Şimdi Ara

Samsung Galaxy S9+ incelemesi 'Kusursuz Galaxy' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ne alıp veremediğiniz var Burak Şolt ile anlamıyorum. Gayet çalışkan, işini önemseyen, ince eleyip sık dokuyan bir arkadaşımız. Ayrıca hitabeti çok kuvvetli, dili güzel kullanıyor, metne döküşü hakeza... Yani bir kişinin editör olabilmesi için gereken bütün niteliklere sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Önemli olan senin vol:bilmem kaç kere açıklamaya çalışman değil,

Önemli olan ben ve benimle aynı düşüncede olup da beğenmeyenler....

Sizin gibi düşünenlerin çoğu, telefonu alıp kullanıp deneyim etmemisinden kaynaklanıyor bu fırıncı küreği muhabbeti. Hâlbuki kullandığın note 3 ile uzunluk olarak çok farkı yok. Yarım santim bile yok. 18.5/9 ekran yüzünden uzunmuş gibi geliyor.

Ablam da S8, eşinde s8+ mevcut ve her ikisini de denedim, ayrıca hobi olarak profesyonel ekipman ile fotoğraf çekimi yapıyorum ve bu ekran oranı saçmalıktan başka bir şey değil, kısaca fırıncı küreği, Sadece sizin hoşunuza gidiyor diye herkes beğenmek zorunda değil.

Öyle herkes deneyim ediyor. Gidiyor bir mağazaya deniyor. Uzun kullanımda sağladığı avantajlardan söz ediyorum.Bende önceden, kullanmadan önce uzun oldugu için sıcak bakmıyordum, bu ekran oranına.Sonra kullanmaya başladıktan sonra nasıl abartıldığını gördüm. Mesela Uzun bir makaleyi okurken verdiği avantaj ve bir çok filmde kullanilan aspect ratio orani 21/9 filmlerde de daha fazla avantaj sağlıyor. Sen şimdi, 21/9 filmleride izlemiyorsundur. Nasıl olsa o da saçmalık. Zaten sizin gibi düşünenlerin sayısı oldukça az. Bunu da benim mesajıma katılan insanların sayısından anlıyoruz.

• Bazı incelemeciler kendilerini etkilemesin diye diğer incelemeleri seyretmiyorlar. Sanırım siz MKBHDyi seyretmişsiniz.

• S9+ konusunu başkasına devredin konu sahibi telefonu kullanmadığı halde söve söve konuyu bırakıp gitti şu an konu çok ölü.Birde note 8 ile karşılaştırma videosu gelirse güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

S9+ konusunu başkasına devredin konu sahibi telefonu kullanmadığı halde söve söve konuyu bırakıp gitti şu an konu çok ölü.Birde note 8 ile karşılaştırma videosu gelirse güzel olur.

Hocam yanlış konuya yazdınız. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

S9+ konusunu başkasına devredin konu sahibi telefonu kullanmadığı halde söve söve konuyu bırakıp gitti şu an konu çok ölü.Birde note 8 ile karşılaştırma videosu gelirse güzel olur.

Hocam yanlış konuya yazdınız. :)

Ana konuya defalarca yazdık bakan olmadı belki burada olur diye yazdım.
  • ilk defa incelemeni izledim.. alacağım telefonu senin incelemeni izledikten sonra almak isterim açıkçası..

• İnceleme için teşekkürler..

• Ingilizce bilenler cok iyi anlayacaklardir ki ; Exynos modeli Snapdragon 845 in epey gerisinde hem de her alanda...

https://www.anandtech.com/print/12520/the-galaxy-s9-review

Bu incelemyi sindire sindire okuyup idrak edenler Exynos tan kesinlikle uzak duracaktir.

Anladigim kadariyla Samsung Turkiye S9 ve S9 Plus modelleri pekte beklendigi gibi satis grafiklerini elde edememisler ... Tuketici bilinci arttikca Samsung un Gaalxy S8 uzerine kayda deger seyler getirmedigi anlasilmaktadir.

Yaptiginiz ( sahsiniza degil siz de emir kulusunuz ... ) tuketiciyi yaniltmaktir. 2018 in enlerine rozetler bicilmis! Oncelikle o rozetlerin mesrulugu kendi olcme degerlendirme kriterlerinize de uymyor ya da kriterleriniz firmalardan gelecek direk veya dolayli maddi destekler kolayliklar vs bagli degisken mi desek ? ...

Esasli kiyaslamali dinamik icerikleri olan Snapdragon ve Exynos modellerinin incelemesi

https://www.anandtech.com/print/12520/the-galaxy-s9-review

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    gt_55 çok teşekkür ederim gerçekten videoda da çok büyük sapma yapmadığı görülüyor, sağ olun.@GT_55
  • Snapdragon 845 S9 var mı Türkiye'de?

Nasıl temin edicegiz mesela. Satanlarin birçoğu zaten bunun ne olduğunun bile farkında değil

• denizinpiri kullanıcısına yanıt
    Gelir elbet kesin bir bilgim suan icin yoktur. Note8 de de Snapdragon modelleri gelmisti firma garantili kurumsal magazalarda da satiliyor... Gelmesi aylar sonrasi degildir elbet.

Baska incelemeler Exynos hayal kirikligi - fiyaskosu devam ediyor :/ :

http://english.yonhapnews.co.kr/news/2018/04/02/0200000000AEN20180402001100320.html

https://www.androidcentral.com/samsungs-galaxy-s9-battery-problems-explained

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-galaxy-s9-plus-battery-test-snapdragon-vs-exynos-soc-1832118

Bir baska tasarimsal sorun ise : Simetrik olmayan stereo speaker hoparlorler uzerine :

https://www.androidcentral.com/are-galaxy-s9-style-stereo-speakers-better-front-facing-speakers

Geleneksel stereo speaker lar simetriktir S9 ve S9 Plus ta biri alta eskiden beri olan oteki ise ahizede . Stereo hissi hatta Dolby ses hissi cihazda akustik olarak vermesi biraz fazla asiri beklenti olur hayal kirikligi olur. Bu sekilde ses duzenegi anca sesi biraz daha yuksel yapar tek hoparlorlu eski Samsung amiral telefonlarina gore ...

Pixel 2 XL sahibiyim piksel de simetriktir cam kismindadir . Bircok stereo hoparlor sahibi cihazda nerede konumlanmissa simetriktir Iphone HTC vs...

Performasn ve batarya hayal kirikligi uzerine bir baska inceleme :

• Telefonun duvar kağıdı çok güzel linkini verebilecek var mı

• 7 plus 128 redden s9+ a gecis yapan birisi olarak soyluyorum iphone da eziyet cekmisim.Hem batarya, hem kamera hem de dahili depolama olarak

Yazilim seviyesinde 18.9 ekrani yapamamislar bunu her sekilde kabul ederim ama 7 plusdan kat be kat daha iyi cihaz..

Kisa bi ornek vermek gerekirse bugun (pazar) 10.15 de telefonu sarjdan cikarttim, gun icinde oyun (45 dk civari), youtube video (1.30 saat) telefon gorusmesi (40 dk civari), gun icinde full whatsapp, 10 foto cekimi, 25 dk netflix ve saat suan 23.30 sarjim %15'de

7 plus da ise batarya 2. Kez desarj olmustu bile..Merak edenler icin soyluyorum iOS 11.4.1 (bi de arada 12 public beta 2 var).Batarya durumu %92..Kesinlikle 2. kez batarya desarj olmustu

S9+ gercekten mukemmel bi cihaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.