Şimdi Ara

Samsung HT-E6750W 7.1 ses sistemi aldım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
7
Favori
29.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Orijinalden alıntı: oak1969
    3. Beni en çok üzen nokta DTS audio formatını çözememesi oldu. Bu kadar para verip de üstüne bir de ayrıca medya player almak hiç hoş olmadı.
    Yok öyle birşey... Aşağıdaki formatların hepsini sorunsuzca çözüyor. Elimdeki Bluray ISO filmlerin belki %80 'ni DTS kodekli. Bugüne kadar en ufak sıkıntım olmadı.

Dolby Digital available
    Dolby Digital Plus available
    Dolby Pro Logic II available
    Dolby True HD available
    3D Sound Plus Available
    DTS available
    DTS 96 / 24 available
    DTS HD available

http://www.samsung.com/sg/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-E6750W/XS-spec

Merhabalar,

Dediğiniz formatları film üzerinden açıyor elbette, benim derdim DTS müzikler, bunlar genelde ".wav" ya da çok ender ".mka" uzantılı dosyalar, bunları açmak istediğimde direk" tısssss" sesi veriyor cihaz, açmıyor kısacası... Bunu da anlayabilmek mümkün değil, ikisi de DTS linansı sonuçta, ha film ha müzik, niye fark ediyor bilmiyorum.

Bu arada dün itibariyle ben de ARC özellikli LG 47LW660S model bir tv aldım. İlk yaptığım şey, cihazı HDMI çıkışından tv'nin ARC hdmi girişinden bağlamak oldu. Ancak ses alamadım nedense, hem tv hem de ses sistemi üzerinden ARC ayarlarını da yaptım halbuki... Baktım olmuyor, optik kabloyu tv'den sisteme taktım mecburen, halbuki optik kabloyu dts ses sistemini çözen medya player'a ayırmıştım ..

• quote:

Orijinalden alıntı: oak1969
    Merhabalar,

Dediğiniz formatları film üzerinden açıyor elbette, benim derdim DTS müzikler, bunlar genelde ".wav" ya da çok ender ".mka" uzantılı dosyalar, bunları açmak istediğimde direk" tısssss" sesi veriyor cihaz, açmıyor kısacası... Bunu da anlayabilmek mümkün değil, ikisi de DTS linansı sonuçta, ha film ha müzik, niye fark ediyor bilmiyorum.

Bu arada dün itibariyle ben de ARC özellikli LG 47LW660S model bir tv aldım. İlk yaptığım şey, cihazı HDMI çıkışından tv'nin ARC hdmi girişinden bağlamak oldu. Ancak ses alamadım nedense, hem tv hem de ses sistemi üzerinden ARC ayarlarını da yaptım halbuki... Baktım olmuyor, optik kabloyu tv'den sisteme taktım mecburen, halbuki optik kabloyu dts ses sistemini çözen medya player'a ayırmıştım ..
    Merhaba,

O zaman yanlış tarif ediyorsunuz. Sorun DTS çözümlemesi değil, cihaz WAV dosyalarını tanımıyor. Sitesinde bununla ilgili bir bilgi zaten mevcut değil. Bugüne kadar defalarca DTS kodekli film/muzik oynattım, hiçbirinde sıkıntı olmadı.

Benim televizyonum ARC üzerinden ses sistemine bağlı. MKV izleyeceğim zaman USB diski televizyona bağlıyorum, sorunsuz olarak sesi E6750W 'ya iletiyor. Belki Samsung ses sistemiyle LG televizyon arasında bir uyumsuzluk vardır. Blu-ray ISO destekli media player ise E6750W 'ye bağlı.

• Guzel secim EİSA Tarafindan 2012-2013 se

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,
    bu ses sisteminden ben de almayı düşünüyorum.
    samsung es8000 tv aldım, uyumluluk sorunu olmasın diye bunu almak mantıklı geliyor.
    sizce doğru mu düşünüyorum?

yoksa avr+hoparlör setini ayrı ayrı alıp mı kurmalı karar veremiyorum.
    Aslında kafamı cok yormak istemediğim için işin kolayına kaçıyorum sanırım.

bu modele 2000 tl verilmez, git şundan al diyebileceğiniz neler var?

bi de kullananlar varsa nasıl memnunlar mı?

teşekkürler
  • Cihazın lambalı oluşu çok güzel. Rakiplerine farkı bu noktada atıyor olsa gerek.
    Arka bağlantı panelinin resmini koyabilirmisiniz. Merak ettiğim kendi hoparlörleri
    yerine daha profesyonel hoparlörler bağlama şansımız varmı? Bağlarsak cihaz bayılırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

Cihazın lambalı oluşu çok güzel. Rakiplerine farkı bu noktada atıyor olsa gerek.
    Arka bağlantı panelinin resmini koyabilirmisiniz. Merak ettiğim kendi hoparlörleri
    yerine daha profesyonel hoparlörler bağlama şansımız varmı? Bağlarsak cihaz bayılırmı?

Ne yazıkki başka bir hoparlör bağlanmıyor daha doğrusu 3 ohm değerli bir hoparlör bağlanabilir aama verim alınır mı o şekil bilmiyorum. Daha profesyonel düşünüyorsanız hifi sistemleri tercih edin bunlar sonradan modifiye edilmiyor ne yazıkki.
  • kablosuz arka hoparlörler ile hiç bağlantı kopması sorunu yaşadınız mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sistemden az once ben de satın aldım. Teslimatı merakla bekliyorum
  • Cihaz cinavia korsan icerik korumasina sahip.. Alinmaz. Paraya yazik.

1330 watt.. Bunu isi bilen birine soyleyin size guler sadece. Bu hacimde bir cihaz..

Bu paraya gayet guzel sistemler kurulabilir, evladiyelik olur, hem kisik hemde yuksek seste havada karada bu cihazin ses kalitesini ezer gecer. Gelecektede bu sistemin istediginiz parcasini degistirebilirsiniz vs yani kisaca akillica bir yatirim yapmis olursunuz.

Bu aldiginiz aletin ne amfisi nede hoparlorlarleri hicbir ise yaramaz sadece paket olarak kendi playeri ile duzgun calisabilir, o yuzden bu tip bir paket sisteme verilecek maximum rakam 500 tl olmalidir. Subwoofer bile ekleyemezsiniz bu sistemlere, amfi kendi sub kanali haric hicbir kanala bass frekansi yollamaz, hoparlorlerin ohm degerleri cok dusuktur baska hicbir amfide kullanamazsiniz. Birde bu cihazlarin wooferlari tam bir komedidir. Birakin subwoofer olmayi normal bir normal woofer kadar bile hacimleri yoktur ve arkadaslar bass hacim meselesidir, subwoofer buyuk olmalidir(en az 25 cm surucu). Ustune birde cinavia komedisi ekleniyor bu cihazda. 2000 tl para verecegim cihaz bana patronluk taslayacak ?

• Cok sert
    Acaba ben bugün başka bir sistemde mi izledim Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşligi'ni?

Elbette, bilgiye saygim var, yani bu butceye daha iyi ya da en azindan ilerisi icin daha esnek bir sistem toplanabilir. Ama yukaridaki yorum fazla sert olmus.

Ayrica, bir bass gitar sahibi olarak woofer konusundaki yoruma da kesinlikle katilmadigimi eklemek isterim.
  • kolay gelsin uzun bir araştırmadan sonra sizlerin yorumlarınızı guvenerek bu ürünü aldım.
    servisi beklemeden kendim kurdum.
    ama ne yaptıysam arka kablosuzlardan bir turlu ses alamıyorum.
    yardımcı olursanız memnun olurum.
  • Hayirli olsun, güle güle kullanin

Ben de kurulumu kendim yaptim, bir problem yasamadim. Cok temel bir soru, ancak dinlediginiz ses/goruntu iki kanal degil di mi? Ornegin bir Bluray film takip denemissinizdir sanirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Cihaz cinavia korsan icerik korumasina sahip.. Alinmaz. Paraya yazik.

1330 watt.. Bunu isi bilen birine soyleyin size guler sadece. Bu hacimde bir cihaz..

Bu paraya gayet guzel sistemler kurulabilir, evladiyelik olur, hem kisik hemde yuksek seste havada karada bu cihazin ses kalitesini ezer gecer. Gelecektede bu sistemin istediginiz parcasini degistirebilirsiniz vs yani kisaca akillica bir yatirim yapmis olursunuz.

Bu aldiginiz aletin ne amfisi nede hoparlorlarleri hicbir ise yaramaz sadece paket olarak kendi playeri ile duzgun calisabilir, o yuzden bu tip bir paket sisteme verilecek maximum rakam 500 tl olmalidir. Subwoofer bile ekleyemezsiniz bu sistemlere, amfi kendi sub kanali haric hicbir kanala bass frekansi yollamaz, hoparlorlerin ohm degerleri cok dusuktur baska hicbir amfide kullanamazsiniz. Birde bu cihazlarin wooferlari tam bir komedidir. Birakin subwoofer olmayi normal bir normal woofer kadar bile hacimleri yoktur ve arkadaslar bass hacim meselesidir, subwoofer buyuk olmalidir(en az 25 cm surucu). Ustune birde cinavia komedisi ekleniyor bu cihazda. 2000 tl para verecegim cihaz bana patronluk taslayacak ?

İşi bilen biri bu cihazı sadece orjinal Blu-ray izlemek için kullanmaz. Media player 'lar boşuna satılmıyor. Önce biraz araştırın.

• quote:

Bir sorum olacak

Peki bluray iso dosyasını bluray'e yazsak yinede bu korsan koruma kabul etmezmi

• küçük hoparlörler hareketli mi (döner)...arc hem görüntü hem de ses transferi yapan hdmı değil mi...wireless arka hoparlörler de bağlantı kopması veya diğer wirelesslerin karışması falan oluyor mu.Orjinal blu ray filmler gb olarak ne kadar yer kaplıyor(veya ıso) 10 tl ye satılan blu ray filmler orjinal mi cinavia ya takılır mı illa orjinal mi almak gerek..Evdeki media serverdeki mkv filmleri izlerken ses nasıl olur acaba ..kusura vbakma baya soru sordum..ben de alacağım da ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan2323 -- 4 Ocak 2013; 17:42:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan2323

küçük hoparlörler hareketli mi (döner)...arc hem görüntü hem de ses transferi yapan hdmı değil mi...wireless arka hoparlörler de bağlantı kopması veya diğer wirelesslerin karışması falan oluyor mu.Orjinal blu ray filmler gb olarak ne kadar yer kaplıyor(veya ıso) 10 tl ye satılan blu ray filmler orjinal mi cinavia ya takılır mı illa orjinal mi almak gerek..Evdeki media serverdeki mkv filmleri izlerken ses nasıl olur acaba ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

quote:

Bir sorum olacak

sayın binbaşım bana 2000 tl civarında bir sistem kurarmısınız.. 5+1 blu ray player(cinavia kilitsiz)+ wireless+anfi+kablolar vb siz daha iyi anlıyorsunuz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan2323

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

quote:

Bir sorum olacak

sayın binbaşım bana 2000 tl civarında bir sistem kurarmısınız.. 5+1 blu ray player(cinavia kilitsiz)+ wireless+anfi+kablolar vb siz daha iyi anlıyorsunuz ...

Benden bu konuda bilgili sayılmam. Ama fiyatı uygun olunca almak istediğim sistem

LG BH9520TW.

Yada wireless özelliği olan anfili bir sistem.Ama anfili sistemlerin pioneer ın gibi wireless özellikleri yok.

Öyle bir sistem görürsem onuda geçiş yapabilirim.

Samsung HT-E6750W dinledim hemen peşinden LG BH9520TW. dinledik.Satıcıda bende lg nin çok daha iyi olduğuna karar verdik.Aynı parçayı dinledik

• quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Orijinalden alıntı: sevdasokaqi
    TorwaK : hayırlı uğurlu olsun..harika bir ses sistemi düzmüşsün..ev inliyordur..1300 çıkış şahane ötesidir..Hdm çıkış olması bu ürünle 1-1 olduğunun kanıtı..Fiyat olarak çok iddialı bir ürün ama hakkını veriyor..SAMSUNG HT-E4550 ürünü hakkında neler düşünüyorsunuz?Çıkış gücü 1000 ama fiyatı yarı yarıya neredeyse..Bende yakın zamanda alacağımda..Fikirleriniz varsa sevinirim.. :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Açıkçası evi inletmekten ziyade sesi kaliteli ve orkestrada çalan kemanı, viyolenseli ayrı ayrı olarak duyabilmek müthiş keyifli. Normalde bu sesleri basit hoparlörler de duyamıyorsunuz arada kaynayıp gidiyor.

HT-E6750W üzerinde 2 adet HDMI input yuvası mevcut. Bunların birine Bluray ISO player (1.4a) ve HD digital yayın kablosunu (1.4a) bağlıyorum. Ses sisteminden çıkan HDMI output 'u televizyonun HDMI In (ARC) portuna (yine 1.4a HDMI kabloyla) giriyorum. Böylece televizyona bağladığım ekstra HDMI cihazlar için ekstradan fiber optik kablo kullanmaya gerek olmuyor.

HT-E4550 5.1 ses sistemide çok güzel bir cihaz, biliyorsunuz bu cihazda E serisi olması nedeniyle piyasaya daha yeni girdi. Netten özelliklerini inceledim her türlü sesi (DD, DTS, Dolby Tru HD, DTS HD vs.) çözebiliyor ki bu bana kalırsa en önemli özellik. HDMI in olmaması tabi bir eksik fakat ARC destekli bir televizyonunu varsa bu eksikliğide o sekilde kapatabilirsiniz. 1000W ses gücü gayet yeterli belki %50 'sini bile kullanmayacaksınız. Karşılaştırmak için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/home-entertainment/blu-ray-home-entertainment-system/HT-E4550/XU-spec
    http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-E6750W/ZN-spec

Bu resmi 3D Blu-ray ISO Avatar filmini oynatıp, gözlükleri kameranın önüne alarak çektim.

Merhaba,bende bugün es8000 ve bu ses sistemini aldım,ps3 ve digitürk üm var sesi en verimli nasıl alabilirim,aldığım bayi bana sesi en iyi optik çıkışdan alabileceğimi söyledi,siz optik 5.1 den yukarısını desteklemez diyorsunuz,teşekkürler.

• Arkadaşlar, ben de yılbaşı münasebetiyle gaza gelip bir ES8000 almış bulundum, HT-E5550 ile başlıktaki sistem arasındayim, ne önerirsiniz? 5550 seçersem özellik olarak ne kaybederim? Bir soru da ARC ile ilgili, TV de ARC var, böylece sinema sistemine ses gidebilecek, peki amfide de olması neyi sağlayacak? (4550 de yok mesela)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.