Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1464. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14621463146414651466
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mori

quote:

Orijinalden alıntı: Gadabout

quote:

Orijinalden alıntı: basarm

arkadaşım çalışmasında stabilitesinde sorun varsa resetle hatta olmazsa WİPE yap ama telefon normal çalışıyor şarjı günlük kullanımda iyi gidiyorsa elleme kalsın.
    Ben dün aldım güncelleme yaptım şarjı şuan iyi olduğu için ellemedim.

Hocam daha önce mesaj geldiğinde bir kere uzun titriyordu şimdi iki kere titriyor titreşim basic callda yani ilk geldiği haliyle ben değiştirmedim acaba bana mı oyle geliyor yani ilk geldiğinde bir kere uzun titriyordu sanki.

Evet. Benimde dikkatimi çekti bu olay. Daha önce bir kez uzun titriyordu.Simdi ise 2 kere. Son gelen güncelleme de bunu basarmışlar..

Acaba biz bir yeri mi değiştirdik?

• Arkadaşlar OTA ile MEA sürümüne güncelleyip wipe factory reset yapmıştım.Ama ya wipe yapmamdan dolayı yada yeni güncellemeden dolayı mı bilemiyorum;

Telefona sms,arama filan gelince ve masadayken elinize alınca 1 kere titriyorya o olmuyor artık.Ayarlara baktım hiçbir yerde bulamadım o özellikle ilgili bir ayar

Ve diğer uygulamalardan gelen bildirimlerde(Özellikle Facebook) artık gelmiyor.Telefonun ne ekranını açıyor eskisi gibi,ne ledini yakıyor nede kilit ekranındayken üst barda görünüyor.Sadece uygulamanın üstünde 1 2 3 gibi sayılar yazıyor(Kaç tane bildirim geldiyse)

Anlamadımki bu problem neden oldu,bazı kişilere wipeden dolayı olan problemler olmazken böyle birşeyin olması çok değişik oldu.Bilenler varmı yoksa yinemi wipe atayım ?

NOT: Samsung Push Service en güncel sürümünde ve aktif.Acaba Helium'dan aldığım yedekden olabilirmi ? Çünkü yedeği alırken bütün uygulamaların yedeğini almıştım(Samsung'a ait programlarında)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 2 Ağustos 2013; 19:55:10 >

• Ya arkadaş bu ne yaa hanımın cihazı güncellendim UBMEA sürümüne konuşmalarda cızırtı yoktu şimdi var ne iş bu arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

Arkadaşlar OTA ile MEA sürümüne güncelleyip wipe factory reset yapmıştım.Ama ya wipe yapmamdan dolayı yada yeni güncellemeden dolayı mı bilemiyorum;

Telefona sms,arama filan gelince ve masadayken elinize alınca 1 kere titriyorya o olmuyor artık.Ayarlara baktım hiçbir yerde bulamadım o özellikle ilgili bir ayar

Ve diğer uygulamalardan gelen bildirimlerde(Özellikle Facebook) artık gelmiyor.Telefonun ne ekranını açıyor eskisi gibi,ne ledini yakıyor nede kilit ekranındayken üst barda görünüyor.Sadece uygulamanın üstünde 1 2 3 gibi sayılar yazıyor(Kaç tane bildirim geldiyse)

Anlamadımki bu problem neden oldu,bazı kişilere wipeden dolayı olan problemler olmazken böyle birşeyin olması çok değişik oldu.Bilenler varmı yoksa yinemi wipe atayım ?

NOT: Samsung Push Service en güncel sürümünde ve aktif.Acaba Helium'dan aldığım yedekden olabilirmi ? Çünkü yedeği alırken bütün uygulamaların yedeğini almıştım(Samsung'a ait programlarında)

Hocam o dediğin titreme smart alert akıllı uyarı yani onu bildirimlerden açacaksın ledleride ayarlardaki benim cihazım bölümünden ayarlayabilirsin diğer face whatsapp falan gibi uygulamaların bildirimlerini de uygulamanın kendi ayarlar bölmesinden ayarlayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: basarm

Arkadiaşlar Samsung hızlı işi sadece başta yapıyor telefonu amirellikten düşürmemek için.
    Yarın s5 çıksın görücem hızlı işi ben.
    Samsung s3 çıktığında da hızlıydı s4 reklamları başladı bitti. Bu gayet normal ben bişey demiyorum zaten yukarıda da dedim samsungdan daha iyi android kullanan firma yok bence.
    bu kadar fazla modele çok iyi bile yetişiyor yazılım konusunda.

Bir sonraki amiral gemisi cikana kadar Samsung guncellemelerle telefonu en iyi hale getiriyor zaten. Su an S3 oturmus bir cihaz olmus durumda. Ayrica S3 de hala sık guncelleme aliyor, 4.3 de alir buyuk ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azengin -- 2 Ağustos 2013; 20:16:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gadabout

quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

Arkadaşlar OTA ile MEA sürümüne güncelleyip wipe factory reset yapmıştım.Ama ya wipe yapmamdan dolayı yada yeni güncellemeden dolayı mı bilemiyorum;

Hocam o dediğin titreme smart alert akıllı uyarı yani onu bildirimlerden açacaksın ledleride ayarlardaki benim cihazım bölümünden ayarlayabilirsin diğer face whatsapp falan gibi uygulamaların bildirimlerini de uygulamanın kendi ayarlar bölmesinden ayarlayabilirsin.

Biliyorum Smart Alert olduğunu ama onu aktif edeceğim/kapayacağım bir yer yokki hocam ayarlarda? Telefon ilk alındığında aktifti wipe factory ile inaktif olması ilginç

Facebook bildirimi yeni gelen güncellemeden dolayı galiba,onu halledicem gibide Smart Alert nereden aktif oluyor,bildirimler menüsüne nerden giriliyor şaştım kaldım bu işe.S4 ve Android'de yeni değilim ama haydi hayırlısı başıma ilk kez böyle bir şey geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

quote:

Orijinalden alıntı: iu80

arkadaşlar önemli bir sorunum var telefonum gps sinyasllerini almıyor igp ve sygiç programlarını yükledim gps sinyali bulamıyor gps test progrmı yükledim 5- 6 dakika bekliyorum ya 2 yada 3uydu açık alanda zor buluyor oda sinyal seviyesi düşük olarak bu gps ayarları ile ilgilii yapabileceğim bir ayar varmı. forumda farklı samsung modelleri ile ilgili farklı metotlar anlatılmış ama s4 e ya uymuyor yada işe yaramıyor önerisi olan varsa yardım ederseniz sevinirim birşey bulamassam mecburen servise vereceğim

GPS donanımında yada anteninde sorun olabilir. Ne zamandır kullanıyorsunuz cihazı ve bu sorun ne zaman oluştu.?
    Eğer yeni başgösteren bir durum ise problem olabilir. Haritalar uygulamasını açıp ayrıca oradan deneyin.

Birde Ayarlar/Diğer/Konum Servisleri kısmından seçeneklere bakın. hepsinin açık olduğundan emin olun.

hocamcihazı zaten yaklaşık birbuçuk aydır kullanıyorum vede bir buçuk ayda hiç gps kullanamadım daha önce kullandığım android telefonlarda ( motorola atriks çin malı çift hatlı bir telefon ve galaxy not 1 de ) naviiitel kullanıyordum ve çok memnundum ancak aynı programı s4 te bir türlü çalıştıramadım hat veriyor bende farklı aryışlara gittim ama ne sygiç nede igo nede gps test programı nede google haritalar gpa yaklamıyor

• arkadaşlar telefonu odin ile ilk sürüme döndürmek istiyorum ama Gecen imei silinme sorunu yaşadım kiesle tekrar güncelleyip düzelttim nasıl geri dönebilirim eski sürüme
  • quote:

Orijinalden alıntı: BearUp

Arkadaşlar az önce güncellemeyi kurdum. benim telefonum THR kodlu yani iran kodlu ve sammobile da TUR kodlu olan son güncelleme gelmiş gözüküyor. fakat benim telefonda o sürüm yerinde sonu MEA ile bitiyor. şimdi benim tekrar mı güncellemem gerekiyor ? bir de benim imei numaram değişmişmidir öyle söylentiler var nerden bakabilirim değişip değişmediğine ?

yok mu arkadaşlar bir yardımcı olan ?
  • Son guncellemeyle baslayan bir sorun:

Merhaba arkadaslar, son guncellemeden sonra ram kullanimi tum programlar kapaliyken bile 1.62GB ye cikti. haliyle bir program vs. acsam, program kitlenerek donarak calisiyor. arada bir program durduruldu gibi hatalar veriyor. sebebi surekli ram in dolu olmasi.
    eskiden programlari sil diyince 1,02GB bi yerlere dusuyordu ve rahat calisiyordu programlar ama simdi sildigim halde 1.62den asagiya dusmuyor.
    Yeni guncelleme ile ram problemi ve buna bagli olarak donma sorunlari yasanlar oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdy

quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

Ne önerirsiniz peki? Bu kadar az gitmemesi lazım şarjın.

valla hocam formatla sıfırdan her uygulamayı kurma özellikle arka planda çalışanlar(antivirus DNS charger vs vs.) batary doctor kur. widgetini masa üstüne ekle arada tıklat arka planı temizle.

batary doktor da optize now seçeneği var onu mu diyorsunuz temizle derken ? bu temizleme işlemi ne yapıyor ram temizliği yada açık uygulamaları kapatma işlemi yapmıyor değil mi?

birde screen of task kill seceneği var onu kapadım uygulama kapatılması tavsiye edilmiyor ya. nasıl kullanalım programı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkans

- Maps uygulamasının içindeyken menü tuşuna basın(home tuşunun sol tarafındaki tuş) ve What's New yani yenilikler seçeneğine basın

Bende bu çıkmıyor. Harita versiyonu 7.0.2. Nedendir var mi bir fikrin?
  • 3G kullandığımda 3 dakikada %1 gidiyor. sizde de durum aynı mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

Son guncellemeyle baslayan bir sorun:

Merhaba arkadaslar, son guncellemeden sonra ram kullanimi tum programlar kapaliyken bile 1.62GB ye cikti. haliyle bir program vs. acsam, program kitlenerek donarak calisiyor. arada bir program durduruldu gibi hatalar veriyor. sebebi surekli ram in dolu olmasi.
    eskiden programlari sil diyince 1,02GB bi yerlere dusuyordu ve rahat calisiyordu programlar ama simdi sildigim halde 1.62den asagiya dusmuyor.
    Yeni guncelleme ile ram problemi ve buna bagli olarak donma sorunlari yasanlar oldu mu ?

Benim 1.08 den basliyor ram ve internet sayfalari acik,buyuk ihtimalle yuklediginiz bir uygulama surekli arka plan da calistigi icin,ram yuksek kaliyor siz de...

• mahir_01 M kullanıcısına yanıt
    bende de durum aynı.. 3G'de normal sanırım bu durum..
  • Valla arkadaslar cogunuz sorundan bahsetmis ama ben son surumu HARIKA olarak goruyorum. Ne bir takilma gordum nede isinma. Ozellikle isinma olayi oynadigim araba yarisinda onceki sur7mde coktu simdi ayni oyunu oynuyoruz hissedilir derecede az. Pilde onceki surume gore fark hissediliyor. Sizde neden bukadar sorun var anlamis degilim. Yanliz ben guncellemeyi tam wipe yapip odinle yukledim. Eger sorunlariniz devam ederse boyle yukleyin derim farkini goreceksiniz.

• Samsung Galaxi S4 özellik olarak pc yi aratmayacak kadar güzel lakin alan arkadaşlarım şarj durumundan şikayetçi sizin görüşünüz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoG

bende de durum aynı.. 3G'de normal sanırım bu durum..

ozaman sıkıntı yapmaya hiç gerek yok . ekranda en fazla 4-4.5 saati görüyorum ama full internetteyim. herhalde bu da normal sonuç..
  • arkadaslar kendi s4 ümde telı sallayınca kameradan sıkır sıkır ses geliyordu,bugun iki arkadasın kınıde denedım ses geliyor,üç tane de s3 denedim onlarında kameradan ses geliyor fakat kamera uygulamasını acınca o ses gelmıyor sallayınca...acaba tüm teller böylemi yoksa ses gelmeyen s4lerde varmı,boşu boşunamı iadeye verdik?rica etsem telı sallayıp gorus bıldırebılırmısınız,ses gelmeyen s4 arıyorum...
  • mahir_01 M kullanıcısına yanıt
    Bende en fazla 5-6 saat görüyorum 3g açık ve yoğun kullanım esnasında..
  • 
Sayfa: önceki 14621463146414651466
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.