Şimdi Ara

SAMSUNG Galaxy Tab A SM P580 10.1 İnceleme (Fiyat+Performans Ürünü) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
13
Favori
53.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Konu sahibine ve kullanıcı arkadaşlara bir yakınımın tablet ihtiyacı sebebiyle sormak isterim.

Samsung Galaxy Tab A SM-P580 halen geçerliliği olan bir model sanırım.
    Fiyatın uygunluğu, Samsung marka olması ve şarjlı kullanım süresinin uzunluğu ile öne çıkıyor.
    Bu yablet hakkında uyarmanız ve öneriniz olan bir konu var mıdır?

Samsung Galaxy Tab A SM-P580 tablette telefonlardaki gibi Samsung Türkiye Garantili veya İthalatçı Garantili olması fark yaratıyor mu? Teşekkürler.
    Benim kullanım amacım, belge taramak ve onları okumak. Bunun yanında kalemi vasıtasıyla hızlı not alabilmek.

Kamerası belge taramak için gayet iyi iş görüyor. Özellikle iyi bir belge tarayıcı program ile çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Camscannerı tavsiye ederim. Video , fotoğraf işini cep telefonumdan hallettiğim için bu konularda yorum yapamayacağım.

Ekranı pdf okumak için gayet iyi. Çözünürlüğü düşük olsa da ekranın panel kalitesi gayet iyi olduğu için belgelerdeki yazıları rahat okuyabiliyorsunuz. mavi ışık filtresi de olduğu için uzun okumalarda göz yorgunluğu olmuyor.

Hoparlörü stereo. Kalitesi iyi ama sesi biraz daha fazla çıkabilirmiş. Bunu da a101de ara sıra satılan piranha bluetooth hoparlörle hallettim. Konu dışı ama bu hoparlörü de tavsiye ederim. 40 lira gibi bir fiyatı var, pili iyi gidiyor, kalitesi ise fena değil. Bağlantı gücü çok iyi.

Kalemi. Note cihaz kullanan biri olarak kalem benim vazgeçilmezim. Okuduğum pdflerde, önemli gördüğüm yerleri işaretliyorum, kaydediyorum. Önemli gördüğüm yerleri not alıyorum. Avuç içini algılamıyor. Hani appleın yere göğe sığdıramadığı, bizde avuç için algılamama teknolojisi var diye anlattığı teknoloji bunda da var. Samsung bahsetme gereği bile duymamış ki zaten kalemli tablet tasarlıyorsan bu özellik olmak zorunda. Kalem arayüzü ve özelliği note 3 ile aynı. Baskı şiddeti falan yok. kalemi yuvasından çıkardığınızda note 8deki gibi açılır bir pencere çıkıyor, oradan her işinizi halledebiliyorsunuz. Ekran notu alma, sadece not alma ve daha bir sürü şey.

Video izlemek gayet keyifli. lenovo 100s laptopum 720pden yukarısını çalıştıramazken bu cihaz ful hdde hiç takılmıyor. Yani donanımı güçlü.

Çift ekran özelliği var. Bu sayede siz bir şeyler not alırken , yan tarafta o konu ile ilgili webde arama yapabilirsiniz. Çoğu uygulama artık çift ekranı destekliyor.

Micro sd kart desteği sayesinde kapasite sorun olmaktan çıkıyor.

ben denemek için bile oyun kurmadım. Oyun konusunda nasıldır hiç bilmiyorum.

otg desteği var. Klavye bağlayabilirsiniz. Bluetooth klavye bağlarsanız, başka bir bluetooth cihaz bağlayamıyorsunuz. Aynı anda 2 bluetooth cihaz desteklenmiyor.

Pili müthiş gidiyor. Dışarıdayken wifiyi kapatıp, ekran parlaklığını da otomatik moda alırsanız günlerce gider pili. Ekran kapalı Beklemede pilde pek bir kayıp yaşanmıyor. Ama bir ipad kadar da başarılı değil.

Android market telefonlar için tasarlandığından çoğu uygulamada, bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor uyarısı görüyorsunuz. Bu uyarıyı görmeniz, uygulamayı tablete yükleyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Sorunsuzca Yüklersiniz uygulamayı, o konuda içiniz rahat olsun. Zira, şu ana kadar uyumsuzluk dolayısıyla yükleyemediğim uygulama olmadı.

Şarj olma süresi kendi adaptörü ile uzun. piyasada satılan hızlı şarj destekli bir adaptörle şarj olma süresini oldukça kısaltabilirsiniz. Ben teknosa preo bir adaptör almıştım, onunla şarj ediyorum, sorun yaşamıyorum.

360 derece dönen kılıf ve temperli cam da alırsanız tablete kolay kolay bir şey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 17 Ağustos 2018; 14:30:23 >

• Hocam teşekkür ederim, tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim hocam. Ha, garanti meselesini sormuşsunuz. Tabletin ithalarçı garantili olanı var mı bilmiyorum ama ithalatçı demek, garantisiz demektir. Dolayısıyla almışken Tr garantili alın. Zira tablet bir sefer alınıyor, uzun yıllar kullanılıyor. The new ipad kullanıyordum, tab 4 de kullandım. Hatta forumda bir inceleme başlığım da mevcut. O tabletten de memnundum. Ama çözünürlük düşük olduğu için o tableti sonra elimden çıkarmış ve ipad ile uzun yıllar devam etmiştim.

ASlında ipad 2017 alacaktım, bildiğiniz gibi artık apple pencil da destekliyor. İlla pro almak zorunda değilsiniz. Hatta iş için İstanbula gittiğimde zorluya bile gittim bunu almak için ama aklımda p580 vardı. Kalemi içinde geliyor, fiyatı o zaman oldukça uygundu (850ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam, geçmiş sayfalarda bu başlığa mutlaka yazmışımdır kaça aldığımı ) , dedim bir mediaya bakayım, olmazsa ipadi internetten alırım.

Velhasıl elimde media torbası ile çıkageldim. İyiki de ipad almamışım. ona belge atmak çok zor, pdf indiriyorsunuz ama kendi ibooksa kaydediyor. İsim falan değiştirebiliyorsunuz ama yine çok sınırlısınız. Ben pdfnin sadece işime yarayan kısmını işaretleyip, onu samsung notesa veya galeriye kaydediyorum, istediğim zaman oradan buluyorum. Note 8 ile de senkronize çalıştığı için, ister tablette ister note da not alayım, ikisinde de sorunsuzca ulaşabiliyorum. Aynı iphoneda yaptığınız bir işlemin ipade de entegre olması gibi.

Bir uygulama daha var. adı sydesynchttps://www.samsung.com/tr/support/side-sync/ bu uygulama sayesinde telefon ekranınızı tablete yansıtabiliyorsunuz. hani appleda telefondan veya tabletten arama yapıp görüşebiliyorsunuz ya, bunda telefonunuzn ekranı birebir tabletinize geliyor. telefondan çektiğiniz bir manzara fotoğrafını büyük ekranda arkadaşlarınıza göstermek için birebir. Sunum bölümü falan da yapmışlar uygulamaya. oldukça kullanışlı. Tabletten arama da yapabiliyorsunuz, mesaj yazabiliyorsunuz yani tablet bir anda 10 "lik dev bir telefona dönüşüyor. Bu özelliğini çok çok beğendim.

Yukarıda bahsetmeyi unuttum, tablette gps de çok iyi çalışıyor. Araba için tablet tutucunuz varsa, alın size gps cihazı. Telefonunuzun internetini de paylaştırın tablete, sorunsuzca kullanın. Zaten google haritaların artık çevrimdışı desteği de olduğu için bunu yapmayadabilirsiniz. Tabletlerdeki gps tırt olur ama bunda glonass desteği olduğu için gps performansı çok iyi. Elde kullanılarak sokakta yürünüp rota takibi yapılmayacağını düşünmüş olsa gerek, tablette pusula yok.

tabletin tüm özelliklerinin listelendiği linki atıyorum. Daha bahsetmediğim birkaç özelliği de oradan takip edebilirsiniz.
    https://www.epey.com/tablet/samsung-galaxy-tab-a-10-1-s-pen-2016.html

• Merhaba 580 ile Acer switch 3 arasında kaldım. Bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Taşınabilir hafif bir şey istiyorum. Çok pahalı da olmasın. Elimde Asus netbook var. Uzun yıllardır kullanıyorum onu.

İnternet, film, kitap için lazım ama asıl amacım yazı yazmak. Yazma merakım var. Roman falan. Tablet olursa play Store'dan word indirip kullanabilirim. Telefona indirdim ama ekran küçük yararlı olmuyor. Klavye alırım birde. Yeterli olur sanırım. Ama her işlemi tablette yapabilir miyim? Okulda lazim olursa tablet yeterli olur mu ? Asusun netbook eski atom işlemcili.

Acer alırsam Office programlarını ya ücret ödeyeceğim ya kaçak kullanacağım ki virüs ihtimali içime sinmiyor.

Ne dersiniz? Tabletleri pek bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedna03

Merhaba 580 ile Acer switch 3 arasında kaldım. Bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Taşınabilir hafif bir şey istiyorum. Çok pahalı da olmasın. Elimde Asus netbook var. Uzun yıllardır kullanıyorum onu.

İnternet, film, kitap için lazım ama asıl amacım yazı yazmak. Yazma merakım var. Roman falan. Tablet olursa play Store'dan word indirip kullanabilirim. Telefona indirdim ama ekran küçük yararlı olmuyor. Klavye alırım birde. Yeterli olur sanırım. Ama her işlemi tablette yapabilir miyim? Okulda lazim olursa tablet yeterli olur mu ? Asusun netbook eski atom işlemcili.

Acer alırsam Office programlarını ya ücret ödeyeceğim ya kaçak kullanacağım ki virüs ihtimali içime sinmiyor.

Hocam size @nightsoldier daha çok yardımcı olacaktır, konuya ve bu tablete hakim bir arkadaş. Onun görüş ve tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz.

Ancak kısa bir inceleme deneyimime göre yazayım. Diğer seçenek olan Acer hakkında bilgim yok fakat bu Galaxy tabletin üzerinde yuvası olan kalemi mevcut. Ayrıca bahsettiğiniz office programları yüklü olarak geliyor zaten bunları Play Store'dan da yükleyebilirsiniz. İşlemcisi sizi yarı yolda bırakmaz ama şarj konusunda iddialı bir tablet olduğunu söyleyebilirim. Şarjdan yana sıkıntı yaşamazsınız. Ekran büyüklüğü kullanım ve taşıma için ideal denilebilir. Dediğim gibi @nightsoldier size daha çok bilgi verebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedna03

Merhaba 580 ile Acer switch 3 arasında kaldım. Bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Taşınabilir hafif bir şey istiyorum. Çok pahalı da olmasın. Elimde Asus netbook var. Uzun yıllardır kullanıyorum onu.

@celebic hocama bana bildirim gondermis. Ben tableti kullaniyorum ama kullanma amacim yukarida bahsettigim kume icerisinde sinirli. Romdan, kernelden anlamam. Root isine hic bulasmadim. Ama deneyimlerimi nacizane anlatmaya calisiyorum hocam.

Gelelim arkadasin sorusuna: hocam, Bu bir pc degil. Pc ile yapacaginiz seyleri, bunun ile yapmaya calisirsaniz yari yolda kalirsiniz. Tablet, pc yerine gecmez, ancqk onu tamamlar.
    Netbook ile yaptiginiz bununla da yapabilirsiniz ama mesela bir usb girisi yok, otg kablo edinmeniz lazim. Usb icerigini okuyabilirsiniz, tablete kopyalayabilirsiniz ( biraz ugrastiriyor ama) rardan dosya falan da cikarabilirsiniz. Yaziciya baglayip usb uzerinden cikti alabilirsiniz ama sorunsuz calismaz. Her belge de yazdirilamiyor en azindan ben beceremedim. Wifi brother yazici yavasken, ofisteki wifi hp yazici sorunsuz.

Ama bu kadar. Daha fazlasini yapamazsiniz. Tabi video izlemek, icerik tuketnrk ve not almak bu cihazin tasarlanma amaci, o konularda sorun yasamazsiniz.

Ben sizin yerinizde olsam hafif, uygun fiyatli bir ultrabook alirdim. Sonradan hayal kirikligina ugraminizi istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 19 Ağustos 2018; 16:33:41 >

• Konu sahibi olarak konu açılışından bu yana tabletim hakkında tek olumsuz yanım hala hoparlör bölümü. İkisi de sağda alıyor.

Özellikle youtube videoları izlerken dolayısı ile tableti yan yatırıp geniş ekran izlerken sadece sağ bölümde konumlandırılmış iki hoparlör gerekli ses düzeyini vermediği gibi elinizde olduğunda da elinizin altına gelip sesi boğuyor.

Yani hoparlörler dışında beğenmediğim yanı yok. Sanırım bir arkadaşın dediği gibi harici blu bir hoparlör almam gerek ama ona para vermeli miyim hep yanımda gezdirmeli miyim bilemiyorum tabii.
  • 1200 liraya almaya değer mi ? sosyal medya video izlemek için değmezse ne önerirsiniz
  • Arkadaşlar kalemli bir model arıyorum, piyasada uygun fiyata pek seçenek bulunmuyor. Kalemle kullanılabilecek tablet önerileriniz nelerdir? Bu modelin kalemini yoğun kullananlar ilgili yorumlarını yazabilirlerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Web4.0 -- 30 Ağustos 2018; 19:3:31 >
  • Bu ürüne klavye bağlanılabiliyor mu
  • Cihaza taşınabilir hdd baglama imkanı var mi acaba arkadaşlar? Sinirli hafiza yuzunden filmleri hdd üzerinden izletmek istiyorum. Blueray film izletir mi donmadan? Altyazi atmada sorun çıkar mi gibi. Tablet tecrubem hic yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alacak olanlara:
    webdenal da 1130tl
    bu fiyata bidaha zor.
  • Lelouch Lamparogue kullanıcısına yanıt
    hocam iyi gunler
    exfat olmalı dosya biçimi mıcrosd takıp yada uyumlu usb ıle ıznenırde normal hdd gucu yetermi bilmiyorum.
    bende casper n220 2 si 1 windows10 tablet var o tablette hdd yi açmaya gucu yetmıyordu.bunda denemedım bozulursa bır daha alamam dıye
  • Iyi aksamlar size de

Anladim. O zaman notebook alayim bu bütçeyle. Hometech alfa 400c en azindan beklentilerimi karsilar gibi. Tablet ile aksiyona girmeyeyim. Tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lelouch Lamparogue -- 1 Eylül 2018; 23:55:59 >
  • MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    Kılıfını açtığım zaman ekran sürekli açılıyor sensör kapatmam herkes sanırım ama bulamadım. Bu özelliği nasıl kapatabilirim yardımcı olur musun

• Bilmiyorum samsung müşteri hizmetlerini arayabilirsin her şeyi ile ilgileniyorlar.
  • Dolar hareketinden önce 850 TL civarındayken, şimdilerde 1250 ile 1450 TL arasında teknoloji marketlerde fiyat var.
    Kullanan arkadaşlar 1.250 TL ile almaya değer mi?

Kitap Okuma, Dergilere yazı hazırlama, Ofis (word-excel) kullanma ve mail alıp gönderme, haber sitelerine bakma gibi kullanılacak. Oyun hiç oynanmayacak.
  • Üstad bu samsung tabletimize root ve oreo rom yüklenimi teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epstemolojk_kopus -- 27 Eylül 2018; 14:51:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustakil_Yazar

Dolar hareketinden önce 850 TL civarındayken, şimdilerde 1250 ile 1450 TL arasında teknoloji marketlerde fiyat var.
    Kullanan arkadaşlar 1.250 TL ile almaya değer mi?

Kitap Okuma, Dergilere yazı hazırlama, Ofis (word-excel) kullanma ve mail alıp gönderme, haber sitelerine bakma gibi kullanılacak. Oyun hiç oynanmayacak.
    https://www.hepsiburada.com/lenovo-tab-10-16gb-10-1-ips-tablet-za1u0062tr-p-HBV00000CE4EG?magaza=Hepsiburada

oyun oynamam, kalemle de işim olmaz ve bütçem max. bu kadar derseniz linkteki lenovoyu da değerlendirebilirsiniz. Hafızası 16gb olması sayesinde , kullanımınıza göre sorun yaşamayacağınızı öngörüyorum. Ram 1gb ama.

Öte yandan sundukları ile 1250 tl eder bence. Samsungun bu tableti, kamerasıyla, ( belge taramak için oldukça sık kullanıyorum, çalışma masamın ışığında oldukça tatmin edici sonuçlar alıyorum camscanner programı ile.)pili ile tam bir fiyat performans canavarı. Oyun hiç kurmadım, o konuda bir şey diyemeyeceğim ama ben çok memnunum. Ha çekle falan 1000 tlye alırsanız çok daha iyi olur. Tnrskr kardeşimin sayesinde ben de 650 lira gibi uçuk bir rakama almıştım. Tabi puan,çek vs kullanmıştım.

Öte yandan diğer tabletlerin fiyatları da arttı. Bugün çin malı ne olduğu belirsiz taletler bile 500 -600 lira oldu maalesef.

@tnrskr, üstad hiç rot rom işlerinden anlamam. Açıkçası güncellense iyi olur ama bu haliyle de oldukça iyi. Pili muhteşem gidiyor ki genelde tableti evrak çantamdan ayırmam. Dosya falan yanıma almıyorum artık çoğu zaman. Her işimi tablet+note cihazımla hallediyorum. İnanır mısınız 1 aydır evdeki laptopu bile açmıyorum. cüzzi fiyata Office 365 üyeliği verdi microsoft, note kullananlara. Bluetooth klavye ile tableti eşleştirdim mi, dizüstüvari bir şey oluyor. wordun tablet arayüzü çok iyi tasarlanmış. Belgelerim de her daim elimin altında olunca laptopu aramıyorum bile. Çıktı alacak olduğumda ise wifi yazıcımla direk çıktımı alıyorum. Samsungun, açıkçası androdidin uyumlu olmadığı bir aksesuar, desteklemediği bir klavye vs daha görmedim ben. İpad kullandığımda yazıcıdan çıktı almak zulüm oluyordu. İlla airprint özellikli bir yazıcı olmalıydı. Yoksa işin çok zor oluyordu.

sonuç olarak üstad, Rot,rom işlerine girersem, memnuniyetimin bozulmasından çekiniyorum açıkçası

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.