Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.442
Cevap
188
Favori
1.254.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ekranda sadece ghosting ile kalmiyor bir de sararma oluyor. Diger telefonlar ile kiyaslandiginda belli oluyor.

Ekran degisimi ne kadar bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam imkan varsa bir tane Xiaomi Mi A1 ya da Mi Note 3 almaya bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O dediğiniz bende olmadı sadece bildirim çubuğuna denk gelen yerlerde hayalet görüntü oluyor üçüncü samsung telefonum üçünde de bu var bildirim çubuğuna başka çözüm bulmaları lazım

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz telefonlar donanım anlamında S6'dan kötü değil mi? Bilemedim doğrusu. Evet amoled ekran değiller fakat şimdi attan inip eşeğe binmek gibi olmasın.
  • Xiaomi Mi Note 3 donanımsal anlamda aşağı değil. Eğer değiştirmek isterseniz cihazınızı aklınızda bulunsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar hızlı şarj adaptörü ile hızlı şarj edebilmek için kablonun da destek vermesi mi lazım. Dün telefonumu hızlı şarj edeyim dedim. Abim siyah bir kablo vermişti bana. Orijinal Samsung kablo ve onu kullanıyorum s6 edge ait beyaz kablo arızalı olduğundan.

Hızlı şarj ayarını açıp taktım ama normal yani yavaş şarj ile aynı süreyi verdi. Normal de hızlı şarjı açınca daha az süre verildi. Son 2 güncelleme de şarj sürelerine kesinlikle bir şey yaptıklarını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 20 Mart 2018; 15:57:27 >
  • 2 amper akım destekleyen kablo kullanman şart. tüm güncellemelere sahibim şarj süresinde sıkıntı görmedim henüz
  • Beyler

6 aydır atıl duran S6 telefonumun calısan bataryası aniden bitmeye basladı, telefon bataryası kısa sure %70 e düstükten sonra aniden kapanıyor. Telefonu sarja takınca tekrar acılıp calısıyor. Sorunun batarya degisimi ile cozunecegini düsünürken

basari servise verdigimde anakartın degismesi gerektiği söylendi, calısan telefonda anakart sorunu olması dogru olabilir mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

2016 haziranda aldim sonraa deji batarya aldım sokene kadar onun ile kullandım (5 para etmez) ama yanlış anlama olmasın ben parça satmiyorum sadece içinden çıkanlar referans oksun diye gösterdim yeni parçalar ile birlikte tekrar foto paylaşacağım

Deji batarya tavsiye etmiyorsunuz demi ? Batarya değiştirmek istiyorum şimdi de tel s6 edge

• Serviste s6 edge'nin batarya değişim ücreti ne kadar tutuyor?

Yakın zamanda değiştiren var mı?

• mgboy1616 kullanıcısına yanıt
    Ben öyle bahsedildiği gibi bir fark görmedim. Ya birde bu dene beğenmez isen iade et durumu oluşmuyor telefonun arka kapağı açılıyor iyi takılmamış ya da salakça bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış ise daha berbat bir durum ortaya çıkıyor. Sürekli tak çıkar yapılacak tel değil. O sebeple ben orjinal batarya ve nasıl takacağını bildiğiniz belkide görebileceğiniz birilerine taktırmanız.
  • stagemasterone kullanıcısına yanıt
    Piyasada orjinal batarya bulmak biras zor

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Bende yine burn-in olmaya başladı. Ekran değiştirmeye doğrusu niyetim yok. Telefonu değiştirmek istiyorum gücüm yetmiyor. 3 yıl oldu garantisi yok zaten. En uzun kullandığım telefon oldu. 1 sene daha kullanırım fakat bu burn-in sinir ediyor. 600 tl ediyor zaten telefon 250 tl ekranına para vermek çok komik olur.

Amoled ekranların hepsinde var değil mi bu? Bir türlü halledemediler.

Ben şanslıyım hocam herhalde o konuda. 2 senelik yoğun bir şekilde kullandığım S6'da hiçbir burn-in belirtisi yok.

Yine aynı şekilde 4 senelik olan, yaklaşık 2.5 sene yoğun kullanılan S3'de de bildirim panelinde çok hafif, göz ardı edilebilir bir burn-in mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinan5

Ağır çekim modunu bozdular ilk zamanlar böyle değildi

Hiçbir sıkıntı yok bende

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Ekranda sararma da yok mu? Öyleyse parlaklığı otomatikte ve düşükte kullanıyorsunuzdur. Bu işlerin pek şansla alakalı olduğunu düşünmüyorum Amoled ekranların kaderi böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Ekranda sararma da yok mu? Öyleyse parlaklığı otomatikte ve düşükte kullanıyorsunuzdur. Bu işlerin pek şansla alakalı olduğunu düşünmüyorum Amoled ekranların kaderi böyle.

S3'de sararma var fakat S6'da hiçbir sararma yok. Evet, parlaklık hep otomatikte.

AMOLED ekranların sararma ve burn-in süreleri aynı değil hocam. Hepsi bir gün patlak verecektir ama farklı sürelerde dediğim gibi
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Evet oyle, eski S4 minide bu kadar sararma burn-in yoktu. Ekran degistirmeye hic ihtiyac duymamistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 23 Mart 2018; 14:49:36 >
  • Ekran suresi 1 saat 50 dakika normal mi? Oyun vs oynanmadi sadece sosyal medya ve Apple Music kullanildi. Batarya sagligi %88 gozukuyor ancak burda 4-4 bucuk ekran suresi alan var kafam karisti..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peregrino kullanıcısına yanıt
    4 saat ekran süresi alanlar 3600 mA lik pil taktıranlar.

• Bombus B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.