Şimdi Ara

samsung galaxy s3 donma sorunu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
6
Favori
108.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbowr6

4. gün ve herhengi bir donma veya resetlenme yok, bilginize.

Acaba yazılımsal olarak takip mi ediliyoruz ne yani güncelleme gelmeden bir şey olmadan bu donmanın geçmesi de enterasan. Acaba şebeke ile ilgilimi desem değildir diye düşünüyorum :S

Vardır bi bit yeniği bizim bilmediğimiz.
  • Başımıza gelirse haberimiz olsun o halde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Sorun sanırım yazılımsal. Wanamlite rom yükledim dün 17.00 gibi ve su ana kadar hiç takılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-Ray

SORUN ÇÖZÜLDÜ
    Yaklaşık bir hafta boyunca telefon sürekli dondu. Reset attım açıldı tekrar dondu. Biribirinden farklı programlarda ya ekran dondu ya da siyah ekran oldu. Sonunda yabancı bir forumdaki tavsiye üzerine donduğu zaman hiçbirşey yapmadım. Yaklaşık 20 dakika sonra telefon çözüldü ve çalışmaya devam etti. Sonra yine dondu ve çözüldü 5-6 defa belki daha fazla bu şekilde olduktan sonra artık hiç donma yapmıyor. Anladığım kadarıyla donmanın sebebi telefonun hafızadaki hatalı bilgiyi düzeltmeye çalışmasıymış. Yani reset attıkça işleme engel oluyormuşuz. Artık sorun kalmadı çok şükür. Üstelik telefon hızlandı. Umarım sizde de işe yarar.

Tek sıkıntı bu donmalar esnasında biri sizi ararsa çalıyor ama sizin asla haberiniz olmuyor. Telefon çözüldükten sonra bile aramalar görünmüyor. O yüzden uçuş moduna almanız ya da telefonu gece satlerinde zorlamanız tavsiyemdir.

Dedigini yaptim ve donduktan sonra yaklaşık 15 dk telefon kendine geldi ve kaldığı yerden devam etti bakalım telefondaki darbogazlik cozulecekmi ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• S3 mağduru arkadaşlar selam

Yukarıda anlatılan problemlerin çoğunu yaşadım. Telefonum o kadar sık donuyor ki kaldırıp duvara çarpasım geliyordu. Telefonu root ettim. 4.2.2 rom attım olmadı. 4.0.1 e döndüm olmadı. Denemediğim hiç bişey kalmadı. Fabrika ayarlarına kaç kere geri döndüm sayısını unuttum... En son samsung mu tüm ürünlerine

Şimdi gelelim bu problemin çözümüne; (Denedim ve telefonu zorlayabildiğim kadar zorladım ama 24 saatten fazla bir süredir kullanıyorum ufak bir donma yaşamadım)

1- Root ettiyseniz ilk olarak bunu eski haline getirin.
    2- Rom attıysanız orjinal rom' a geri dönün.
    3- Fabrika ayarlarına geri dönün ki telefonun sistemi boş olsun RAM kullanımı düşsün..
    4- Bilgisayarınıza Kies yükleyin ve son versiyon olduğundan emin olun.
    5- Kies de yayınlanan son sürüme telefonunuzu güncelleyin :)) Telefonum ilk aldığımdan daha hızlı oldu bu notu da ayrıca belirtiyim...
    Umarım tekrar donma problemi yaşamayız.

İşlem bu kadar biraz fazla uzattım ama gayet basit Samsung yazılımsal donma problemini yine kendisi çözmüş. İyi bir haber daha var galaxy s4 deki bir çok programı bizde kullanabileceğiz...

Kısa süre içinde S3 lere kiesden ya da direk telefon üzerinden 4.2.2 gelir mi bilmiyorum ama Android 5.0 geleceği duyurusu yapılmıştı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sheldor91

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Sorun sanırım yazılımsal. Wanamlite rom yükledim dün 17.00 gibi ve su ana kadar hiç takılmadı.

WANAM ROM KULLANIYORUM BİRKERE DONMADI YAVASLAMADI
  • quote:

Orijinalden alıntı: morgann

S3 mağduru arkadaşlar selam

Yukarıda anlatılan problemlerin çoğunu yaşadım. Telefonum o kadar sık donuyor ki kaldırıp duvara çarpasım geliyordu. Telefonu root ettim. 4.2.2 rom attım olmadı. 4.0.1 e döndüm olmadı. Denemediğim hiç bişey kalmadı. Fabrika ayarlarına kaç kere geri döndüm sayısını unuttum... En son samsung mu tüm ürünlerine

Şimdi gelelim bu problemin çözümüne; (Denedim ve telefonu zorlayabildiğim kadar zorladım ama 24 saatten fazla bir süredir kullanıyorum ufak bir donma yaşamadım)

3- Fabrika ayarlarına geri dönün ki telefonun sistemi boş olsun RAM kullanımı düşsün..
    5- Kies de yayınlanan son sürüme telefonunuzu güncelleyin :)) Telefonum ilk aldığımdan daha hızlı oldu bu notu da ayrıca belirtiyim...

İşlem bu kadar biraz fazla uzattım ama gayet basit Samsung yazılımsal donma problemini yine kendisi çözmüş. İyi bir haber daha var galaxy s4 deki bir çok programı bizde kullanabileceğiz...

Kısa süre içinde S3 lere kiesden ya da direk telefon üzerinden 4.2.2 gelir mi bilmiyorum ama Android 5.0 geleceği duyurusu yapılmıştı...

@morgann

1) KIES üzeirnden güncellemeden önce 4.0.1 e mi dönmemiz gerekiyor?
    2) GÜncelledikten sonraki sorun yaşamadığını söylediğin Android ve Kernel versiyonlarını yazabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: taydag

quote:

Orijinalden alıntı: morgann

S3 mağduru arkadaşlar selam

@morgann

1) KIES üzeirnden güncellemeden önce 4.0.1 e mi dönmemiz gerekiyor?
    2) GÜncelledikten sonraki sorun yaşamadığını söylediğin Android ve Kernel versiyonlarını yazabilir misin?

Teğmenim :)

Telefonu fabrika ayarlarına getirdiğim zaman android versiyonu 4.1.2 oldu, bunun üzerine kies de yayınlanan

PDA:MR2 / PHONE:MA1 / CSC:MA3 (VD2) ücretici yazılımı sürümüne güncelledim. Hatta şimdi telefonu tekrar kies e bağladığımda Son üretici yazılımı sürümü : PDA:MRA / PHONE:MD1 / CSC:MC1 (VD2) görünüyor. Akşam buna güncelleme yapıcam ama yine donma problemi yaşar mıyım bilmiyorum :S

Android Sürümü: 4.1.2
    Kernel Sürümü
    3.0.31-919627
    dpi@DELL211#1
    SMP PREEMPT Fri Feb 1 14:17:00 KST 2013

• Morgann yaptigin ise yaradimi.ara ara yazarsan cok sevinirim.oluyorsa bnde yapayim .simdiden tesekkurler

• Arkadaşlar aynı donma sorunu bende de vardı Forumda söylendiği gibi Chrome'u sildim ve gmail'i de otomatik senkronizasyondan çıkardım ve inanın 1 tam gün geçti telefonum (S3'üm) hiç donmadı. Kesinlikle bu programların son güncellemesi ile ilgili. Denedim oldu. Boşuna sürüm yüklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal72 -- 21 Mayıs 2013; 22:51:22 >
  • merhaba.

Ben de aranıza katıldım. Özetle;

-SD kullanmıyorum
    -internet sürekli açık
    -donmaların belli tetikleyicileri yok.kafasında göre takılıyor. Idle veya kullanımda donabiliyor
    -donma olduğunda ekran olduğu gibi kalıyor herhangibir karıncalanma yok
    -geçenlerde antivirüs yükledim 1 gün hiç donma olmadı ki günde belki 30 kez donuyordu
    -derken donmalar devam etmeye başladı
    -telefonum yavaş çalışıyor.

ve herkes gibi çözüm için beklemedeyim. fabrika ayarlarına geri dönüp kies üzerinden güncellemeyi deneyeceğim. bilgilendireceğim.

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: wosiwosi

merhaba.

Ben de aranıza katıldım. Özetle;

-SD kullanmıyorum
    -internet sürekli açık
    -donmaların belli tetikleyicileri yok.kafasında göre takılıyor. Idle veya kullanımda donabiliyor
    -donma olduğunda ekran olduğu gibi kalıyor herhangibir karıncalanma yok
    -geçenlerde antivirüs yükledim 1 gün hiç donma olmadı ki günde belki 30 kez donuyordu
    -derken donmalar devam etmeye başladı
    -telefonum yavaş çalışıyor.

ve herkes gibi çözüm için beklemedeyim. fabrika ayarlarına geri dönüp kies üzerinden güncellemeyi deneyeceğim. bilgilendireceğim.

iyi forumlar

donma olduktan sonra beklediniz mi toparlanmasi icin yoksa reset mi attiniz yukarda arkadas cozumu yazmis donduktan sonra bekleyin duzelene kadar bi deneyin sonra sonucu buraya yazarsiniz

• Ben en az 15 kez denedim donup cozulmesini.gecmedi.google chrome filan iptal etmekte cozum degil.gene donacak.bi tek kiesle guncelleme yapmadim.oda olmazsa servisten baska care yok.donanimdan galiba ya .

• Ben kilitlenmelerde 3 defa bekledim birinde kendi reset attı diğer ikisinde bi süre sonra düzeldi o kilitlenmelerden itibaren 24 saat oldu şimdilik bir şey yok... Chrome dan falan da değil bence ben chrome kullanıyorum çünkü.
  • GELİŞTİRİCİ > ARKA PLAN İŞLEMLERNİ SINIRLAYA TIKLA SONRA EN FAZLA 4 İŞLEMİ SEC BNDE HİC KASMIYOR BİRADER İNTERNETTE BOLE YAZI YAZARKEN ARAMA MOTORUNA KASIYORDU ARTIK KASMIYOR VE TELEFON DONMUYOR
  • Bana da gına geldi şu donma olayından! 4.1.2 ile gelen bir sorun olduğu kesin gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba
    telefonumda önce donma sorunu vardı. sorunu gidermek için alternatif rom vs kuralım dedik, MIUI romu kurdum 1-2 saat iyi çalıştı bir anda kapandı. Sanırım anakartı durduk yere yaktık. Telefon pert oldu sizin anlayacağınız. Yurtdışından alınan telefon olduğu için servis de yapmıyor. Elimizde kaldı alet.

İnternette arayınca bolca çıkıyor. "samsung s3 sudden death problem" kronik bir hataymış ve bir çok cihaz 1 sene geçmden kullanılmaz hale gelmiş. Samsung İngiltere , ücretsiz anakart değişmi kampanyası yapmış, ancak Samsung TR nin konuyla ilgili en ufak bir yardımı olmuyor.

Sözün özü; dikkat edin cihaz güzel hoş da, bir sürü kronik hata ile dolu ve belli bir süre sonra kullanılmaz oluyor maalesef. Samsung'un piyasaya attığı yağlı kazık

Ayrıca, bir rica önceden donma sorunu olan arkadaşlardan, benimki gibi anakartı yanan olduysa mesaj atarsa sevinirim. Nerede uygun fiyata tamir ettirebiliriz bu aleti (bursa'da oturuyorum) Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydag -- 23 Mayıs 2013; 12:08:39 >

• donma sorunu çözüldümü devam ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal72

Arkadaşlar aynı donma sorunu bende de vardı Forumda söylendiği gibi Chrome'u sildim ve gmail'i de otomatik senkronizasyondan çıkardım ve inanın 1 tam gün geçti telefonum (S3'üm) hiç donmadı. Kesinlikle bu programların son güncellemesi ile ilgili. Denedim oldu. Boşuna sürüm yüklemeyin.

3 gün oldu hâlâ donmadı kurtuldum herhalde bu sorundan darısı başınıza

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.