Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.837
Cevap
118
Favori
817.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya bir sorum var, 512 cigolaytlık kart kaldım samsungun. 4k 60 fps de kayıt yaparken sd karta kayıt yapmıyor ama 30 fps yapıyor oysa 60 fps kart desteği var. Çok önemli değil ama merak ettik

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Atak-1 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Bu bilgiyi daha önce araştırıp bilmiş olsaydım keşke. Veya satıcı firma ünvanı SAMSUNG TÜRKİYE gibilerinden olaydı daha iyi olurdu.

• Hiç SD kart kullanmadığım için bunun yanıtını bilemiyorum hocam

• spidynelly S kullanıcısına yanıt

Tim'in anlamı Turkcell iletişim merkezi. Yani kısaltma.

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt

Samsung'un hangi modeli olduğunu da yazsaydınız daha iyi anlayabilirdik. Bende 64 GB Samsung Pro micro sd kart var. Tüm videoları oraya kaydediyorum 30 veya 60 kare olarak.

Samsung s7 varken de aynı kartı aynı şekilde kullanıyordum. Sandisk ultra da kullandım. 4k kaydediyordu.

Biz PAL videoda saniyede 25 kare kullanıyoruz normalde. ntsc formatıyla 30 kare kullanılıyor. 30 kare zaten yeterli.

60 kare kayıt alırsanız videonuzda biraz yavaşlatma kullanabilirsiniz, çok sırıtmaz 20 karelerin altına düşmediği sürece.

Bir de yüksek fps biraz daha akıcılık katabilir sahnesine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanra -- 13 Nisan 2021; 12:41:57 >
  • Samsung destek hattını arayıp, imei numarasına göre garanti sorgulama yapılınca, garanti sonu tarihini veriyorlar, bu tarihe göre -2 yıl yapınca ilk aktivasyon tarihi çıkıyor ortaya.

Online chat üzerinde de yazılı olarak veriyorlar bu bilgiyi.

• tanra T kullanıcısına yanıt

Evet, ne yazık ki her yerde benzer şeyler olabileceğini biliyorduk, ancak şimdi başımıza da geldi ve yaşamış olduk.  

Satış pazarlama teknikleri çok farklı bir boyut kazandı memleketimizde.

Örnek dün reklamlarda, ünli bir türk beyaz eşya üretici markasının reklami vardı, "BEĞENMEZSEN İADE ALIYORUZ". Tüm bu iade edilenler ne olacak peki kimse sorgulamıyor.

Samsung evo plus benim aldığım UHS-1 U3 modeli

Gördüğüm kadarıyla gayet hızlı. 512 GB da bayağı yüksek kapasiteli. windows kurarsınız valla :))

4K 60 kare kaydeder gibi görünüyor. Kartta bir sıkıntı olabilir.

Full format atmak lazım, ya da bir exfat olarak format atıp deneyin.

İkincisi, farklı bir video kayıt programı kurup bir deneyin, bakalım orda kayıt yapıyor mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanra -- 13 Nisan 2021; 15:7:55 >
    Aynı kartın 128 GB olanı var bende de 4K 60 fps kayıtları karta yapmıyor telefon hafızasına yapıyor 30 fps veya 1080p 60 fps te sıkıntı yok karta kaydedebilirsiniz yani anlayacağınız kartta sıkıntı yok Samsung istiyor bunu bi yorum da okumuştum en hızlı kart dahi telefon hafızası kadar hızlı olamıyor diye o yüzden 4K 60 fps kayıt ederken telefon hafızası kullanılıyor..
    Benim yaptığım gibi önce telefon hafızasına kayıt yapın sonra hafıza kartına taşıyın sizde..

• SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    Öyle yaptım zaten, uzun zaman almak istediğim bir karttı e-sim ile cift hat+hafıza kartı çok iyi oldu benim için

• Serkan bey enteresan bir durum diyeyim o halde. Yazma hızları oldukça yüksek, normal şartlarda 4k 60 kareyi yazabilmesi gerekiyor. Zaten telefonlarda video bitrate leri genellikle düşük olur. Bende Samsung Pro Micro SD var ve 4K 60 kare yazıyor.

Pro kartlarda durum nasıl bilmiyorum hiç kullanmadım ama diğer kartlarda durum bu bende daha önce S10+ vardı oda 4k 60 fps kaydı karta yapmazdı şimdi s10 lite var onda da aynı durum..

• Bendeki Samsung Pro 64 Gb okuma hızı 80, yazma hızı 90 MB.

Türbülans Havayolları A.Ş kardeşimizin kartı ise Samsung Evo Plus. Okuma hızı 100 MB, yazma hızı 90 MB/s.

Ürünün kutusunda da 4K yazıyor. Normal şartlarda benim Pro kart sizin karttan okuma hızı olarak düşük olmasına rağmen (yazmalar aynı) 4K 60 kare video çekebiliyorsa

sizin de bence çekebiliyor olmanız gerekiyor. Yazma okuma hızı belli. 60 kare çekememesi imkansız gibi görünüyor..

Öyle bir karta o kadar para verdikten sonra ben tarhana çorbası da yapsın isterim yani :)

4K 60 kare bir dakikalık bir video yaklaşık 500-600 MB tutar. Kartınızın yazma hızına bakarsanız her türlü yetiyor olması gerekiyor. Standart telefon kameralarında

foto ve video bitrate leri biraz daha düşük tutuluyor zaten yer kaplamaması açısından. Bu da saniyede daha düşük MB yazıyor anlamına geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanra -- 13 Nisan 2021; 18:2:5 >

• S20 Plus almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.. Ne kadar ekran süreleri alıyorsunuz ? Isınma gibi sorunlar mevcut mu?

Tabi kide hocam para veriyoruz Türkiye şartlarında pahalıya da alıyoruz sonuna kadar özelliğini kullanmak hakkımız.

Yanlış anlamayın Apple eko sistemini kullanıyorum samsunga en son geçtiğimde s9 serisi yeni çıkmıştı ve almıştım cidden çok memnun kalmıştım. Şuan hala Apple eko sistemindeyim ama iki yeri geliyor üç telefon kullanmak zorunda kaldığım için s20 serisini denemek istedim.

Şu sayfada öyle yorumlar varki adam 4 yılda Bi cihaz değiştirip s20 serisinin kamerasına laf edip gidip harbi Çin malı özellikleri kağıt üstünde özellik olan Bi telefon alınca insan ister istemez Bi sayıyor tabi.

Lakin türkiyede iade cihaz işini yukarıda başımıza geldiği gibi anlattım hala ucuz diye almayın abilerim insanın çok hevesi kırılıyor markadan soğutuyor. Geçmiş olsun eğer içine sinmediyse muhakkak iade et

• Levcho L kullanıcısına yanıt

Üretimi devam eden model olup bende şaşırdım.

• melankoln34 kullanıcısına yanıt

Bende apple airpods pro var. Bir kere tek kulaklıkta sorun oldu, değiştirdiler. Apple dışındakiler muhtemelen teknik servise verirdi. O yüzden benim için şimdilik Apple bu konuda 1 numara..

Hepimiz memnun olmadığımız veya almaktan vazgeçtiğimiz ürünleri iade edebiliyoruz. Iade almayan satıcı var mı, vatan teknosa iade almıyor mu. Merak ettiğim için soruyorum. Iade alinanları tekrar satıyorlar. Yoksa zarar ederler. Tabii sorunlu iade tel varsa tekrar satmak zaten yanlış. O zaman iade alinmayacak, kimseye de iade urün denk gelmeyecek. Nasıl olmalı sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanra -- 13 Nisan 2021; 23:36:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ben iade konusunda en baba firma olarak Apple diye biliyorum.

Almanyada denk geldiğim ve öğrendiğim olay şuydu

Apple iPhone marka telefonların yetkili servislerindeki yedek parçaları aide ürünlerden topluyormuş ve piyasada Apple orijinal yedek parçası yokmuş. Hani telefon tamircilerinin meşhur sözü orijinal abi diyor işte o Apple da yokmuş

İade gelen Bi telefon testten geçip yedek parça olarak ayrılıyormuş.

Ama bu ülkemizde nasıl olur bilmiyorum çünkü Türkiyede denk geldiğim olayda Samsung store kendisi söyledi İnternette bazı satıcılar 200-300 TL ucuza satıp iade telefonları piyasadan anlaşıp toplayıp satıyorlar bu yüzden sıfır telefondan kıl çıkması parmak izi çıkması normal. En iyisi yüz yüze alın dükkanda açın bişey varsa direk iade edin oldu.

Aynı konu galiba Sony markası içinde geçerli ps5 aldım kendi kendine kapanma hata verme sorunu vardı hatta ana konuda Bi arkadaşta daha olmuştu ben elden iade yaptım müşteri hizmetleri teknik servise götürüp gözümün önünde cihazı parçalarına ayırdı ve sıfır ürün verdiler.

Benim fikrimi sormuşsunuz yanlış anlamayın sakın Samsung s modeli de var daha uygun olan a modelide bu çoğu markada böyle lite modeller c modelleri bu böyle gidiyor ve ülkemizde hepsi ateş pahası iken Bi telefona 2-3 hatta 5 maaş verirken her insan hatasız ürün almak ister. Ama ben cidden Apple harici Bi ürünü İnternetten alma taraftarı değilim. Samsung markasının teknik servisi veya yetki verdiği servisler cidden çok aşırı kötü bu teknik servis işinide müşteri memnuniyetinide düzgün yapan benim gözümde tek Apple var hala Apple kullanıyorum airpods pro tablet telefonu hala kullanıyorum alırken garantiye önem veriyorum ama Samsung veya başka markada garantiye önem verdiğim söylenemez çünkü aşırı kötü

Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama ülkemizde genel olarak müşteriye önem yok 🤯

• melankoln34 kullanıcısına yanıt

Size kesinlikle Sonuna kadar katılıyorum. Apple satıştan sonra dahi müşterisine önem veriyor ve ürünlerinin arkasında duruyor. Pahalı falan ama en azından kaliteli destek. Apple'ın artık imzası gibi gördüğü çentik olayından vazgeçmesi, full ekrana geçmesi gerekiyor artık bana göre. İlk almaktan vazgeçtiğim sebeplerden biri buydu. Diğer bir sebep de büyük boyutlu video dosyasını program kullanmadan bilgisayara atmak çok zor. Veya ram konusu.. 64 gb iphone 11 fiyatı 7.500 liraydı, şimdi bilmiyorum ne kadar. 64 gb yahu. 7500 lira az para mı. Ver 128gb bari. Zaten 64 mü kaldı :) ama yok. Ver bilmem kaç para daha 128'ini al. Gibi gibi.

al işte hala herkes s20 modellerinin aşırı ısınmasından şikayetçi. Telefon çıkartmışlar, slow video kayıtları takılıp duruyordu. Iki güncelleme sonrası düzeldi.

Batarya desen, bu koca ekranlara göre zaten çok düşük..

Ama yok, 3500 liralik telefonlara 7000 mah pil koyuyorlar bir de utanmadan ama, sana bana yok.

Ben hala Telefon ekranımı televizyona yansıtamıyorum. Samsung, telefonu sıfırlamama rağmen sıfırlayın diye mesaj attı. O kadar para verdik karşılığı bu mu :)

Tabii 1000 tane A, B, c, d, e ,f g alfabe gibi telefon modeli çıkartırsan olacağı bu. Hangi telefonu düzelteceksin değil mi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanra -- 14 Nisan 2021; 9:53:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.