaz.

• Keşke dış üniteye demir kafes yaptırsaydınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkidogru

Arkadaşlar hangi marka klima alırsanız alın ama sakın samsung klima almayın.01.07.2011 tarihinde samsung inverter klima 18000 btu aldım.Bir kilima o kadar kalitesiz servisi ise çok daha kalitesiz olurmu.Aldığımız günden beri kilima soğutmuyor ve ısıtmıyor sadece fan görevi görüyor..Belki defalarca servisi çağırdık bazen gelmediler bazende lütfedip geldiklerinde hata yok diyorlar zorladığında ise hata var ama dış ünitenin mesafesi uzun diyor adamlar.ya kardeşim sen bu kilimayı takarken keşfe gelmedin mi geldin peki o zaman neredeydin.Eh kem küm.Kilimayı takan ekip acemiymiş de bundan dolayı ayrıldılar da zaten diyor adamlar ve işin içinden çıkıyorlar.En sonunda arçeliğin servisini çağırdık adam kilimayı incelediğinde kardeş sizin kilimada gaz yok ki dedi adam.olay anlaşıldı dedik tekrar samsungun servisini çağırdık geldiklerinde kilima bu defa hiç çalışmıyor bir baktık kilimanın dış ünitesi yok yani çalınmış.ee ne yapıcağız şimdi derken servis zaten içten içe sevinircesine abi bizde dış ünite satışı yok.Nasıl yok kardeşim yeni kilima tüketici kanununa göre yok sanayi bakanlığına göre 10 yıla kadar senin yedek parça bulundurma zorunluluğun var dedik ama sadece lafı kendimize anlatabildik.Samsung kilimaya aldığımız bayiden tutunda bütün bayilerini,Türkiye distrübütörünü(onlarda kaç taneyse artık),Samsung çagrı merkezini velhasıl gerekli gereksiz bütün heryeri aradık ama adamlar tenezül edip bakmadılar bile.Hatta adamlar klimanın dış ünütesini yedek parça bile saymıyor.En sonunda samsungun bir ithalatçısını bulduk onlarda dış ünüteyi nerdeyse klima fiyatına veriyor.Demek istediğim samsungdan uzak durun.Mutsubishi,arçelik,bosch alın bi sürü marka var en azından yedek parça sorununuz olmaz.

klimanın gazı bitmesi,soğutmaması fln tamam da dış ünitesi çalındırdığın için de servisi kötülemeyin kaldı ki kaç kilo dış ünite ayrıca yedek parça değil bildiğin cihaz o,bulundurma zorunluluğu yok.

• Samsung Serviste Ciddi Sorunlar

Samsung'un ülkemizde müşteriye iyi bir "satış sonrası servis" sunma konusunda, şikayete sebebiyet veren ciddi yapısal sıkıntıları mevcut.

Bir dünya markası olan Samsung'un, çalıştırmak için servise çok fazla ihtiyacını duymadığım LED TV, tablet ve akıllı telefonunu memnuniyetle kullanan birisi olarak, ülkemizde satış sonrası servisin iyi olmadığını hatta bence fecaat olduğunu söyleyebilirim, dolayısıyla eğer klimada Samsung alacaksanız bence bir daha düşünün.

Detaylar:
    http://bir-daha-kesinlikle-samsung-klima-almam.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisbulut -- 7 Eylül 2013; 10:58:42 >

• 2 yıl önce samsung klima maceramı yazmışım . Onun üzerine 2 defa daha arızalandı klima hala değişim yapılmıyor . her defasında farklı yeri değişiyormuş . Evimde tüm cihazlar telefonumda dahil samsungdu . hepsini yavaş yavaş değiştiriyorum bir daha samsung sokmam evime

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.