Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2052. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20502051205220532054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Deceptions

Bende ürünü alarak aranızda katılmış bulunmaktayım ilk izlenimlerim söyle daha önce g4 kullanıyordum. Telefon ince ve elinden kayan bir yapısı var birde tuşlara basarken biraz zorlanıyorum arada baska tuşlara basıyorum daha alışamamış oldugum içinmi yoksa ince oldugu içinmi bilemedim ve on kamerasını beğenemedim onun dışında gayet iyi gözüküyor.

Forumda 10 kişiden sekizi ön kamera mağduru zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lawyer25 kullanıcısına yanıt
    güncellemeyle hiçbir alakası yok. açın package disablerı tema yazın 2 tane uygulama çıkacak temalar ve tema mağazası her ikisini de sırasıyla tıklayarak açın verileri temizle yapın. yine devre dışı bırakmayı unutmayın sorun yok. bende güncelledim ve premium temaları kullanıyorum. Kaldı güncelleme ile yapabilecekleri bir şey değil. Sistem böyle işliyor. Android sağolsun ;)
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    radko kullanıcısına yanıt
    @Noctivagant telefon boyutları şimdiki gibi büyümeye devam ederse 1/4 ü kamer sensörü olan teller de görmeye başlarız. İşte o zaman kompakt makinalardan başlayarak kıyaslama yapabiliriz. Yalnız S7 ler ilk çıktığında DSLR ile karşılaştırıp satın almaya yönelten haberler yapıldı bazı yerlerde, bu tabii ki de hatalı... Diğer taraftan bir telefon 3.000TL olmamalı, oluyorsa beklenti de eşdeğer yükseliyor haliyle.

@radko hocam pentile dizilimli AMOLED ekrandan vazgeçerlerse daha az sorun barındıran ürünler görebiliriz. OLED/ AMOLED güzel bir teknoloji yoksa... Gsmarena HTC, LG, S7 karşılaştırmasında ön kameradan bahsederken, "evet S7 de bu testin bir parçasıydı diyip geçiştirmiş"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şarj konusunda 3 şeye takıldım.
    1-%50 iken şarja takmak sağlıklı mı fark eder mi ?
    2.Hızlı şarj etmek pil ömrünü kısaltır mı yoksa yavaş şekilde mi doldurmalıyım zaman oldukça?
    3.%100 doldugunda çekmeli miyim yoksa gece takıp sabah kadar bıraksak sıkıntı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deceptions -- 27 Ekim 2016; 13:45:29 >
  • Arkadaslar merhaba.

Yaklasik 3 aydir bende s7 kullanmaktayim fakat son gunlerde can sikan problemler yasamaktayim.

Telefon sik sik donmaya ve yeniden baslamaya basladi.bunu herhangi bir uygulamada yapabiliyor.hard reset atmis olmama ragmen herhangi bir sonuca ulasamadim.problem nerede olabilir?nasil cozebilirim?

Tesekurler

• Fanfinifon kullanıcısına yanıt
    Bu sorun sık oluyorsa teknik servis yolu göründü sana

• Bende akşam yatarken şarja takmaya çekiniyorum gerçi 4 aydır bir sorun olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Fanfinifon

Arkadaslar merhaba.

Yaklasik 3 aydir bende s7 kullanmaktayim fakat son gunlerde can sikan problemler yasamaktayim.

Telefon sik sik donmaya ve yeniden baslamaya basladi.bunu herhangi bir uygulamada yapabiliyor.hard reset atmis olmama ragmen herhangi bir sonuca ulasamadim.problem nerede olabilir?nasil cozebilirim?

Tesekurler

Hafıza kartını çıkarıp kullan. Benim başıma s3 te gelmişti. Hafıza kartı olmadığı zaman sorun ortadan kalkıyordu.

• Merhaba arkadaşlar.

telefonun CSC kodunu root yapmadan TUR yapabilen var mı?

benim cihazım S7 samsung türkiye garantili cihaz.

öncesinde s6 kullanıyordum bu cihaza ne yaparsam yapayım Türkiye romunu yükledim mi csc TUR oluyordu.

s7 de ise denemek için Almanya romu kurdum sonrasında ne yaptıysam CSC yi TUR yapamadım.

cihaz garantili ve yurtiçi cihaz olduğu için root yapmadan sorunumu halletmek istiyorum.

sırasıyla AP CSC BL ve CP dosyalarını tek tek yükledim nafile.

Başlangıçta defalarca wipe yaptım yine olmadı.

TUR haricinde başka CSC ye kolaylıkla geçiyor denediklerim (DBT BTU ITV XEF)

Volte ve garanti için TUR CSC ye geçmek istiyorum aslında başkada bir nane yok.

çözebilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • yk2548 kullanıcısına yanıt
    4 parçalı rom kurmanız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deceptions

Şarj konusunda 3 şeye takıldım.
    1-%50 iken şarja takmak sağlıklı mı fark eder mi ?
    2.Hızlı şarj etmek pil ömrünü kısaltır mı yoksa yavaş şekilde mi doldurmalıyım zaman oldukça?
    3.%100 doldugunda çekmeli miyim yoksa gece takıp sabah kadar bıraksak sıkıntı olur mu ?

1. İlk şarjınız değilse %50 de iken şarj etmek sorun yaşatmaz. Ancak ilk seferinde şarjın tamamen bitmesinde fayda var. Sonrakiler de ise %15 altına düşmeden şarja takmakta fayda var
    2. Hızlı şarj etmek uzun vadede telefonlarda pil ömrünü azaltan bir durum. Mecbur olmadıkça önerilmez.
    3. %100 olduğunda ve şarj ışığı yeşile dönünce çekebilirsiniz. Pil tamamen dolunca telefon şarj işlemini keser. Sabaha kadar şarjda tutarsanız telefon pili kullanmak yerine direk elektriği kullanacağı için piliniz azalmaz. Ama gerek yok öyle bir şey yapmanıza bence. Direk çekin daha iyi.

• orbitmach kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi yaptım ve bende de çalıştı. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1şahıs

quote:

Orijinalden alıntı: Fanfinifon

Arkadaslar merhaba.

Tesekurler

Hafıza kartını çıkarıp kullan. Benim başıma s3 te gelmişti. Hafıza kartı olmadığı zaman sorun ortadan kalkıyordu.

Hafiza karti kullanmiyorum.telefonu servise verip gunlerce telefonsuz kalmak da istemiyorum.akliniza gelen baska bir cozum yolu var mi

• Fanfinifon kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız uygulamalardan olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EscapeSouL -- 27 Ekim 2016; 14:50:44 >
  • Whatsapp messenger yada mail geldiği zaman ekran açılmıyor bende Ancak şimdi snapchatten bildirim gelince açıldı. Bunu nereden düzeltebilirim?

Ayrıca şuan almanya vodafone romu var yurtdışı cihaz. Türkiye romuna geçmeli miyim? Geçmek istersem şu CSC'nin geçmeme problemi olur mu ?
  • yk2548 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de seninle aynı durumdayım. Almanya romu yüklemiştim. Sonra geri tr romu kurunca csc XSG olarak kaldı maalesef. Ben kaç aydır bu şekilde kullanıyorum. Garanti dışı kalmıyor telefon fakat volte kullanamıyorum. Ben yolunu bulamadım bulursanız bana da haber ederseniz sevinirim. Bir arkadaş şu şekilde yaptığını söylemişti ama deneyemedim. Son romdan bir önceki romu kurup sonra en son romu falan kuruyordu öyle bir şekilde yaptım demişti.

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de son sürüme güncelledim. Sanki Hot pixel olayı düzelmiş. Ya da ben göremedim. Ama tahminim Apd2 deki driver ı yeni sürüme eklemiş olabilirler. Çünkü hdr on ile auto arasında çok fark göremedim. Aynı gibi geldi. Test etmeye devam edeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Hot Pixel sorunu çözülmüş görülüyor hocam, teşekkürler Volkan Beyle görüşmelerimiz olumlu netice getirdi galiba :)
    Avrupa ülkelerine son güncelleme sadece 1 Ekim yaması ile verildi ama Türkiyede hem changelist değişmiş hem de güncelleme boyutu (160MB).
    Fransa için yayınlandığında ben de bakayım. XDA de açtığım konu başlığına BPJ6 firmwarele hot pixelin devam ettiğini söyledi Avrupadaki kullanıcı, güncelleme boyutu (29MB).

Hot pixel olan fotoda saturasyon biraz daha yüksek; olmadığı fotoda bir kademe 'noise reduction' uygulanmış gibi duruyor (keskinliğin azalması bu nedenlidir) ama dynamic range daha iyi gibi. 3. parti yazılımlarla bu noise reduction kaldırılabilir. Fotolardaki exif bilgilerini karşılaştırabilirseniz en doğru sonucu alırız (ISO, exposure vs.)

Evet hocam bende test ettim pembe piksel kalmamış artık uğraşlarınız sayesinde çözülmüş oldu teşşekkürler gerçi bir sorun değildi benim için ama olsun pembe piksel bahanesi bitmiş oldu.

• Arkadaşlar son tr yazılımı Hot pixel çözülmüş gibi. 3 fotoğraf ekliyorum. 1.foto hdr off 2.foto hdr auto 3.foto hdr on cihaz düz s7
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: tahirozgun

Arkadaşlar son tr yazılımı Hot pixel çözülmüş gibi. 3 fotoğraf ekliyorum. 1.foto hdr off 2.foto hdr auto 3.foto hdr on cihaz düz s7
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

EVET ÇÖZMÜŞLER CSC BENİM KSA BANADA 160 MB GELDİ

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 20502051205220532054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.