Şimdi Ara

samsung galaxy s3 donma sorunu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
6
Favori
108.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tearsun, psyshock tskler bu romu kurdum şimdilik sorun yok gibi.
    merak ettiğim, odin ile PDA kısmından yükledim. bu doğru mu?
    kerneli değiştirmiş olmadık değil mi ? Garantide sorun çıkmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan.kocer

tearsun, psyshock tskler bu romu kurdum şimdilik sorun yok gibi.
    merak ettiğim, odin ile PDA kısmından yükledim. bu doğru mu?
    kerneli değiştirmiş olmadık değil mi ? Garantide sorun çıkmasın ?

Bu romlar garantide sorun cikarmaz 1% uyuz servise denk gelirsen diyede yine turkiye rom unu yuklersin servislik bir durum olursa ama sayac falan artmadi suan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de odin ile romu yükledim 3 saattir donma yok fakat ben butun herseyin silinecegini dusunurken hic bir datam silinmedi, bu normal mi? yoksa birşeyi eksik mi yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: umeet

ben de odin ile romu yükledim 3 saattir donma yok fakat ben butun herseyin silinecegini dusunurken hic bir datam silinmedi, bu normal mi? yoksa birşeyi eksik mi yaptım

Odin silmez hicbisey sonda success yazdiysa sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Orijinalden alıntı: umeet

ben de odin ile romu yükledim 3 saattir donma yok fakat ben butun herseyin silinecegini dusunurken hic bir datam silinmedi, bu normal mi? yoksa birşeyi eksik mi yaptım

Odin silmez hicbisey sonda success yazdiysa sorun yok

supermis bilmiyordum Teşekkürler psyshock

• aynı sorunu 1 haftadır ben de yaşıyorum. hatta şu an şarjdayken kendi kendine reset attı. bataryayı değiştirme, formatlama, data wipe vs hiç biri işe yaramadı. ama sanırım şu polonya sürümünü yüklemek işe yaramış. ama bir kaç sorum olacak cevap veren olursa çok sevinirim. öncelikle cihazım root lu değil. ama sanırım odin ile ROM yüklemek için root yapmam gerekiyor. ancak bu durum sayacı arttırmayacak mı? sonuçta bu da işe yaramazsa servise vermek zorunda kalacağım ve sorun samsung kaynaklıyken birde kendimiz rom atıp suçu üstümüze çekmeyelim.
    ondan sonra diyelim rom u yükledik. daha sonra türkiye için gelen sürümleri Kies aracılığı ile yükleyebilecek miyim yoksa hep custom mı gidecek.

birde root işlemi nasıl yapılır ve odin ile o sürüm nasıl yüklenir link verebilen olursa çok sevinirim. forumda tam bulamadım
  • yukarıda verilen ingiltere ROM unu yüklediğimden beri bir sıkıntı olmadı. normalde günde 10 defa falan kilitleniyordu ama yaklaşık 12 saat oldu bir sıkıntı yok. umarım da olmaz
  • son polonya romunu 4 gün önce yükledim. şimdiye kadar herhangi bir donma ya da sorun olmadı. ufak tefek özelliklerde eklenmiş.
  • Donma ve reset problemlerini ben de yaşıyorum. Şöyle bir tespitim var, bu donma veya reset yaşandığı esnada pil güç seviyesi aniden %5-10 gibi düşüş yaşıyor. Ayarlar>Pil ekranına girdiğinizde bir grafik çıkıyor ya karşınıza orda dikine aşağı çizgi göreceksiniz donma ve reset attığı an için. Nedir bilemiyorum ancak problemi çözmek için yardımcı olabileceğini düşündüm.
  • Beyler bütün official s3 surumlerini kurdum denedim bunları sammobileden indirdim onuda solim gözlemlerim sonucunda kesin bi kanaata vardım. Telefon mobil yada wifi ile internete baglandigi zaman donuyor. Galiba samsung yada google in serverlarina bağlanirken oluyor bu başka şeylerde aramayiniz sorunu yani en azından benim sorunum bu şekilde. Saygilar Sevgiler. ..

• virus bulaşmış olmasın.
    Benim s3 mini de böyle sorunlar yok, s3 de niye olsun ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polonya romunuda yükledim dün bu vakitler....

Ama nafile 24 saat oldu 3 defa resetledim...
  • Herkes sustu ? Galiba herkes problemi halletti ben hâlâ bulamadım çözümü arkadas

• samsung apps ve samsung push servisi durdurdum 2 gün önce, restart ve kilitlenme olmadı henüz, telefon orj. rom lu ve rootsuz.

• birkaç gün sonra tekrar bilgi veririm ne durumda diye, şimdilik sorun yok.

• SORUN ÇÖZÜLDÜ
    Yaklaşık bir hafta boyunca telefon sürekli dondu. Reset attım açıldı tekrar dondu. Biribirinden farklı programlarda ya ekran dondu ya da siyah ekran oldu. Sonunda yabancı bir forumdaki tavsiye üzerine donduğu zaman hiçbirşey yapmadım. Yaklaşık 20 dakika sonra telefon çözüldü ve çalışmaya devam etti. Sonra yine dondu ve çözüldü 5-6 defa belki daha fazla bu şekilde olduktan sonra artık hiç donma yapmıyor. Anladığım kadarıyla donmanın sebebi telefonun hafızadaki hatalı bilgiyi düzeltmeye çalışmasıymış. Yani reset attıkça işleme engel oluyormuşuz. Artık sorun kalmadı çok şükür. Üstelik telefon hızlandı. Umarım sizde de işe yarar.

Tek sıkıntı bu donmalar esnasında biri sizi ararsa çalıyor ama sizin asla haberiniz olmuyor. Telefon çözüldükten sonra bile aramalar görünmüyor. O yüzden uçuş moduna almanız ya da telefonu gece satlerinde zorlamanız tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-Ray -- 17 Mayıs 2013; 15:09:28 >

• arkadaşalar ben servise verdim anakartı değiştirdiler yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum donmayı bırakın takılma bile kalmadı. sonra biraz kurcaladım ne sıkıntı olmuş olabilir diye aklıma servise vermeden önceki uygulamarı getirdim olmayan uygulama scloudstarter suan telefonumda yok ama servise vermeden önce vardı belki bu sebep oluyordur. bilginize.
  • Arkadaşlar yardımı olacaksa bende aşağıdaki official rom yüklü. Hiçbir sorun yok. Sıfır takılma, sıfır donma. Denememiş olanlar son bi şans deneyebilir.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

GT-I9300 TUR I9300XXEMA2 4.1.2 15.01.2013 836582
  • 4. gün ve herhengi bir donma veya resetlenme yok, bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-Ray

SORUN ÇÖZÜLDÜ
    Yaklaşık bir hafta boyunca telefon sürekli dondu. Reset attım açıldı tekrar dondu. Biribirinden farklı programlarda ya ekran dondu ya da siyah ekran oldu. Sonunda yabancı bir forumdaki tavsiye üzerine donduğu zaman hiçbirşey yapmadım. Yaklaşık 20 dakika sonra telefon çözüldü ve çalışmaya devam etti. Sonra yine dondu ve çözüldü 5-6 defa belki daha fazla bu şekilde olduktan sonra artık hiç donma yapmıyor. Anladığım kadarıyla donmanın sebebi telefonun hafızadaki hatalı bilgiyi düzeltmeye çalışmasıymış. Yani reset attıkça işleme engel oluyormuşuz. Artık sorun kalmadı çok şükür. Üstelik telefon hızlandı. Umarım sizde de işe yarar.

Tek sıkıntı bu donmalar esnasında biri sizi ararsa çalıyor ama sizin asla haberiniz olmuyor. Telefon çözüldükten sonra bile aramalar görünmüyor. O yüzden uçuş moduna almanız ya da telefonu gece satlerinde zorlamanız tavsiyemdir.

Arkadaşlar M-Ray in bahsettiği çözüm bu forumda yazılı ve gördüğüm kadarıyla işe yarıyor.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2133401

Telefonun kendi kendine donmasını beklemektense DUMMY FILE GENERATOR yazılımı ile telefonun iç ve dış hafızalarına yazmayı deneyin. Yazarken takıldığı durumlar olacak. TAKILDIĞINDA HİÇBİR ŞEKİLDE TELEFONU RESETLEMEYİN ! Bırakın kendi kendine derdini çözsün. Ben denedim ve saatlerdir telefonu açık bırakmama ve kurcalamama rağmen donmadı.

Sanırım çözüm bu. Problemin devam etme durumu olursa yine burada yazar bilgi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydag -- 18 Mayıs 2013; 9:43:37 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.