Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.133
Cevap
101
Favori
1.258.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ilk akıllı telefonum galaxy wonder, daha önce hiç tecrübem yok. Avea heryonekamu ya geçtim. ama
    -internet e bağlanamıyorum, ne gibi ayar yapmam gerek? Bağlantı yok diyor alet.
    -hangi uygulamalar olmazsa olmaz dır ilk başta?
    -"0" bilgili bir kullanıcı ve bir galaxy sahibi olarak başlangıçta ne yapmam gerek sizce?

LTF siz tecrübeli kullanıcılar, beni yardımsız bırakmayın.;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

Arkadaşlar olayı Çözdüm artık MicroSD kartı telefon kendi SD kartı olarak görüyor ;)
    Yani istediğiniz kadar oyunu yükleyebilirsiniz,bende şimdi sdcard-8gb olarak görünüyor,bir nevi telefonu
    kekledim.

Bunun için System'de minik bir dosya değiştiriliyor.Telefonun RooT'lu olması gerekiyor.Bir kere daha Root etme
    nin ne kadar faydalı olduğunu gördük.Rootexplorer ile system/etc koyacağız dosyayı aşağıda ingilizcesi var
    takılanlara yardım edebilirim

Samsung Galaxy W I8150 

Swap (remap) Internal SD with External SD. To do this you need to replace (or manually edit) /etc/vold.fstab with attached one.

DISCLAIMER: Usual stuff. Do it at your own risk. I am not responsible for any damage or data loss it may cause.

You may loose applications that have been moved to SD card so it might be a good idea to move all installed apps to the phone memory.
    Make sure your phone is rooted and your external SD card is FAT32 formatted.
    Back up your original /etc/vold.fstab
    Copy accross any data you want to be on new /mnt/sdcard from your /mnt/sdcard to /mnt/sdcard/external_sd
    Unzip and put modified vold.fstab on you phone
    In root explorer go to /etc
    Re-mount the filesystem to R/W
    Copy modified vold.fstab from wherever you have it to the /etc using root explorer
    Change permissions to rw-r--r-- (644)
    Re-mount filesystem as R/O
    Reboot your phone

Your external big SD card should now be /mnt/sdcard (Internal SD) and your internal SD should now be /mnt/sdcard/external_sd

When you move apps to SD they will be moved to /mnt/sdcard/external_sd 

Kaynak site xda
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19204395

bununda ilk sayfaya alınması gerekiyor bence

• quote:

Orijinalden alıntı: yeyilmaz

Arkadaşlar, ilk akıllı telefonum galaxy wonder, daha önce hiç tecrübem yok. Avea heryonekamu ya geçtim. ama
    -"0" bilgili bir kullanıcı ve bir galaxy sahibi olarak başlangıçta ne yapmam gerek sizce?

arkadasım hattın her yöne kamu ise öncelikle tus kiliti tusuna basili tut ve veri agı modunu kapat cep telefonundan wifi olmadıkca internete girme :D

ha ben paket alıcam diosan aynı yöntemle telefonunun veri agı modunu ac. telefonunda eger 3g istiyorsan ve daha önce 3g'yi hattından actırmadıysan

3G yaz ve 5555 e gönder bu sayede 3g ayarları telefonuna gelir ve 3g sebekedne hattına acılır.. bunu yaptıktan sonra dene ve girmez ise tekrar yaz ilaki yardım eden cıkacaktır. programlardan olmazsa olmaz die bisi ben daha göremedim. canın ne istiosa bul yükle korkma telefon kaldırıo hepsini

ama siz neler kullanıyorsunuz dersenİ

1. ing.türkce sözlük
    2. zedge (telefona mesaj sesi vs ayarlamak icin)
    3. advenced task killer ( arada bir rami temizlemek icin)
    4.dolphin tarayıcı( alternatif web browser)
    5. battery solo widget( bataryanın %54 gibi sayısal bir deger ile ne kadar kaldıgını gösteriyor.)
    gerisi bendekilern olmasada oluyor :D

ha internet kullanıcaksan sinirliysa 3g watchdog timer tarzı bir program kullan

• Beyler forumlarda android icin bir cok yalan bilgi dolasiyor biri android telefonla hat uzerinden goruntulu gorusme yapilmaz denmisti bana bir cok kez sadece skyp kullanilarak yapilir dendi int den dendi ama az once kiz arkadasimla 1-5 , 2 saat goruntulu gorustum nokia n9 mu ney onun telefonuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr_ks

quote:

Orijinalden alıntı: yeyilmaz

Arkadaşlar, ilk akıllı telefonum galaxy wonder, daha önce hiç tecrübem yok. Avea heryonekamu ya geçtim. ama

arkadasım hattın her yöne kamu ise öncelikle tus kiliti tusuna basili tut ve veri agı modunu kapat cep telefonundan wifi olmadıkca internete girme :D

ha ben paket alıcam diosan aynı yöntemle telefonunun veri agı modunu ac. telefonunda eger 3g istiyorsan ve daha önce 3g'yi hattından actırmadıysan

3G yaz ve 5555 e gönder bu sayede 3g ayarları telefonuna gelir ve 3g sebekedne hattına acılır.. bunu yaptıktan sonra dene ve girmez ise tekrar yaz ilaki yardım eden cıkacaktır. programlardan olmazsa olmaz die bisi ben daha göremedim. canın ne istiosa bul yükle korkma telefon kaldırıo hepsini

ama siz neler kullanıyorsunuz dersenİ

1. ing.türkce sözlük
    2. zedge (telefona mesaj sesi vs ayarlamak icin)
    3. advenced task killer ( arada bir rami temizlemek icin)
    4.dolphin tarayıcı( alternatif web browser)
    5. battery solo widget( bataryanın %54 gibi sayısal bir deger ile ne kadar kaldıgını gösteriyor.)
    gerisi bendekilern olmasada oluyor :D

ha internet kullanıcaksan sinirliysa 3g watchdog timer tarzı bir program kullan

Bir de el feneri olan bir uygulama var adını unuttum şimdi, o da iyi iş görür. :)

• Arkadaşlar hayırlı olsun ekranın alt kısmında 1 piksel cıktı :( Sadece siyah ve mavi tonlarında belli oluyor. Sizce napıyım Servise göndereyim mi.

Bazı formlarda değişim yapılmıyo bazılarında 3 pikselde sonra yapıyolar gibi cevaplar alıyorum. Cihazıda alalı daha bir hafta oldu:(

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU
  • quote:

quote:

Arkadaşlar olayı Çözdüm artık MicroSD kartı telefon kendi SD kartı olarak görüyor ;)
    Yani istediğiniz kadar oyunu yükleyebilirsiniz,bende şimdi sdcard-8gb olarak görünüyor,bir nevi telefonu
    kekledim.

Bunun için System'de minik bir dosya değiştiriliyor.Telefonun RooT'lu olması gerekiyor.Bir kere daha Root etme
    nin ne kadar faydalı olduğunu gördük.Rootexplorer ile system/etc koyacağız dosyayı aşağıda ingilizcesi var

Samsung Galaxy W I8150 

Swap (remap) Internal SD with External SD. To do this you need to replace (or manually edit) /etc/vold.fstab with attached one.

DISCLAIMER: Usual stuff. Do it at your own risk. I am not responsible for any damage or data loss it may cause.

You may loose applications that have been moved to SD card so it might be a good idea to move all installed apps to the phone memory.
    Copy accross any data you want to be on new /mnt/sdcard from your /mnt/sdcard to /mnt/sdcard/external_sd
    Copy modified vold.fstab from wherever you have it to the /etc using root explorer
    Reboot your phone

Your external big SD card should now be /mnt/sdcard (Internal SD) and your internal SD should now be /mnt/sdcard/external_sd

Kaynak site xda

alırız dostum nedir ki yani :)

ertan kardeş daha detaylı olarak adım adım yazabilirsen bu işlemi seviniriz. Yanlış şeyler yapmasın arkadaşlar vaktin olunca bi pm atarsan eklerim çok faydası olur herkese.

• quote:

Orijinalden alıntı: [S]ensei

quote:

quote:

kekledim.

Samsung Galaxy W I8150 

Reboot your phone

Kaynak site xda

alırız dostum nedir ki yani :)

ertan kardeş daha detaylı olarak adım adım yazabilirsen bu işlemi seviniriz. Yanlış şeyler yapmasın arkadaşlar vaktin olunca bi pm atarsan eklerim çok faydası olur herkese.

Çok basit dostm, XDA formundaki vold.fstab dosyasını download edin,sonra bu dosyayı RootExplorer programını
    Kullanarak System/etc içine atın atmadan önce sağ üst RW var üstüne tıklayın RO olsun yani sisteme yazma yetkisi
    Yeniden başlatın misler gibi microsd'niz sdcard kısmı olmuş olacak,oyun oynamaya niyeti olanların %100 yapması lazım
    Tabi root'lu olmalısınız, bu vold denilen minik dosyayıda mediashare filan almalıyız ama
    işyerindeyim o siteler engelli

• quote:

Orijinalden alıntı: limitsizim

Beyler forumlarda android icin bir cok yalan bilgi dolasiyor biri android telefonla hat uzerinden goruntulu gorusme yapilmaz denmisti bana bir cok kez sadece skyp kullanilarak yapilir dendi int den dendi ama az once kiz arkadasimla 1-5 , 2 saat goruntulu gorustum nokia n9 mu ney onun telefonuda

Kullanmayanlar atıp tutuyor kardş,doğrusun.Bende nokia kullanan arkadaş ile program
    kullanmadan görüntülü görüşme yaptım bende.sorun yok,bizim telefon herşeyi yapıoyor,
    yemek hariç ;)
  • quote:

az bucuk ama ram stabilitesi saglayamadım nedense genelde 180-230 arası gezior bundan önce arada 270lere cıkıyordu artk o seviyelere cıkmıyor.

BU arada navigasyon programı olarak sygic yüklemistim marketten ama onun 1 ay demo sürümü oldugunu ögrenmistim sonradan :D

cracklısini bulmak lazım bende igo var telefonda istenirse upload ederim nerden bulmustum blmiyorum ama bizde calısıyor :D hemde craklı

bunlardan birini yüklersek eger navigasyon programı olarak google map dondurup ram seviyesini iyice düsüre biliriz :D

birde titanium backup ile bakılınca birton bilmedigimiz uygulama var bisiler var onlardan hangisi nedir bulmak lazım eminimki %50 si ise yaramaz :D biz (en azından ben ) sadece gözde görülür bilinen calısan servislerde görünen uygulamaları dondurdum. donduradan önce hepsindede yedek alarak yaptım bu islemi :D

Navigasyonun haritasını filan googleandroid ten indir dostm, aura diye dosya olacak 300mb
    bunu ayrı sdcard'a atıyorsun demo filan değil ;) gayet iyi.bu navigasyon programları haliyle
    ücretli ve ucuz değiller

• Bizim Telefon için V2 Rom'u işlemciyi 1.8GHZ 'ye çıkarmışlar antutu 4254 aylak zamanda bir deneyim ;)

OK, here is V2 of the ROM! Put in so many new stuff I can't count them all, here is the main features as I recall it:

1. Custom OC Kernel! Using base code from acro68. Max freq is now 1.8Ghz!
    - *Disclaimer*: OC may break your phone! 
    - If this is too much for you, use SetCPU or CPU Master to lower it back to 1.5Ghz. OC is very hardware dependant. If you experience crash too often, this is not for you.
    - Faster = use more power = more heat = less battery!
    - Battery life? Have not test! You tell me!
    - OC code was modified and compiled by a friend...

2. Still using OnDemand default CPU Governor. But there is "Interactive" as well. Read here.
    - Can change the default in /etc/init.qcom.post_boot.sh or use tool.
    - *WARNING*: Dont try SmartAssV2! According to acro68, its not tuned for this phone. 

3. Larger SD Card cache

4. Disable boot up ani (faster boot up!) and many other tweaks from here (thanks KezraPlanes)

5. GPS.conf changed to point to Malaysian's URL, etc.

6. No more TouchWiz! Using Zeam Launcher! So light and small. Launcher now 'stuck' in memory. Take a bit of memory, but it's small. The benefit, no more waiting even after you just finish a big game. Launcher will just pop up! Please support the developer, rate it in Market, visit his thread and thanks him: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=664149

7. Too bad I cannot integrate cris555 excellent ICS theme in this ROM. But you are recommended to install by yourself AFTER you do a first boot and go thru the SetupWizard. Please go thank him here.

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: limitsizim

Beyler forumlarda android icin bir cok yalan bilgi dolasiyor biri android telefonla hat uzerinden goruntulu gorusme yapilmaz denmisti bana bir cok kez sadece skyp kullanilarak yapilir dendi int den dendi ama az once kiz arkadasimla 1-5 , 2 saat goruntulu gorustum nokia n9 mu ney onun telefonuda

Kullanmayanlar atıp tutuyor kardş,doğrusun.Bende nokia kullanan arkadaş ile program
    kullanmadan görüntülü görüşme yaptım bende.sorun yok,bizim telefon herşeyi yapıoyor,
    yemek hariç ;)

Aynen android sarz cok yiyorr ama cooooook da is yapiyor ben forumkarda yazilanlari okudum android almaktan korktum gittim wave 2 aldim ama android cok is yapmasina ragmen diger cihazlarla ayni sorunlari veriyor bizim beden hocasinda iphone 4 var oyun oynamaz baska birsey yapmaz sms lesir yemin ediyorum menudeyken takildigini gordum . sounds hounds mu ne bir program indirdim ses tanima ama Türk parcalari tanimiyor varmi tam calisani bildiginiZ

• sabah ise gec kaldım sebebi ise alarm olarak telefonu kullanıyordum. titanium backuptan cogu saat uygulamasını dodndurdum arada alarmla calısan saatide kacırmısım :D o yüzden alarm calmadı sonra simdi düzelttim :D dikkatli olmak gerekiyormus. :D
  • quote:

sabah ise gec kaldım sebebi ise alarm olarak telefonu kullanıyordum. titanium backuptan cogu saat uygulamasını dodndurdum arada alarmla calısan saatide kacırmısım :D o yüzden alarm calmadı sonra simdi düzelttim :D dikkatli olmak gerekiyormus. :D

alemsin ya ,saat hiç dondurulur mu güldüm ;) Evet dikkat etmek gerek,
    kitlediğin bir şey ile sistemde hiç açılmayabilir,Androidte işe geç kalmak
    moda zaten bende birkaç kez yaptım,taskkiller lar saati kapatmıştı vs.
    Sen diğer saatide kaçırmışın vücud yorgunmuş uyku istiyormuş belli ki ;)
  • abi bi ton saat uygulaması var hangisi oldugunu bilemedim mesela takvim 1.0 ile takvim 1.1 var onlardan birinide dondurucam :D
  • quote:

abi bi ton saat uygulaması var hangisi oldugunu bilemedim mesela takvim 1.0 ile takvim 1.1 var onlardan birinide dondurucam :D

haklısın ben bütün takvimleri dondurdum ;) Bu arada yukardaki Romun
    Türkçe desteği var mı diye sordum xda formunda bakalım ne diyecekler.
  • avrupa sürümü icin yapıldıysa vardır bence :D sygic crackli arıyorum suan onu yükleyip google haritaları dondurucam acayip ram yiyorlar calızmazken toplamda 15mb gibi bi ram yiyorlar. bide google hizmetleri dondursak nolur ki :D az önce biseyi dondurdum bekleme ekranıymıs bekleme ekranı gelmedi :D

orta tusu basılı tutup programa öyle girdim cözdüm hemen :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_d

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_d

quote:

Orijinalden alıntı: ztahsin

selamlar
    bu aralar yeni telefon alıcam bu telefonda listemde fakat ics güncellemesi hala kesin değil herkes bir şey söylüyor aranızda bu konuda bana yardımcı olacak varmı acaba şimdiden sağolun

arkadaşım söylentileri boşver, kimileri wonder a donanımın yetersizliğinden dolayı ics gelmiyecek derken, donanımı aynı hatta daha düşük olan telefonlara geleceğini söyleyenler de var, kısmet artık :-)

ics bizim telefona gelecek.Google kurallari der ki ; 1yil i doldurmayan butun modeller android guncellestirmelerinden,yeni surumden faydalanmalidir,google bunu zorunlu tutuyor.1GHZ lik neo ya gelecek bizim 1.4luge neden gelmesin,2.ceyregi bekleyelim arkadaslar

sonuna kadar katılıyorum :-)

geçenlerde satrüne gittim orada samsungun elemanı vardı ısrarla ıcs güncellemesi gelecek samsung alacam dedim bu telefonu gösterdi (uygun fiyatlı) xperia ile bunun arasında kaldım karar veremiyorum

• quote:

quote:

az bucuk ama ram stabilitesi saglayamadım nedense genelde 180-230 arası gezior bundan önce arada 270lere cıkıyordu artk o seviyelere cıkmıyor.

BU arada navigasyon programı olarak sygic yüklemistim marketten ama onun 1 ay demo sürümü oldugunu ögrenmistim sonradan :D

cracklısini bulmak lazım bende igo var telefonda istenirse upload ederim nerden bulmustum blmiyorum ama bizde calısıyor :D hemde craklı

bunlardan birini yüklersek eger navigasyon programı olarak google map dondurup ram seviyesini iyice düsüre biliriz :D

birde titanium backup ile bakılınca birton bilmedigimiz uygulama var bisiler var onlardan hangisi nedir bulmak lazım eminimki %50 si ise yaramaz :D biz (en azından ben ) sadece gözde görülür bilinen calısan servislerde görünen uygulamaları dondurdum. donduradan önce hepsindede yedek alarak yaptım bu islemi :D

Navigasyonun haritasını filan googleandroid ten indir dostm, aura diye dosya olacak 300mb
    bunu ayrı sdcard'a atıyorsun demo filan değil ;) gayet iyi.bu navigasyon programları haliyle
    ücretli ve ucuz değiller

eger mümkünse googleandroidden link verebilirmisin. denedigim tüm linkler telif hakkı iddası ile kaldırılmıstır diyor :D

• quote:

quote:

quote:

ücretli ve ucuz değiller

eger mümkünse googleandroidden link verebilirmisin. denedigim tüm linkler telif hakkı iddası ile kaldırılmıstır diyor :D

bu linke baksana dostm

http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-sygic-aura-v2-1-2-navigasyon

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.