Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 4 10.1 Ana Konu ve Değerlendirme (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
5
Favori
29.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.Bazı yerlerde okudum lolipop geldi diye ama galiba yurtdışındaki cihazları kapsıyor.Bir de ekranda hafif bir solukluk var gibi.Sağ üst köşede yazılımla mı ilgilidir hocam?
     Samsung Galaxy Tab 4 10.1 Ana Konu ve Değerlendirme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.Bazı yerlerde okudum lolipop geldi diye ama galiba yurtdışındaki cihazları kapsıyor.Bir de ekranda hafif bir solukluk var gibi.Sağ üst köşede yazılımla mı ilgilidir hocam?

Selamun Aleykum. Öncelikle bu ve diğer konu başlıklarında yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederek ilk mesajımı bu konuya gönderiyorum.

Bu tablet yaklaşık 15 Kasım gibi Almanya'dan geldi. Cihazı ilk kurduğum gün güncelleme uyarısı geldi ama daha güncelleme alıp, yorum yazan olmadığı için kurulumu yapmadım. Beklediğiniz güncelleme bu galiba. :) Tahminen Türkiye cihazlarına yakında gelir.

Sadece akşamları youtube, forum ve bazı sitelere bakıp kapattığım için daha 3 kere şarj ettim. İlk şarj 7 saatten fazla sürdü ama sonrakileri 4 saat gibi tamamlandı. %100 dolunca şarjdan çekince aniden %98 oluyor. Genelde uçak modunda şarj yapıyorum. Oyun daha yüklemedim, şimdiye kadar tablet hiç ısınmadı. Kılıf kapak aldım. Yanında ekran jelatini ve USB bağlantı kablosu geldi. Uzun soluklu kullandığım ilk Android tablet. Dokunmatiğine daha alışamadım galiba, bazen bastığım yeri açmıyor, dokunduktan 1 sn sonra algılıyor ya da birden fazla dokunmam gerekiyor. Cihazı zorluyorum. Mesela; çoklu pencere özelliğini açıyorum. Bir tarafa youtube, diğer tarafa bol resimli web siteleri açıyorum. Ekranı aşağı/yukarı kaydırıyorum, yeni sayfalar açıyorum. (Bu arada 5 web sekmesi açık) Cihazın algısı düşüyor. Cihazı fabrika ayarlarına çevirmemi önerir misiniz? Mailler ile gelen ofis dosyalarına (pdf,word,excel vs.) rahatlıkla bakıyorum. Tablet ile gelen uygulamaları sildim, silemediklerimi durdurdum.

Kısaca orta halli, kendi çapında bir tablet. Almayı düşünenler; web siteleri, video, mailler ve bir çok işinizi görür. Güncelleme sonrası batarya ve çalışma performansını merak ediyorum. Biraz daha böyle kullanayım, sonra güncellemeyi yaparım. Türkiye fiyatları yüksek, ucuz yollu getirtebilirsem bir tane de Ipad Air2 alacağım.

Sorunuz olursa bildiğim kadar cevaplarım. Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juice Box -- 6 Aralık 2015; 0:58:26 >

• Juice Box J kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam hocam.Cihazınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Her ihtiyacı karşılıyor.Oyunlarda da sıkıntı göremedim.Lolipop geldi cihaza 839 megabaytlık bir güncelleme.Az önce fark ettim.Yterli internet paketim yok daha sonra yapacağım güncellemeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Aleyküm selam hocam.Cihazınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Her ihtiyacı karşılıyor.Oyunlarda da sıkıntı göremedim.Lolipop geldi cihaza 839 megabaytlık bir güncelleme.Az önce fark ettim.Yterli internet paketim yok daha sonra yapacağım güncellemeyi

Teşekkür ederim. Siz de güle güle kullanın. Hiç yoktan iyidir, iş görür. Bana gelen bildirimde 852,97 MB yazıyor. Güncellemel boyutları ülkelere göre değişiyor. Yurt dışı sitelerine baktınız mı yorumlar nasıl?

Güç tuşu sağ taraftan biraz içe basık gibi duruyor. Siz de de aynı mı? Üst mesajlarda güç tuşu ile ilgili bir mesaj vardı.

Adaptör kaç A? 2.0 A yazıyor.

Ekran çizilmeye karşı nasıl? Film çekmeye gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juice Box -- 8 Aralık 2015; 21:26:14 >

• Hocam size inat Lollipop gelmiş. Siz yüklediniz mi? Görüşünüz nedir? Yabancı forumların yorumları hangi yönde. Cesaret edip yükleyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juice Box -- 8 Aralık 2015; 21:34:00 >
  • Juice Box J kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.Bendeki cihaz 3g olan modeli t532.Acaba bundan dolayı mı güncelleme farkı?Hiç bakmadım hocam başka sitelere.Ekrana ne olur ne olmaz diye koruyucu alacağım.Güç tuşu hemen hepsinde aynı.İlerde bir sorun çıkarmaz umarım.Adaptör 2a aynen.
  • Urbanrevolt kullanıcısına yanıt
    Tamam dediğiniz gibi model farkı olabilir. Güç tuşunda şimdilik bir problem yok, düz basmaya özen gösteriyorum, iyicene yamulmasın. Problem olursa geldiği yere geri yollarım, iade alırlarmış. Yurt dışında işler farklı yürüyor, bizim gibi kasmazlarlar. Kullan kullan iade et. :)

Fişten çekince %100 hemen %98'e düşüyor, gıcık bir durum. :) 24 saat şarja bırakayım bari. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juice Box -- 8 Aralık 2015; 21:45:47 >
  • T532 şarjı çok gidiyor ya herkesde böyle mi yoksa sadece bende mi %100 alıyorum 5 dk sonra 99,98 oluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreuzberg12

T532 şarjı çok gidiyor ya herkesde böyle mi yoksa sadece bende mi %100 alıyorum 5 dk sonra 99,98 oluyo

T530 kullanıyorum. Şarjı çekiyorum %98 oluyor, anlamadım gitti. Benim tablet daha yeni, şarj tam oturmadı galiba. Bir kaç doldur boşalt sonrası belli olur.
  • kreuzberg12 kullanıcısına yanıt
    Tab 4 kullanıyorum. Bende de hemen 99'a düşüyor. Ama genel anlamda şarjında bir sıkıntı yok. Gayet iyi gidiyor. Dert etmeyin bu kadar.

• Galaxy tab T520 - 10.1 pro'yu indirimden 700 liraya satın almıştım, 1.9 ghz dört çekirdek + 1.4 ghz dört çekirdek ve 2 gb ram'li bir tablet.
    Bataryası 8820 mAh, 8 saat kadar ekran kullanım süresi var. 8mp flaşlı kamera çekimi çok başarılı.. Ayrıca menü ve geri tuşları led aydınlatmalı.
    İşlemcisi T800 ile aynı, sadece ram'i 3 gb değil 2 gb.. Ekran çözünürlüğü de aynı, ekranı amoled değil, ama ekran kaltesi gayet canlı ve parlak..
    İndimde bulabilrseniz bu tablet sizleri daha memnun eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 10 Aralık 2015; 9:42:24 >
  • beyler kullanırken çok kasıyor mu. eğer çok kasıyorsa tab S2 bakacağım. ipad air 2 almıştım iade ettim, tab 4 daha ucuz ama film ve webte gezinme olayında çok kasacaksa, takılacaksa tab S2'ye bakacağım. bazı alışveriş sitelerinin ve haber sitelerinin programlarını yüklerim, gazate vs. onun dışında film ve web için kullanacağım. pişman eder mi bu makine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

beyler kullanırken çok kasıyor mu. eğer çok kasıyorsa tab S2 bakacağım. ipad air 2 almıştım iade ettim, tab 4 daha ucuz ama film ve webte gezinme olayında çok kasacaksa, takılacaksa tab S2'ye bakacağım. bazı alışveriş sitelerinin ve haber sitelerinin programlarını yüklerim, gazate vs. onun dışında film ve web için kullanacağım. pişman eder mi bu makine.

Fiyattan dolayı mı Ipad Air 2 iade ettiniz? Air 2 Yurt dışından uygun fiyatlı bulursam getirtmeyi düşünüyordum. Bendeki T530 modeli ile Ipad 4 IOS 7 kurulu tableti sadece web sitelerinin açılışında karşılaştırdım. T530 biraz yavaş kalıyor. Oyun yükleyince karşılıklı yine deneyeceğim. Zaten dokunmatiğine alışamadım. Bazen aynı yere 2-3 kere dokunmak zorunda kalıyorum. Geç algılıyor. Fabrika ayarlarına dönmeyi düşünüyorum. Ekranı ikiye bölüp, (bu özelliği seviyorum) bir tarafa youtube diğer tarafa bol resimli siteler (haber siteleri) açtığım zaman tabletin algısı epey düşüyor. Güncelleme geldi ama daha yavaşlar diye yüklemiyorum.

Yakınınızda elektro mağaza var ise gidin ve Samsung tab serisini, Ipad serilerini kullanın. Uygulama açın, kapatın, arka planlara yük bindirin. Note 8, Tab S2, Air2, Air mini hepsini gidip denedim. Siz de gidin tek tek deneyin, kendiniz karar verin. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Juice Box

quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

beyler kullanırken çok kasıyor mu. eğer çok kasıyorsa tab S2 bakacağım. ipad air 2 almıştım iade ettim, tab 4 daha ucuz ama film ve webte gezinme olayında çok kasacaksa, takılacaksa tab S2'ye bakacağım. bazı alışveriş sitelerinin ve haber sitelerinin programlarını yüklerim, gazate vs. onun dışında film ve web için kullanacağım. pişman eder mi bu makine.

Fiyattan dolayı mı Ipad Air 2 iade ettiniz? Air 2 Yurt dışından uygun fiyatlı bulursam getirtmeyi düşünüyordum. Bendeki T530 modeli ile Ipad 4 IOS 7 kurulu tableti sadece web sitelerinin açılışında karşılaştırdım. T530 biraz yavaş kalıyor. Oyun yükleyince karşılıklı yine deneyeceğim. Zaten dokunmatiğine alışamadım. Bazen aynı yere 2-3 kere dokunmak zorunda kalıyorum. Geç algılıyor. Fabrika ayarlarına dönmeyi düşünüyorum. Ekranı ikiye bölüp, (bu özelliği seviyorum) bir tarafa youtube diğer tarafa bol resimli siteler (haber siteleri) açtığım zaman tabletin algısı epey düşüyor. Güncelleme geldi ama daha yavaşlar diye yüklemiyorum.

Yakınınızda elektro mağaza var ise gidin ve Samsung tab serisini, Ipad serilerini kullanın. Uygulama açın, kapatın, arka planlara yük bindirin. Note 8, Tab S2, Air2, Air mini hepsini gidip denedim. Siz de gidin tek tek deneyin, kendiniz karar verin. Hayırlı olsun.

Yok hocam, ses çok berbat geliyordu ve titriyordu makine. o yüzden iade ettim. tab s veya tab s2 alsam iyi olacak galiba :)

• aliriza81 kullanıcısına yanıt
    Sağolasın. Tab 4 de 2 hoparlör olmasına karşın, Ipad 4 ile yanyana aynı müzikleri açtığımda, Ipad 4 tek hoparlör ile daha tok çalıyor. Ipad Air 2 ile daha yanyana getiremedim. Kararınız hayırlı olur inşallah.
  • Yeni sürüm yükleyen var mı?
  • Güncelleme yapan oldu mu?
  • Arkadaşlar bu tablette hızlı şarj desteği varmiydi birde şarj adaptorunun yazılı kısmının bir resmini koyabilirmisiniz bendeki adaptör kayboldu yanlış şarj cihazı sipariş etmemek için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhakancan -- 3 Ocak 2016; 21:16:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhakancan

Arkadaşlar bu tablette hızlı şarj desteği varmiydi birde şarj adaptorunun yazılı kısmının bir resmini koyabilirmisiniz bendeki adaptör kayboldu yanlış şarj cihazı sipariş etmemek için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Güncelleme geç gelince tabletler satıldı, konu terk edildi. Artık kimse yazmaz oldu. Adaptör resmini ekledim. Samsung sayfasında hızlı şarj için bilgi yok.

• 2. EL TEMİZ 400 TL (KILIF DAHİL) UYGUN FİYAT MIDIR, ALINIR MI ?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.