Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Musketeer.

Yok dediğimi anlamadınız. Bilmiyorum tabi dediğim telefonları kullandınız mı ama bir örnek göstermeden olmayacak sanırım. Tabi bunu izleyince ''Lan ne ruh hastası adamsın'' diyeceksin ama takılıyorum şuna :) Yani anlatmak istediğim biz sadece Fingerprint yapmıyoruz aynı zamanda butona tıklıyoruz. Google bu bölümü buton olarak kullanmıyor ancak sadece bir fingerprint te değil, parmağınızla üzerinde yaptığınız haraketleri falan da algılıyor. Benim söylediğim nokta ise bizim butonu çıtlatmadan parmağımızı üzerine koyduğumuzda fingerprint yapması. Şekildeki videoda görüldüğü gibi :) Eminim tek değilim buna takılanlar vardır. Böyle anlatınca garip geldiğinin farkındayım :) .

Hocam android 7 betası kullanan arkadaşlar varsa onlara sorun değiş miş mi eğer değişmemişse Beta programda olan bir kişiden rica edin geri bildirim göndersin samsung'a sizin dediğiniz gibi olması için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BCANG kullanıcısına yanıt
    Google yaptı, yapabilirler. Tercih etmiyorlar. Nedenini anlamıyorum açıkçası.Emin olun çok daha güzel bir hissi var, masanızda telefon sabit dururken veya elinize alır almaz ekranın açılmış olması. Örneğin nexusun cepten çıkarma videoları var, siz cebinizden çıkarırken parmağınızı butona koyuyorsanız ekranı açmış oluyor. Gerçi google yapmadan önce de bazı modellerde vardı. Hem buton görebi görüp hemde direk fingerprinte geçen. Samsung deneyecekmi beta'da göreceğiz. Detaylı changelog yayınlamıyorlar mesela bunda bugfixed yazıyor sadece ama yeni menü eklendi, animasyon eklendi, deneyimlemeden anlayamıyoruz sağolsunlar.

Dezavantajı da var! Apple kullanıcılarından geri dönüş olarak fingerprint o kadar hızlı devreye giriyor ki bildirimleri görmeden ekran açılmış oluyor diyorlardı. Apple bu özelliği ios10 da revize etti. Artık tıklama yapmak zorunda kalıyorlar . Belki samsung bunu seçenek olarak sunar kim bilir göreceğiz.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum, başka forumları takip edenler varsa belki bir kaynakta vardır diye sordum. Mesela fingerprint i haraket olarak kullanma gelecek dedi bir arkadaş.
    Ama haklısınız neden geri bildirim yapmıyorum ki. Geri bildirim başlığına da DH yazayım gören + lar

Peki siz videoyu izlediniz sizce nasıl ?
  • grolof kullanıcısına yanıt
    Hocam nougat a döndüğünüzde son sürüme nasıl geçebiliyorsunuz? Beta ya kayıtlı mısınız yoksa xda link ten falan mı yüklediniz?

• samsungmembers.apk (bunu marketten de indirirsin) veya samsungbeta.apk üzerinden kayıt oluyorsunuz. Kayıt maalesef sınırlıydı, beta 2 çıkarken bir süreliğine yine açtılar ancak şimdi yine yer yok diye uyarı veriyor. XDA gibi bir siteden dosyalarını indirip Odin ile yüklediğinizde ise yüklediğiniz sürümü kullanmak zorunda kalıyorsunuz, cihaz güncelleme almıyor. Custom Rom'lar da var cihazı rootlayıp flashlayabilirsiniz, onlar ek dosyalar ile manuel güncellemeler veriyorlar. Direk betayı kaynak alıyor romları. Bir şekilde kullanmak mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BCANG

dayanağım buydu
    http://www.sammobile.com/2016/12/16/android-7-0-galaxy-devices-fingerprint-gesture-functionality/

Aynen öyle, yapamayacak olsalar, yani! cihazın fingerprint teknolojisi desteklemiyor olsa asıl bunu yapamazlar. Demek ki imkan var ama tercih etmiyor bizimkiler :) Ben de bir geri bildirim gireceğim beta member olarak. Buraya da paylaşılabiliyorsa ss veya link atarım +larsınız

• Musketeer. kullanıcısına yanıt
    bildirin anlaşılan bildirimleri önemsiyorlar ve hemen güncellemeyle veriyorlar. bu arada 7.1.1 gelecek direkt diye de yazmışlardı bir bildirime cevap olarak ama betalarda hala 7.0. normalde samsung 7.1.1 i s8den önce vermez, o da nisana gecikecek diyorlar taa.
    ne olacak bakalım.
  • S7 için kaliteli cam koruyucu özellikle tam köşeler değilde sadece iç ekrana tam oturan arıyorum. Değe modeli için varmış ama s7 e bulamadım bir türlü. S7 is olup kullanan varsa tecrübelerini yazarsa alacağım ürünü daha doğru tespit olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BCANG kullanıcısına yanıt
    Beta serisi 7.0 kararlısına 7.1 diyecek diye biliyorum. Belki betacılar 7.1i de görürler. İos te GM sürüm gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahirozgun

Hocam nougat a döndüğünüzde son sürüme nasıl geçebiliyorsunuz? Beta ya kayıtlı mısınız yoksa xda link ten falan mı yüklediniz?

Evet Beta programına kayıtlıyım

• 15-20 dakikada kendini kapatması mı? Telefon 6 aydır açık daha 1 kere kendini kapatıp açmadı. 70 ten fazla da uygulama yüklü. S6 Edge in kamerasının daha iyi olma ihtimali zaten yok yüzlerce kaynağa bakabilirsin kamera testleri için. Sonuç hep aynı olacaktır. S6 edge in iyi olabilecek tek şeyi muhtemelen hoparlör kalitesidir o da su geçirmeme özelliği olmadığından ötürü. S6 Edge ten S7 Edge e geçmekte tercih meselesi tabiki. Stabilite konusunda 1 gram kuşkum yok ama s7 edge ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musketeer.

Ben kullanıyorum, başka forumları takip edenler varsa belki bir kaynakta vardır diye sordum. Mesela fingerprint i haraket olarak kullanma gelecek dedi bir arkadaş.
    Ama haklısınız neden geri bildirim yapmıyorum ki. Geri bildirim başlığına da DH yazayım gören + lar

Peki siz videoyu izlediniz sizce nasıl ?

Hocam iyi ama takacağım birşey değil bir kere tuşu basıp açıyorum bu yüzden takmam eğer önce ekranı uyandırıp sonra tekrar parmağımı okutmak zorunda kalsaydım bende kızardım.

• Ekledim bakalım .
    https://m.community.samsungmembers.com/tr_UK?projectId=28&meta=#/view/75151

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 20 Aralık 2016; 22:59:06 >

• Yeni wallp.

• Arkadaşlar yaklaşık iki aydır şu dertten muzdaribim. Ekranda parlaklık azaldıkça siyah şeritler çıkıyor. Ne yaptımsa gitmedi, değiştirirler mi?

Not: Güncelleme sırasında olan bir şey değildir. Öncesinde olmuştur(youtube'da gezinirken bir anda). Resimi güncelleme esnasında çekmiştik arkadaşın telefonundan.

Not2: Screenshot alınan resimler pürüzsüz ve şeritsiz çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiltroy -- 20 Aralık 2016; 23:06:21 >

• Kiltroy K kullanıcısına yanıt
    Not 2 de söylediğiniz gibi ise donanımsal bir arıza. Garanti işlemi için gönderin sizin eldeki imkanlarla yapabileceğiniz bir şey yok demektir.
    Benim la o buraya da atmıştım😂😂

Ne kadar sürede geri alabilirim hocam sizce telefonu? Yenisini mi verirler?

• 
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.