Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir (3 Mobil) - 21 Masaüstü3 Mobil
94.506
Cevap
522
Favori
3.179.308
Tıklama
Giriş
    16770 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sasasa671

3 milyarlık telefon alıyoruz ama oyunlarda hala kasiyor ya. Bunu bilerek mi yapıyorlar? Survival craft 2 indirdim, son görüntüye aldım kasiyor. Ekran 1080 p veya 2k olmasına rağmen hiç bir şey fark etmiyor. Bunlar göz boyamacadır başka bir şey değil!

muhtemelen exynos lu işlemci olduğundan optimizasyon sıkıntısı vardır. bazı oyunları açmıyor bile.
    |
    |

Samsung e-posta uygulamasını kullanıyorum.

Mail geldiğin de bildirim ışığı yanmıyor sizde de öyle mi acaba?

Always On ekranın da gösteriyor ama bildirim ışığı yok?
    |
    |

Pil ömrünü yer ayrıca gün içinde yavaş şarj ile hızlı şarj arasında kullanım süresi olarak da fark var bu özelliğe sahip telefonlarda. Ben o sebeple pek hızlı şarj kullanmıyorum. Bende s6 edge var ve hızlı şarjı 2 defa kullanmışımdır birinde ise farkında olmadan kullandım. Farkında olmadan nasıl oluyor dersen söyle; Telefon bana sıfır kutusunda geldiğinde şarja taktım meğer fabrika ayarı olarak hızlı şarj açıkmış. Araştırdım ki telefonun öyle gelmesi normalmiş. Tabi ben o ayarın açık olduğunu bilmeden yani o ayara bakmadan şarj taktığımdan telefonun 1 şarjı hızlı oldu.
    |
    |
    olağan_şüpheli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: sniper32

Hızlı şarj için;
    Ayarlar --> Cihaz Bakımı --> Pil --> Sağ Üstteki üç noktadan gelişmiş ayarlar --> Hızlı kablolu şarj aktif
    Ama bildiğim kadarıyla sürekli hızlı şarj çok önerilen bir durum değil tercih sizin tabi ki.

ben sürekli hızlı şarj kullanıyordum. bi sıkıntısını görmedim ama pil ömrünü yiyordur elbette.

Bataryayi tüketen hızlı sarj değil. Sarj esnasında cihazi kullanmak ömrünü tüketir. Zaten her yıl ne kadar dikkatlide kullanilsa %20 kapasite kaybını kabullenmek gerek. Sarj esnasinda kullanimda bu oran %50ye kadar çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1147 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Bie kaç sayfa önce Caseology Envoy Series kılıf aldığımı söylemiştim. Geldiği gibi telefon 2-3 kez düştü, tık yok.

Telefonu delicesine kalınlaştırmayıp bu kadar iyi bir koruma ve çok şık bir görünüm sağlayan bir kılıf. Şiddetle tavsiye ederim bulabiliyorsanız. Ben kargo dahil 17 Euro'ya aldım.

Nereden aldınız? TR'de var mı?

Bilmiyorum, Belçika'da yaşıyorum şu an. Amazon.fr'den aldım ben.
    |
    |

O dediğin yavaş şarjda da olur. Şarj olurken telefonu kullanmak. Hızlı şarj da olay farklı. Hızlı şarj pilin ömrünü başka sebeplerle tüketiyor. Bir çok siteye baktım hepsinde hızlı şarjın neden pil ömrünü erken tükettiği yazıyor o sitelerde. Teknoloji sitelerinde de aynı şey yazıyor.

Pilin içindeki bir takım maddelerin hızlı şarj sırasında daha fazla etkileşim geçirdiği ve uzun vadede o maddelerin çabuk zarar gördüğü bu sebeple uzun süre sadece hızlı şarj ile şarj edilmesi durumda pilin ömrünün erken biteceği yazıyor.
    |
    |
    silver0021 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam isyanınızi tam anlamadım ama shelath güvenli klasör gibi knox ile verileri sifrelenen uygulamaları kullanamiyorsunuz galiba. Knox sayaciniz 0x0 iken mi kullanamiyorsunuz?

|
    |
    cakirts kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oyunu yapan yapımcı mali gpu için optimize etmemiştir oyunu. Nvidia iyi çalışıp amd'de kötü çalışan oyun gibi bu durum halbuki optimizasyonu iyi yapılsa AMD'de de iyi çalışıcak oyun.

Yapımcısına mail yoluyla yada uygulamayı değerlendirme yoluyla geri dönüş yapın.

|
    |
    sasasa671 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O da değil bataryayı öldüren asıl sebep sıcaklık

Batarya şarj olurken çok ısınırsa kimyasal maddelerin yapısı o kadar çok zarar görüyor aynı şekilde 10 derecenin altında da öyle

|
    |
    silver0021 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İphone 7 plus şarj süresi iyidir ama 3 saatte şarj oluyor. Kafanıza hangisi eserse onu alın hepsinin bir dejavantajı veya avantajı var. İkiside aynı kategoride benim için

|
    |
    Paulownia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Oyunu yapan yapımcı mali gpu için optimize etmemiştir oyunu. Nvidia iyi çalışıp amd'de kötü çalışan oyun gibi bu durum halbuki optimizasyonu iyi yapılsa AMD'de de iyi çalışıcak oyun.

Yapımcısına mail yoluyla yada uygulamayı değerlendirme yoluyla geri dönüş yapın.

Arkadaşın oyun yinede çalışıyor. Biz ne yapalım s2 zamanı para verip aldığım The Adventures of Tintin oyunu yeni nesil telefonların hiçbirinde çalışmıyor. Sözüm ola Gameloft oyunu.

Aynen dediğin gibi.

Batarya çok ısınan bir şey olduğundan hızlı şarjda normal şarja göre daha fazla ısıya sebep oluyor ve zamanla pilin içindeki kimyasal madde çabuk bozuluyor. Yani senin dediğin gibi ısıdan dolayı pil ömrü erken bitiyor. Buna da en çok hızlı şarj sebep oluyor.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: arecel

o kadar mı kötü oldu? o zaman format atmak gereksiz.

Hocam şuan yöntemi yok gibi gözüküyor ilerleyen günlerde çıkacaktır mutlaka.

|
    |

Aynen yazılımla alakalı sorun. Exynos 8890'nın eksiği yok fazlası var bence. 12 çekirdek mali t-880 kullanan başka telefon yok. S8 ile de mali g71 20 çekirdek olacak. Uygulama yazılımcıları oturup çalışsa çok güzel de oyun oynatır. Vainglory adlı bir oyun var vulkan betasini kurup oynayın yağ gibi akıyor oyun telefonda ateş gibi yanmıyor.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isınmasına karşılık önlem alınarak şarj edersek çok sıkıntı olmaz mermer gibi soğuk bir yüzeyin üstüne telefonu koyup şarj edince telefon ısınmıyor fazla böyle yolları tavsiye ederim

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Merhaba arkadaşlar avea dan vodafone a geçtim.nette video izlerken video çözünürlüğünü 720p ayarlayınca videoların %90 i açılmıyor. Çözünürlüğü düşürmem gerekiyor. Aynı durum wi-fi için de geçerli. Çözümü var mı? Volteyi ağ ayarlarından kapatım belki onla almalıdır diye. Volteyi ordan kapatmak oluyor mu yoksa müşteri hizmetlerinin kapatması mı gerekiyor?

Orijinalden alıntı: sniper32

Hızlı şarj için;
    Ayarlar --> Cihaz Bakımı --> Pil --> Sağ Üstteki üç noktadan gelişmiş ayarlar --> Hızlı kablolu şarj aktif
    Ama bildiğim kadarıyla sürekli hızlı şarj çok önerilen bir durum değil tercih sizin tabi ki.

Bende hızlı sarj ı kapatmaya uğraşıyorum.. İyi oldu bilgilendirme için teşekkürler.. Bu arada ayarı kapatsanız bile telefon kapalı iken hızlı sarj edıyor

|
    |

Milyarlık aldıysan kasar tabi. Çünkü orjinal cihaz 3 bin tl

|
    |
    sasasa671 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Gigabyte Z390 Aorus Pro Wifi / i5-9600k / Msi GamingX RTX 2070 Super / 2x16 gb hyperx 2666 mhz ddr4 / mp510 250 gb nvme ssd / 240 gb sandisk ssd / 1tb wd hdd / Gigabyte G750 psu / Samsung c24fg73 / Thermaltake Commander C36 TG ARGB / Corsair H115i Platinum
  • Yarbay
    7967 Mesaj

Müşteri hizmetlerini arayıp kapattırmanız lazım.

|
    |
    sabata21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

PSN: RuNYa53
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
192.168.1.1
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.