Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.442
Cevap
188
Favori
1.254.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam paylasim icin saol.

Bende beta falan yok ama dediğin seçenek bende vardı. Sorun sende olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://i.hizliresim.com/8826bQ.png

Arkadaşlar Android N widgetları ile Nexus özelleştirmesi yapmak isteyenler için paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi Android N sızıntılarında uygulama çekmeceside kalkıyor. Ben kendim kullanmıyorum ama tamamen Nexus görünümü vermek isteyenlerde aşağıdaki linkteki adımları uygulayarak ve zip dosyasını indirerek yapabilir.

http://www.androidauthority.com/get-new-nexus-launcher-look-with-nova-707273/

Kendi kullandıklarımı anlatacak olursam.

Nova Launcher Prime

Marshmallow ( novanın kendinden yüklü gelen ikonları sadece internet ikonu Iride UI ikon paketinden)

Zooper widget pro

• Uygulamayı daha dün güncelledim ne gibi sorun olabilir anlamadım ki.
  • Whatsapp yavaş yavaş herkese geliyor. Bana da haberleri gördükten sonra gelmesi 2 gün sürdü. Sabredin biraz.

RAM konusunda biraz açıklama yapayım.
    Boş ram israf edilmiş ramdir. Bu kesin. Öncelikle sistemin çalışma mantığını anlamalıyız. Uygulamalar telefonun hafızasına yüklenir ancak Ramden çalıkşırlar. Açtığınız bir uygulama önce ram e yüklenir sonra oradan okunur yazılır. Gerek görülen dosyalar yine hafızadan çağırılır. Hangi uygulamayı açarsanız açın bu durum yaşanır. ŞAyet siz son uygulamaları öldürerek ram i boşaltırsanız sık sık açtığınız bir uygulama sürekli ram e yüklenecektir. Bu hem şarj hem de hız kaybına sebebiyet verir. Sıklıkla kullandığınız uygulamalrın sürekli ram de kalması sizin anında geçiş yapmanızı sağlar ve hızlı bri deneyim yaşarsınız.
    Ram lerin hızları saniyede 400-500mb iken hafıza 50-60 tır bu nedenle uygulamalar ramden çalışır. Bu nedenle ram i boşaltmayın okendisini boşaltır.

İşte burada da noktaya asıl önemli olan ram management olayı devreye girer. Hangi uyuglamaların ne kadar ram de duracağına karar vermek, onları gerekmediğinde ram den silip yerine gerekli olanları yüklemek en önemli görevdir. Hatırlarsanız eski telefonlarda ram i boşalttığınız zaman ana ekrana döndüğünüzde ekran sıfırdan çizilirdi. Artık bu olmuyor.Çünkü ana ekran uygulaması sürekli ram de yüklü kalıyor. Android bu konuda çok gelişti. Aynı zaman da donanımlar da tabi ki gelişti. İkisi bir arada oldukça verimli bir hale geldiler. iOS de az ram olmasının sebebi de multi tasking in android kadar olmaması. Gerek duymuyor sistem.

Güncelleme sonrası ram in boş olması ilk defa kullandığınız uygulamaların ram e yüklenmesiyle alakalı bir durum sadece. Genelde bir kaç gün içinde yeniden %75-80 bandına çıkar doluluk. Bu artar ya da azalırsa üreticinin tercihi o yönde olduğu içindir. Ram kullanımı azaldığı için değil. Kernele girilen değrlerle ram de sürekli ne kadar boş yer kalması gerektiği belirlenir. Boş oldukça da doldurulur. Doldurulacak bir şey yoksa da boş kalır.

Olay bundan ibaret...

• Son güncellemeden sonra parmak izini tanımıyor kilit ekranında aynı sorunu yaşayan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

Son güncellemeden sonra parmak izini tanımıyor kilit ekranında aynı sorunu yaşayan var mı?

Bende tanıyor ama bazen 2-3 sefer denedikten sonra yapıyor. Güncellemeden sonra bir şey olduğu belli.
  • Hizli sarj ozelligi olan powerbank tavsiyesi olan varmi

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Bende hiç tanımıyor, ekran kaydırma ile kilidi ayarladım sanırım yeni güncellemeyi bekleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Samsung s6 almayı düşünüyoruz arkadaşlar fakat tr garantili olanlar fiyat açısından bizi aşıyor. İthalat garantili olanlardan hangi servisi öneriyorsunuz hangisi tercih edilmeli?

açıkçası pek tercih etmem ama illa alacaksanız ritzy olmasın kesinlikle kamera sorunu ile ilgili gönderdim ilk seferinde yazılım sıfırlandı 2. defada anakart değişti ve iğrenç bir işçilik konulmuş ortaya arka kapağım çizik içersinde 3.defa gönderdim umarım düzeltilir 200 tl gibi bi fark vardı samsung tr üründe şuan pişmanım ama faydası yok.
  • ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Akilda kalici bir anlatim. Sagolasin

• VoWiFi ve VoLTE ile ilgili deneyimlerimi aktarayım;

VoWiFi'ı aktif ederseniz arama süresi konuşma kalitesi 3G şebekesindeki gibi oluyor. Ben bi faydasını göremedim açıkçası zira benim yaşadığım çevrede mobil şebekenin çekmediği yerde interneti bulmanız imkansız zaten. Bir de XTouchWiz'in otomatik arama kayıdı VoWiFi ile çalışmıyordu. Ben de WiFi aramasını devre dışı bıraktım.

VoLTE ile arama süresi 2G'den de 3G'den de çok hızlı. Arama yaptığım zaman karşı tarafta eğer VoLTE kullanmıyorsa kendi şebekemin yine 3G'ye düşeceğini sanmıştım, ev telefonunu ararken bile şebeke 3G'ye düşmüyor. Ayrıca eğer karşı tarafta VoLTE kullanıyorsa arama ekranında HD ikonu beliriyor ve ses gerçekten kaliteli geliyor. XTouchWiz'in otomatik arama kayıdı VoLTE ile çalışabiliyor bu arada.
  • s6pil S kullanıcısına yanıt
    WiFi seçmek daha mantıklı. Mobil seçersen mobil neti kullanacaktır mobil netin çektiği yerde zaten normal şebeke de çalışacağı için mobili seçmek mantıklı olmayacaktır.

• ononu88 O kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/samsung-5200-mah-tasinabilir-sarj-cihazi-gumus-hizli-sarj-eb-pn920usegww-p-TELSARJSAM5200MAH

bende bunu düşünüyorum ama kullanan arkadaslar varsa yardımcı olabilir mi

• wowifi yi az çok anladım ama bi farkı anlamadım...

tercih edilen wifi
    tercih edilen mobil ağ

hadi tercih edilen wifi de telefon çekmese bile wifi üzerinden türkcell şebekesine erişim sağlanıyor..e peki mobil ağın ne faydası var..şebekenin çekmediği yerde mobil ağ hiç çekmez(yada ben farklı yorumladım)

yani işin özü mobil seçeneğini niye koymuşlar oraya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 28 Ağustos 2016; 2:28:26 >
  • Telefonun lollipop sürümündeki arayüzü (bildirim paneli mavi olan) tekrar telefona kurmak mümkün mü tema olarak ?

• Teşekkürler hocam bilgilendirme için.
    Gg de uygun fiyatlı delta garantili var. Delta garantiyi tavsiye edermisiniz?

• beyler 300 mb lik bir güncelleme geldi ve telefon şuan öğlen olmadan şarj bitiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: crowland

beyler 300 mb lik bir güncelleme geldi ve telefon şuan öğlen olmadan şarj bitiyor

Wowifi de tercih edilen mobil yaparsan sarj hizli gitmiyor. Android sistem cok sarj yemis gorunuyordu wowifi kapali bile olsa tercih edilen wireless ise sarj su gibi gidiyor.

• Ciom92 kullanıcısına yanıt
    Hiç onların sunduğu garantiye sahip bi cihaz kullanmadım fakat şikayetvar' a bakarsanız pek memnun olunmadığı o servisten aşikar.
  • s6 edge suya karşı dayanıklımı? Testlerde bunun hakkında bir yorum bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.