Şimdi Ara

Samsung J7 [ANA KONU] (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.649
Cevap
24
Favori
98.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-3708045A4

Twrp yüklemekte bişey yok kabloyu takıyorsun yüklüyor ama twrp yüklemeye değicek bi sebep yok bence rom desen adam gibi calisan bir tane bulamadım root bilmiyorum kimin işine yarar
    Başkan root yapma olayını nasıl yaptın ? ben denedim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şeyh Bedrettin

Başkan root yapma olayını nasıl yaptın ? ben denedim olmadı

Alıntıları Göster
    Twrp den data ve chache i temizledikten sonra magisk'i flaşlıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pil yeniledim ama eskisi gibi 11 saat ekran süresi alamıyorum sürüm 6 hala. orijinal pil yok evet ama 6 saatten fazla vermeli ekran süresini. Pil dej i kullanan varsa sormak isterim nedir son durum esksi gibi nasıl olacak gerçekten merak içindeyim.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery
    Hocam şu uygulamayı yükle birkaç şarjdan sonra tahmini bir pil sağlığı gösterecektir
    Bataryayı nereden aldın dejimi aldın
    Eğer pil sağlığı iyi çıkarsa yedeklerini al verileri yedekle ve temiz bir format at

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8.1 sürümünde son durum nedir arkadaşlar ? Yorumlardan gördüğüm kadarıyla seste azalma sorunu yaşayanlar var. Güncellemelimiyim yoksa 6.0.1 de kalsınmı. ? Ne önerirsiniz ?

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Format attım eski apk dosyaları ile kullanınca baya adam oldu gibi. 6.0 kullananlara buradan tavsiyem mutlaka apk mirror dan ne bulabiliyorsanız kurun. Ama indirdiginiz dosya veya linkini virsutotal sitesinden taratın. Üstte solda skor yesile yakinsa on numara uygulamadir. 0 ise ok ama eksi ise cok da guvenmem. Mesela samsung music ,internet ve whatsapp i oradan kurun. Bir de guncelleme yi kabul etmeyim bosta bekleyen surum huncellemesi de pili mahvediyor. Wipe data ile sifirlayin.

NOT: Bu cihaz Note 4 den üstün ram haric. Cpu da neredeyse s6 kadar iyi. Ince kilifla iphone 4s ve 6 arasinda bir tat veriyor.

• codename_lord C kullanıcısına yanıt
    Bence kalsin dedigim gibi apk kurup kullanin market ve surum guncellemelerini ve galaxy store oto guncellemeyi de kapatin. Neden mi kalsin ? 1. Halanilk gunki gibi kullanma sansi var cihazda. Yuzde 90 diyelim. 2. Piyasa da 6.0 olan j7 az var ve romu geri yuklemek baya zor. 3. Oreo da ses sorunu diyenler vardi. 4 s7 edge ikonlari ve arayuzu bence samsung un en ozendigi yazilim tum arayuzler arasinda en takilmayani bence. Ve donanim dostu. 2gb la bile s7 ayarinda.
    S10 a one yerine s7 edge arayuzu kurulsa ios u ciklet gibi cigneyecektir.

Not: 2015 yilinda hediye gelen s5 den 2016 larda gecmis biriyim s5 b.k yesin bu cihazin yaninda. O derece iyi. Yeni tel alacaksaniz da samsung cicek gibi ise telefonun ekrani tipi 850 tl den sayiyor m30s te mesela.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Merhaba 11 saat ekran süresini mobil veride kullanırken mı alıyordunuz wi-fi den'mi

• akrep_44 A kullanıcısına yanıt
    Karma şekilde. En kötü 8 saat alıyordum süre.
  • arkadaslar bir arkadas rom atalim dedi attilirken fail verdi simdi brick oldu diyor acilmiyor
    rom atarken <ID:0/029> Get PIT for mapping..
    diyor bekliyor bir pit dosyasi buldum onla deniyorum yine olmuyor j710gn cift simkart ne yapmaliyim telefonu ne yaptiysam rom atamadim ve acilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzegen

arkadaslar bir arkadas rom atalim dedi attilirken fail verdi simdi brick oldu diyor acilmiyor
    rom atarken <ID:0/029> Get PIT for mapping..
    diyor bekliyor bir pit dosyasi buldum onla deniyorum yine olmuyor j710gn cift simkart ne yapmaliyim telefonu ne yaptiysam rom atamadim ve acilmiyor.
    Hangi romu atmaya çalıştınız? Telefon tamamen mi açılmıyor?

1)Telefon samsung yazısında vs kalıyorsa önce format at wipe data/wipe cache şeklinde. Sonra stock romu indir odinle tekrar kurmayı dene. İndireceğin dosya j710gn için olacak farklı dosya kurmaya çalışırsan brick olur.

2)Smart switch vardı romu kendisi kuruyordu sanırım format atıp yine onunla deneyebilirsin.

Telefon elimde değil çok detaylı hatırlamıyorum.

• sey yaziyor recovery rom samsung vs yani hic acilmiyor sadece download mode giriyor tek parca ve 4 parcali romla denedim yine olmuyor j710gn diye 6.01 romlari deniom
  • quote:

sey yaziyor recovery rom samsung vs yani hic acilmiyor sadece download mode giriyor tek parca ve 4 parcali romla denedim yine olmuyor j710gn diye 6.01 romlari deniom
    Download moda giriyorsa hard brick olmamıştır kurtarırsın sanırım.

https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-j710h-galaxy-j7-2016/recovery-mode/

Download modda burda yazan ses açma home tuşu ve güç tuşuna bas bu ekrandan wipe data factory yap bir kaç kez. Sonra wipe cache yap. Sonra yine diğer kombinasyonla download moda geçip uygun romu kur. Hatta belki format atınca bile açılabilir onu da dene.

Ve bazen bilgisayardan kablodan vs hata verip rom yüklemiyor farklı bilgisayarla yapınca çözülüyor.

Edit: samsung sürüm düşürmeyi kapattı diye bir yazı okumuştum bu telefonu kapsıyor mu bilmiyorum. Eğer telefonun önceden 8.1 ise 6.0 kuramazsın. Ona da dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 11 Şubat 2020; 13:29:19 >

• telefon 6,01 var dolayisi ile sürüm düsürme yapmiyorum üstad bu u1 u2 vs diyorlar onla ilgili olurmu acaba birde odin param.bin hatası veriyor kafayi yiyecegim.
  • 4 parcali yazilim odin 3.07 ile sadece ap den attim aldi acildi ama hala google dogrulama hatasi veriyor ayrica sebeke cekmiyor sanirim. nerede hata yaptim sizce
  • quote:

4 parcali yazilim odin 3.07 ile sadece ap den attim aldi acildi ama hala google dogrulama hatasi veriyor ayrica sebeke cekmiyor sanirim. nerede hata yaptim sizce
    Rom falan atmayalı 3 sene olmuştur samsung cihaza çok detaylı hatırlamıyorum.

Şebeke sorunu büyük ihtimal imei gittiği içindir. Senin cihaz yurt dışı cihazı resmi değil. İmei için falan yedek alman lazımdı.

https://forum.donanimhaber.com/telefona-rom-attiktan-sonra-sebeke-sorunu--132118577

İmei için bunu tavsiye ediyorlar.

Google doğrulama hatası için yine google a aynen yaz çözüm önerileri yine var. Şu an önemli olan imei. Google çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 11 Şubat 2020; 14:54:51 >

• Sorunu cozdum hersey çalıştı ama ingilizce oldu telefon

• quote:

Sorunu cozdum hersey çalıştı ama ingilizce oldu telefon
    Ayarlardan dil bölümüne bak türkçe var mı? Eğer yoksa kurduğun romda türkçe dil desteği yoktur.

• Dili gectim arkadasa verdim sorunsuz simdi simi gormuyor diyor nereden bulaştım bu ise kafayi yiyeceğim dogubank cift simkart telefonlar bu sekilde imeimi gidiyor anlamadım ki ne yapılabilir kaldim boyle

• quote:

Dili gectim arkadasa verdim sorunsuz simdi simi gormuyor diyor nereden bulaştım bu ise kafayi yiyeceğim dogubank cift simkart telefonlar bu sekilde imeimi gidiyor anlamadım ki ne yapılabilir kaldim boyle
    *#06# yap imei görünüyor mu diye. Eğer uçmuşsa imei attıracaksın telefonculara.

Bende root işine giriştim. Tavsiyem magisk falan kullancaksanız sakın oem kilidini kapatmayın, açtıktan sonra. Kapatırsanız telefonu yeniden başlattığınızda custom binary blocked by frp lock hatası veriyor. Recovery falan hiç bir şeye girmiyor telefon açılmıyor. Stock romu bile 10 saat uğraşın ardından zor yükledim de öyle düzeldi. Rom bile yüklettirmedi lanet şey. Tüm telefonlar için geçerli sadece j7 değil. Macera aramayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 13 Şubat 2020; 1:14:17 >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.