Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı, 6 Mobil Kullanıcı ( 6 Mobil Cihaz )
94.128
Cevap
542
Favori
3.145.786
Tıklama
Giriş
    1052 Mesaj

hakem heyetide kullanici hatasi diyecek ekrani kirmissiniz. hakem heyetinin verecegi karar kullanici hatasi ucreti dahilinde garanti kapsami icinde tamiri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    drkayzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: serkann2020

cihaz root lu degilse ve fatura hersey tamsa servisten rom attirin onlar halletsin yok cihaz root edilmisse onceden csc tur nasil yapilacagi hem bu konuda hemde googlede mevcut.. ama cihaz root edilmisse samsung uygulamalarini servislerini kullanamazsiniz..

Hocam root yok telefonda knox sayacı da sıfır fakat servise gidebilecek zamanım yok maalesef, googledan csc atmayı araştırdım fakat hiçbirşey bulamadım, bu odinle rom yüklerken csc de atılabiliyor mu tr için mesela, sammobileda aralık sürümü var onu yüklesem csc de tr oluyor mu otomatikman? Telefon da kasmaya başladı sıfırlayasım var öyle birşey varsa yapayım, ya da csc atmak için extra birşey mi yapmak gerekiyor romu yüklerken
    |
    |

Of ya şanssılığın da bu kadarı boşuna uğraşmayım o zaman hakem heyetiyle

|
    |
    serkann2020 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

With Donanımhaber since 2005
  • Yüzbaşı
    377 Mesaj

Teşekkürler üstadım.
    Hemen indirdim ama marketteki bir kullanıcıya şirketin verdiği yanıtı, bundan sonra ses kayıt işinin yasaklanacağı şeklinde algıladım.
    Umarım doğru değildir. Eski telefonum windows phone idi ve orada da aynı hukuki nedenle ses kayıt yazılımı bulamamıştım.
    Hayırlısı artık...
    |
    |
    celebi-c kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşım yazdıklarımı okumuşsun sağol yordum seni
    Ama 1 konuyu kaçırmışsın o da ben konuyu dagitmisim ondandır.
    Ben kalitesiz urun alın demek istemedim.TECRUBEMİ PAYLAŞTIM ve Batarya sizin icin önemliyse dedim
    Bu konuda gördüğüm de; costum room at yukle sil yok Hindistan room u at Portekiz at su daha stabil odin kullan yok tar dosyası indir sakın yanlış yapma haa makina brick olur ( S7 alıpta ilk kez buraya girende derki sanki uzay gemisi yönetiyor bunlar buradaki forumdan NASA üssüne mi geldim lan noliy :)) ) falan filan iter milan ile ugrasmak istemeyenler icin tesadüf ve S8 beklerken yaşadığım 1 deneyimden bahsettiğim aslinda. Konu lenovo degildi yine yukarida okuduğum kadariyla herkes gucelleme bekliyor? neden yeni guncelleme bekler insanlar? Yazdim bunuda yukarda. ekran süresi uzasın diyedir en basiti. Herkes iyi ve kaliteli cihaz kullanmak ister ki bende dahil. telefon kaybolunca yeniden S7 mi alsaydim surda 8 in cikmasina 3 ay kala yine 3000 tl mi vermem gerekiyordu?çok kez kapıdan döndüm s7 tekrar almak için ama dedim 8 i bekle (9 cıkacak 10 u aaal CMYLMZ hesabı) S7 ekran parasina aldigim telefondan bahsettim burada. Ve samsung un bataryasina idi sozlerim.cünki samsungtan başka cıhaz zaten kullanmamıştım bu güne kadar.parasi ile değilmi kim ne isterse kullansın benim cebim değil sonuçta.yazdıklarım kimsenin şahsına değildir.okuyun bir kez düşünün unutun yazdıklarımı. bu benim TECRÜBE ettiğim bir sey. kaybederek kazanılan :)

Insan istemezmi bu süreleri S7 de görmek? Kamera ile işi olanin kullanacağı ekran tipi pp değeri kaliteli içilik malzeme olarak afilli janjanlı tek makine s7 ama insan elindekinin 3 te 1 parasina piyasa malı Çin markasi telefondaki batarya süresinde ister. Hakki degilmi o paraya?
    Trakya da 1 soz vardir ^^ne kaa ekmek o kaa köfte ^^ 3300 veripte 1100 liralik telefonda ki batarya suresinide görmek Ben isterim.

Derdim batarya olduğu için devamlı bununla ilgili aylardır s7 için cözümler bakarken nette gördüm Shiftdeletenet in incelmelerini takibe almıştım ekran süreleri kullanıcı yorumlarını okudum 3 kez gidip telefonu vatan da turkcell bayilerinde elime alıp inceledim sarı renkten nefret ederim ama başka renk te yok pro modelinde.telefon kaybolunca gittim note 2 ye 55 tl verdim orjinal samsung pil aldım samsung shoptan.1 haftaya pil yuzunden telefon kapandı acılmadı cheche temizledim acılmadı hard format attım içindeki bilgilerim gitti orjinal pil i taktım acıldı ben şok.tüm dosyalarım tekliflerim gitmişti.tekrar gittim ekranı kırık s4 e ekran aldım yedek batarya aldım yok arkadas saglam batarya denk gelmedi yine.bir aksam telefonla işim var yarı yolda kalınca kızdım gidip en yakın turkcell de o telefon varsa alıcam dedim de aldığım bir cihaz.yoksa aman buna bayıldım bittim rengine özelliklerine diye alıp tecrübe etmedim lenovo yu.
    ama neyi öğrendim parasıyla derseniz.amacına uygun telefon almalıymışım.Marka bağımlısı olmamak gerekiyormuş günümüzde.bu da bana ders oldu.bunun muhabbeti bu yazdıklarım.
    bu forumu takip edipte s7 hayalleri ile yanıp tutusan çok insan vardır eminim.ve ya iphone 7.kim istemez ferrari ve ya kawasaki h2r. ama iş için bütün gün istanbul trafiğinde gezmen gerekiyorsa benzetmesi kullanayım nabıcan bunları al 1 palio 1.3 multijet 50 koy 250 km yol git bana göre.ama kenarda da bir H2R olsun hafta sonlarına gazlamaya.aslan besleyen yemini düşünmez de denilebilir konuya.

yazdıklarımdan kim kendine neresinden 1 pay cıkarıyorsa o kadarını alsın. parasını sizin verip aldığınız makineye laf etmek benim haddime düşmez.Ki bende kullandım ama note serisini bekliycem bu sefer.note 7 önce cıksa onu alırdım işime daha cok yarardı gerçi o da bende olsa kesin patlardı. daha da bu konu ile ilgili cevap vermem acıklaması bile uzun oldu.
    pardon yine uzattim konuyu :)

Neyse ekran suresi ile ilgili de dün gece yatarken telefon kapanmadan once ki ekran suresini gösteren 2 ekran alıntısı atacagim. Bu sureyi samsung ta ruyamda bile görmedim.Belki yeni tip lityum batarya cıkınca deniz sulu o zaman görürüz. şimdilik Qalcomm un hızlı şarj 4 var yolda idare etcez nabıcan.S8 cıkınca ep eynı bea demeyiz inşallah yeni 1 şeyler eklerler umarım.

Saygılarımla

gün içinde kullanımının resimleri güç tasarruf modu falan filan acık değildi standart modda 4g de sadece gece modunu actim yazıyı yazarken kullandım.12 saat ekran süresi diye de yazmiştim sdn testinde bende gördüm. 5-6 saat değil.
    https://imageshack.com/i/pnLPxOEfj https://imageshack.com/i/pnjIrQlxj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cc_man -- 19 Aralık 2016; 14:50:30 >
    |
    |

• Yarbay
    16218 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aybarsk.

Arkadaşlar merhaba, s7 kullanıcısıyım, cihaz turkcellden alınma (ikinci el aldım) , fakat csc kodu gözükmüyor cihazda , ağustos türkiye sürümü yüklü üzerinde fakat hiçbir şekilde güncelleme alamıyorum, ne smartswitchten ne de ota'dan hiç güncelleme gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba bilgisi olan yardım edebilirse çok sevinirim.

Arkadaşımızın verdiği bilgi yanlış.
    Benim telefonumda rootlu ama ben smart switchten güncelleme alıyorum.
    Güncelleme alamamanızın nedeni telefonda yüklü olan yazılım ile telefondaki csc kodunun uyumsuzluğudur ki sizde hiç görünmüyor.Telefona recoveryden wipe yaparsanız ve odin ile yazılım yüklerseniz hem csc kodunuz görünür hemde bundan sonraki güncellemeleri alırsınız.
    Bilmiyorum derseniz teamviewer ile bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım

• Yarbay
    11364 Mesaj
    quote:

Arkadaşlar merhaba, s7 kullanıcısıyım, cihaz turkcellden alınma (ikinci el aldım) , fakat csc kodu gözükmüyor cihazda , ağustos türkiye sürümü yüklü üzerinde fakat hiçbir şekilde güncelleme alamıyorum, ne smartswitchten ne de ota'dan hiç güncelleme gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba bilgisi olan yardım edebilirse çok sevinirim.

Aynisi bende vardi fw atacaksiniz odinden. Youtubea s7 edge odin yazin izleyin nasil yapillir. Fwyi ise sammobile sitesinden bulucaksiniz. Ben boyle turkey cscsi yukledim. Fotograflar muzikler oyun program vs gider. Yedek alin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

verdiginiz goruntulerde telin bekleme suresi mevcut ekran sureniz yok.. ben gecmis sayfalarda duz s7 ile normal kullanimda 6 kusur saatlik bir ekran suresi koymustum.. 3000 mah ta 6 kusur saat.. yogun kullanimda en az 5 saat aliyorum oyun film sosyal uygulamalar youtube vs 5 saat.. siz kac saat aliyorsunuz eger 10 saat en yogun kullanimda ekran suresi veriyorsa herkes alsin yok 7 8 saat max guc tasarrufunda veriyorsa o cihaz coptur edge daha iyi bir sure veriyor.. arti o islemciye o kaliteye o kameraya vs ye 1500 tl vermek parayi cope atmakla es degerdir.. 1500 tl ye s822 li mi 5s tr garantili samsung s652 yada 625 li 14nm 5000 mah bataryali f1.9 13mp oisli kamerasi olan full hd 5.5 inch ekrani olan bir cihaz almak daha zekice degil mi ? siz millete diyorsunuz ki eşşek alin bende diyorumki eşşege okadar para vermek pek zekice degil gidin at alin

|
    |
    cc_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1106 Mesaj
    Nova Launcher Prime şu an yine indirimli;

0.59 TL

Christmas dolayisiyla daha cok uygulama indirime girecektir sizler de gördüğünüz güzel prog. indirimlerini burdan paylaşırsanız güzel olur.
    |
    |
  • Binbaşı
    1052 Mesaj

gurol abi bana mi dediniz yanlis bilgi verdi diye ? eger oyleyse yazdigimi tekrar okuyunuz :)))

|
    |
    grolof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ` quaD.

quote:

Aynisi bende vardi fw atacaksiniz odinden. Youtubea s7 edge odin yazin izleyin nasil yapillir. Fwyi ise sammobile sitesinden bulucaksiniz. Ben boyle turkey cscsi yukledim. Fotograflar muzikler oyun program vs gider. Yedek alin

sammobiledan turkey seçip en son firmware'i indirip odin ile yüklediğimde sorun çözülecek midir yani hocam yanlış anlayıp yanlış bir işlem yapmayayım da

• Binbaşı
    1106 Mesaj
    Pixel klavyesi, yeni 'Gboard - Google Klavyesi' de artik GPlayde

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin
  • Yarbay
    16218 Mesaj
    quote:

gurol abi bana mi dediniz yanlis bilgi verdi diye ? eger oyleyse yazdigimi tekrar okuyunuz :)))

İsmine hiç dikkat etmedim,etseydim daha dikkatli okurdum,sonra tekrar okudum ve hala yanlışınız olduğunu düşünüyorum.Ben rootlu vaziyetde hem güncelleme alıyorum (smart switch ile) hemde samsungun uygulamalarınıda yükleyebiliyorum.Belki bir iki özellik kısıtlanmış olabilir

NOT: Servislerini yazınca ben uygulamalarını diye algıladım.Teknik servisi kasdettiysen ona sözüm yok.Gerçi ben çok rootlu telefonu servise verip yaptırdım oda başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 19 Aralık 2016; 15:4:29 >
    16218 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

quote:

sammobiledan turkey seçip en son firmware'i indirip odin ile yüklediğimde sorun çözülecek midir yani hocam yanlış anlayıp yanlış bir işlem yapmayayım da

Odin ile yazılım yüklemeyi biliyorsanız fabrika ayarlarına dönüp indirdiğiniz yazılı yükleyin.Yazılım dosyasını açtığınızda iki tane csc göreceksiniz home csc yazanı değil diğerini tanıtıp yükleyin.
    |
    |

• Binbaşı
    1052 Mesaj

abi bir cok kullanici root ettikten sonra samsung healt uygulama servislerine ulasamamis yani calismiyor uyari veriyor vs bunu demek istemistim.. gecen sayfalarda da bir arkadas root edilmis cihazda samsung tarayicida gizli sekme acamadigini belirtti :))

|
    |
    grolof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

lenovo alın nerede yazdım arkadaşım.
    konuyu marka fanatikliğine cevirmeyelim konu BATARYA
    kullanımda yazan yazan süre nedir sence ? bu modelde ekran süresi yazmıyor
    önce şunu izlemeni isterim. ki önceki mesajımda da yazmıştım.
    S7 CIKMADAN ÖNCEKİ PİYASADAKİ TELEFONLARIN İNCELEMESİ

https://www.youtube.com/watch?v=gcIoz2NHyE4&t=570s
    |
    |

Asus Sabertooth X79+Intel İ7-3930K 3.2GHz+ 1866MHz 4X4GB Corsair+2GB Asus 6970 Direct CU II +240GB Neutron GTX Serisi SATA 3.0 SSD+Cooler Master HAF 922 +Corsair 750 W 80 Bronz+Asus 48X Siyah

• Yarbay
    3330 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sagamor

quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

Galaxy S7 kullanıcılarına tam 14 oyun ücretsiz oldu!

http://shiftdelete.net/galaxy-s7-kullanicilarina-tam-14-oyun-ucretsiz-oldu-77834

ben play store'da galaxy game pack diye aratıyorum çıkmıyor.

game pack aratmayacaksınız hocam

oyunları aratacaksınız

Star Wars: Galaxy of Heroes
    MARVEL Şampiyonlar Turnuvası
    Need for Speed:No Limit
    Hearthstone: Heroes of Warcraft

Plant vs. Zombies Heroes

Clash of Kings

HIT

Empire:Four Kingdoms

Olympus Rising

Vainglory

Genies & Gems

Hungry Shark World

Asphalt 8: Airborne

Nonstop Knight
    |
    |

Asus Sabertooth X79+Intel İ7-3930K 3.2GHz+ 1866MHz 4X4GB Corsair+2GB Asus 6970 Direct CU II +240GB Neutron GTX Serisi SATA 3.0 SSD+Cooler Master HAF 922 +Corsair 750 W 80 Bronz+Asus 48X Siyah

• Binbaşı
    1052 Mesaj

hocam marka fanatikligi yapan yok ? sizin aldiginiz surelerden bir tik fazlasini edge kullanicilari yogun kullanimda aliyor yani muhim olan bataryanin 5000 olmasi degil muhim olan islemci gpu ram in nekadar tukettigi ve bataryanin 5000 yazilipta size nekadarini sunabildigi.. lenovoyu edgeden ustun goren kiyaslayan sizdiniz bende bu tezinizi curuttum okadar.. bide anlayamadigim edge kullaniyordum dediniz ilk ama simdi s7 ye dondu olay s7 ile bile daha iyi sure aliyorum ben.. uzatmaya gerek yok konu kirlenmesin zira insanlar lenovoyu lg yi vs yi okumaya gelmiyor buraya.. s7 ve s7 edge icin geliyor. iyi forumlar

|
    |
    cc_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

abi bir cok kullanici root ettikten sonra samsung healt uygulama servislerine ulasamamis yani calismiyor uyari veriyor vs bunu demek istemistim.. gecen sayfalarda da bir arkadas root edilmis cihazda samsung tarayicida gizli sekme acamadigini belirtti :))

.

Ben bütün telefonlarımı rootlu kullandım.Ayrıca s ve note serilerinin hepsini kullandım bende hiçbir problem yaratmadı.Tek eksisi sayaç ve otadan güncelleme alamaması.Ama onuda odin ile daha kısa bir zamanda hallediyorum.
    Ben şimdi denedim healt bende problemsiz çalışmıyor ve bazı uygulamaları kısıtlamış olabilirler diye belirtmiştim zaten ama ben kısıtlı bir şeye rastlamadım.Samsung tarayıcının günceli bende yok zaten chrome kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 19 Aralık 2016; 15:42:41 >

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.