Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23052306230723082309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu 2 haftadır kullanıyorum. Düz S7 var.

Pili ne iyi ne kötü. 1 Günü rahat çıkarıyor. Şarjı ''Hızlı Şarj''a almasanız bile çok hızlı bir şekilde şarj ediyor. Hızlı Şarj'da uçuyor resmen. Tabi bu özelliği açıkken telefonu kullanamıyorsunuz.

Arayüz eski S serilerine göre çok güzel olmuş, kolaylaştırılmış. Birşey aradığınızda şıp diye buluyorsunuz.
    Ekranı şuana kadar bir telefonda gördüğüm en iyi ekran diyebilirim.
    Malzeme kaliteside bir hayli tatminkar, premium hissini hissediyorsunuz.

Kamerası muhteşem fakat aynısını ön kamerası için diyemeyeceğim. Ön Kamerasıda güzel, lakin istemsiz şekilde flulaştırma yapıyor. Yaptığı flulaştırma dezavantajını muhteşem çekim açısıyla düzeltiyor. Selfie çekince sadece siz değil çevrenizde çıkıyor, çok güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor böylece bu kısmını çok sevdim.

Telefon sabun gibi kayıyor, kaplı kullanmak şart. Parmak okuyucusu bazen okuyamamızlık yapıyor bunu kendi beceriksizliğime bağlıyorum.
    Samsung'un kendi tarayıcısı çok güzel olmuş, Chrome'dan daha hızlı ve daha güzel gibi geldi.

Onun dışında şu gereksiz, kullanmadığımız uygulamaları iOS'taki gibi silememiz kötü olmuş. Elbet bu telefon gibi hızlı bir telefon için bunlar sorun teşkil etmiyor fakat benim gibi düzeni seven insanlar için kullanmadığım uygulamaların yüklü olması sinir bozucu.

Spigen Slim Armor ile ekran koruyucusuz kullanıyorum. Bugün elime VR'sı ulaştı fakat kullanırmıyım bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: PomPom

quote:

Orijinalden alıntı: ohen

Hangi yöntemle csc yi tur yaptınız. Ve nasıl?

S7 edge icin diyorum csc tur oldu knox sayaci artmadihttp://yesilcin.com/sm-g935f-s7-edge-rootsuz-csc-kodu-tur-nasil-yapilir-anlatim-t35924.0.html

OTA güncellemesi alıyormu peki?

• devilmycry_87 D kullanıcısına yanıt
    arkadaşım merhaba,ben guc tasarrufu modunu hiç kullanmadım herkes kullanıyormu bu modu bende 4g sürekli açık senk.ve nfc de açık gün ortasında 2.kez şarza takıyorum önceden yüzde 20 ile eve gidiyordum 21.00 de sabah 06.30 da açıyordum ne olduysa 35 mb lik güncellemeden sonra oldu öğleden sonra tekrar şarza takıyorum buarada kullanan arkadaşlar guc tasarrufu modunu sürekli açık olarakmı 1.5 gün kullanıyor ve ayrıca batarya konusunda benim gibi sorun yaşayan veya yaşamayan tüm arkadaşlarımdan gelecek tüm cevaplar için şimdiden tşk.ederim..telefonum s7 edge bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fener16 -- 3 Aralık 2016; 14:34:12 >
  • SonOsmanL1 kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz siteye girmiyor malesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fener16 kullanıcısına yanıt
    S7 edgein ölüsü 1 günü rahat çıkartır. Senkronizasyon yada 4g bu kadar sarj goturmez. Nfc surekli tarama yaptığı icin belki pili yorabilir ama bu denli değil. Kullandığınız uygulamalardan mesenger ve de whatsapp gibi iletişim uygulamasi olmayanların veri kullanimiyla bağlantısını kesin. Telefonu sarj esnasinda kesinlikle kullanmayin fazla sicaktan yada soguktan cihazi korumaya çalışın. Eger sorun devam ederse bana uygulamalarinizin ayrintili bi listesini cekin atin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silver0021 -- 3 Aralık 2016; 15:10:58 >
  • S7 Edge harika bir telefon ancak büyük ekranlı yüksek performanslı telefon arayan arkadaşlar için bu yazıyı yazıyorum. Bazılarınız benim gibi 8 aydır S7 Edge kullanıyor olabilir ve edge ekrandan bıkmış olabilirsiniz. Bıkmayanların yazıyı okumasına gerek yok :) Çünkü zaten S7 edge son derece kaliteli bir telefon.

Galaxy S7 Edge modelini kullanıyordum. Edge ekranı yüzünden bu telefonu satıp kurtuldum çünkü bu kavisler beni artık çıldırtacaktı. Elim avucum değmesin diye kullanırken şekilden şekle girmekten bıktım. Neden S7'ye dönmedim? Çünkü ekranı küçüktü. Ayrıca S7 Edge'in parmak izi okuyucusunu iyi zannederdim! Meğer resmen işkence çekiyormuşum. Xiaomi'de daha parmağım dokunurken anında algılıyor.

Bende gidip bir Xiaomi Mi5s Plus satın aldım.
    Su geçirmezlik yok malzeme kalitesi yakın ama S7 edge daha kaliteli.

Ama
    Xiaomi Mi5s Plus daha hızlı, pil daha uzun süre gidiyor, ekranı daha büyük (5.7 inc) kavis olmadığı için yan ekran elime değmiyor. Çok hızlı şarj oluyor batarya 30 dakika içinde %83'e çıkabiliyor. O kadar hızlı şarj oluyorki o esnada kullanırken korkuyorum acaba Note 7 gibi bir sonu olur mu diye :) Çift kameralı bir telefon ama bana fotoğraf kalitesi çok iyi gelmedi. Şahsen kamera neredeyse hiç kullanmadığım bir özellik ama önem verenler için belirtme ihtiyacı duydum. Evet su geçirmezlik ve garanti yok ama 1700 lira gibi bir fiyat bu model ve bu hız için adeta bedava. 4 GB RAM ve 64GB hafızası mevcut SD kart desteği yok, bence bu gereksiz çünkü SD kart en hızlısını da alsan çok yavaş kalıyor hafıza bana yetmez diyenlere 6GB RAM ve 128 GB hafızalı üst modelide mevcut. Fiyat belki 1900-2000 arası ama 3-4 bin liralık modellerle aynı performansı verdiğini düşünürsek ucuz kalıyor. Çoğu kişi antutu puanına kafayı takmış durumda bu model antutuda iphone 7'den sonra alınabilecek en hızlı telefon. Bence bu telefonun en iyi tarafı browser hızı! Daha linke tıklamamla sayfanın açılması adeta bir oluyor S7 edge ile aralarında browser konusunda çok fark var.

Bir başka alternatifte Huawei mate 9 bunda işlemci piyasanın en hızlısı sade grafik performansı çok yüksek değil. Sakın bu sayfaya S7 edge'e leke atmaya geldiğimi sanmayınız. Tekrar ediyorum S7 edge harika bir telefon çok kaliteli ve hızlı ama ben kavisli ekrandan bıktım daracık ekranda boğuşmaktan bıktım parmak izi okuyucusundan bıktım ve değiştirdim. Ben sadece bıkanlar için bir alternatif göstermek istedim.

• Xiaomiyi bende almayı düşünüyordum ancak bükülme testi videolarını izleyene kadar :) Bence sizde bi izleyin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palaxdine -- 3 Aralık 2016; 16:54:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: palaxdine

Xiaomiyi bende almayı düşünüyordum ancak bükülme testi videolarını izleyene kadar :) Bence sizde bi izleyin derim

Bükülme testi videosu hmm.. Pekiyi siz S7 edge drop testlerini izlediniz mi? Tek düşüşte 1200 lira ekran değişim ücreti. Bu fiyatın 500 lira üstüne ben yeni telefonumu aldım. Şimdi düşürüp kırsam yenisini alır ekran değişimiyle uğraşmam bile. Her videoda gördüğümü kafama taksaydım hiçbir telefonu satın alamazdım. Düşürmezsem neden kırılsın? Belki 15 telefonum oldum hiçbirini düşürüp kırmadım. Telefonu neden bükmek isteyeyim ki? Arka cep mi? Ben telefonu daima ön sol cebimde taşırım ve o cep daima boştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PomPom

quote:

Orijinalden alıntı: ohen

Hangi yöntemle csc yi tur yaptınız. Ve nasıl?

S7 edge icin diyorum csc tur oldu knox sayaci artmadihttp://yesilcin.com/sm-g935f-s7-edge-rootsuz-csc-kodu-tur-nasil-yapilir-anlatim-t35924.0.html

Aynı yöntemle Android N Beta'dan döndüm. Csc kodum en sonunda TUR oldu. VoLte'de acik. Knox sayacı da artmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birbirey -- 3 Aralık 2016; 17:16:21 >

• Geçen hafta golf renk ile aranıza katıldım. Bir sorum olacak. Sanal gerçeklik gözlüğünün kurulumunu yaptım. Ancak çok bulanık görüntü. Birşey yanlış mı yaptım acaba?

• Arkadaşlar bu s7 nin ekran değişimi yurt dışında ne kadar acaba. Benim kırık cam için şimdi de 900 tl. istiyor servis. Düz s7 için. Yurt dışına giden arkadaşa versem orada değiştirtsem diyorum da o yüzden sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScHeNKii_ScP -- 3 Aralık 2016; 17:42:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

Orijinalden alıntı: palaxdine

Xiaomiyi bende almayı düşünüyordum ancak bükülme testi videolarını izleyene kadar :) Bence sizde bi izleyin derim

Bükülme testi videosu hmm.. Pekiyi siz S7 edge drop testlerini izlediniz mi? Tek düşüşte 1200 lira ekran değişim ücreti. Bu fiyatın 500 lira üstüne ben yeni telefonumu aldım. Şimdi düşürüp kırsam yenisini alır ekran değişimiyle uğraşmam bile. Her videoda gördüğümü kafama taksaydım hiçbir telefonu satın alamazdım. Düşürmezsem neden kırılsın? Belki 15 telefonum oldum hiçbirini düşürüp kırmadım. Telefonu neden bükmek isteyeyim ki? Arka cep mi? Ben telefonu daima ön sol cebimde taşırım ve o cep daima boştur.

Peki bu kadar ayrıntıya giriyorsak anakart arızası yüzünden telefonun çöp oldu ve telefonun garantisiz bi şekilde yalan oldu aldın mı bi xiaomi daha? Etti mi sana bi samsung s7 edge? Drop testleri de izledim evet. Alırken hepsini izledim :)

• hakanxml H kullanıcısına yanıt
    Edge nin kullanım deneyimi harbiden bu kadar zor ve kötü mü ?

• Clearcoat cevahir subesi kapatilmisti kisa bir sureligine, yakin olan, yolu dusecek olan acilmis mi bir bakarsa süper olur..

• Arkadaş ayrıntıya sen giriyorsun ben sadece s7 edge'in kullanımı zor gelen varsa ben şu modeli aldım tavsiye ederim dedim. Elbetteki garantisi falan yok zaten bu yüzden çok ucuz. Ben telefonunu dikkatli kullanan biriyim şimdiye kadar bırak ekran kırmayı daha derin tek çizik olmadı telefonlarımda. Dikaktsiz kullananlarda zaten ne yapıyor? Kat kat ekran koruyucular kılıflar vs ee ne anladım ben telefonun inceliğinden kibarlığından? Ben telefonu kılıfsız koruyucusuz kullanırım ama kılıflı kullanana elbette karışamam adamın keyfi bilir.

Ben Xiaomi'nin fiyat/peformansından bahsettim sen bükülme testi dedin? O bükülüyorsa diğeride yere düşünce tuzbuz oluyor hem önü hem arka camı ne yapıcaz? Anakart arızası? Yani ekranım önce kırılacak sonra anakart arızası mı olacak ikisi ardı ardına :) Böyle bir ihtimal olursa zaten gider piyango bileti alırım. Bence sende bu ihtimali hesapla
  • SonOsmanL1 kullanıcısına yanıt
    hocam bunlarin apk sini buluta yüklerseniz cok iyi olur.herkes faydalanir

• quote:

Orijinalden alıntı: rueta

Edge nin kullanım deneyimi harbiden bu kadar zor ve kötü mü ?

Tabiiki hayır. S7 edge harika bir telefondu. Normal bir kullanıcı için bence kusursuz derecede iyi. Ama ben normal kullanıcı değilim :) Ben telefondan hep daha fazlasını isteyen tiplerdenim. Sorun neydi onu açıklayayım. Normal bir insan S7 edge'i satıp Xiaomi mi5s plus'a geçmez! Ben neden geçtim? Çünkü kavisli edge ekranı telefonu tek elle seri kullanmamı engelliyordu her defasında diğer elimde mecburen ekrana gidiyordu. Ayrıca önceden Galaxy s5, s6, S7 edge hepsini kullandım parmak izi okuyucusu s5'te rezillikti! Giderek geliştirdiler ben sandımki S7 edge'te mükemmel çalışıyor ta ki videolarda diğer telefonları görene kadar. Arkadaş 1000 liralık telefonların okuyucuları bile daha hızlı çalışıyor! Ekran çok dar bak ufak demiyorum yanlardan kavisler sebebiyle ekran dar kullanımından bıktım çünkü 8 ay kadar kullandım. Ben zaten sık telefon değiştiririm bu durumda bu telefonu çok başarılı buluyorum uzun zamandır bu kadar aynı telefonu kullanmadım :)

Şu edge ekranı neden icat ettiler anlamış değilim son derece gereksiz ve pahalı bir teknoloji. Önceki sayfalarda da benim gibi edge ekranından zorlandığını söyleyenler mevcut tek ben değilim. Aslında 2 model olmalı normal düz ekran ve edge ekran evet S7 var ama o ekran artık insanlara yetmiyor çok küçük. Ben en az 5.7 inc ekran istiyorum olsa 6 inc modelini alırdım.

Ben telefonla günde en fazla 1-2 saat takılırım çok zorlamam diyen için S7 edge mükemmeldir! Kırılma bozulma her telefonda oluyor ben hiç yere düşürmedim ama düşseydi vay halime bir telefon parası o ekran. Ama düşerse kırılırsa diyecekseniz hiçbir telefonu alamazsınız hepsi kırılıyor. Tavsiye eder misin dersen S7 edge'i elbetteki tavsiye ederim! Xiaomi'nin daha kaliteli olduğunu iddia etmedim aksine daha kaliteli değil! Ama özellikleri benim gibilere hitap ediyor. Sıkılan bıkan olduysa işte alternatif demek istedim. Yoksa S7 edge bir internet sayfasını atıyorum 2 saniyede açarsa benim telefon 1.9 saniyede açar kısacası ikiside son derece hızlılar. Hatta şunuda belirteyim işlemciler öyle bir noktaya gelmişki eşime Galaxy A9 aldım samimi söylüyorum s7 edge ile aralarında uygulama açılışlarında milisaniye fark vardı web sayfası açılışında bazen a9 geçti bile. Kısacası özellikle hız konusunu hiç kafaya takmayın derim neredeyse orta üstü fiyat segmentindeki her telefon çok hızlı. İşte zevke göre modeller.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonOsmanL1

AİT DOWNLOADER uygulaması ile google play deki ücretli uygulamaları birçoğu kırılmış şekilde sorunsuz kullanılabiliyor ayrıca samsung edge deki panel uygulamaları içinde geçerli bu durum arama yerine edge panels yazdıktan sonra s6 /s7 edge icin bütün panel uygulamaları çıkıyor

●WhatsApp
    ●Samsung müzik
    ●Mesajlar
    ●Sese göre hareket eden animasyon olayı
    ●Not ekleme menüsü gibi mağazada olmayan daha birçok uygulama edge ekranında kullanarak yapılabiliyor.

http://s2.dosya.tc/server3/2zxtgk/AOL_DOWLANDER.apk.html

Bu market link indirebilirsiniz

Market link güncelledim.

Link güncellendi.

• blackdread kullanıcısına yanıt
    Link güncellendim umarım yardımcı olabilirim.

• 
Sayfa: önceki 23052306230723082309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.