Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (663. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ghost911

quote:

Orijinalden alıntı: emre1802

quote:

Orijinalden alıntı: YAKA-MOZ

quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

quote:

arkadaslar teknosa dan almıs oldugum tlf sızlerınde soyledıgı gıbı kasa acıklıgı var mı dıye baktım fotografları ekledım sızce bu durum normal mı yoksa iade işlemi yapıyım mı 2 hafta oldu aldıgım kasa açıklıgının standart ölçüsü nedir geri vermelimiyim sadece kasanın home tuşu oldugu yerde acıklık yok kagıt parcası oraya gırmıyor

Ben denedim kağıt sokmayı sokamadım valla bilmiyorum ama detayını olayın.

arkadaşım o kozmik hata götür değiştir ben ince jelatini bile araya sokamadım o boşluk normal değil. bende teknosadan aldım.

Dostum bende teknosa dan aldım bugün akşam avm ye gıttım ve orada kı teknosa ve Samsung bayısıne uğradım karşılaştırdım ve oradakı tlf da açıklık olayı yoktu hatta sansung da çalışan arkadas ıle test ettık oda evet kasa acıklıgı var dedi ve ıcınıze sınmıyorsa Samsung garantısı varsa göndersin dedi

Benimde telefonun sol tarafına hemen hemen boydan boya a4 kağıdı giriyor.Ancak bazı ss lerde göründüğü gibi bir bombelik(dışarıya doğru çıkıntı) yok,belli olmuyor o aralık pek.

Yorum yapan bazı arkadaşlara katılıyorum,sonuçta bu telefon tek parça değil,birleşme yerleri var ve o birleşme yerlerinde mm lik birleşim yerleri,boşlukları olabilir.Ancak sizin denediğiniz modele a4 kağıdı sokmayı denedinizmi? Bana göre çok problem değil,zaten kılıf orayı kapatıyor ancak yinede merak ediyorum

Birleşme yerlerinde boşluk olabilir demişsiniz katılmıyorum. Bu telefonlar üst düzey öyle olmasa bile birleşme yerlerinde boşluk olmasi fabrika ya da üretim hatası sayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda başka bir güzel resim.

http://www.bidepo.com/images/2013051917.jpg

• Biri şu gameloft oyunlarını nasıl yükleyeceğimi anlatabilir mi? Bir de nereden indirceğimi? Telefon hafızasına sd data atmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: skywalkerhan

quote:

Orijinalden alıntı: alaturkatekno

quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

arkadaslar kimse kimseyi kandırmasın bu telefon sorunlu.. yasadıgım sorunlar sırasıyla
    1-google play deki uygulamalar stabil kesinlikle degil bazı oyunlar telefonu kilitleyebiliyor veya dogru duzgun calısmıyor.. bazı applerde keza oyle
    2-telefon cok ısınıyor konusurken bile kulagınızda o ısıyı hıssedebiliyorsunuz
    3- yeni firmware yukledim pil artık daha cabuk tukenmeye basladı eskiden resmen 30-35 saat giden pil 15-17 saatt tukenir oldu
    4-o ekran guzel iyi de kardesim gunesli havada ki o gorunumu nedir resmen bişey belli olmuyor ekranda.. amoledmiş yemişim oyle amoledi.. hele dun pil bitiyo oldugu için ekran parlaklıgını otomatik kısmıs valla telefonun ekranında resmen hiçbişeygozukmuyordu arkadas mesaj atmıstı geri cvp atanadım cunku ekranın okuncak hali yoktu..
    5- orta tus daha 1 ay olmadan cıtlama yapmaya basladı plastik kalitesi ortada yani.
    iphone dan bu telefona gectigime resmen pişman oldum yemişim kullanıcıya daha fazla imkan vermesini verse nolcak stabil degil ki.. yok odinmiş yok root mus rommus bu ne ya adam gibi koy update telefona gelsin basalım ekrandan yuklensin. ios ta oylemesela.. yok sammobile a gircem yok ordan download etcem yok kies e baglıcam resmen cop yani iphone 5s cıksın direkt telefonu fırlatıp atıcam yerine iphone alıcam.. kimse kimseyi kandırmasın bu tel stabil degil. sırf ekranı biraz duzgun yapmıslar o da goz boyama.. bu yaz gunlerinde o ekrandan eser kalmıyo..
    bir de ek olarak gyroscope dogru duzgun calışmaz oldu daha once kullandıgım direct call artık calışmıyor. sensor test yaptım gyroscope dewamlı fail veriyor. dun gece google play services uyurken % 87 kullanım yapmıs pilden ve bi gecede pil %100 den 37 ye dusmus.. neymiş sync acıkmıs e ilk halinde de acıktı benim o zaman ne guzel giden pil bu update den sonra resmen gitti

Hocam dediklerinizin tamami dogru. İphone kullanmadan s4 e gecseydiniz telefon size cok hizli ve guzel gelirdi. Fakat birkez iphone kullaninca kalite ve hizi tam anlamiyla hissediyorsunuz.

Yalniz sunuda demem lazim iphonela bir android telefonu pek kiyaslamamak lazim. Android telefonla diger android telefonlar kiyaslanmali. Boyle dusununcede s4 cidden digerlerinden daha iyi.

tema : yok
    bluetooth : yok
    kısa yollar : yok
    widget : yok
    dosya yükleme : yok
    kablosuz tv aktarımı : yok
    direkt pro atma yok : yok
    rehber kolay kopyalama : yok
    efekt : yok

2007 den beri aynı arayüz

ama iphone stabil

+ bilmem kaç

alıntı yapmadan duramadım kimse kusura bakmasın...

Iphone kullanmadim ama iPad kullandım. Her gün duvara firlatmamak için kendimi zor tuttum. Android gibisi yok. Hele app store da paralı olan uygulamaların android markette bedava olmasi harika bakınız splashtop. Şu an itibariyle note 2 Telefonumu sorunsuz oldukça kapasiteli bir şekilde kullaniyorum. Rom root la işim yok telefon her istediğime cevap veriyor. Artık iPad e bakmıyorum bile.

• Arkadaşlar bu ram tüketimi ne 1.42 gb , bunun bir çözümü varmı . galaxy s1 den s4 e geçtim 512 mb ramlı telefondan 2 gb ramlı telefona geçince kasma olmaz diyordum ama ramler şişiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_Narrator

Arkadaşlar bu ram tüketimi ne 1.42 gb , bunun bir çözümü varmı . galaxy s1 den s4 e geçtim 512 mb ramlı telefondan 2 gb ramlı telefona geçince kasma olmaz diyordum ama ramler şişiyor .

Ramin sismesinin kimseye zarari yok. Amac o zaten uygulamalar bellekte yer kapliyor, actiginda da hizlica aciliyorlar.

• Arkadaşlar bende 1 hafta önce s4 sahibi oldum. Daha önce s3 kullanıyordum. Bence çok güzel bir cihaz olmuş s4. Fakat benim bir sorunum var. Yardımcı olabili,rseniz çok sevinirim. Telefona wipe cach partition yaparken hata veriyor. Fabrika ayarlarına döndüğümdede kurmuş olduğum programları silmiyor. Fabrika ayarlarına dönmeyi s3 te yaptığımda gayet normal olarak bütün herşeyi temizlemişti. Bununla ilgili yardımcı olabilecek arkadaş olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  • Wipe cache partition yapınca uygulamalar vs silinmiyor değil mi?? Sadece pc deki temp dosyasını silmek gibi bişey oluyor, önbellekte kalan eski program artıkları fln siliniyor yanlış bilmiyorum değil mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmengn -- 26 Mayıs 2013; 12:14:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

Orijinalden alıntı: Mori

quote:

Orijinalden alıntı: perperek

normal olması gerektiği gibi hatta az bile ekran büyüdükçe aslında çerçeve referans boşluğu üvenlik için artması gerek yoksa daha sert olan gorilla glası patlatır-kısaca az bile sorun değil dert etmeyin daha iyi hatta.

Bu çok güzel bir açıklamaydı.Kesinlikle doğru söyledikleriniz.

merhaba, xperia z kullanıyorum bu tip boşluklar bendede vardı aldığım yere götürdüm ve yenisini verdiler ertesi gün, o boşluklara zamanla toz vs. giriyor arkadaşlar pis tırnak gibi görünmeye başlıyor, ki bide cihaz beyaz, çerçeve referans boşluğu vs mantıklı ama doğru değil hocam üst komşumdaki ablada s4 var 4 5 saat inceledim sıfır boşluk var arası dolu

incecik bir boşlukmu var çekeriz sıcak silikonu ne boşluk kalır nede toz alıcak bir delik hatta sonrasında su altı çekimi bile yaparız :P (işin esprisi / o ince aralıktan toz gircek diyemi korkuyorsunuz takın spigen neo hybrid kabınızı takın saglam ekran koruyucunuzu miss 2yıl silikon kap içinde kullandıgım n8 imi dün kaptan bir çıkarttım sanki yeni almış gibi oldum )

• Arkadaşlar öncelikle merhaba, arkadaşımda s4 var bende bu hafta içi almayı düşünüyorum ve bu telefona yakışan spiegen neo hybrid kılıf almayı düşünüyoruz türkiyeden (hepsiburada vb.) alanlar ürün orjinal mi ve fiyat ne acaba. Ayrıca amazondan kargo ücretsiz gönderiolar die duyduk doğru mu ordan alan var mı aranızdan. Yanı mavimsi olanı alacağız o da kalmamış herhalde hiçbir yerde
  • SU DOSYA KOPYALAMA OLAYI BI BENDEMI OLUYOR ANLAMADIMKI HALA BUYUK BOYUTTA DOSYA ATARKEN HATA VERIYOR
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Kamera açılmaması yüzünden şikayetçi olanlar kamera kullanan uygulama veya oyunlar yüzündendir. Teknik servisi boşuna meşgul etmişsiniz.

Sorunun muhatabı Tango gibi kamera programları üreten kişiler veya firmalardır. Uygulamalar uyumsuzdur.

Şuan Tango kullanmıyorum ve sorun yok.

Forumda anlamsız yere uzatmanın bir anlamı yok.

Önce gidin hangi uygulamalar kameranızı kullanıyor onlara durumu belirtin uyumsuzluk sorununu çözsünler...

Bende ne tango nede başka bor Program var kameranın kendı uygulamasında bıle yapıyor hatta video cekıcem her açarken deniycem buraya koyucam

birde kamerayı açmadan önce home tusuna uzun basıp uygulamaları kapatarak kamerayı kullanın bir müddet her kamerayı açmadan önce home tusu ile uygulamaları kapatarak giriş yapın bakalım devam etcekmi kamera problemi. çünkü birkaç uygulama aynı anda acıkken kamera reset sorunu yaşamış arkadaslar vardı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

beyler 9050 ile 9500 arasinda performans farki var mi?

edit: birisi 4 birisi 8 cekirdekli onu biliyorum ancak oyunlarda filan farkettirir mi sizce?

Oyunlarda i9500 üstündür. Genelde de i9500 üstündür.

teşekkürler.
  • quote:

quote:

Kamera açılmaması yüzünden şikayetçi olanlar kamera kullanan uygulama veya oyunlar yüzündendir. Teknik servisi boşuna meşgul etmişsiniz.

Sorunun muhatabı Tango gibi kamera programları üreten kişiler veya firmalardır. Uygulamalar uyumsuzdur.

Şuan Tango kullanmıyorum ve sorun yok.

Forumda anlamsız yere uzatmanın bir anlamı yok.

Önce gidin hangi uygulamalar kameranızı kullanıyor onlara durumu belirtin uyumsuzluk sorununu çözsünler...

Bende ne tango nede başka bor Program var kameranın kendı uygulamasında bıle yapıyor hatta video cekıcem her açarken deniycem buraya koyucam

Çek kanıtları teknik servise yolla demiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sfenx29

Evet arkadaşlar istanbul bilişimde sigortalı garantili s4 ümü 20 mayısta aldım. Ve bugün 26 mayıs itibariyle telefon pert :D

Öncelikle telefonda 4-5 tane uygulama veya explorer vs açıkken kameraya giriş yaparsanız cihaz restart atıyor. Bunun dışında dün telefonun ekran cebimdeyken güç tuşu kısmından ve biraz daha alt tarafından darbe olmamasına ragmen içten çatladı. jelatin üstüne ve nokta darbe yok cep kask a gitsem 2 ay telefonu vermiyor verincede garantisini bozarak veriyor e garantiye versem kullanıcı hatası diyecek 470 lira ekran parası istiyor. İphone 5 ten bu telefona geçtim ama inanın bu olay bana koydu.

Şuan vaktim de olmadığı için bu süre zarflarını beklemeyip ekranı bir telefoncuda değiştireceğim. Ancak kılıflı da kullanılsa darbesiz çatlayan bir ekranı siz düşünün. Sakın bulaşmayın bu telefona aman aman.

100kişi arasından 1kişiye olabilecek bir olay sizin başınıza gelmiş. bence kolay kolay ekranda kırılma çatlama olmaz da bir ihtimal fabrikasyon hatasından defolu cıkmıs bir ürün size denk gelmiş olabilir ufak bir zorlamaylada defolu bölgesinden açık vermiştir. garantiye gidildiginde direttiginiz takdirde degişim mümkün olur bence.

• Öncelikle selamlar arkadaşlar.

Çok yakın bir arkadaşımın yakını Türkiye'ye telefonu satmak için 1 er tane Iphone 5, Xperia Z, Galaxy S4 getirmiş ancak geri dönmek zorunda kaldıgı için çok az kar payı ile satmayı düşünüyor. Telefonlar pasaport kayıtlı değil ancak kutusunda, jelatininde tertemiz bir şekilde duruyor. Ben kendisinden Iphone 5 aldım ve telefon tertemiz. Pasaport kaydını kendisi halletti.

Kesinlikle arkadaşımın dolandırıcılıkla alakası yoktur. Birazcık forumdan beni tanıyorsanız eğer şahsen ben referansım kendisine.

İsterseniz telefonla arayın konuşun, aklınıza yatmazsa almazsınız. 

Elimizdeki telefonlar; Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z, Iphone 5. (Hepsinden 1 er tane elimizde 3 telefon var)

Fiyat: 1400 TL (Ufakta olsa pazarlık payı vardır)

Bilgi alacağınız arkadaşımın telefonu: 0554 430 03 23

Önemli not: Telefonların Pasaport kaydı yoktur. Geri kalan her şeyi eksiksiz, kutusunda, jelatinindedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 26 Mayıs 2013; 12:38:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty1212

SU DOSYA KOPYALAMA OLAYI BI BENDEMI OLUYOR ANLAMADIMKI HALA BUYUK BOYUTTA DOSYA ATARKEN HATA VERIYOR

Hafıza kartın exfat olarak biçimlendirmemişsindir....

Windows ta exfat olarak biçimlendir. Telefon daki format sadece Fat32 yapıyor.
  • Telefon her yere düştüğünde gözümden de bir yaş düşer :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Öncelikle selamlar arkadaşlar.

Çok yakın bir arkadaşımın yakını Türkiye'ye telefonu satmak için 1 er tane Iphone 5, Xperia Z, Galaxy S4 getirmiş ancak geri dönmek zorunda kaldıgı için çok az kar payı ile satmayı düşünüyor. Telefonlar pasaport kayıtlı değil ancak kutusunda, jelatininde tertemiz bir şekilde duruyor. Ben kendisinden Iphone 5 aldım ve telefon tertemiz. Pasaport kaydını kendisi halletti.

Kesinlikle arkadaşımın dolandırıcılıkla alakası yoktur. Birazcık forumdan beni tanıyorlarsanız eğer şahsen ben referansım kendisine.

İsterseniz telefonla arayın konuşun, aklınıza yatmazsa almazsınız. 

Elimizdeki telefonlar; Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z, Iphone 5. (Hepsinden 1 er tane elimizde 3 telefon var)

Fiyat: 1400 TL (Ufakta olsa pazarlık payı vardır)

Bilgi alacağınız arkadaşımın telefonu: 0554 430 03 23

Önemli not: Telefonların Pasaport kaydı yoktur. Geri kalan her şeyi eksiksiz, kutusunda, jelatinindedir

ikinci el satış bölümü dışında satış ve pazarlama işleri yasak bunu biliyor olman lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_Narrator

Arkadaşlar bu ram tüketimi ne 1.42 gb , bunun bir çözümü varmı . galaxy s1 den s4 e geçtim 512 mb ramlı telefondan 2 gb ramlı telefona geçince kasma olmaz diyordum ama ramler şişiyor .

Buna alışmak gerekiyor. Yüklenen uygulamalar arka planda hızlı çağrılmak için çalışmaktadır. Bunun çözümü yoktur. Anca uygulamaları kaldıracaksın. Veya elle çalışan uygulamayı kapatacaksın. Lakin bu işlem çok sık yaparsanız sonuçta daha fazla pil tüketir. Normalde Android kendi yolunu biliyor Ram velevki yetersiz kalacak yüklüce bir uygulama oyun açıldı Android kapatılacak birşey varsa kullanılmayan en eski uygulamayı da kapatır.

Lite custom romlar da var. Onlara da bakabilirsin. Gerçi custom romlarda daha iyi elden geçirilmiş istenen uygulamalar widgetlar sonradan yüklenebilmektedir.

xda developers gibi sitlerde bol çeşit vardır.

• 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.