Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (873. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iciguven

yavaş yavaş düşmesi lazım ışığın bende 4ten 3 e 3 ten 2ye 2den 1e geçişler oldukça normal kademeli

Bence de öyle olması lazım zaten hocam. Neyse artık elektronik alet olabilir bu tarz sıkıntılar. Yukarda arkadaşın yaptığı hesap doğru fakat sen 3 kere şarj ediyorum dediğine göre var bi sıkıntı. İade edip haftaya yenisini alcam içim rahat eder hiç olmazsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

Hocam telefonun üzerindeki rom 1.9 ampere izin veriyor en çok fakat cihazın outputu zaten 1.8 amper. Fakat aynı ürünle S4 ü 3 kere şarj edebilen arkadaşlar var böyle olunca da bi problem var gibi geliyor.

Çıkışı 1.8 amper olabilir ancak telefon kaç amper çekiyor bu önemli.
    Yani 1000W'lık bir bilgisayar güç kaynağı olabilir ama bilgisayar 1000W çekecek diye düşünülemez. Bu gibi düşünmek lazım.

Başkaları 3 kere şarj ederken tüm kriterleri düşünmek gerekir. O anda telefonda güç gereksinimi oluşturan unsurlar yoksa bu mümkündür.
    Ama arka planda işlemci çalışır ekran açık kalırsa haliyle tüketimde artar ve 2 kere şarj olabilir.

Dediğim gibi tam bir bilgi için en garanti yol adaptörden telefona giden kablodan geçen akımı ölçmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: csniper

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Arkadaşlar HB den aldığım samsung 9000 mah taşınabilir şarj cihazında sıkıntım var. İlk günlerde iyi gibi gelmişti fakat üst üste 3 gün test ettim S4 ü 2 kere şarj edebiliyor. Fakat 9000 mah bir bataryanın en az 3 kere şarj etmesi gerekiyor. Sıkıntı olduğunu düşünüyorum iade ediyim mi ne dersiniz?

7 gün dolmadıysa koşulsuz iade şansınız var aslında.

1900 mah external batarya var bende iphone için. Batarya 1300 mah falan ama hiç %100 şarj etmiyor.

Ben gerçekten 9000 mah olduğuna inanmıyorum o aletin.

Belki bu cihazlarda şarj ederken kayıp gibi bir problem olabilir.

Hocam kayıp olurda yarısı da kaybolmaz ki. Ben 3 kere şarj etsin sorun etmem. Ki o bile 7800 mah yaopıyor

Düz mantıkla şarj hesabı doğru sonuç vermez.9 amper 5v ta verdiği değer değildir.

9.000mah * 3,7V = Yaklaşık 33 watt saat yapar.

5V olarak ise 33wah / 5V = 6.600mah çıkış yapar. (ki hiç kayıp olmadığında)

Tam bir süre için şarj sırasında çekilen akımı bilmek gerekir. Telefon şarj sırasında kaç amper çekiyor biliyorsanız ona göre bir hesap yapabiliriz.

9.000 mah 5V için enerji birimidir akım değil, yani 9 amper vermiyor, üzerinde max 1.8 A yazıyor bu da demek ki 9000mAh ile 5V 5 saat boyunca bu akımı verebilir. Ancak batarya 3.8V bu da pot. farkı 1.2 V a düşürür ki bu 1.8 A i eğer verebiliyorsa cihaz 20 saat verebileceği anlamına gelir. Toplam gücü 9000*5=45 Wh demektir %100 verimle. Batarya ise 3.8 V 2600 mAh o da 9.88 Wh eder ki bu batarya üzerinde yazar zaten, açıkça görüldüğü gibi %100 verimle 4.5 kere şarz eder, 3 kere çok rahat şarz etmesi lazım. Şarz cihazının potansiyeli daha yüksek olduğu için Ah leri doğrudan karşılaştırmak cihazın şarz etme sayısını daha düşük gösterir. Zira 9000%2600 3.5 falan eder ama görüldüğü gibi %100 verimle 4.5 kere şarz eder. Bu tür cihazların verimi %80 civarında olduğundan doğruadan karşılaştırma yapmak az çok doğru sonucu verir.

Şimdi baktım içindeki batarya 33.6 Wh lik ki bu da verimin %80den biraz az olduğunu gösteriyor zira Wh ile VAh arasındaki oran size verimi verir en az 3 kere tam şarz etmeli bu cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iciguven -- 13 Haziran 2013; 13:37:02 >

• quote:

quote:

Hocam telefonun üzerindeki rom 1.9 ampere izin veriyor en çok fakat cihazın outputu zaten 1.8 amper. Fakat aynı ürünle S4 ü 3 kere şarj edebilen arkadaşlar var böyle olunca da bi problem var gibi geliyor.

Çıkışı 1.8 amper olabilir ancak telefon kaç amper çekiyor bu önemli.
    Yani 1000W'lık bir bilgisayar güç kaynağı olabilir ama bilgisayar 1000W çekecek diye düşünülemez. Bu gibi düşünmek lazım.

Başkaları 3 kere şarj ederken tüm kriterleri düşünmek gerekir. O anda telefonda güç gereksinimi oluşturan unsurlar yoksa bu mümkündür.
    Ama arka planda işlemci çalışır ekran açık kalırsa haliyle tüketimde artar ve 2 kere şarj olabilir.

Dediğim gibi tam bir bilgi için en garanti yol adaptörden telefona giden kablodan geçen akımı ölçmek.

Dedim ya telefon 1.9 amper çekiyor en fazla zaten bu yüzden telefonu kendi orjinal şarj aleti de bu cihazda 2 saat gibi bir sürede şarj ediyor. Samsungun 1 amperlik adaptörleriyle denediğimde bu süre 3 saati buluyor. En azından benim bildiğim bu yönde.

Ayrıca hocam telefon tamamen ekran internet kapalı şarj ediyorum. Bu kadar kısa olmaması gerekiyor gibi geldi. Neyse iade ediyorum bugün zaten. En azından içim rahat eder haftaya tekraar alacağım.

Teşekkürler ilgin için hocam.

• Senkronizasyon açıkmış ondan olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iciguven İ kullanıcısına yanıt
    Hocam senin yazdığınında arkaşınkininde bir bölümü doğru. Bataryanın üzerinde yazan değer 33 W/h. S4 ün bataryası da 9.88 w/h

33/9.88 = 3.34 eder. Yani sonuç olarak 3 kere şarj etmesi lazım bencede
  • cmengn C kullanıcısına yanıt
    işte o VAh ile Wh ın eşit olmamasından kaynaklı biz ona power factor deriz, aslında bir çeşit verimliliği verir kaba tabirle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iciguven -- 13 Haziran 2013; 13:39:00 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Arkadaşlar HB den aldığım samsung 9000 mah taşınabilir şarj cihazında sıkıntım var. İlk günlerde iyi gibi gelmişti fakat üst üste 3 gün test ettim S4 ü 2 kere şarj edebiliyor. Fakat 9000 mah bir bataryanın en az 3 kere şarj etmesi gerekiyor. Sıkıntı olduğunu düşünüyorum iade ediyim mi ne dersiniz?

7 gün dolmadıysa koşulsuz iade şansınız var aslında.

1900 mah external batarya var bende iphone için. Batarya 1300 mah falan ama hiç %100 şarj etmiyor.

Ben gerçekten 9000 mah olduğuna inanmıyorum o aletin.

Belki bu cihazlarda şarj ederken kayıp gibi bir problem olabilir.

Hocam kayıp olurda yarısı da kaybolmaz ki. Ben 3 kere şarj etsin sorun etmem. Ki o bile 7800 mah yaopıyor

Düz mantıkla şarj hesabı doğru sonuç vermez.9 amper 5v ta verdiği değer değildir.

9.000mah * 3,7V = Yaklaşık 33 watt saat yapar.

5V olarak ise 33wah / 5V = 6.600mah çıkış yapar. (ki hiç kayıp olmadığında)

Tam bir süre için şarj sırasında çekilen akımı bilmek gerekir. Telefon şarj sırasında kaç amper çekiyor biliyorsanız ona göre bir hesap yapabiliriz.

9.000 mah 5V için enerji birimidir akım değil, yani 9 amper vermiyor, üzerinde max 1.8 A yazıyor bu da demek ki 9000mAh ile 5V 5 saat boyunca bu akımı verebilir. Ancak batarya 3.8V bu da pot. farkı 1.2 V a düşürür ki bu 1.8 A i eğer verebiliyorsa cihaz 20 saat verebileceği anlamına gelir. Toplam gücü 9000*5=45 Wh demektir %100 verimle. Batarya ise 3.8 V 2600 mAh o da 9.88 Wh eder ki bu batarya üzerinde yazar zaten, açıkça görüldüğü gibi %100 verimle 4.5 kere şarz eder, 3 kere çok rahat şarz etmesi lazım. Şarz cihazının potansiyeli daha yüksek olduğu için Ah leri doğrudan karşılaştırmak cihazın şarz etme sayısını daha düşük gösterir. Zira 9000%2600 3.5 falan eder ama görüldüğü gibi %100 verimle 4.5 kere şarz eder. Bu tür cihazların verimi %80 civarında olduğundan doğruadan karşılaştırma yapmak az çok doğru sonucu verir.

Şimdi baktım içindeki batarya 33.6 Wh lik ki bu da verimin %80den biraz az olduğunu gösteriyor zira Wh ile VAh arasındaki oran size verimi verir en az 3 kere tam şarz etmeli bu cihaz

İçindeki batarya 3.7V ve 9A. Bunu 5 V a çevirip çıkış veriyor.
    Böyle olunca da 5V ta 5 saat enerji veremediği anlaşılıyor.

Yanlış biliyorsam lütfen uyarın.

• http://www.pdateknoloji.com/samsung-i9500-galaxy-s4-ekran-koruyucu-mat-4-adet_39854.html

http://www.pdateknoloji.com/samsung-i9500-galaxy-s4-super-slim-kilif-0-3-mm-seffaf_43208.html

Ayın 11 inde Saat 14-15 civarı ikisinden sipariş verdim 12sinde yani dün Konya'dan İstanbul'a 1 günde geldi. Gittim şubeden aldım akşam hemen iş çıkışı. Adamlar acayip hızlı gönderiyor. Siparişi girdim havaleyi yaptım formu doldurdum Kılıf ve filmler(4 adet) elimde. İkisine de kargo dahil 23 lira ödedim. Oldukça iyiler alacaklara tavsiye ediyorum. Adınıza fatura bile kesiyorlar. Filmi kendim uyguladım ilkinde bir tane kabarcık kaldı uyuz oldum söktüm attım ikincide sıfır kabarcık şimdi içim rahat. Kılıfta ayrıyetten resimlerdekiyle birebir aynı hem çok çok ince hemde çizilmesini önlüyor. Darbeye gelir mi bilmem. Çok üstün kalite değil ama kaliteli ürün alana kadar idareten kullanılabilir.

• Bende siparis gececektim hb den.

alalim mi almayalim mi arkadaslar anlamadim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitroture

Bende siparis gececektim hb den.

alalim mi almayalim mi arkadaslar anlamadim :)

hocam sıkıntı yok. bana gelen üründe sıkıntı olabilir diye iade edip yine hb dem tekrar alacağım ben. Amaç içimi rahatlatmak
  • csniper kullanıcısına yanıt
    işte o power factor dan kaynaklanıyor VA eşit değildir W, yani verimden dolayı bu 5 saat değil daha az veriyor teorikte olsaydı 5 verecekti, pfc=1 olsaydı, üstüne 9000 yazarak aslında aldatmaca yapmış oluyorlar pfc işin içine girince 9000mAh size 5v üstünden değil 3.7 v üstünden veriyor, ki önemli olan bataryayala şarz cihazı arasındaki pot. fark, o yaklaşık 1.2 civarında bu da demektir en az 12 saat falan akım vermesi lazım şarz ederken, tabi kablolardaki ve pildeki ısınmadan dolayı oluşan kaybı saymıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iciguven -- 13 Haziran 2013; 13:58:39 >
  • quote:

işte o power factor dan kaynaklanıyor VA eşit değildir W, yani verimden dolayı bu 5 saat değil daha az veriyor teorikte olsaydı 5 verecekti, pfc=1 olsaydı

Hocam sen 3 kere tam şarj yaptığına göre sana güvenerek iade ediyorum 1-2 saate kadar. Sonra yine sipariş vereceğim.
  • S4'deki pil çıkarılabilir pil mi yoksa entegre mi?
  • güncellemeyi en son türkiyede vericekler heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: reelnumber

S4'deki pil çıkarılabilir pil mi yoksa entegre mi?

S4'deki pil değiştirilebilir ve her istediğiniz an yerinden çıkarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyali3559

güncellemeyi en son türkiyede vericekler heralde

sabah rusyaya kadar gelmiş, bizede gelir galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidago640

İnternetten alıpta hiç sorunu olmayan kişi yok mu? Delta servisli almayı düşünüyorum ?

sorun yaşayan kimse yoktur denmez elbet.ama ben aldım ve bir sorunla karşılaşmadım.bir kez reset attı kamerayi açınca.2 haftadır elimde telefon ben aldığıma memnunun.sende iyi araştır içine hangi telefon sinerse onu al.sonradan pişman olma
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil7474

quote:

Orijinalden alıntı: solidago640

İnternetten alıpta hiç sorunu olmayan kişi yok mu? Delta servisli almayı düşünüyorum ?

sorun yaşayan kimse yoktur denmez elbet.ama ben aldım ve bir sorunla karşılaşmadım.bir kez reset attı kamerayi açınca.2 haftadır elimde telefon ben aldığıma memnunun.sende iyi araştır içine hangi telefon sinerse onu al.sonradan pişman olma

kim ne iddaa ederse tesin, telefon burda, 1 mayıstan itibaren kullanıyorum. çok şükür hiçbir anormal durum yok
  • 
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.