Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (872. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 870871872873874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bayanlar acil yardım istiyorum 1 ay önce aldım telefonu dün denize düşürdüm çıkardım tatlı suya koydum ordan da pirince gömdüm şuan duruyo pirinçte 1 hafta sonra çıkarıcam. Deniz suyu devrelerine zarar vermiş midir ? Denizden çıkardıktan sonra hemen bataryasını çıkarıp telefonu çıkarıp suya attım açmaya çalışmadım, kurtarma ümidim var mı telefonu ACİL CEVAP LÜTFEN !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Great_Turk

Beyler bayanlar acil yardım istiyorum 1 ay önce aldım telefonu dün denize düşürdüm çıkardım tatlı suya koydum ordan da pirince gömdüm şuan duruyo pirinçte 1 hafta sonra çıkarıcam. Deniz suyu devrelerine zarar vermiş midir ? Denizden çıkardıktan sonra hemen bataryasını çıkarıp telefonu çıkarıp suya attım açmaya çalışmadım, kurtarma ümidim var mı telefonu ACİL CEVAP LÜTFEN !

Kurtulur bence hocam. Sana bi video veriyim de keyfin yerine gelsin.

Link

• quote:

Orijinalden alıntı: Great_Turk

Beyler bayanlar acil yardım istiyorum 1 ay önce aldım telefonu dün denize düşürdüm çıkardım tatlı suya koydum ordan da pirince gömdüm şuan duruyo pirinçte 1 hafta sonra çıkarıcam. Deniz suyu devrelerine zarar vermiş midir ? Denizden çıkardıktan sonra hemen bataryasını çıkarıp telefonu çıkarıp suya attım açmaya çalışmadım, kurtarma ümidim var mı telefonu ACİL CEVAP LÜTFEN !

bşi olcağnı sanmam ama hocam iyice bi kurutun telefonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: iciguven

Pda teknolojiden almistim sanirim 2 ay falan olduicindeki tek batarya degildir muhtemelen paralel bagli bataryalardan biri koptuysa belki olabilir gucu yariya dusmustur belki siz en iyisi garantiye yollayin

Hocam söylediğiniz çok mantıklı geldi. Cihazı kullandığım esnada üzerinde 1 saatten uzun süre 4 ışık yanıyor ve sonrasında birden 2 ışık kalıyor. Büyük ihtimal aradaki pilde bi sıkıntı var.
  • Samsung'a hediyesi için teşekkür ederim. İs-mail dağıtımdan az önce kablosuz ped ve arka kapağım geldi. Gerçekten güzelmiş... Bu arada Kayseri'de oturuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar telefonum cok ısınıyor. Ortam sürücüsü denilen illet nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemeltut

Samsung'a hediyesi için teşekkür ederim. İs-mail dağıtımdan az önce kablosuz ped ve arka kapağım geldi. Gerçekten güzelmiş... Bu arada Kayseri'de oturuyorum.

Arka kapağı taktım fakat SGP Thin air kılıf olmuyor... Bu şarjsız kapak orijinal kapapa göre azıcık büyük...

• quote:

Orijinalden alıntı: cemeltut

Samsung'a hediyesi için teşekkür ederim. İs-mail dağıtımdan az önce kablosuz ped ve arka kapağım geldi. Gerçekten güzelmiş... Bu arada Kayseri'de oturuyorum.

hocam benimki daha gelmedi nerden öğrenicem ? siz nnerden öğrendiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisongoren

Arkadaslar telefonum cok ısınıyor. Ortam sürücüsü denilen illet nedir?

Hocam o illet telefonun ses çıkışlarından kaynaklanıyor. Uzun uğraşlar sonunda buldum. Normalde medya taraması yapınca ortam sunucusu çok tüketir bu bağlamda bende her klasöre .nomedia adında bi dosya koydum tarama yapmasın diye baktım sorun bozuk dosya fln değil. wakelock detector programlarıyla bulduğum audioout_2 tüketiyormuş şarjı. Derin uykuya geçmeyi engelliyor. Telefonu 1 gün sadece titreşimde kullandım, oyun vs oynarkende sesleri kapattım ve dün gece baktığımda ortam sunucusu %3 şarj tüketmişti. Bu sorun bir çok kişide var bu konuda güncelleme ile giderilir diye ümit ediyorum. Çünkü başlarda yüklediğim uygulamalardan veya bozuk dosyalarımdan kaynaklı sanıyordum fakat kesinlikle sorun yazılım.

Yakında güncelleme gelecek yine aynı problemler olursa bi factory reset yapıp biraz daha gözlemlemek lazım.

• jenghann kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Sorunu çözdüm. Ne kadar kalıcı bir çözüm bilmiyorum ama günü kurtardı. Sorun dünya genelinde mevcut ismi ise "s4 sd card unexpectedly removed" Yani beklenmedik hafıza kartı çıkma sorunu.
    Hafıza kartını sökün Telefonu kapatın, bataryayıda sökün, Hafıza kartını yavaşça takın (Takarken mandalı basılı halde bekleyin, yani hemen takıp bırakmayın elinizle ittirin orda biraz tutun sonra yavaşca serbest bırakın yuvasına oturduğunu anlayın)
    Sonra bataryayı takıp telefonu açın sorunum bu şekilde düzeldi.
    Artık ne kadar geçerli bir çözüm bilmiyorum, yabancı sitelerden çeviri yaparak yazdım biraz saçma gelebilir. Bu arada Adam gibi bir kap almak istiyorum dandik olmasın, tavsiyelerini pm atarsanız sevinirim
  • Problem bu sabah başladı ne yapmami onerirainiz

• barisongoren B kullanıcısına yanıt
    Şu an için yapacak bişey yok. Telefonu tam şarj et ve btene kadar titreşimde veya sessiz kullan. Bak bakalım o zaman da ortam sunucusu bu kadar ileri seviye de mi? Onun dışında dediğim gibi 1 haftaya güncelleme gelecek telefona bu tarz yazılımsal sıkıntılar da düzeltilmiş olabilir. Geldiğinde güncellemeyi yükle sonra wipe factory ve wipe cache yap. SOnrasında kullanmaya devam

Edt: Ek olarak viber vs tarzı programlar varsa telefonda ve mail senkronizasyonun açıksa onlarda sürekli teli uyandırır bu yüzden ortam sunucusu çok tüketir. Seninki çok çok aşırı olmuş. %30 gördüm ben en fazla. Ama düzeldi dediklerimden sonra. Sen wakelock detector isimli uygulamayı indir ve bak bakalım hangi uygulamalar uyandırıyo telefonu. Bi de gsambattery monitor. Bu ikisini karşılaştırarak anlayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmengn -- 13 Haziran 2013; 12:59:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karizma6080

quote:

Orijinalden alıntı: ferdinandferdi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gundar

quote:

Xda da bütün modem dosyaları mevcut, xxuamdk diye aratirsaniz bulursunuz. Csc yi ise Türkiye romundan çıkarmaniz gerekiyor. Bu işi de csc packager uygulamasıyla yapabiliyoruz xda da mevcut oda.
    daha sonra odin ile csc yazan yere csc dosyasini seçiyoruz, phone yazan yere de modem dosyasını secerek flaşliyoruz

modem dosyasını buldum ama csc packager diye bir uygulama bulamadım. yardımcı olurmusunuz?

Yarın pm ile linki yollarım hocam

Karizma6080 dostum,

Lütfedip bana da csc ve modem dosyalarına ait linkleri pm ile veya mahzuru yoksa bu forumumuzda bildirirseniz mutlu olacağım. Çünkü xda'da herhalde nasıl aranacağını bilemediğimden dolayı bulamadım. Teşekkürler

Csc packager i dropbox a attım. Linki buradahttp://db.tt/5aPARtvx
    zipli dosyadakileri yeni bir klasör olusturarak içerisine çıkartın. Türkiye romunu winrar ile açıp icerisindeki hidden ve cache.image dosyalarini cscpackager icerisindeki extracted klasorune cikartin. Daha sonra csc packager.bat dosyasını çalıştırarak make csc seçin ve isim verin. Tr csc adı ojvamdk yazarak okeyleyin tamamdır. Packaged klasorunde csc dosyası hazır.

Buradada tr romuna ait modem dosyası var bu hazır zaten.

http://d-h.st/Mxe

bu dosyayı odin de phone bölümüne seçin, diğer oluşturduğunuz dosyayi da csc bölümüne seçerek telefonu download moda alıp yükleyin.

Çok teşekkür ediyorum. Sağolun.

• arkadaşlar siyah s4 mü beyaz s4 mü değişim ürünü beyaz istedim stokta yok temin sürecinde siyah istersem hemen gönderecekler siz ne düşünürdünüz böyle bir durumda ?
  • bu kablosuz sarjların fiyatı ne olur acaba dışarıda 90 dolarmış.
  • Beyler n11'de S4' 1.500 fiyat biçiyolar alınır mı? Turkcell, teknosa, bimeks gibi yerlerde hep 2000 tl? Bir bit yeniği çıkar mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

arkadaşlar siyah s4 mü beyaz s4 mü değişim ürünü beyaz istedim stokta yok temin sürecinde siyah istersem hemen gönderecekler siz ne düşünürdünüz böyle bir durumda ?

galaxy s3 e bence beyaz daha çok yakışıyordu ve beyaz aldım.ama s4 e siyah daha çok yakışıyor.zevkler ve renkler tartışılmaz siyaha içiniz ısınmıyorsa almayın sonradan pişman olursunuz.ama bana sorarsanız kesinlikle siyah alın derim
  • yavaş yavaş düşmesi lazım ışığın bende 4ten 3 e 3 ten 2ye 2den 1e geçişler oldukça normal kademeli

@sahsiyet

Ben de s3 ü beyez sevip kullanıyordum s4 e geçmeden mağzada yanyana koydum baktım siyah çok daha hoşuma gitti, hatta siyah için 5 gün bekledim, bence siyah s4e daha çok yakımıyor. Lakin zevkler ve renkler tartışılmaz, gidin bir bayiye bakın 2sini de yanyana görün öyle karar verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iciguven -- 13 Haziran 2013; 13:20:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

Arkadaşlar HB den aldığım samsung 9000 mah taşınabilir şarj cihazında sıkıntım var. İlk günlerde iyi gibi gelmişti fakat üst üste 3 gün test ettim S4 ü 2 kere şarj edebiliyor. Fakat 9000 mah bir bataryanın en az 3 kere şarj etmesi gerekiyor. Sıkıntı olduğunu düşünüyorum iade ediyim mi ne dersiniz?

7 gün dolmadıysa koşulsuz iade şansınız var aslında.

1900 mah external batarya var bende iphone için. Batarya 1300 mah falan ama hiç %100 şarj etmiyor.

Ben gerçekten 9000 mah olduğuna inanmıyorum o aletin.

Belki bu cihazlarda şarj ederken kayıp gibi bir problem olabilir.

Hocam kayıp olurda yarısı da kaybolmaz ki. Ben 3 kere şarj etsin sorun etmem. Ki o bile 7800 mah yaopıyor

Düz mantıkla şarj hesabı doğru sonuç vermez.9 amper 5v ta verdiği değer değildir.

9.000mah * 3,7V = Yaklaşık 33 watt saat yapar.

5V olarak ise 33wah / 5V = 6.600mah çıkış yapar. (ki hiç kayıp olmadığında)

Tam bir süre için şarj sırasında çekilen akımı bilmek gerekir. Telefon şarj sırasında kaç amper çekiyor biliyorsanız ona göre bir hesap yapabiliriz.

Ekleme: Eğer 2 dolumda bitiyorsa bu da yaklaşık 6600mah / 5V = 1320mah çekiyor demektir. Ki benimde tahminim bu yönde olacağı şeklinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csniper -- 13 Haziran 2013; 13:21:25 >

• csniper kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun üzerindeki rom 1.9 ampere izin veriyor en çok fakat cihazın outputu zaten 1.8 amper. Fakat aynı ürünle S4 ü 3 kere şarj edebilen arkadaşlar var böyle olunca da bi problem var gibi geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 870871872873874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.