Şimdi Ara

Samsung HT-D5550 Ev Sinema Sistemi (Ana Konu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
15.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baracuda10

Tv kanallarindan tatmin edici ses alabiliyormusunuz.bdisckler ve hdden oynattigim filmlerden gayet net tatmin edici ses alabiliyorum.tv kanallarindan iyi bir ses almak icin hangi ayarlari kullaniyirsunuz.

Bende digitürk plus var hocam. Optikle see sistemine bağladım Digi'nin 5.1 kanallarında çok iyi ses almaktayım fakat sd kanallardan kaliteli ses almak zor. Ses seçeneklerinden Smarta getirirseniz fena bir ses almıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: máwci

quote:

Orijinalden alıntı: baracuda10

Tv kanallarindan tatmin edici ses alabiliyormusunuz.bdisckler ve hdden oynattigim filmlerden gayet net tatmin edici ses alabiliyorum.tv kanallarindan iyi bir ses almak icin hangi ayarlari kullaniyirsunuz.

Bende digitürk plus var hocam. Optikle see sistemine bağladım Digi'nin 5.1 kanallarında çok iyi ses almaktayım fakat sd kanallardan kaliteli ses almak zor. Ses seçeneklerinden Smarta getirirseniz fena bir ses almıyorsunuz.

Tesekkur ederim arkadasim smart ts bir deniyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tplav

valla ben alalı bir hafta oluyor ama normal uydu yayınındaki kanalları için bu sistemden memnun değilim....max ses bırakın komşuları rahatsız etmeyi diğer odadan duyulmuyor, tv nin kendi hoparlörlerinden daha güçlü ses alıyorum....film izlerken böyle değil tabi...ama bu tv sesleri niye böyle bilmiyorum...yorumunuz nedir?

Arkadaşım aynı sorun bendede mevcut
    Sen bir çözüm bulabildinmi
    Benim normal müzik dinlerken bile öyle ahım şahım bir ses yüksekliği yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTeN

quote:

valla ben alalı bir hafta oluyor ama normal uydu yayınındaki kanalları için bu sistemden memnun değilim....max ses bırakın komşuları rahatsız etmeyi diğer odadan duyulmuyor, tv nin kendi hoparlörlerinden daha güçlü ses alıyorum....film izlerken böyle değil tabi...ama bu tv sesleri niye böyle bilmiyorum...yorumunuz nedir?

Arkadaşım aynı sorun bendede mevcut
    Sen bir çözüm bulabildinmi
    Benim normal müzik dinlerken bile öyle ahım şahım bir ses yüksekliği yok

bir değişiklik yok hocam...1 ay ı geçti...iade alırlar mı?
  • zannetmiyorum
    bir servisine sormak lazım olmazsa
  • şu an mesela trt müziği açtım zurna-bağlama falan...inlemesi lazım odanın , max a getirsem bile odadakilerle rahatlıkla sohbet edilecek kıvamda,fısıltımı bile duyarlar abartmıyorum....dream tv yi açtım biraz daha iyi ama...
  • hdmi out tv ye goruntu iletmiyor.servis çağırdım değişim talebi formu açtırdım.daha önce de ipod aparatı bozulmuştu.paramla rezil oldum.değişimi onay verilirse 15 gun içerisinde yapıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychovsky -- 14 Mart 2012; 14:44:30 >
  • quote:

şu an mesela trt müziği açtım zurna-bağlama falan...inlemesi lazım odanın , max a getirsem bile odadakilerle rahatlıkla sohbet edilecek kıvamda,fısıltımı bile duyarlar abartmıyorum....dream tv yi açtım biraz daha iyi ama...

tv de ses-hoparlör ayarları-harici yaptınız mı?
    ses sitemi kumandasının en altında 3d sound ve PLII tuşlarından ayar yaptınız mı?
    ben sesi sd yayınlarda 30 dan
    trt HD de 20 den fazla açamıyorum
    bunlarda evde max ses veriyor:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn60

quote:

şu an mesela trt müziği açtım zurna-bağlama falan...inlemesi lazım odanın , max a getirsem bile odadakilerle rahatlıkla sohbet edilecek kıvamda,fısıltımı bile duyarlar abartmıyorum....dream tv yi açtım biraz daha iyi ama...

ses sitemi kumandasının en altında 3d sound ve PLII tuşlarından ayar yaptınız mı?

sistem açıkken zaten tv nin menüsündeki ses bölümünün seçenekleri 4 taneye düşüyor...kulaklık sesi , ses tercihi,SPDIF seçimi,SPDİF geciktirme....
    Kulaklık sesini 100 e getirdim.
    ses tercihi -otomatik (otomativ veya MPEG var)
    SPDIF seçimi - otomatik (otomatik ve PCM var)
    SPDİF geciktirme otomatik

sistem kapalı iken bunlara ilaveten;
    hop.duvara mesafesi---30 cm üzeri
    ses düzeltme- her kanalın sesini ya da giriş modunu ayarlar- eksiden artıya gidiyor ben 0 da bırakıyorum
    oto. seviye kontrol-kanallar arası ses farkını önüyor
    çevreleyen ses-- surround ses ayarlarını seçer diyor...kapalı, V-Audio , V-audio surround var....hepsini denedim ses seviyesinde bi değişiklik yok

bunlar dışında kulaklık sesi max da, denge 0 da, ses modu kullanıcı seçili(kullanıcı dışında söz ve müzik seçenekleri var)

ses sistemi kumandasından dediğiniz tuşları tek tek denedim kaydadeğer bi değişiklik yok...tv panasonic 42gw30 bu arada

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hkn60

quote:

sistem açıkken zaten tv nin menüsündeki ses bölümünün seçenekleri 4 taneye düşüyor...kulaklık sesi , ses tercihi,SPDIF seçimi,SPDİF geciktirme....
    Kulaklık sesini 100 e getirdim.
    ses tercihi -otomatik (otomativ veya MPEG var)
    SPDIF seçimi - otomatik (otomatik ve PCM var)
    SPDİF geciktirme otomatik

sistem kapalı iken bunlara ilaveten;
    hop.duvara mesafesi---30 cm üzeri
    ses düzeltme- her kanalın sesini ya da giriş modunu ayarlar- eksiden artıya gidiyor ben 0 da bırakıyorum
    oto. seviye kontrol-kanallar arası ses farkını önüyor
    çevreleyen ses-- surround ses ayarlarını seçer diyor...kapalı, V-Audio , V-audio surround var....hepsini denedim ses seviyesinde bi değişiklik yok

bunlar dışında kulaklık sesi max da, denge 0 da, ses modu kullanıcı seçili(kullanıcı dışında söz ve müzik seçenekleri var)

ses sistemi kumandasından dediğiniz tuşları tek tek denedim kaydadeğer bi değişiklik yok...tv panasonic 42gw30 bu arada

Size tavsiyem öncelikle sistemin kendi mikrofonuyla ses optimizasyonunu otomatik olarak yapmanız.(Mesafe değerleri garip çıksa da sonuç kendi ayarladığınızdan hep daha iyi oluyor)

Ben de tv yi sisteme audio ile bağlamama rağmen 3d high ses modunda filmlerdeki ve müziklerdeki kadar tatmin edici olmasa da(doğal olarak)
    iyi bir ses alıyorum. Hatta sonuna kadar açmak pek mümkün olmuyor. Bir gariplik olmalı isterseniz servisi arayıp bir sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: emukl

quote:

Bugün Gaziantep'de gezerken hiç umudum olmamasına rağmen Vatan'ı aradım. Ellerinde sadece 1 adet Samsung ht-d5550 olduğunu söylediler hem de açılmamış kutuda, durur muyum hemen ayırttım ve gittim teşhir ürünü olmadığını görünce aldım. (az sayıda stok geliyormuş hemen satılır diye teşhire koymamışlar) şu an kutusunda, akşam kuracağım tüm kablolar içinde mevcut mu?

Ses sistemini ne şekilde bağlayacağına göre değişiyor kablolama. İçinden hiçbir kablo çıkmıyor önecelikle. Ben optik kablo almıştım ama kullanmadım. Tüm bağlantıları HDMI kablo ile yaptım. Kitapçığında en kaliteli ses bu şekilde çıkar diyor. Media player'ı oldukça kullanışlı. 2 TB'lık hardsiki sorunsuz gördü ve tüm filmleri oynattı. Ayrıca vatandan samsung wifi dongle aldım 88 TLye. Smart tv de süper bi özellik.

Hocam wifi dongle ne amacla aldim? Arka hoparlorleri kablosuz hale onunla getirebilir miyiz? Birde bu ses sisteminde dlna ozelligi mevcut degilmi?

• arka hoparlörleri kablosuz yapabilmek swa-5000 kablosuz aktarıcıya ihtiyacın var. ben aldım. ama salon komple rabıta yapılırken alttan elektirikçilerin kullandığı boruların içinde surround hoparlörlerin kablolarını çektim. dün de yaşam ünitem gelince samsung plazma tv+d5550 kurulumumu yaptım.
    elimdeki swa5000 kargodan geldiği haliyle açılmamış olarak duruyor.ilgilenirsen görüşelim.
    bu arada benim de bir sorum var.
    d5550 için birçok yerde wifi var diye okdudum ama cihazın ağ ayarı menüsüne girip kablosuz ağı kurmaya kalktığımda samsung dongleı takın diyor.
    kitabına göre böyle bir şey demiyor. seçin ayarlarınızı yapın diyor kitabında. wifi dongle lazım bunu ayrıca alın demiyor. genelde ayrıca alınması gereken aksesuarları belirtiyor kitap çünkü.
    bu cihazda dahili wireless var mı? yoksa wireless ready mi? yani dongle mı lazım? teşekkürler
    son bir not uydu alıcımdan optik bağlantı yaptım ama aldığım maksimum ses bana yeterli gelmedi. (dreambox 600) orjinal film denemedim henüz. vaktim olmadı.
    tüm kutuları 1 saat önce köpükleri ile beraber toparlayıp evden çıkarabildim.
    http://www.samsung.com/in/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-D5550WK/XL-spec
    şimdi bulduğum bu linkye wireless built in diyor. ben neyi yanlış yapıyorum acaba?

• biraz evvel 5.1 sesli bir dvd izledim. cihazın gerçek potansiyelini gördüm. ses konusunda oldukça yeterli
    bir de dvd olmasına rağmen görüntü çok güzeldi.upscale işini bluray çok güzel yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_c

quote:

quote:

Bugün Gaziantep'de gezerken hiç umudum olmamasına rağmen Vatan'ı aradım. Ellerinde sadece 1 adet Samsung ht-d5550 olduğunu söylediler hem de açılmamış kutuda, durur muyum hemen ayırttım ve gittim teşhir ürünü olmadığını görünce aldım. (az sayıda stok geliyormuş hemen satılır diye teşhire koymamışlar) şu an kutusunda, akşam kuracağım tüm kablolar içinde mevcut mu?

Ses sistemini ne şekilde bağlayacağına göre değişiyor kablolama. İçinden hiçbir kablo çıkmıyor önecelikle. Ben optik kablo almıştım ama kullanmadım. Tüm bağlantıları HDMI kablo ile yaptım. Kitapçığında en kaliteli ses bu şekilde çıkar diyor. Media player'ı oldukça kullanışlı. 2 TB'lık hardsiki sorunsuz gördü ve tüm filmleri oynattı. Ayrıca vatandan samsung wifi dongle aldım 88 TLye. Smart tv de süper bi özellik.

Hocam wifi dongle ne amacla aldim? Arka hoparlorleri kablosuz hale onunla getirebilir miyiz? Birde bu ses sisteminde dlna ozelligi mevcut degilmi?

wifi yi internete baglanmak icin aldim sadece kablosuz aglara baglaniyor. arka hoparlor icin swa500 almalisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_c

quote:

quote:

wifi yi internete baglanmak icin aldim sadece kablosuz aglara baglaniyor. arka hoparlor icin swa500 almalisin

O zaman ibre yine hb-906ta ya donuyor... Dlna ozelligi mevcut onda... Ama ondada alt yazilarda oynama imkani yokmus felan filan... Zor isler bunlar 2-3 ay bekleyip 2012 model almak lazim onlarinda fiyatlari ucar muhtemelen...

• 5550 DE dlna mevcut. (benimkinde hiçbir şey yapmadan laptopu gördü, daha önce asus media player için dlna ayarlarını yapmıştım).
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

5550 DE dlna mevcut. (benimkinde hiçbir şey yapmadan laptopu gördü, daha önce asus media player için dlna ayarlarını yapmıştım).

Wifi dongle i fazladan mi aldi o zaman arkadas?
    5500 u alirsam sana pm den donersim kardes yardimin icin sagol
  • Arkadaslar ben bu sistemi çok özenerek vatanın indirinden 860 liraya aldım ancak pişman oldum.
    1)Kopya DVD-CD okumuyor.(Servise götürdüm orjinal Blueray taktı okudu sorun yok diye geri gönderdi beni)Gidip 60-70 liraya dandik bir player almak durumundayım suan.
    2)Ses düzeyi ve bass gercekten yetersiz.

Sizin görüşleriniz nelerdir özellikle kopya olauına taktım bennn.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraerdogan

Arkadaslar ben bu sistemi çok özenerek vatanın indirinden 860 liraya aldım ancak pişman oldum.
    1)Kopya DVD-CD okumuyor.(Servise götürdüm orjinal Blueray taktı okudu sorun yok diye geri gönderdi beni)Gidip 60-70 liraya dandik bir player almak durumundayım suan.
    2)Ses düzeyi ve bass gercekten yetersiz.

Sizin görüşleriniz nelerdir özellikle kopya olauına taktım bennn.

Ucretini verip alabilirim:)
  • Saol oyle bir niyetim yok :) sadece su kopya cd-dvd olayı nedir onu çözmem gerek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.