Şimdi Ara

Samsung HT-D5550 Ev Sinema Sistemi (Ana Konu) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
15.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ipodu görmemeye başladığında servise verdim birşey yok diyip yolladılar hdmi çıkışını bozmuşlar vida izleride hediyesi alet 28 günlükken.şimdi değişim için taklalar attırıyolar.1.000 tl ye almıştım.şuan halen serviste öylece duruyor 10 gündür.bende kolonlara bakıyorum.yarında bir değişiklik olmassa tüketici mahkemesine başvuracağım.okadar dongle aldım kablolar aldım duvar aparatları aldım.bakıyorum öyle duvara
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraerdogan

Arkadaslar ben bu sistemi çok özenerek vatanın indirinden 860 liraya aldım ancak pişman oldum.
    1)Kopya DVD-CD okumuyor.(Servise götürdüm orjinal Blueray taktı okudu sorun yok diye geri gönderdi beni)Gidip 60-70 liraya dandik bir player almak durumundayım suan.
    2)Ses düzeyi ve bass gercekten yetersiz.

Sizin görüşleriniz nelerdir özellikle kopya olauına taktım bennn.

ses seviyesinden ben de memnun değilim denilenleri yaptım yine de sd sesleri beğenmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_c

quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

5550 DE dlna mevcut. (benimkinde hiçbir şey yapmadan laptopu gördü, daha önce asus media player için dlna ayarlarını yapmıştım).

Wifi dongle i fazladan mi aldi o zaman arkadas?
    5500 u alirsam sana pm den donersim kardes yardimin icin sagol

Ben dlna sorunsuz çalışıyor dedim. ağ bağlantısını kastetmedim.kablo ile bağladım router'a blu ray cihazını. cihazda kablosuz ağ yok. wifi ready demiş.samsung wifi aparatını almak lazımmış.kitapçıkda buldum o açıklamayı en sonunda. ağ bağlantısı olduktan sonra bilgisayarımda dlna ayarlarını düzgün yapabilirsen sorunsuz çalışıyor.
    tek sorun cihazın gerçekten sınırlı olan codec desteği. asus hd2 media playerim bu konuda daha başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tplav

quote:

Arkadaslar ben bu sistemi çok özenerek vatanın indirinden 860 liraya aldım ancak pişman oldum.
    1)Kopya DVD-CD okumuyor.(Servise götürdüm orjinal Blueray taktı okudu sorun yok diye geri gönderdi beni)Gidip 60-70 liraya dandik bir player almak durumundayım suan.

ses seviyesinden ben de memnun değilim denilenleri yaptım yine de sd sesleri beğenmiyorum

sd seste sistem tırt evet. aslında ses kalitesi güzel de seviye yetersiz.
    5.1 dvd filmde 20 civarına çıkırınca oldukça iyi bir ses seviyesi elde ederken (daha fazlası komşuya ayıp olacak), dreambox 600 uydu alıcımdan optik girişle aldığım sesi uydu alıcadan sonuna kadar açıp cihazdan da 50 - max seviyesine getiriyorum gene de çok tatmin edici bir ses alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

quote:

quote:

sd seste sistem tırt evet. aslında ses kalitesi güzel de seviye yetersiz.
    5.1 dvd filmde 20 civarına çıkırınca oldukça iyi bir ses seviyesi elde ederken (daha fazlası komşuya ayıp olacak), dreambox 600 uydu alıcımdan optik girişle aldığım sesi uydu alıcadan sonuna kadar açıp cihazdan da 50 - max seviyesine getiriyorum gene de çok tatmin edici bir ses alamıyorum.

deneme şansım hiç olmadı ama diğer markaların sistemlerinde de aynı sıkıntı var mıdır sd seslerde acaba...

• Bence sorun gelen kaynak sinyalin kalitesi. çünkü bir çok tv kanalında db stereo simgesi kapalı oluyor.(dreamboxda kullandığınız skine göre osd de bu tip ek bilgiler oluyor oradan biliyorum.) yani tv kanallarının bize sunduğu ses kalitesi çok düşük.adam gibi stereo ses yok bir çoğunda. yoksa aynı sistem 5.1 sesli dvdlerde coşuyor.
  • Arkadaslar hala cevap bekliyorum kullananlarda kopya cd-dvd okuyormu cihaz?????
  • benim ses sıkıntım yok.fakat laptopu (macbook pro 13'') hdmi ile htd 5550 nin AV Receiver in a bağladığımda 7 8 kez sinyal taramasından sonra bilgisayardaki masaüstü görüntümü TV den alabiliyorum.Acaba laptopuntan bir ayar mı yapmalıyım dedim ama bu gidip gelmeler sırasında laptopa bir mudahalede bulunamıyorum.Daha sonrasında sistemden Audio Midi uygulamasından HDMI ses çıkışı ayarlarından rahatça 5.1 çıkış tanıtabiliyorum.(bu da apple kullananlara ek bilgi olsun)
  • quote:

Arkadaslar hala cevap bekliyorum kullananlarda kopya cd-dvd okuyormu cihaz?????

Hocam ben kopya dvd denedim, sorun yok.

Ama bu cihaz cd okumuyor diye biliyorum, yani kopya olup olmaması ile alakası yok.
  • akşam deneyeyim ben de. divxler vardı. cd-r
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Arkadaslar hala cevap bekliyorum kullananlarda kopya cd-dvd okuyormu cihaz?????

Hocam ben kopya dvd denedim, sorun yok.

Ama bu cihaz cd okumuyor diye biliyorum, yani kopya olup olmaması ile alakası yok.

Kopya DVD okumadığından servise götürdüm.Ellerindeki blueray i taktılar çalıştı.Bunda bir problem yok diye geri gönderdiler beni.
    Bu cihazda boyle bir problem nasıl oluyor anlamadım.Arıza olsa Bluerayi de okumazdı değilmi?Kopya DVD okumaması dewam ediyor çünkü
    CD okumama olayını anlamadım oyle birşey olamaz bence...
  • dvd-bluray izlerken( 70p-1080p filmler) sd yayın izlerken, oyun oynarken vb. kullanımlardaki tek tek hangi ayarları seçiyorsunuz? 3d seviyesi, dsp seçimi vs.. gibi?
  • Arkadaşlar bende yaklaşık 5 gun once bu cihazı aldım herhangi bi sıkıntı yaşamıorum cunku dsmart kullanıyorum. Seslerın gusel gelmedıgınden bahsetmıssınız sole dusunun bı hd tv alsanız normal bı uydu cıhazıyla hd kanal ızleyemıosunuz oyuzden bu ses sıstemıde ole oyuzden sd kanallardan pek bısı beklemıyım bu ses sıstemıyle..Benım tek sıkıntım laptop u hdmı kablosuyla bağlamama ragmen sesı sıstemden alamıyorum yardımcı olabılecek bırı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhunu

Arkadaşlar bende yaklaşık 5 gun once bu cihazı aldım herhangi bi sıkıntı yaşamıorum cunku dsmart kullanıyorum. Seslerın gusel gelmedıgınden bahsetmıssınız sole dusunun bı hd tv alsanız normal bı uydu cıhazıyla hd kanal ızleyemıosunuz oyuzden bu ses sıstemıde ole oyuzden sd kanallardan pek bısı beklemıyım bu ses sıstemıyle..Benım tek sıkıntım laptop u hdmı kablosuyla bağlamama ragmen sesı sıstemden alamıyorum yardımcı olabılecek bırı varmı?

Arkadaslar bu urunde tv izlerken gercekten sikinti var mi? Almayi dusunuyorum ama buyuk bi handikap bu...
  • TV izlerken bi sıkıntı yok. ses seviyesi benim gibi optik kablo ile aktarınca orjinal film dvd/bluraylerinden daha düşük kalıyor. hepsi bu.
    hd uydu alıcısı almadım henüz, belki de o zaman bu sorun da kalmayacak.
  • quote:

dvd-bluray izlerken( 70p-1080p filmler) sd yayın izlerken, oyun oynarken vb. kullanımlardaki tek tek hangi ayarları seçiyorsunuz? 3d seviyesi, dsp seçimi vs.. gibi?

kullandığı ayarları paylaşabilecek yok mu?
  • bir tek film için dolby ayarını film ayarına getirdik. konuşmalar daha güzel duyulur oldu. onun dışında pek ihtiyacım olmadı. 3d ses ayarlarından ben bişi anlamadım.sesi bozuyor sentetikleşiyor. sesin 3dsi nasıl oluyor onu da anlamadım.zaten 6 hoparlör odaya dağılmış durumda. dspyi de kapalı kullanıyorum.gereksiz yankı ekliyor sesin üstüne.
  • Samsung 46D7000 led tv aldım. 1 tanede d5550 ses sistemi almayı düüşünüyordum.Optik girişlerden bağlaynca tv felan izlerken sorun olmaz diye düşünüyordum.Çok fazla bilgim yok bu konuda böyle deneyen arkadaşımız varmı?
  • OPtik girişlerden hangii cihazı hangi cihaza bağlayacaksınız?
    misal ben uydu alıcımı optik kablo ile blu ray'e bağladım. görüntü için scart kullandım. sesi tvden değil ev sinema sisteminden alıyorum.
  • Tv de optik çıkış var.Tv den ses sistemine bağlıcam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.