Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.280
Cevap
109
Favori
573.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mlkgnc

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: ccwolf

güzelim note 3 ümü beş para etmez birine sinirlenip kırdım, nede güzeldi canım benim :) şimdi s5 almayı düşünüyorum hoşuma gitti açıkçası note 3 ten sonra içime sinermi acaba, malum s-pen eşsiz bir şey

Note 3 de hayli hayli güzel bir telefon, büyük ekran,S pen kalem özellikleri,3G ram, bayağı performanslı bir cihaz...

Note 3 elinde olup da S5'e geçilir mi deseydiniz düşünürdüm açıkcası...

Ancak S5 şu an ki güncel bir telefon, ekranı Note 3'den kalır yanı yok, fazlası var...Ben güncel olan S5 alırdım açıkcası...Hem de taşıma kolaylığı ve günlük kullanıma uygun bir telefon...

Bugün timde inceledim note 3 cihaz kasiyordu bence samsung su arayuzunu değiştir meli artık note 3 ram kullanımına baktım 1.90 GB di sessizce bıraktım ve uzaklaştım..

Incelediginiz teshir urunleri genelde kasma yapar evet,Htc One M8 bile kasma yapiyor Galaxy S5 ile..Asil kullanici elinde oldugu zaman gereksiz programlari kapatir,gelistirici seceneklerden ayarlarini yapip mis gibi kullanir..

Oralarda inceledigin telefonlar gun boyu acik kaliyor,sabah bir aciyorlar aksam is yeri kapanana kadar,100 kisi inceliyor,sana özel bir telefon degil yani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cinman

samsung alternatifi htc one m8 onunda sanal tuşlarını istemioyrum . ekran iyice küçülüyor. 5 inch demiş ama sonu. 4.7 inch yine eski ekran ile aynı.
    ayrıca sanal tuş altına htc logosu onun altına hoparlor koymuş htc alt tarafı büyütmüş
    elime alıp hiç denemedim htc hiç kullanmadım ama en şık android telefon derseniz htc derim
    xpreia z1 kullandım : tek kelime ile iğrenç bir telefon. ekranı çok kötü. kamera berbat. 5 inch ekran var ama toplamda 10 inch kasa ile birlikte sanki :)
    z2 güzel denioyr ama ortada yok
    lg g2 çok güzel gerçekten hafıza kartı girişi yok ve onda da sanal tuş olayı
    note 3 ile devam yada s5 seçeneği kalıyro geriy

Hocam gidin elinize alın kullanın htc one m8 sanal tuşlar falan asla sıkıntı olmuyor 2-3 saat kullandıktan sonra unutuyorsunuz bile yerinizde olsam htc one m8 alırım bide onu deneyin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mlkgnc

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ccwolf

güzelim note 3 ümü beş para etmez birine sinirlenip kırdım, nede güzeldi canım benim :) şimdi s5 almayı düşünüyorum hoşuma gitti açıkçası note 3 ten sonra içime sinermi acaba, malum s-pen eşsiz bir şey

Note 3 de hayli hayli güzel bir telefon, büyük ekran,S pen kalem özellikleri,3G ram, bayağı performanslı bir cihaz...

Note 3 elinde olup da S5'e geçilir mi deseydiniz düşünürdüm açıkcası...

Ancak S5 şu an ki güncel bir telefon, ekranı Note 3'den kalır yanı yok, fazlası var...Ben güncel olan S5 alırdım açıkcası...Hem de taşıma kolaylığı ve günlük kullanıma uygun bir telefon...

Bugün timde inceledim note 3 cihaz kasiyordu bence samsung su arayuzunu değiştir meli artık note 3 ram kullanımına baktım 1.90 GB di sessizce bıraktım ve uzaklaştım..

Incelediginiz teshir urunleri genelde kasma yapar evet,Htc One M8 bile kasma yapiyor Galaxy S5 ile..Asil kullanici elinde oldugu zaman gereksiz programlari kapatir,gelistirici seceneklerden ayarlarini yapip mis gibi kullanir..

Oralarda inceledigin telefonlar gun boyu acik kaliyor,sabah bir aciyorlar aksam is yeri kapanana kadar,100 kisi inceliyor,sana özel bir telefon degil yani..

Peki sağolun

• Telefonun sesi bana az çıkıyor gibi geliyor arkadaşlar. Duyamıyorum çalarken yada msj geldiğinde. Yapılacak bir şey var mı yada öneri?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolque

Telefonun sesi bana az çıkıyor gibi geliyor arkadaşlar. Duyamıyorum çalarken yada msj geldiğinde. Yapılacak bir şey var mı yada öneri?

Telefonun hoparlöründe çıkıntı olmadığı için duyulmuyor...Nedir çözümü, telefonu ekran üstüne bırakmak, yada bir kılıfla kullanmak....
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Hocam S5 bu konuda ilerideyse yazılımsal yeniliklerin payı çok daha fazla. Electro world'un Wifi'da hızlı yani.
    Hurriyet'in mobil sayfasında s4 daha hızlıydı, s5 bastığınız an yüklemeye başlıyor ama tepkiselliği bu. Exynos'lu s5'in S4'e fark attığını biliyorum ama Snapdragon'un acizliğine uğramış olabiliriz.
    Ayrıca millet çıkıp yine konuşacak alın elinize note 3 ya da s4 bir tarayıcıyı karşılaştırın. Lionking853 diye bir blogger bunları kapsamlı test ediyor S5 Octa çok daha HIZLI. Youtube'dan izliyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Hocam S5 bu konuda ilerideyse yazılımsal yeniliklerin payı çok daha fazla. Electro world'un Wifi'da hızlı yani.
    Hurriyet'in mobil sayfasında s4 daha hızlıydı, s5 bastığınız an yüklemeye başlıyor ama tepkiselliği bu. Exynos'lu s5'in S4'e fark attığını biliyorum ama Snapdragon'un acizliğine uğramış olabiliriz.
    Ayrıca millet çıkıp yine konuşacak alın elinize note 3 ya da s4 bir tarayıcıyı karşılaştırın. Lionking853 diye bir blogger bunları kapsamlı test ediyor S5 Octa çok daha HIZLI. Youtube'dan izliyebilirsiniz.

Doğrudur hocam bir şey demiyorum da, bakın yukarıda da 2 mesaj önce yazdım bir arkadaşa...Teşhir ürünleri gün boyu açık kalıyor 100 kişi inceliyor, sabah bir açıyorla akşama kadar..Stabil olması mümkün mü? HTC one M8 de kaslıyor mesela teşhir ürünleri?

Şuna değineyim dostum, ben 3G Turkcell ile dediğin sayfayı açtım..Siteye Masa üstü tıklamamla o çizginin başlamasıyla bitmesi bir oldu..Çok ama çok hızlı...( Sayfayı doldurma çizgisi )

Elinize alıp sıfır cihazı kullanmaya başladığınız da Stabil ve hızlı olduğunu anlıyorsunuz...Bende S4'den geçtiğim için arada ki farkı iyi biliyorum hocam...

Buyrun kısa ama öz bir incelemem..

http://forum.donanimhaber.com/m_91061779/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 27 Nisan 2014; 23:45:58 >

• Note 3 den s5 e geçtim.kisaca söylemek gerekirse internet için note 3 geri kalan herşey için s5...

• quote:

Orijinalden alıntı: ererdur

Note 3 den s5 e geçtim.kisaca söylemek gerekirse internet için note 3 geri kalan herşey için s5...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın kazasız belasız..İnternet için derken ekran büyüklüğünden mi bahsediyorsunuz? İnternet de Sörf keyfi vs?
  • Peki S5 kullanan arkadaşlar ve de konuda uzman olanlar; S5'de geliştirici seçeneklerinden Run Time Mod'u olarak Dalvik ya da ART seçilebiliyor. Sizce hangisi performans olarak daha iyi olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravado13

Peki S5 kullanan arkadaşlar ve de konuda uzman olanlar; S5'de geliştirici seçeneklerinden Run Time Mod'u olarak Dalvik ya da ART seçilebiliyor. Sizce hangisi performans olarak daha iyi olmalı?

Uzmanı değilim ama bende Use Dalvik seçili hocam...
  • quote:

Peki S5 kullanan arkadaşlar ve de konuda uzman olanlar; S5'de geliştirici seçeneklerinden Run Time Mod'u olarak Dalvik ya da ART seçilebiliyor. Sizce hangisi performans olarak daha iyi olmalı?

Şimdi ART'ye geçtim, 1 günde bu şekilde kullanayım bakalım performans ve pilde ki etkisi ne olacak...
  • Arkadaşlar merhaba,
    Note 3 ve S5 arasında kararsızım. Telefonu yurtdışından alacağım S5 710 dollar, Note3 630 dollar. Geçen bestbuy'a gidip teshirdeki bir Note 3 inceledim. Cihaz bana çok fazla kasıyor gibi geldi. Durum belki de yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibidir. Sonuçta yüzlerce kişi kurcalıyor telefonu mağazalarda. S5 de inceleyecektim ama cihazın aslı yoktu yalnızca maket versiyonu vardı. Her neyse, sizce S5 için 80 dolar fazla vermeye değer mi? S-pen kullanmayacağım ama 3GB ram benim için büyük bir artı Note 3Te ileride çıkacak güncellemeler için. Samsung resmi güncelleme vermezse bile ben root ve rom işine el atmayı düşünüyorum. O yüzden 3GB ram ile cihazı birkaç sene kullanırım ben.
    Ne dersiniz, S5 mi, Note 3 mü? Wi-Fi çekim gücü konusunda hangisi üstün bir de?
    Son sorum ise S5 ile tanıtılan yeni güç tasarruf modu kısacası yeni TW özellikleri Note 3'e de gelecek mi ileride?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ererdur E kullanıcısına yanıt
    note 3 deki rehberin geç açılması sorunu s5 de var mı ?
    s5 de daha mı hızlı menü geçisleri ?
    ekran küçülünce internet tarayıcısı hissi nasıl ?
    fotoğraf sonuçlarında bariz fark var mı ?
  • quote:

quote:

Şimdi ART'ye geçtim, 1 günde bu şekilde kullanayım bakalım performans ve pilde ki etkisi ne olacak...

Ben de değiştirmeyi denedim ama farkı çok algılayamadım. Kullandıktan sonra sunucu yazarsan çok sevinirim...

• Elimde Koreden gelen bir S5 SM-G900L mevcut. Cihazda ki romun üzerinde Türkçe seçeneği yok.
    1)Herhangi bir yama veya uygulama ile türkçeleştirmek mümkün mü cihazı?
    2)Olmuyorsa cihaza Stock rom olarak ne yükleyebilirim? (SM-900F SM-900I ) gibi modellerin Stock romları olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iRoNMaSTeR -- 28 Nisan 2014; 8:50:12 >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Yalnız yeni takıldı ben gittiğimde. Dediğiniz doğru olabilir. Arayüz çok saha iyiydi. Ekran da öyle. En yakın zamanda m8-s5-s4'ü tarayıcı konusunda deniyeceğim. Çevremde s5 alan tek bir kişi var. Bazı insanlar s4'ü eskitmemek için yazdığımı düşünebilir ama ben zaten s3'ten s4'e geçtim yani s5'e de geçebilirim. Ancak Exynos yoksa Benim için samsung 2. Sıradan oluyor.htc Mx ssrisi varken.

• en çok kullandığım özellik çabuk bir şekilde resim çekmek
    ama hala bulanık resimler çekiyorum
    bu bulanıklık ile ilgili bir ayarlama varmıdır.
    ekrana yarım saniye basıp bırakıyorum resim çekiyo ama bazen bulanık çıkıyo

kısacası en hızlı bir biçimde bulanıksız resim çekmek için bir şeye makinayı yönelttim ve bulanıksız çabuk bir resim çekmek için SGS5 de hangi ayarlar yapılmalı nasıl olmalı
    bu konu benim için önemli bazen kızımın resmini alıyorum anlık bir gülüş ama bakıyorum bulanık çıkmış siliyorum. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modoste -- 28 Nisan 2014; 9:49:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinman

note 3 deki rehberin geç açılması sorunu s5 de var mı ?
    s5 de daha mı hızlı menü geçisleri ?
    ekran küçülünce internet tarayıcısı hissi nasıl ?
    fotoğraf sonuçlarında bariz fark var mı ?

http://forum.donanimhaber.com/m_91061779/tm.htm

Buyrun incelemem ve video çektim rehber hızıyla ilgili...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Yalnız yeni takıldı ben gittiğimde. Dediğiniz doğru olabilir. Arayüz çok saha iyiydi. Ekran da öyle. En yakın zamanda m8-s5-s4'ü tarayıcı konusunda deniyeceğim. Çevremde s5 alan tek bir kişi var. Bazı insanlar s4'ü eskitmemek için yazdığımı düşünebilir ama ben zaten s3'ten s4'e geçtim yani s5'e de geçebilirim. Ancak Exynos yoksa Benim için samsung 2. Sıradan oluyor.htc Mx ssrisi varken.

Rica ederim hocam art nıyetle yazmıyorum size emin olun..Hocam Youtube de Exynos ile Snapdragon 801 Karşılatırmaları var S5 ile ilgili..Birbirlerine üstünlük yok, yarı yarıya kazanıyorlar testleri...

Hocam ülkemizde hep EXYNOS satıldı Galaxy serilerinde bu zamana dek...Bildiğiniz gibi Exynos işlemci Samsung'un kendi tasarladığı bir işlemci...Snapdragon ise Htc,Sony,Lg gibi firmalar kullandı Amerika'da Galaxy serileri de kullandı...Sanmayın ki Exynos daha iyi bir işlemci..

Galaxy S4 de kullanılan Snapdragon işlemci,Exnoys'dan daha iyi bir performans ve pil ömrü sunuyor..Çok da Stabil...Kullandığım için biliyorum..2 işlemcii de kullandım..

Şimdi Exnyos işlemci mi daha güvenilir? Hemen hemen bütün telefon firmalarının kullandığı Snapdragon işlemci mi..Burada size şöyle bir karar çıkıyor...Ben Samsung'un kendi işlemcisine güveniyorum,üstüne Samsung iyi bir yazılım yaptımı Mis gibi olur..

Bende diyorum ki,Snapdragon yıllarca kendisini kanıtlamış işlemci olarak...Çok sayıda firmanın kullandığı bir işlemci, daha kötü olması mümkün değil...

Galaxy S5 ile S4 Browser hızı Buyrun hocam

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.