Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S3'E ŞİKAYET YAĞIYOR! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
17.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

quote:

Orijinalden alıntı: uzunince

Telefonu alalı sanırım 2 ay oluyor. Yaklaşık 4-5 defa elimden, kanepeden, masadan düştü. Ne bir çatlama, ne kırılma.Kasada hiç bir problem yok. Hergün ev anahtarı ve telefonu aynı cebinde tasımama rağmen ekranda tek bir çizik yok. Nasıl bir mesafeden düşüyor bu telefonlar da bu hale geliyor aklım almıyor. Arka kapakta ufak tefek çizikler var ama onlarda sac telinden daha ince ve oluşması gayet normal. Çünkü masa, beton zemin gibi tırtıklı, dişli birçok farklı zemine koyuyorum telefonu.
    Ekran hakkındaki şahsi duşunceme gelirsek, emin olmamakla birlikte, çizilmesinin mümkün olması için molekül yapısı (yada kimyası yada adı her neyse sonuç olarak kimyager, moleküler bilimci değilim) ekranın yapısından daha sert bir madde olursa çizileceği yönünde.

Diğer taraftan android yada samsung fanı değilim. (Samsung S3 çıkmasaydı iPhone 4S alacaktım) Bu cihazlara bu kadar para veriyorsanız birazda onu korumaya para ayırın yada daha dikkatli olun. Piyasada pek çok kılıf, film çeşidi var. Beğenmezsen yurtdısında alternatifler var.

Volvo tüm dünyada kabul görmüş güvenlik donanımı en yüksek arabadır ancak kaza halinde ölmeyeceğiniz garantisini vermez. Hatta hemen aklıma gelen sony-ericsson nun bir modeli vardı kırılmaz, su geçirmez vs. onu bile parçalayan gördüm. Neyse konu dışına çıkmayalım. Sonuç olarak telefonu alanlara ve alacaklara hayırlı olsun, şimdilik piyasadaki en iyi telefonun sahibisiniz. Bundan birkaç ay sonra apple yeni modeliyle çıkar aynı konuşmalar onun içinde yapılır. En iyiside o olur, en kırılganıda.

Forumda da hiç böyle bir yazı yazmamıştım. Sanırım telefona bu kadar para verince inceden bir taraf tutma, koruma ihtiyacı hissettim.

İlk paragraf hariç katılıyorum size.. İlk paragraf da öyle bir paragraf ki diğer yazdıklarınıza katılmıyor ondan eminim .. Gülümsememe engel olamadan okudum, bıraktığınız zeminleri ve cebinizde 2000 liralık telefonunuza komşuluk eden anahtarları hayal ettim bir an, içim cız etti......

İlk paragrafta kullanım şeklimden biraz örnekler vererek açıkladım. Sanırım yazının sonuna eklemeyi düşündüğüm kısmı eklememiş olmam sizde bir yanlış anlama olmuşturmuş. O kısmıda burada yazayım karışıklık ortadan kalksın.

Kullanım şeklime göre şuan telefonun arka kapağındaki çizikler benim sorumluluğumdadır. Böyle kullandım diye üreticiyi suçlayıp karalamam (Merve'nin yaptığı gibi ). Arka kapağı değiştiririm olur biter. Kullanıcı hatası, yada kullanım şekliyle oluşan problemlerden firmalar sorumlu olmamalı. Ama diğer yandan da üreticiyle alakalı bir sorun varsa da firmalar kesinlikle sonuna kadar ürünlerinin arkasında durmalı. Hatta kullanıcılar karıncanın yağını çıkarırcasına firmalarla uğraşılmalı.

Telefona bu kadar para veriyorsun da niye bir kılıf almadın dersen inan telefonu almadan önce kılıf bakmaya başladım. Bir tane bile beğenmedim. Ya çok kabalaştırıyor yada çok basitleştiriyor. Zenus Türkiye'de satılsa da almak kolay olsa. 3liralık kılıfa 5lira yol parası ödemesek

Sonuç olarak kendimle çeliştiğimi düşünmemekle beraber kullanıcı ve üretici taraflarının üstlerine düşenleri yapması gerektiği konusunda fikirlerimi, deneyimlerimi paylaştım.

Not: Her ne kadar macbook olmak istesem de bu sıralar pek bir iphone telefon karşıtı oldum.

Ahanda yollamam bu kadar.

• Telefonun dayanıksız olduğu söylemlerine kesinlikle şaşırmıyorum.HTC nin malzeme kalitesinden sonra S3 ün ki pazar leğeni gibi duruyor.Gerçi pazar leğeni çok sağlam birşey 10 katlı apartmandan atsan kırılmaz Bir de S3 satın almış olan arkadaşların öfkesine anlam veremiyorum.Sanki s3 ü siz mi üretiyorsunuz ya da Samsung aile şirketiniz mi ???? isteyen kötü der çamur atar isteyen beğenir över...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembelherif -- 31 Ağustos 2012; 2:31:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow JeagerJaques

Allah ım sana geliyorum!

Şu Merve nin yazdıklarını okudum bu kadar olmaz dedim.Telefonum 2 metreye yakın bir mesafeden seramik yere ekran yere bakacak şekilde sert bir şekilde düştü, ancak 1 tane çizik bile yok cihazımda.Nasıl kullanıyorlar şu cihazı anlamıyorum.

Karşı tarafa ses gitmeme sorunu da parazit gidermeyle ilgili büyük ihtimalle ama cahiliyetlerinden olayı çözemediklerine inanıyorum.

Karalama kampanyasına devam edin siz daha

Darbenin açısıyla alakalı birşey bu sağlamlığını kanıtlamaz.çok basit bir örnek: yumurtayı da dikey sıkıştırırsan kırılmıyor , istersen üzerine kaç kilo yük bile yükleyebilirsin...
  • Telefonu hayvan gibi kullanırsanız her yeri kırılır tabi. İnsan gibi kullandıktan sonra hiçbir sorun olmaz. Hayatım boyunca 1 kere bile telefon ekranı kırmadım, onlarca telefon kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Telefonu hayvan gibi kullanırsanız her yeri kırılır tabi. İnsan gibi kullandıktan sonra hiçbir sorun olmaz. Hayatım boyunca 1 kere bile telefon ekranı kırmadım, onlarca telefon kullandım.

Kusura bakma da o kadar parayı verdikten sonra kimse telefonu hayvan gibi kullanmaz.

500'e aldığım telefona bile itina göstermeye çalışıyorum ki SIII nere.
  • 2 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok sadece arka kapakta kılcal çizilmeler var onuda ancak dikkat ederek çok yakından baktığınızda anlıyorsunuz.Kusursuz güzellik olmaz ama abartmış bazıları
  • araştırın piyasayı biraz fiyatların düşmesi bekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunince

Telefonu alalı sanırım 2 ay oluyor. Yaklaşık 4-5 defa elimden, kanepeden, masadan düştü. Ne bir çatlama, ne kırılma.Kasada hiç bir problem yok. Hergün ev anahtarı ve telefonu aynı cebinde tasımama rağmen ekranda tek bir çizik yok. Nasıl bir mesafeden düşüyor bu telefonlar da bu hale geliyor aklım almıyor. Arka kapakta ufak tefek çizikler var ama onlarda sac telinden daha ince ve oluşması gayet normal. Çünkü masa, beton zemin gibi tırtıklı, dişli birçok farklı zemine koyuyorum telefonu.
    Ekran hakkındaki şahsi duşunceme gelirsek, emin olmamakla birlikte, çizilmesinin mümkün olması için molekül yapısı (yada kimyası yada adı her neyse sonuç olarak kimyager, moleküler bilimci değilim) ekranın yapısından daha sert bir madde olursa çizileceği yönünde.

Diğer taraftan android yada samsung fanı değilim. (Samsung S3 çıkmasaydı iPhone 4S alacaktım) Bu cihazlara bu kadar para veriyorsanız birazda onu korumaya para ayırın yada daha dikkatli olun. Piyasada pek çok kılıf, film çeşidi var. Beğenmezsen yurtdısında alternatifler var.

Volvo tüm dünyada kabul görmüş güvenlik donanımı en yüksek arabadır ancak kaza halinde ölmeyeceğiniz garantisini vermez. Hatta hemen aklıma gelen sony-ericsson nun bir modeli vardı kırılmaz, su geçirmez vs. onu bile parçalayan gördüm. Neyse konu dışına çıkmayalım. Sonuç olarak telefonu alanlara ve alacaklara hayırlı olsun, şimdilik piyasadaki en iyi telefonun sahibisiniz. Bundan birkaç ay sonra apple yeni modeliyle çıkar aynı konuşmalar onun içinde yapılır. En iyiside o olur, en kırılganıda.

Forumda da hiç böyle bir yazı yazmamıştım. Sanırım telefona bu kadar para verince inceden bir taraf tutma, koruma ihtiyacı hissettim.

Merhabalar. S3 ile ilgili bir sorum olacak. Bugün 3 ayrı yerde teşhir olarak inceledim telefonu. 3 ünde de arkada sabit bir şekilde duran ekran izi durumunun olduğunu fark ettim. Fakat bu yazıların hepsi aynıydı. İntellegent camera altında tam okuyamadığım başka bir yazı vardı. bu yazı stabildi. sordum bu ekran izleri neden var diye teşhir ürünü olduğundan olabilir dediler. 3 ayrı telefonda da aynı yazıların izini görmem şaşırttı beni. acaba bu konuda bir fikriniz var mı ? dip not olarak bembeyaz ekran görüntüsü olduğunda belli ediyordu kendini ekranın üst bölümlerinden yarısına kadar. Teşekkür ederim.

• Ben dahil busuru arkadasım aldı su yukarıda yazan sorunların hicbirini kimse yasamadı , nadirende olsa problem cıkabilir her turlu elektronik alette olabiliyor ama insan birazda hatayı kendine aramalı , bence tel cok dayanıklı , piyasadaki en hızlı ve en iyi telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaydee -- 14 Ekim 2012; 0:26:02 >
  • Elektronik biraz şanş işidir. 1 ay araştırıp gidip alsan ikinci gün bozuk çıkabilir. Bu sorunlar diğer telefonlarda olmuyor mu sanki.
  • İlk aldığım gün ekranı üzerine mermere düştü daha sonra bir kaç kere daha düştü ama bi şey yok şimdilik. Elektronik çok fazla şans işi bu telefon 7. telefonum ve ilk defa bozuk olmayan bir telefon denk geldi. Daha önce aldığım bütün telefonları kaç kere servise gönderdim. Ama s3 çok sağlam değilsede çok çürükte değil yani
  • elektronik işi biraz şans işi arkadaşlar ,
  • resmen çamur atma haberi olmuş. Kesinlikle çok iyi bir cihaz s3 her ne kadar android sevmesemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Yazmış olduğunuz sorunlar bi çok telde de var. Zaten biçoğuda güncelleme ile düzelir. lütfen telefonu karalamayın
    not : S3 almamamın tek sebebi çok kırılgan

Bunların bir çok telde olması satış sonrasında müşteri hizmetlerinin ve telefonun kusurlu olduğu gerçeğini saklamaz. Bu arada niyetim telefonu karalamak değil alacak olan arkadaşları telefon ve satış sonrası hakkında bilgilendirmek istemem.

amacınız telefonu karalamak değil mi? bu başlığın amacı baştan başa telefonu karalamak. ben s3 kullanıyorum ve hiçbir yazılımsal /donanımsal hata ile karşılaşmadım. Çantasına telefonu koyup, üstüne eşyaları doldururlar sonrada masadan aşağı fırlatırlarsa çantanın içindeki diğer eşyaların ona zarar vereceğini hesap edememişler mi? Hiç s3 kadar ince bir telefon , bir çantaya konulur mu? hadi koydun yere düşmemesi için çok dikkatli olman gerekir hadi düştü kırıldı birde bunu gelipde sanki samsungun hatası gibi burada dile getirmek, samsung u karalamaktan başka birşey değildir. Kendi hatalarınızı firmalara yüklemeyin.

• 2 günde s3 ü düşürüp ekran kıran canlılarda varmış Merve S ye insan demek zor 2 günde başarmış ne diyeceğimi şaşırdım.Allah bilir telefon en alttadır herşey üstüne devrilmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 14 Ekim 2012; 13:33:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

2 günde s3 ü düşürüp ekran kıran canlılarda varmış Merve S ye insan demek zor 2 günde başarmış ne diyeceğimi şaşırdım.Allah bilir telefon en alttadır herşey üstüne devrilmiştir

Bazen dayanıklı ekranlı çıkmıyor fabrikasında yanlış cam takılıyor. Samsung servisine götürüp ekranı değişen biri forumda bahsetmişti..

Kırık ekran tuz buz pek olamayacağına göre sağlam olan kısmı bıçak ile çizilsin böylece kırılmış camın sağlam kısmından Gorilla ekranlı mı değil mi anlaşılır ...

• quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Yazmış olduğunuz sorunlar bi çok telde de var. Zaten biçoğuda güncelleme ile düzelir. lütfen telefonu karalamayın
    not : S3 almamamın tek sebebi çok kırılgan

Bunların bir çok telde olması satış sonrasında müşteri hizmetlerinin ve telefonun kusurlu olduğu gerçeğini saklamaz. Bu arada niyetim telefonu karalamak değil alacak olan arkadaşları telefon ve satış sonrası hakkında bilgilendirmek istemem.

Gereksiz olmuş. Bilgilendirmeden çok karalama gibi duruyor. Ekranı kırarsan ücretini ödeyeceksin. Zaten ne kadar bilinçsiz insanların yorum yaptıkları belli. Merve adlı kişi telefonun ekranının kırılmaz olarak değerlendiriyor. Kendi kırmış bunu da belirtip değişim talep ediyor. Buna sadece gülerler.
    Güncelleme sorunu varmış birinin, internete bağlanmada sorunun yaşıyormuş. Şakamı bu?
    Bir diğeri büyük ihtimal hata ile telefonu ciddi şekilde düşürdü yada ısıra maruz bıraktı. Ne diyor fabrika hatası.

Zaten bu miktardaki paralara telefon alıyorsak dikkatli kullanmalıyız.Ben bu telefonu farkındalık ile aldım. Çok ta memnunum. Ekranını kırarsam ne olacağını biliyorum. Aynı zamanda işlemcisi yanarsa da ne olacağını biliyorum. Servise de laf atmaya gerek yok. Hangi firmanın servisi ekranını kırdığın telefonun ekranını ücretsiz değiştiriyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

2 günde s3 ü düşürüp ekran kıran canlılarda varmış Merve S ye insan demek zor 2 günde başarmış ne diyeceğimi şaşırdım.Allah bilir telefon en alttadır herşey üstüne devrilmiştir

Bazen dayanıklı ekranlı çıkmıyor fabrikasında yanlış cam takılıyor. Samsung servisine götürüp ekranı değişen biri forumda bahsetmişti..

Kırık ekran tuz buz pek olamayacağına göre sağlam olan kısmı bıçak ile çizilsin böylece kırılmış camın sağlam kısmından Gorilla ekranlı mı değil mi anlaşılır ...

ben fabrika hatası olduğunu düşünmüyorum

@ pergamonist in dediği gibi test etmiş aklı sıra

telefonları incelteyim derken doğal olarak ekranlarda inceliyor ve dayanıklıkları azalıyor.3310 değil ki bu duvara fırlatınca çalışsın

• Eminim Merve S daha google playin ne demek olduğunu bile bilmiyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMeKaNSiZ

elektronik işi biraz şans işi arkadaşlar ,

bu lafı da anlamıyorum hiç..

ne yani 3310 alıp da şans diye s3 ten daha iyi olmasını mı bekleyelim..

2000 tl veriosan bir alete en azından bazı şeyler sana garanti etmesi lazm.. ( en azından parça kalitesini )
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.