Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3036. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30343035303630373038
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefona hafıza kartı almak istiyorum.16 gb ne önerirsiniz fiyat olarak ne olur

Edit:http://www.webdenal.com/team-16gb-secure-dijital-kart-class-6_196065.html bu telefona uyumlumudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smeagol.gollum -- 24 Kasım 2012; 21:26:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktks

S2 plus cikinca bizim telefonun fiyati dusermi ?

duser ama fzla duscegini zannetmiyorm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizgoren

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

sabah kjalktım telefonu şarzdan çıkarıp teli açtım güvenli modda açtı alla alla dedim nese sonra kapatıp tekrar açtım normal açıldı ama düzenlediğim uygulamların çoğunun yerleri değişmişti darmaduman olmuştu ne alakaya??? 4.0.3 kullanıyorum bu arada

Böyle tuhaf şeyler tek sizde oluyor nedense

liseli sevgi pıtırcığı olduki söylüyoruz işte millete rahat olun jb gelicek dedin gelmezse artık yiyeceğin laflara hazırlıklı ol herşeyede atlama sazan sana bu forumda modluk vermicekler boşuna uğraşma

Dostum konuyu öyle yerlere çekiyorsun ki kıskandığın o kadar belli oluyor ki anlatamam sana Sen istediğin kadar liseli de burada senin yapamadığın bir çok şeyi yapıyorum ve elimden geldiği kadar herkesi bilgilendirmeye çalışıyorum. Bu arada bilmem farkındamısın ama sızıntı JB geleli çok oldu... haftaya yada ondan sonra ki haftaya da resmi sürüm gelecek. Burda kimse bana laf etmez sen merak etme arkamda sammobile var benim ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sabah kjalktım telefonu şarzdan çıkarıp teli açtım güvenli modda açtı alla alla dedim nese sonra kapatıp tekrar açtım normal açıldı ama düzenlediğim uygulamların çoğunun yerleri değişmişti darmaduman olmuştu ne alakaya??? 4.0.3 kullanıyorum bu arada

liseli sevgi pıtırcığı olduki söylüyoruz işte millete rahat olun jb gelicek dedin gelmezse artık yiyeceğin laflara hazırlıklı ol herşeyede atlama sazan sana bu forumda modluk vermicekler boşuna uğraşma

Dostum konuyu öyle yerlere çekiyorsun ki kıskandığın o kadar belli oluyor ki anlatamam sana Sen istediğin kadar liseli de burada senin yapamadığın bir çok şeyi yapıyorum ve elimden geldiği kadar herkesi bilgilendirmeye çalışıyorum. Bu arada bilmem farkındamısın ama sızıntı JB geleli çok oldu... haftaya yada ondan sonra ki haftaya da resmi sürüm gelecek. Burda kimse bana laf etmez sen merak etme arkamda sammobile var benim ;)

hocam şu arkandaki sammobile da okuduğunu söylediğin güncelleştirmenin önümüzdeki hafta geleceğini söyleyen bölümün linkini istedik geçiştiriyorsun nerden okuduysan söylede millet öğrensin
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum1

quote:

Satip daha guncel biseymi alsam karar veremedim

• quote:

quote:

quote:

Satip daha guncel biseymi alsam karar veremedim

satip plus almak sacma olur yeni fzla ozelligi olmuck s3 yada s4tercih edeblrsn yeni tel alaasn varsa

• quote:

Orijinalden alıntı: kartel1

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam şu arkandaki sammobile da okuduğunu söylediğin güncelleştirmenin önümüzdeki hafta geleceğini söyleyen bölümün linkini istedik geçiştiriyorsun nerden okuduysan söylede millet öğrensin

aynn bi link verde gorek

• quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

Arkadaşlar merhabalar öncelikle elimde problemli bir s2 var , Brick mi olmuş ne olmuş çözemedim. Odin ile root ettim download moduna aldığımda resimdeki gibi count yazan kısmı her rom yükleme girişimimde 1 sayı artıyor. Problemi nerde yaptım anlamadım cwm ilede sd karttan kuramıyorum her hangi bir rom. Onceki telefonlarımda ruu dosyaları oluyordu stock romlu , s2 dede varmı acaba aradım bulamadım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Kimse cevaplamamış :O

Hocam brick olmamış

O uyarıyı triangle away ile kaldırabilirsiniz.Hatta sayacı da 0 lar

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Teşekkür ediyorum cevap için. Sorunu bi şekilde hallettim.
  • quote:

1997 den Bugüne en az 40 telefon değiştirdim.2000 yılında sadece nokia 6210 model bir telefonu aldığım fiyatın çok çok fazlasına 2. el olarak hemde telefoncuya sattım elbetteki fiyat düşer,o kaçınılmaz bir durum.Mühim olan uzun süre değer kaybetmeyen bir cihaz olmalı.mesela nokia N8,nokia 6310 nokia scirocco serisi yada samsung galaxy s gibi.Galaxy s2 de uzun süre 500 tl nin altına düşmeyecek ama sonra paldır küldür inecek 250 lere
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

quote:

1997 den Bugüne en az 40 telefon değiştirdim.2000 yılında sadece nokia 6210 model bir telefonu aldığım fiyatın çok çok fazlasına 2. el olarak hemde telefoncuya sattım elbetteki fiyat düşer,o kaçınılmaz bir durum.Mühim olan uzun süre değer kaybetmeyen bir cihaz olmalı.mesela nokia N8,nokia 6310 nokia scirocco serisi yada samsung galaxy s gibi.Galaxy s2 de uzun süre 500 tl nin altına düşmeyecek ama sonra paldır küldür inecek 250 lere

250 liraya 2050de olr anca

• quote:

ben teli ilk aldgmda telde guncelleme gordu ve bn kiesten 4.0.4 e guncelledm acaba suan telde hngi ulkenin surumu var nasil ogreneblrm onu

up up up

• quote:

Orijinalden alıntı: emreozalp

s2'yi yeni aldım, daha hiç bir güncelleme yüklemedim ve android'de ilk defa kullanıyorum. arkadaşımın tavsiyesiyle ics güncelleştir dedi. araştırdım kies kurdum yüklerken download mode'a geçince takıldı. odinle denedim hata verdi, daha öncesinde neler yapmam gerekiyor söyleyebilecek olan var mı?

İmzama bak ve ilgili videoyu dikkatle izle, kolaylıkla yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: kartel1

quote:

quote:

quote:

quote:

Hiç kimseyi geçiştirdiğim yok konu çok hızlı ilerliyor her şeyi okuyacaksam benim 24 saat konuda durmam gerekiyor Sammobile Cuma günü demedi ama ay içerisinde gelecek dedi zaten ayın 20 sinde olduğumuza göre bir düşünün bakalım.
  • Beyler buna bir göz atın kesinlikle. Video galeride hareketli önizleme buyurun linki
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2011519
    Bu arada multiwindow muhteşem çalışıyor kesinlikle indirin derim buyurun bu da linki.
    http://www.mediafire.com/?is3iic7htzp0gmz
    Canlı S3 Duvar Kağıdı. Denedim JellyBean'e özel 50 fps seçeneği var harika indirin derim
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidwasabi.livewallpaper.dandelion&feature=search_result
    Canlı Note2 Duvar Kağıdı. Bunu da denedim. Kesinlikle mükemmel. Dalga efektiyle birlikte.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidwasabi.livewallpaper.feather&feature=search_result

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sürü 4.1.2 romdenedim en beğendiğm Omega v16.1 Jelly Bean 4.1.2 herkeze öneririm.
  • quote:

quote:

ben teli ilk aldgmda telde guncelleme gordu ve bn kiesten 4.0.4 e guncelledm acaba suan telde hngi ulkenin surumu var nasil ogreneblrm onu

up up up

Ayarlar>Telefon hakkında kısmında kERNEL sürümü yazan yerin altındaki bilgiyi google'a yaz oradan çıkar. Bende I9100XWLP7 yazıyor; aratınca da lap diye TR sürümü diye yeşilcin kurulum bağlantısı çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkopowa

quote:

Orijinalden alıntı: Cu_AkdemiR

quote:

Orijinalden alıntı: hamza06018

quote:

Orijinalden alıntı: Cu_AkdemiR

Stock rom da multiwiew i denedim. Gayet güzel. Bunlarda ss.

hocam stock rom 4.1.2 kernel fılan degıstırmeden nasıl yukledınız anlatabılırmısınız dosyayı nerden ındırebılırım

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1997919

Hocam rootlamaniz lazim oncelikle. Root yapmadan yukleyemezsiniz malesef.

bende çalışmadı bu üstelik yukarıdaki bildirim çubuğu gitti ve saat batarya vb tüm öğeler kayboldu. yedek alın mutlaka kurulum yapmadan. çalışmayabiliyor.

Çalışmama sebebi büyük ihtimalle bu modun odexed ROM'lar ile çalışmasındandır. Deodexed ROM olunca çalışmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

quote:

Arkadaşlar kesin ve somut bir test yapan varmı,4.0.4 mü fazla pil harcıyor 4.1.2 mi ? Bana 4.1.2 fazla harcıyor gibi geldi.Hiç custom rom kullanmadım hep stock rom kurdum.

4.1.2 fazla harcıyor. Ancak ben benim için gereksiz ne varsa çalışmasını engelledim. Bu şekilde pil normal seviyelerde gitmeye başladı.Sonuç olarak pili sömüren birkaç uygulama var. Her birini test edemediğim için hangisi sorun yaratıyor bilmiyorum. En önemli uygulama ise Google Now. En çok pil tüketen o. Bir de Google'ın konumlama özelliği. İkisini kapatınca bariz belli oluyor.

google konumlama serviside birçok uygulamayı etkiliyor bende o yüzden kapatamıyorum facebook olsun haritalar olsun navigasyon olsun foursquare olsun aklıma ilk gelenler

Benim bahsettiğim konum ayarlarında yer alan 3 seçenekten en alttaki. İlki aktif olduğu sürece zaten yaklaşık yerinizi bulabiliyor telefon. 2. ayar GPS modülünün çalışması için. Kapatacağınız ayar Google'ın konum bilgilerinizi toplaması ile ilgili. Konum bilgileriniz toplanarak size özel reklamlar, arama sonuçları, Google Now'da yardımcı kartlar falan çıkıyor. Ancak ben reklamı ne yapayım, Google Now zaten çalışmıyor Türkiye'de doğru düzgün. Ayrıca neden Google'a beni takip etmesi için izin vereyim. Neyse sonuç olarak yer bilginize ihtiyaç duyan uygulamaların etkilenmeyeceğini anlamışsınızdır.

quote:

Orijinalden alıntı: hakkopowa

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar kesin ve somut bir test yapan varmı,4.0.4 mü fazla pil harcıyor 4.1.2 mi ? Bana 4.1.2 fazla harcıyor gibi geldi.Hiç custom rom kullanmadım hep stock rom kurdum.

4.1.2 fazla harcıyor. Ancak ben benim için gereksiz ne varsa çalışmasını engelledim. Bu şekilde pil normal seviyelerde gitmeye başladı.Sonuç olarak pili sömüren birkaç uygulama var. Her birini test edemediğim için hangisi sorun yaratıyor bilmiyorum. En önemli uygulama ise Google Now. En çok pil tüketen o. Bir de Google'ın konumlama özelliği. İkisini kapatınca bariz belli oluyor.

benim ayarlarda geliştirici seçeneklerinde arka plan işlemi sadece 1 tane işaretli,bunuda ayarladınızmı yoksa uygulamalardanmı etkisizleştirdiniz?

Ben etkisizleştirme işlemi için "SystemApp Remover" isimli uygulamayı kullanıyorum. Güzel yanı uygulamayı silmeden dondurabilmesi. Silme özelliği de var ama bana güvenli gelmiyor. Titanium Backup da destekliyor sanırım bu özelliği. Ancak benim kullandığım uygulama daha sade ve basit. Donan uygulamalar sistemden kalkmış gibi görünüyorlar, çalışmıyorlar. Daha sonra dondurduğum bir uygulamaya ihtiyaç duyarsam ya da sorun çıkarsa geri aktifleştiriyorum.

Sizin bahsettiğiniz özellik açık uygulamalar ile ilgili. Uygulamalar ile arka planda çalışan servisler farklı şeyler. Bu sebeple sizin yaptığınız ayarın arka planda çalışan servislere bir etkisi olmayacaktır. Pile de bir çok büyük katkısı olmaz.

Örneğin ROM'un içerisinde gelen X uygulaması var diyelim. Bu uygulama sistem açılışında arka planda servislerini aktifleştirir. Siz uygulamayı açmasanız da bu servisler çalışmaya devam eder. Benim gibi dondurursanız sistem açılışında bu servisler aktifleşmez.

Sizin 1'e ayarladığınız ayar ise şunu yapar. Facebook ve mesajlar uygulamasını açtınız diyelim. Siz bu iki uygulamayı da kapamadan ana ekrana dönerseniz telefon otomatik olarak ilk açtığınız uygulamayı sonlandırır. Etkisi RAM kullanımına olur daha çok bunun. Zaten genelde bu ayarı düşük RAM'li cihazlarda kullanın diyorlar.Bizim cihazlarımız için çok da gerekli değil.

Ekleme: Bir de ekleme yapayım. SystemApp Remover isimli uygulamada yardımcı modu açarsanız kaldırılması ya da dondurması sistemin işleyişine zarar verebilecek uygulamaları kırmızı renkli gösteriyor. Güvenli olanları ise yeşil. Bu yönden de bir adım önde.

Ok anladim.peki bu uygulamayla hangi hizmetleri durdurdunuz tecrubeli oldugunuz icin sordum.

Kullanmadığım uygulamaların tamamını durdurdum. Bu daha çok kişisel. Benim kullanmadığım sizin kullandığınız uygulamalar olabilir. Uygulamayı cihazınıza kurun. Çalıştırıp System Apps kısmına girin ve menü tuşuna basıp Assist'i aktif edin. Bu sayede dondurması güvenli olan uygulamaları yeşil renkli görebilirsiniz. Donduracağınız uygulamanın üstüne dokunup disable diyorsunuz.

Pile en çok etki ettiği söylenen uygulamalar şunlar: Google Now, Samsung service (bunu dondurduğunuz zaman cihaza Samsung hesabı ekleyemiyorsunuz ve Samsung Apps çalışmıyor. Ben kullanmadığım için dondurdum. Ayrıca yedekleme için de Google kullandığım için sorun olmadı), scloud..., samsung apps, plus one (bildiğimiz google+ bu. Ben kullanmıyorum ve kapattım), googletts (pili cidden tüketen bir hizmet. sesle yazı yazdırmıyorsanız kapatın), allshare media server, allshare service (eğer dlna ya da allshare servisini kullanıyorsanız bu son ikisini dondurmayın. Yine dee RAM kullanımına etkisi büyük). Ayrıca kullanmadığım widget'ları kapattım. Bir de home tuşunun daha hızlı tepki vermesi için Samsung'un sesle ilgili olan hizmetlerini de kapattım (SVoice). İnanın çok hızlanıyor home tuşunun tepkisi. Google Now'ı da kapatın gitsin (Kendi içinden kapanıyor). Ülkemizde hiçbir faydası yok. Pili çok tüketiyor.

root algılamıyor program root gerekli diyor ve eğer ki root olduğu halde bu yazıyı görüyorsanız mail atın diyor mail attım bakalım yanıt gelecek mi :)

Uygulamalar arasında Supersu var mı? Bir de rootu Philz kernelin CWM paketi ile yapıyorsunuz. Odin'den yüklenen paket root desteğini getirmiyordu cihaza. Ben de aynısını yaşadım çünkü.
  • Samsung Türkiye Facebook sayfasına jelly bean ne zaman gelecek diye sordum bugün bir kaç gün içinde kiesden aktif olacaktır diye cevap verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: emreozalp

s2'yi yeni aldım, daha hiç bir güncelleme yüklemedim ve android'de ilk defa kullanıyorum. arkadaşımın tavsiyesiyle ics güncelleştir dedi. araştırdım kies kurdum yüklerken download mode'a geçince takıldı. odinle denedim hata verdi, daha öncesinde neler yapmam gerekiyor söyleyebilecek olan var mı?

İmzama bak ve ilgili videoyu dikkatle izle, kolaylıkla yapabilirsin

sızıntı jb yükledim.

klavye takılıyor donuyor kalıyor bazen. samsung klavye.
    dolphin tarayıcı da donuyor.
    oluyor mu sizdede? sanki öyle okumuştum mesajınızda.

resmi üsürüm gelince düzelir mi? sızıntı yerine
    demekki eksikleri var sızıntının
  • quote:

Orijinalden alıntı: nettlethrone

Samsung Türkiye Facebook sayfasına jelly bean ne zaman gelecek diye sordum bugün bir kaç gün içinde kiesden aktif olacaktır diye cevap verdiler.

inşallah gelir sızıntı olarak çıkan rom su gibi şarjı içiyor bu durum değişir umarım yeni gelecek rom la.
  • 
Sayfa: önceki 30343035303630373038
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.