Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.837
Cevap
118
Favori
817.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğrafin genel kalitesinin %95 ini yazilim ve lens kalitesi belirliyor desem yanlış olmaz sanirim mpiksel sadece fotoğraftan çok yüksek çozünürlük almanızı sağlar fotoğraf çektikten sonra fotoğrafa bakip büyüttüğünüzde ya da fotograftan baskı falan alırsanız biraz fark ettirir. Zoom kaliteside eğer böyle mesela çok uzak mesafedeki yerleri büyüterek fotoğrafını çekmeniz gerekirse lazim olabilir onun dışında olmaz şahsen benim telefonum Düz S20 30x zoom var 10x-20x bile gayet yeterli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokia-3310 -- 4 Ocak 2021; 21:55:14 >
  • Aynı seri üretimi.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Independent16 kullanıcısına yanıt

sanırım öyle :)

• 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: the guardian14

beyler beni biri aydınlstsın bu zoom ve mpiksel ne kadar önemli, önemli olan lens değilmi

S20 nin telefoto lensi gündüz şartlarında çok iyi. Cok kaliteli bir lens. Bir Cok telefonda telefoto lensi. 12mp ama.s20 de 64.mp ve bu portre çekimlerinde inanilmaz bir kalite sunuyor. Ayni zamanda bunu ana kamera olarakda kullanabiliyoruz

• 55525534 5 kullanıcısına yanıt

ana kamera olarak nasıl kullancağız kendi mi ayarlıyor ?

• arkadaşlar s20+ almak istiyorum birkaç sorum olacak

telefonun sarjı ve ısınma durumu oyunlarda nedir benim için önemli birde note 10 plus arasında kaldım sizce hangısı mantıklı tesekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: propilen

ana kamera olarak nasıl kullancağız kendi mi ayarlıyor ?

Ana kamera olarak çözünürlük kismina bastığınızda. 16/9, 4/3, gibi kesitlerin olduğu yerde 64.mp seçeneği mevcut. Fakar bu lensi gece kesinlikle kullanmayın. Akşam da kullanmayın. 12mp cok daha iyi sonuç veriyor..manzara vs cekerken kullanın

• 55525534 5 kullanıcısına yanıt
    hocam telefoto lens portrede nasıl iyi tam anlamadım, yakına odaklayamıyordu bir kez denedim de, o zamandan beri yakın çekim için diğer kamerayı 4:3te kullanıyorum
  • HAKYOL1 H kullanıcısına yanıt

Görüntülü aramada sorun görmedim. Wifi kendi kendine sık kullanılan yerlerde açılmama sorunu bende de var. Bazı arkadaşlarda yokmuş. Birkaç ayar sıfırlama ve fabrika ayarına geri döndürme yaptım ama sonuç olumsuz. Bir sonraki güncellemeyle düzelecektir tahminim.

Bir de whatsapp'ta önceden mesaj geldiğinde, edge aydınlatma mesaj sesiyle beraber anında gözükürdü, şu an gecikmeli gözüküyor. Ses geliyor, edge sanki "ha bi dk mesaj mı geldi, hah gelmiş" gibi bir modda ekranı yansıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 55525534

S20 nin telefoto lensi gündüz şartlarında çok iyi. Cok kaliteli bir lens. Bir Cok telefonda telefoto lensi. 12mp ama.s20 de 64.mp ve bu portre çekimlerinde inanilmaz bir kalite sunuyor. Ayni zamanda bunu ana kamera olarakda kullanabiliyoruz

Alıntıları Göster

s20 de telefoto lens yok, o düz 64mp geniş açı lens, zoom yaptığınızda ana kamera yardımı ile crop yaparak zoom yapıyor. o kadar alana o büyüklükte 64 mp sensör ile o diyafram şuan yapılamıyor. diğer kameralarda 12 mp olma sebebi gerçek optik lens ve daha küçük çaplı sensörden dolayı. sensör küçültüp pükselleri küçültmemek için daha az mp sunuyorlar.

ıspat olarak 64 mp modunda foto çekip birde zoomlu çekin sonra 64 mp i croplayın aynı görüntü alırsınız, zoomlu görüntüde belki ana kameradan aldığı akıllı netlememinin biraz etkisini görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

s20 de telefoto lens yok, o düz 64mp geniş açı lens, zoom yaptığınızda ana kamera yardımı ile crop yaparak zoom yapıyor. o kadar alana o büyüklükte 64 mp sensör ile o diyafram şuan yapılamıyor. diğer kameralarda 12 mp olma sebebi gerçek optik lens ve daha küçük çaplı sensörden dolayı. sensör küçültüp pükselleri küçültmemek için daha az mp sunuyorlar.

ıspat olarak 64 mp modunda foto çekip birde zoomlu çekin sonra 64 mp i croplayın aynı görüntü alırsınız, zoomlu görüntüde belki ana kameradan aldığı akıllı netlememinin biraz etkisini görürsünüz.

Alıntıları Göster
    Düz s20 kamera bilgileri
    Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]

Kısaca ana kamera 12mp, telefoto 64mp, geniş açı 12mp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 5 Ocak 2021; 12:48:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Szerkc kullanıcısına yanıt
    7/24 oyun oynayacaksan alma bence mi10t gibi cihazlara bakabilirsin çünkü exynos pil olarak biraz daha hızlı bitiyor ve ısınma konusundada birazcık daha fazla ısınıyor ama rahatsız edici olmaz diğer sorun içinde note 10 plus yerine kesinlikle s20 + öneririm kalem önemli değilse.

düz s20 kullanıyorum. test amaçlı bir gün boyunca 5v5 moba oyunu oynadım en yüksek ayarlarda, 5.5 saat ekran süresiyle günü kapattım. cihaz sadece alındıktan sonraki ilk birkaç gün ısınıyor sonra pek ısınma hissetmezsiniz

• turkcell aradı. e-sim için bayilere gidip geçiş yapılabiliyormuş bugün itibariyle. Daha önce form doldurup geçmek isteyenlerin bilgisine..

• Nokia-3310 N kullanıcısına yanıt

surekli oyun oynamam sadece aksam 1 2 saat arkadaşlarla pubg oynuyorum. sarjın kotu oldugunu yazmışlar birkaç yerde oyuzden kafama takıldı. gecen senelerde s10+ almıstım asırı ısınmadan dolayı ıade ettım yıne basıma gelır dıye endıse edıyorum.

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt

Yanlış (yada eksik) yazılmış hocam aslında. Zoom için 64 MP'lik lens kullanılıyor evet ama bu lens telephoto bir lens değil. Normal 12 MP lens ile aynı kadraja sahip. Zoom yapıldığı zaman telefon 64 MP'lik lense geçip 64 MP'den kırpma uyguluyor sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Szerkc

surekli oyun oynamam sadece aksam 1 2 saat arkadaşlarla pubg oynuyorum. sarjın kotu oldugunu yazmışlar birkaç yerde oyuzden kafama takıldı. gecen senelerde s10+ almıstım asırı ısınmadan dolayı ıade ettım yıne basıma gelır dıye endıse edıyorum.

Exynos işlemciler maalesef ısınıyor. S10e'den POCO F2 Pro'ya, ondan da S20+'a geçen biri olarak bu durum daha kötü olmuş bunu söyleyebilirim.

Isınma mevzusui oyun performansı ve pil önemliyse Snapdragon çipsetli cihazlara bakmanızı öneriririm kesinlikle.

Ben pubg oynamadim oynadiğim çoğu oyunda ısınmadı (kılıfla kullanıyorum) ama şu ana kadar sadece world of tanksin ultra ayarlarinda (hd kaplamalar paketide yüklü) 1 saati devirince ısınıyordu o rahatsız ediyordu anormal derecede değil ama rahat bir şekilde hissedebiliyorsun ama performans kaybi hiç olmadi s10+ tan bence kesinlikle daha iyidir ama dediğim gibi Pubgde ne yapar bilemem seni yaniltmak istemem garantiye alayim kendimi dersen mi 10t ve oneplus 8 gibi cihaz bakabilirsin oyun performansinda gerçekten başarılı cihazlar. S20 serisi şarj konusundada belki çok iyi değil ama s10+ dan bence net bir şekilde daha iyi (internette videolarada bakabilirsin) bende düz s20 var yani o bile gayet iyi ve forumdaki plus kullananlar bizden daha iyi ekran süreleri aliyorlar. Benim düz S20 1 saate şarji 0 dan 100 oluyor plusta belki 5 10 dk daha fazladir ama yinede büyük bir avantaj s10+ a göre aklinda bulunsun. Forumda pubg oynayan varsa sana yardimci olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokia-3310 -- 5 Ocak 2021; 15:9:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cetinfb88

Bendede android 11 e gectigimden beri whatsapp baglaniliyor diye bildirim cikiyor yok oluyor.. 5 daklada 1 oluyor nerdeyse.. cok sinir bozucu..

Bende de Android 11'e geçtiğimden beridir WhatsApp'da çok sıkıntı yaşıyorum. Bi yerden sonra mesajlarım gitmiyor/gelmiyor, wifi'ı kapa aç yapıyorum yada programı kapa aç yapıyorum. Web whatsapp bazen hiç bağlanmıyor telefonu açmam gerekiyor bağlanması için, ve illa ki bi yerden sonra kopuyor whatsapp web. Aynı şekilde Youtube'dan televizyona video gönderdiğimde yaklaşık bi 5 dk sonra kopuyor bağlantı. Sürekli tekrar bağlamam gerekiyor.

Sonraki güncellemede düzelmez ise 10'a döneceğim gibi duruyor.

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.