Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (774. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3500 TL civarına bu telefon alınırmı? Yoksa başka alyernatiflerimi zorlasam .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koolandgang

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

şu pil sürelerini vs koyacamda çekiniyorum belli olmuyor bazısı 7 saat alıyor bazısı 3 saat :)
    Min-Maks-Orta diye mi koysak acaba :D
    ben 5'i geçemedim ama 1 günü çok rahat çıkarıyor bundan önceki telde saat 12'de iptal oluyordu tel s8 akşam 10-11 de hala %15-20 şarjı oluyor.

Sabah 07:30 da şarjdan aldım. Güncellemeyi yaptı, bitirdiğinde pil seviyesi %90'daydı.
    Akşam dışarıdaydım devamlı kullandım. Saat 23:00 gibi şarja taktım %1'deydi.
    S4-S5-Note4 den sonra S8 aldım. İlk defa dahili pili olan bir Samsung kullanıyorum.
    Ama bunun kadar memnun olduğum, pil süresi aldığım bir telefonum da olmadı.
    MaaşAllah diyelim tabi de

Ben halen note 4 kullanıyorum ve artık yavaştan benim cihazı değiştirsem mi diyorum ve s8 ile s8+ inceliyorum biraz daha tek el ile kullanıma uygun diye. Şarj konusunda biraz tereddütlerim var nail olur diye. S8+ tatmin eder gibi ama s8 nasıl buna göre?

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Hocam elleriniz çok küçük değilse kesinlikle s8plus alın. Ekranı optimum büyüklükte ve pili s8'e göre bi tık iyi gidiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buraxlive B kullanıcısına yanıt
    ben hepsiburada'dan aldım 75 tl'idi. sitesinde ne kadar bilemiyorum. almadan önce youtube'dan vs görsel olarak inceleyin isterseniz. benim incelik vs çok umurumda değildi ancak yine de çok kalınlaştırmadı telefonu. yabancı bir sitede maksimum koruma için önerildiği için aldım memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

Hocam elleriniz çok küçük değilse kesinlikle s8plus alın. Ekranı optimum büyüklükte ve pili s8'e göre bi tık iyi gidiyor.

Ellerim küçük değil ama artık sıkıldım kocaman telefonu cepte tıkış pıkış taşımaktan ve biraz rahat etmek istiyorum. S8+ sanırım boy olarak note 4'ten de biraz uzun ve çekincem o yoksa gider note 8 alırım.

• s8 ile plus arasında ben de kalmıştım s8 de karar kıldım.

s8 in boyutu bence gayet ideal. s8 plus alsanız da pek bi farkı olmaz ama küçük istiyosanız s8 cepte elde çok rahat duruyor. tek elle de rahat kullanıyorum.

kılıf da kullanacağınızı varsayarsak s8 sizlik olur.

Eğer daha küçük bir telefon arayışındaysanız s8 ideal sizin için. Ben büyük ekrandan vazgeçemedim açıkcası :)

• quote:

Eğer daha küçük bir telefon arayışındaysanız s8 ideal sizin için. Ben büyük ekrandan vazgeçemedim açıkcası :)

İyi ya ekran yine büyük. Note 4 ile aynı olacak işte. Tek soru işareti pil kafamda. S8 ile 5-6 saat alabilirsem kendi kullanım şeklimle yeter aslında bana.

• iPhone 7 Plus'tan S8'e geçmek çok fark yaratır mı arkadaşlar? Ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: regasoft

Arkadaşlar herkese selam ,

7 aylık S8 ve 5 yıllık Samsung deneyimim dün itibari ile son buldu.Dün Huawei Mate 10 Pro satın alarak aranızdan ayrılmış bulunuyorum.Bugüne kadar herşey mükemmeldi ama artık farklı heyecanlar gerekiyordu benim için ve dün ani bir karar ile bunu yaşadım.Şuan S8 Orkide Gri telefonum satılıktır.Bunun ile ilgili iletişime geçmek isteyenlerin mesajlarını bekliyorum.

Kendinize çok iyi bakın hoşçakalın...

Fiyat ne düşünüyorsunuz hocam? Garantisi nedir?

18.5:9 formatında bir ekrana sahip olduğu için 16:9da 5.8" ekranın karşılığı 5.1" e denk geliyor yani s7'nin ekranı kadar genişliği var sadece uzatılmış versiyonu. 6.2" s8+ ise 5.5" bir ekran gibi ama sadece uzunu. (Yani s7 edge'in uzunu gibi)
    Ben bu yüzden s8+ tercih ettim işte. S8+'ın ekranı sadece uzun, çerçeve de olmadığı için 5.5" lik çoğu telefondan daha küçük yapıda.

• hepsiburada dan alan oldu mu telefonu bazıları açık geldi iade ettim demişler satıcısı hepsiburada olup açık gelen var mı ? hiç riske girmeyelim açık geliyorsa

• S8 ile bütün gün konum açık 4.5g açık 1 saate yakın bluetoothla müzik dinledim video falan izledim 9 saat dayandı 3 buçuk saatte ekran süresi verdi. Telefon her yönüyle mükemmel pil hariç. O yüzden s8+ almak bir tık daha mantıklı çok fark yok aralarında

• quote:

Orijinalden alıntı: alimertakman

S8 ile bütün gün konum açık 4.5g açık 1 saate yakın bluetoothla müzik dinledim video falan izledim 9 saat dayandı 3 buçuk saatte ekran süresi verdi. Telefon her yönüyle mükemmel pil hariç. O yüzden s8+ almak bir tık daha mantıklı çok fark yok aralarında

Pilden dolayı eleriz s8'i o zaman çünkü bu süre çok az.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEWMAN2007

Batarya süresi ile ilgili her kafadan bir ses çıkıyor. Telefon incelemelerinde bulunan Tom' s Guide adlı sitede yayınlanan bir batarya süresi karşılaştırması var. Bu size bir fikir verebilir.

Dikkatinizi çekerim ortalama süre 9 saat 40 dakika. Mesela one plus 5 uçmuş gitmiş. Bu arada iphone 8' de çok kötü. Oreo ile birlikte android telefonlarda iyileşme gözlenecektir ve bu süreler kısmen olumlu artacaktır.

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

Bunun dışında isteyenler ilgili sitedeki en iyi telefonlar sıralamasına bakabilir; Tahmin edebileceğiniz gibi f/p oranı en iyi telefon S8 !

https://www.tomsguide.com/us/best-smartphones,review-2223.html

Arkadaşlar batarya konunda yaptığınız yorumların maalesef bilimsel bir dayanağı yok. Bakın adam üşenmemiş almış incelemiş, ölçmüş ve tablo hazırlamış.

Tabloyu iyi inceleyin. S8 ile S8+ arasında sadece ve sadece 25 dakika fark var. Yani S8+, S8' den %3 (25 dakika) daha uzun dayanabiliyor. Kalkıp bu kadar cüzi batarya ömrü için fazladan para vermeye gerek yok amaç batarya ise?...

Diğer taraftan yine batarya ömrü ile ilgili Huawei Mate 1o Pro, 4000 mAH bataryası ile aynı testte 14 saat 33 dakika kullanım süresi vermiş. (s8+ dan %31 daha fazla) Eğer amaç batarya süresiyse işte size makina?...

https://www.tomsguide.com/us/huawei-mate-10-pro,review-4860.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 19 Aralık 2017; 0:33:10 >

• zamaninda bircok akilli telefon kullandim 4000 mah lik 3000 lik yok 3300 luk ust orta cihazlar hepsi bataryada sinifta kaldi 1 haftadir op5 kullaniyorum inanin pili bitirmeye calisiyorum aliskanlik olmus ilk gunler yuzde 50 de filan korkuyordum disari cikarken biter diye sarj cihazini filan yanima aliyordum simdi yuzde 30 la bile ciksam biliyorum ki bitmeyecek performans mi orasi zaten ayri bir ruya

• quote:

18.5:9 formatında bir ekrana sahip olduğu için 16:9da 5.8" ekranın karşılığı 5.1" e denk geliyor yani s7'nin ekranı kadar genişliği var sadece uzatılmış versiyonu. 6.2" s8+ ise 5.5" bir ekran gibi ama sadece uzunu. (Yani s7 edge'in uzunu gibi)
    Ben bu yüzden s8+ tercih ettim işte. S8+'ın ekranı sadece uzun, çerçeve de olmadığı için 5.5" lik çoğu telefondan daha küçük yapıda.

Hayir oyle olmuyor.Video 16:9 izlerseniz evet 5.1

Ama diger turlu 5.8 yanlardan biraz gidiyor onuda hesaba katarsak 5.7-6 oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    16:9 'a göre hesabı yaptım. Bunu da belirttim zaten. Genişlikler 16:9 formatta 5.1" ve 5.5" ile aynı. Ama daha uzun ekranlar. Bunu baya baya hesapladım ben aylar önce, bu hesapta bir sıkıntı yok.
    Dediğiniz gibi 16:9 formata uyarladım ben karşılaştırması kolay olsun diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 19 Aralık 2017; 0:58:47 >
  • barebelyum kullanıcısına yanıt
    One Plus 5, 3300 mAH saat pile sahip ancak Huawei Mate 10 pro modeliyle rakibinden %11 daha uzun süre kullanım vaat ediyor. Olaya sadece batarya kapasitesi olarak değil uygulama ve cihaz optimizasyonu olarak bakmak lazım.

One Plus 5T, One plus 5' den daha yeni ve gelişmiş bir cihaz olmasına ve aynı 3300 mAH bataryaya sahip olmasına rağmen incelemede 11 saat 22 dakika batarya süresi vermiş. Bir önceki model One Plus 5' ın ise 13 saat 6 dakika. Bu demek değldir ki One Plus 5T daha kötü aslında tam tersine daha iyi bir makina ama bataryada başarılı değil?

Demek ki bazı donanım yada uygulamalar pili erken bitiriyor. Birde hepsi iyi olsun ama buna pil dayansın istiyoruz. Teorik olarak böyle bir makina yapılır ama ağırlığı, tasarımı, fiyatı ne olur? vs. Yoksa 1 hafta dayanan makina yaparlar ancak o da takoz gibi elimizde gezer, cebimize bile girmez!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 19 Aralık 2017; 1:8:33 >
  • batarya konusunda kusura bakmayin ama su ana kadar kullandigim en iyi telefon hiz olarakta ayni seyi soyleyebilirim ama herkes kendi istedigini soyleyebilir ben sadece kullandigim cihazlarla kiyasladim su ana kadar her sey fullde gps acik lte acik 8.30 ekran suresi veren bir cihaz kullanmadim ozurdilerim ( iphone serileri 1'3'4'6'7 ) ( lg g2,3,4, )(samsung s3,6,7)( Htc m7 8 )(meizu m3 note)( xiaomi mi 5 ,5s xiaomi redmi note 3 pro) sony z1,z3 huawei serisinden kullanmadim yorum yapamam

• 
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.