Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43004301430243034304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar hoparlör ve ahize sesleri kafasina göre bozulup duzeliyor seste dusus ve cizirti meydana geliyor sorunu bilen varsa lutfen yardimci olabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • triyaki43 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sorununuz donanımsal olabilir. Kasıt sesle alakalı bir temassızlık vs. Yazılımsal bir sorun olsa ses ya gelir yada gelmez.

Malum yaz ayındayız ve memleket yanıyor. Cihazın ekranı açık olsa ısınma yapıyor. Haliyle elimizde cebimizde nem yapabilir. Bunlardan sebep sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Benimki sadece bir tahmin, kesin birşey diyemiyorum

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler sanki donanimsal gibi cebime koymadigim zamanda sorun devam ediyor gun icerisinde 3-4 kez bozulup duzeldi aksilik garanti de bitmisti anakart degisecek olursa yari fiyatina sarmak daha mantikli hayirlisi artik.

• Anakartlari dandik yapiyolarki 2 yil sonra bozulsunda yenisini alsinlar diye. Cin telefonlarina yonelecem artik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • triyaki43 T kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar çok marka kabl9 aldimki voxling .spedu .usams ugreen ,tiegem ve daha bircok marka ama en fazla 1 yil dayaniyor sanirim bilinçli olarak yapiliyor

• zemajestik Z kullanıcısına yanıt
    Blitzwolf marka kabloyu 2 yıldır kullanıyorum. Tavsiye edebileceğim bir de anker powerline var. Bunlardan memnun kalırsınız kesin
  • Arkadaşlar bende s7 edge 935fd olan modeli var dual simli versiyon telefon yurt dışı ancak pasaport ile kayıtlı üzerinde Android 6.0 var 8.0 yüklemek istiyorum dual sime göre hangi romu yükleme gerekiyor bilgisi olan var mı

• Vyl kullanıcısına yanıt
    Greenify yüklü mü?

• camara_tr C kullanıcısına yanıt
    Hangi adrese mail atıyorsunuz? Bizde darlayalim

• Avrupa Samsung forumlarında Hücre askıda sebebi ile hızlı tükenen pil şikayeti için açılmış konu üzerinde yüzlerce mesaj yazılmış. biraz bakındım ama Samsung adına bir kişi kalkıp cvp bile vermemiş.
    Durumun farkında olmamaları mümkün değil. Çok hızlı şekilde güncelleme sunmaları gerekiyor..

https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Cell-standby-battery-drain-Oreo-s7-edge/td-p/547434#
  • Hucre askida problemini yasiyordum. TWRP ile FXXU2EREO modemini kurdum problem cozuldu.

• Xda forumda yayınlanan fixi odinden kurduğumdan beri şarj nougat ile aynı süreleri veriyor.
    Fix i kurun arkadaşlar, knox sayacınız kesinlikle artmaz, root istemez.
    Sadece hatalı olan modem firmware değişiyor ve hücre askıda sıkıntısı tarih oluyor, olay bu.
  • DnyL kullanıcısına yanıt
    Android sisteminde yüzdelik artış olmadı mı peki fix sonrası? Bu durumun pil tüketimine olumsuz bir etkisi olmuyor mu?

• khan143 kullanıcısına yanıt
    hayir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu gün telefonu servise verdim bana en yakın kadıköy destech bilişime verdim, erken oldu mecbur kalmasam vermemzdim daha 7 ay varmış garanti bitimine
    arka kapak atması yüzünden vermek zorunda kaldım inşallah kullanıcı hatası diyip geri vermezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Android sisteminde yüzdelik artış olmadı mı peki fix sonrası? Bu durumun pil tüketimine olumsuz bir etkisi olmuyor mu?
    Hayır olmuyor, günlerdir kullanıyorum ve herhangi bir artış v.s görmedim
    Hergün WXGA 2160p çözünürlükte kullanıyorum, sabat saat 06:30 da şarjdan çekiyorum
    yoğun whatsapp internet full açık, oto parlaklık v.s aktif iken günlük 5 saatin altında
    ekran süresi görmüyorum, genelde 5,5 saati rahat görüyor, akşam 22:30 civarı falan batarya %15 uyarısı veriyor.
    Sizce gayet normal değil mi ?
    O android sistemi tüketimi yaşayanlar oreoya güncelleme yapıp, telefonu sıfırlamadan kullananlar..
    Temiz kurulum yapılmadan kullanılırsa telefonun sistemsel sıkıntılar yaşaması çok normal..
    Ben de öyle kullandığımda randıman alamamıştım,sıfır temiz kurulum yapınca ve fixi yükleyince herşey rayına
    girdi, şu an çok memnunum.hatta bende güç monitörü bile kapalı, hiçbir uygulamanın uykuya girmesine izin vermiyorum.

Teşekkür ederim. bende Oreo geçişi sonrası format atmadan kullanıyorum. size yazdıktan sonra CP dosyasını bende yükledim. 5 saniye sürdü ve açıldı hemen cihaz.

Şuan Hücre askıda sabahtan fix yapana kadar %9 civarındaydı. fix yüklediğimden beri hala %9 da. android sistemde sadece %1 lik artış oldu.

Önceden de bir şarj döngüsünde android sistemi %8-9 lara kadar çıkıyordu. bu seviyelerde kalırsa normaldir.

Umarım gelecek güncellemeye kadar faydalı şekilde kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Teşekkür ederim. bende Oreo geçişi sonrası format atmadan kullanıyorum. size yazdıktan sonra CP dosyasını bende yükledim. 5 saniye sürdü ve açıldı hemen cihaz.

Şuan Hücre askıda sabahtan fix yapana kadar %9 civarındaydı. fix yüklediğimden beri hala %9 da. android sistemde sadece %1 lik artış oldu.

Önceden de bir şarj döngüsünde android sistemi %8-9 lara kadar çıkıyordu. bu seviyelerde kalırsa normaldir.

Umarım gelecek güncellemeye kadar faydalı şekilde kullanırım.
    Hocam wipe cache yapın, önbellekteki dump dosyaları temizlensin.

Faydalı olacaktır.

Teşekkürler.. Bazen ayda 1 kere, bazende uzun süre yapmıyorum. Onuda yaparım bir ara. şuan iyi gidiyor gibi..
  • Su hucre askida sorunu ne kadar da sinir bozucu. Samsung'un yaptigi resmen tuketici aklina hakaret, aylarca ertele dur guncellemeyi sorun var diye, en kritik konuda sorunlu versiyonu paylas o kadar insanla, ayiptir.

S7 ile Oreo'ya kadar gayet mutlu mesut gecindim. 2.5 yilin ardindan hala da kayda deger ciddi bir problemini gormedigim, yeni telefon almaya zorlamayan bir telefon oldu benim icin ama Samsung'un guncelleme tutumu benim gozumde bu sirketi bitirdi. Surekli en guncel olsun gibi bir dusuncem de olmadi telefonu aldigim gunden beri yeni Android surumlerini cok gec alacagimin farkindaydim ama en azindan bariz sorunlara karsi daha samimi ve hizli cozumler bekliyordum, bu konuda Samsung bariz hayal kirikligi yasatiyor.
  • 
Sayfa: önceki 43004301430243034304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.