Şimdi Ara

Samsung (Google) Nexus 10 Kullananlar Kulübü ve Yardım Konusu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
1.695
Cevap
29
Favori
111.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: godzillah09

Hangi kılıfı aldınız. link atabilir misiniz?

Bir tavsiyede ben vereyim. Linkte belirttiğim yerden aldığım kılıfı kullanıyorum. Fiyatına göre kalite bir kılıf.
    http://www.dx.com/p/enkay-enk-7102-protective-360-degree-rotatable-pu-leather-case-for-google-nexus-10-milky-white-190154#.U562mfl_vzF
  • quote:

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Slim-Lightweight-Smart-shell-Stand-Case-for-Google-Nexus-10-BLACK-with-Smart-Cover-Auto/910740380.html

bu nasıl

ABD geldi.çok kullanışlı öneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosmann -- 17 Haziran 2014; 10:50:48 >
  • quote:

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Slim-Lightweight-Smart-shell-Stand-Case-for-Google-Nexus-10-BLACK-with-Smart-Cover-Auto/910740380.html

bu nasıl

Niye olmasın?
    iyi gibi.

Alternatif olarak
    http://www.aliexpress.com/item/360-Degree-Rotating-Leather-Case-Cover-Stand-For-Google-Nexus-10-inch-Tablet-BLK/792232089.html
    bu neredeyse benim kullandığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KontDRACULA_Wind -- 17 Haziran 2014; 14:42:03 >

• selam arkadaşlar nexus 10 tabletimi rootlarken problem oluştu şimdi açıldığı zaman Google yazısı
    görünüyor fabrika boot üzerindende fabrika ayarlarına dönüş yapmıyor yardımcı olursanız şimdiden teşşekür ederim...
  • Recovery Mod'a gir. "wipe/factory reset" i seçip uygula.
    Olmazsa 4.4.4 ün imajını geri yükle düzelir. (Tüm verilerin silinecektir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KontDRACULA_Wind -- 24 Haziran 2014; 10:06:35 >
  • tşk ederim cevabınıza ama nasıl yüklicem 4.4.4. img tarıf ederseniz cok sevinirim tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozyigit

tşk ederim cevabınıza ama nasıl yüklicem 4.4.4. img tarıf ederseniz cok sevinirim tşk

Bu konunun 2. sayfasında yaptığım yanlışlarımla birlikte adım adım açıklamıştım.
    Oradan bakın isterseniz. Tek değişen yüklenecek dosya isimlerinin güncel olması.
    Daha 2 gün önce 4.4.4 sürümünün imajını doğrudan tablete attım. (Tüm verile sıfırlandı tabi)
    Bunu yaparken de kendi yazdıklarımı referans aldım (unutuyoruz tabi. Birde bin tane komut var :) )

quote:

Orijinalden alıntı: KontDRACULA_Wind

Tablete Root attım ve Bootloader kilidini açtım. Daha custom Rom atmadım. 4.2.2 için uygun bir rom arıyacağım. Birde başıma birsürü iş geldi hafiften 3.5 durumuna (üçbuçuk ve yusuf yusuf) geldiğimden :) biraz zaman geçsin diye bekliyorum.

İlgilenenlere rehber olması için başıma gelenleri ayrıntılı bir şekilde yazayım. Deneyimlerimi ve hatalarımı paylaşayım.

quote:

Önce referanslarımı vereyim
    http://www.akillirobot.com/2012/11/19/nexus-10-bootloader-kilidi-acma-clockworkmod-recovery-yukleme-ve-root-erisimi-saglama-rehberi/
    http://www.akillirobot.com/2013/01/18/nexus-cihazlari-icin-fabrika-imaji-yukleme-rehberi/
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001868
    http://theandroidrom.com/how-to-root-and-install-clockworkmod-recovery-on-nexus-10-official-android-4-2-1-jelly-bean-jop04d/
    http://theandroidrom.com/how-to-root-and-install-clockworkmod-touch-recovery-for-google-nexus-10/

Yalnız bunların bir kısmını uygulayabildim Bir kısmını uygulayamadım üstünden atladım değiştirdim vs.

burada doğru yaptıklarım kadar yanlış yaptıklarımı da yazacağım.

------------------------------------------------------------------

Önce Cihazın Bootloader kilidini açmaya çalışmakla işe başladım. Bunun için AkıllıRobot'un Nexus 10 Bootloader kilidi açma makalesini referans aldım. (linki yukarıda)

Cihazımı Vol- ve Power tuşuna basılarak açtım (YANLIŞ)
    cihaz recovery mod da açıldı
     Samsung (Google) Nexus 10 Kullananlar Kulübü ve Yardım Konusu

Görseli netten aldım. Benim ekranım değil. Vol- Power Tuşuna basılarak çıkan ekranda tepedeki sağa ve sola Ok işareti YOK. (Normalde olması gerekiyor. ve Normalde Vol- ve Power tuş kombinasyonu doğru olmalı ama bende değil işte. 4.2.2 ile alakalı olabilir.) Bir problemim olduğu daha buradan belli aslında.

Akıllı robot'un linkindeki sadece adb.exe ve Fastboot.exe olan küçültülmüş versiyon'u indirip c:\ ya açtım

c:\adb-fastboot içine komut satırından girip birinci komutu çalıştırdım

adb reboot bootloader

komut çalışmadı.
    bende daha önceki tabletlerimden bildiğim
    adb devices
    komutu ile baktım. Tablet gözükmüyor......

Anladım ki bu konumda Tabletim PC tarafından görülmüyor. Ama usb takılıp çıkartınca bir aygıt takıldığına dair ding dong sesi geliyor. Aygıt yöneticicisinde de gözükmüyor. Bende Bu herhalde bir driver problemi dedim. Cihazı Açıp PC'ye bağladım Cihaz açıkken PC tarafından gözüküyor. Ben yinede SDK Manager yardımı ile google driverlarını indirdim. zaten elimde Android SDK'nın büyük versiyonu yüklü idi. SDK Manager yardımı ile indirdim

(Resimler alıntı)

Cihazı yeniden Vol- ve Power tuş kombinasyonu ile açtım.
    adb devices
    ve "fastboot devices" komutları işe yaramadı.... Cihaz gözükmüyor.
    Bu arada adb ve fastboot komutları akıllırobot sitesinden aldığım küçük paketteki versiyon.
    baktım olmuyor bu sefer aynı komutları tam sürüm sdk'nın kurulu olduğu dizinden denedim. sonuç aynı.

Bir çözüm ararken
    NEXUS 10 TOOLKIT V1.3.0 ile bir iki şeye rastladım. Programı daha tablet gelmeden yaptığım araştırmalarda indirmiştim. Bu program daha doğrusu kit işime yarayabilir diye düşündüm. Hakikaten de süper bir kit yapmışlar. herşey derli toplu.

Programı çalıştırdım.

1. seçeneğe bakarsanız bir driver kurduğunu görebilirsiniz. hemen sarıldım programa ve Win7 driverlarını kurdum.

oh herhalde sorunu çözdüm diye düşündüm.

Yalnız DİKKAT! bu kit kurulduğunda güncel versiyonu kontrol ediyor ve çok daha güncel bir versiyonu olduğundan bahsediyor (1.7.1) ama indirip kendini güncellemiyor. Zaten bana para verdiyseniz 1.7.1'i alabilirsiniz diyor. Ekranda verilen linki (http://www.skipsoft.net)biraz kurcaladım ama 1.7.? versiyonu indiremedim.... Neyse. sitesinden şunu indir dediği recovery-twrp-2.4.1.0-manta.img de indirip diğer .img lerin olduğu yere attım.

Bu sefer Kit'in 3. seçeneğini seçtim. Cihaz yine gözükmedi. sinir olup 4. ve 8. seçeneğe de saldırdım. Allah ne verdiyse daldım. Hiç bir işe yaramadım...

Niye niye diye araştırırken youtube a filanda baktım.

yukarıdaki resimde tepede gözüken sağa sola okların bende olmadığını fark ettim.

Videolarda Vol- + ile farklı modlara geçilebiliyordu. bende ise hareket yoktu :(

Araştırma yaparken Bir sitede 3 tuş kombinasyonu kullanıldığını gördüm

http://nexus10root.com/nexus-10-root/how-to-root-nexus-10-easiest-method/

Hemen bu tuş kombinasyonunu çalıştırdım
    SÜPER Bu sefer ekranda sağa ve sola oklar vardı.

ayrıca aygıt yöneticisinde "Android Bootloader Interface" diye gözüküyordu :)

Hemen ufak abd ve fastboot klasörüne girdim (akıllı robottan indirdiğim)
    fastboot devices komutunu çalıştırdım. ulan yine yok.
    bu sefer Android SDK yı indirdiğim dizinden çalıştırdım

fastboot devices komutunu çalıştırdım. CİHAZ GÖZÜKTÜ :) süper
    adk devices komutunu çalıştırdım. ulan yine yok. hade bu ne perhiz ne lahana tuşusu... fastboot çalışıyor adk yok (KESİN BİR YERDE YANLIŞ YAPIYORUM. HATA BENDEDİR)

Neyse. Zaten daraldım
    Nexus 10 Toolkit i açtım ve 3. komutu çalıştırdım. (UnLock bootloader)
    gerekli adımları yaptım.... Tabletin ekranına gelen seçeneği filan onayladım
    Bootloader AÇILDI :)))

4. seçeneği çalıştırdım (Root) onda SuperSu yu seçtim
    Birşeyler dedi. boot etti ama

TABLET AÇILMADI. KİTLENDİ

Nexus 10 Toolkit sanırım 4.2.2 ile pek anlaşamıyor. Yada benim sistemde birşeyler var. zaten adk çalışmıyorken bu iş yapmak akıllıca değildi.

Bende Akıllı Robot'dan Nexus cihazları için fabrika imajı yükleme rehberi i yardımı ile 4.2.2 imajını yeniden atmaya karar verdim. Bu arada 3.5 konumundayım :)

Buradan Factory Images "mantaray" for Nexus 10 4.2.2 imajını indirip
    c:\img diye bir dizine açtım.

komutları girmek için Android SDK'sını kullandım. küçük paketi (sadece adb ve fastboot olan) sildim.

komut istemine girdim

cd C:\Android-SDK\sdk\platform-tools ile adb ve fastboot'un olduğu dizine girdim

fastboot devices komutunu çalıştırdım... (ohhh cihaz gözüküyor)

Sonra sırasıyla

fastboot erase boot

fastboot erase cache

fastboot erase recovery

fastboot erase system

fastboot erase userdata

komutlarını uyguladım. Sorun yok.

fastboot flash bootloader C:\img\bootloader-manta-mantalj12.img

Komutunu uyguladım.
    Burada dikkat edilecek husus
    C:\img\bootloader-manta-mantalj12.img daki C:\img\ benim orjinal Nexus 10 imajını (mantaray-jdq39-factory-d79f489e.tgz)açtığım dizin. bootloader-manta-mantalj12.img ise netten indirdiğim bu imajın içinden çıkan .img dosyası

sonrasında
    fastboot reboot-bootloader

burada dikkat edilecek yer fastboot reboot-bootloader komutu. Akıllı robotta "fastboot reboot bootloader" diye gösteriliyorKİ yanlış reboot ile bootloader arasında - olmalı. fastboot reboot-bootloader şeklinde yani.

fastboot -w update C:\img\image-mantaray-jdq39.zip

Komutu giriliyor
    Buradaki C:\img\ yine benim .tgz dosyasını açtığım yer. image-mantaray-jdq39.zip ise mantaray-jdq39-factory-d79f489e.tgz içinden çıkan zip dosyası.

Bu biraz sürüyor.

Aslında işlemi mantaray-jdq39-factory-d79f489e.tgz içinden çıkan flash-all.bat ile de yapılabirsiniz. Ama c:\img gibi ayrıntılar bu bat dosyası içinde yok. .tgz dosyası adk ve fastboot'un olduğu andrid sdk'nın içine açılırsa bu flash-all.bat çalışır.

fastboot reboot-bootloader

ben akıllı robottaki (makale) fastboot oem lock komutunu kullanmadım. sonuçta bende bootloader açık kalacak. o kadar uğraştık :)

fastboot reboot

OHHHH cihaz açıldı.

----------------------------------------------------------------------
    Şeytan dürttü ya. Root olacağım. Zaten kurtarmayıda biliyorum. Nexus 10 Toolkit'i kullanmadan root olayım dedim.
    Ya Allah dedim daldım komut satırına.

Buradan sonra
    Nexus 10 Bootloader kilidi açma, ClockworkMod Recovery yükleme ve Root erişimi sağlama rehberi makalesinden yardım almaya devam

http://download.chainfire.eu/282/SuperSU/CWM-SuperSU-v0.98.zip adresinden CWM-SuperSU-v0.98.zip dosyasını indirip Tabletin dahili hafızasına attım.

Cihazı yine 3 lü tuş kombinasyonu ile açtım. (Vol -, Vol +, Power) (Power Vol - bende bir işe yaramıyor)

http://clockworkmod.com/rommanager adresinden

recovery-clockwork-touch-6.0.2.3-manta.img
    dosyasını indirip
    C:\Android-SDK\sdk\platform-tools dizinine attım
    bu dizin fastboot ve adb'nin olduğu dizin.

fastboot flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.2.3-manta.img

komutu ile clockwork'un ClockworkMod Recovery’i KALICI OLARAK ATTIM.

adb reboot recovery komutunu verdim ama nedense bende adb çalışmıyor.

bende vol - / + ile recovery mod'a geldim çalıştırdım.

Aşağıdakine BENZER bir ekran açıldı (resimleri netten alıyorum)

Arabirim Dokunmatik olduğundan rahatça
    “install zip from sdcard” -> “choose zip from sdcard” dan CWM-SuperSU-v0.98.zip i bulup yükledim.

Tableti açtım. Uygulamalarda SuperSu yu gördüm ve güncelledim

Artık Root'um :)

Çok uğraştırdı ya.

Arkadaşlar karışık oldu farkındayım. Bu rehberden daha çok hatalarımı ve yaptıklarımı paylaştığım bir yazı. Hatalarım olduysa mazur görün. Birazda acelem var. Malum iş güç. Umarım bir işinize yarar.

• Nexus 5 ve Nexus 7 ye açıldı. Sabırsızlıkla bekliyorum.
  • Ohoooo daha yeni 4.4.4. yükledim yaw :) Birde benimki gıcık update olmuyor. Direkt imaj kuruyorum :P
  • Bu arada duyduğum yeni ama kötü bir haber var.
    Bir SÖYLENTİYE göre (yani kesin değil)
    4.4.x Nexus için son güncelleme olacakmış. Nexus 10'lara (yeni çıkacak nexus 10 değil) Android 5 vs güncellemesi gelmeyecekmiş. Google'ın politikası malum, 18 aylıktan sonra destek vermiyor. Nexus 10 (ve eski nexus 7) bu 18 aylık süreyi geçti (yaklaşık 24aylık)
    Android L ön sürümünün bu seri için çıkmaması da bu kötü habere yorulabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontDRACULA_Wind

Bu arada duyduğum yeni ama kötü bir haber var.
    Bir SÖYLENTİYE göre (yani kesin değil)
    4.4.x Nexus için son güncelleme olacakmış. Nexus 10'lara (yeni çıkacak nexus 10 değil) Android 5 vs güncellemesi gelmeyecekmiş. Google'ın politikası malum, 18 aylıktan sonra destek vermiyor. Nexus 10 (ve eski nexus 7) bu 18 aylık süreyi geçti (yaklaşık 24aylık)
    Android L ön sürümünün bu seri için çıkmaması da bu kötü habere yorulabilir.

Nexus 10 ve Nexus 4 Android L güncellemesini alacak. Google, Nexus 10 ve 4 için geliştirici kaynak kodlarını yayınladı.

İlave:
    Nexus 10 :https://android.googlesource.com/device/samsung/manta/+/l-preview
    Nexus 4 :https://android.googlesource.com/device/lge/mako/+/l-preview

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle -- 3 Temmuz 2014; 20:59:21 >

• eagle kullanıcısına yanıt
    İşte bu iyi haber. Android L ön izleme geldiyse 5 de gelir.
  • arkadaşlar merhaba ben forumda yeniyim,teknolojiden de cok anladıgım söylenemez.tablet almaya karar verip ufak çaplı bi araştırma ve memnunluk tavsiyeleri aldıktan sonra nexus 10 almaya karar verdim.internetteki fiyatlar daha uygun geldi ama internetten pek alışveriş yapmam normalde.şimdi n11 de 800 liraya var istanbul bilişim de var herhangi birinden alma dediğiniz var mı?bi de 3G destegi var mı bu cihazın?aynı adla farklı yerlerde birinde var birinde yok yazıyor kafam karıştı...
  • drpylf D kullanıcısına yanıt
    3g desteği BÜTÜNLEŞİK yok. Ama harici Vınn tarzı yada 3g Wireless yayıcı modemlerle 3G desteği olabiliyor.

http://teknoseyir.com/tp-link-m5350-3g-mobil-wi-fi-incelemesi
    Yukarıdaki ürünü incelersen cihazın uyumu vs gibi bir sıkıntıda yaşamazsın. Tabletler biraz modem seçer. Bazen aldığın modemi tanımamakta ısrar ediyorlar.

N11.com gittigidiyor gibi satıcı formatlı bir site. Yani n11.com dan değil orada dükkan açmış birinden alıyorsun. İstanbul bilişim ise Nexus 10'u Türkiyeye getiren ilk firma. Ama hakkında bol eleştiri de duydum tavsiye de.... Nexus 10'u Türk telekom taahhütle filan da veriyordu bir ara. Garanti açısından o daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KontDRACULA_Wind -- 7 Temmuz 2014; 10:12:43 >

• Şu 3g işi bozmasa kesinlikle garanti tercih te sade wifi olunca birseyler eksik gibi geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, fazla kullanmadığım için 32gb sürümünü satıyorum, ilgilenenler pm atabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar nexus 10 için kılıf, ekran koruyucu film gibi aksesuarları bulabileceğim mağaza var mı İstanbul'da? Genelde gittigidiyor gibi sitelerde veya yabancı sitelerde bulabildim şimdiye kadar.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.