Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Her guncellemede bir hata oluyor

Alıntıları Göster
    Nasıl geri alabiliriz formattan baska

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Hiç bir kötü niyetim yok. Ben de bir an önce karar vermek istiyorum. 2 Tane cihaz alacağım. Sadece kimse bundan bahsetmeyince acaba ben mi yanılıyorum diye düşündüm ya da benim baktiğim cihazlar mi sorunlu. Olayı sadece çözmeye çalışıyorum, yoksa bu cihazı çok istiyorum biraz ikilimde kaldım sadece o. Bu forum da bir birimize yardımcı olmak için değilmiyiz burada. Cihzı katiyet kötülemedim sadece nedenini merak ettim hepsi bu. Samsung satıcısı bile bu olayı yeni fark etti. Belki de ilk seri gelen böyleydi. Ben olmayan bir şeyi de söylemedim ayrıca, cihaz ucuz bir cihaz değil. Fikir edinip tartışıyoruz sadece.
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Piksel yanması olmasın diye sürekli hareket halinde AOD, pili denemek için kapattım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paradaisu.

Nasıl geri alabiliriz formattan baska

Alıntıları Göster
    Yeni guncellemeyle duzelir. Yeni guncellemeyi bekle. Simdilik geri donmeye gerek yok.

• ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Bende kararsizim suan. Bazi arkadaslar note 8in yaninda ekrani soluk diyor

• Ekran 1 tık büyük hake getirildiği için ppi değeri biraz daha düşükmüş note 8 e göre. İnanılmaz bir fark yok ama note 8 ile note 9 un karşılaştırma videolarından göz atabilirsin.
  • DisplayMate ekrani cok methetmis. Bir arkadas israrla matliktan bahsetmis ama kisisel begenisi karsilanmamis gorunuyor. Gercekte her alanda mukemmelligi yakalamis bir ekran kalitesi yakalanmis.

Note 8 ve S9'dan gecen biri olarak ödediğim parayla daha iyi bir ekrana sahip olduguma memnun oldum.

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note9_ShootOut_44N9.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

Ekran 1 tık büyük hake getirildiği için ppi değeri biraz daha düşükmüş note 8 e göre. İnanılmaz bir fark yok ama note 8 ile note 9 un karşılaştırma videolarından göz atabilirsin.
    Benimde hep merak ettiğim birşey var ara sıra iphone x, huawei mate 10 pro kullanıyorum ekran keskinliği çok hoşuma gidiyor o ekranlar full hd+ olmasına rağmen şu anki cihazım Note 8 den daha güzel görünüyor ama testlere bakıyoruz Note 9 ekranı en iyi ekran seçiliyor geçen senede Note 8 en iyi ekrandı Note 9 beyazlar biraz kirli beyaz gibi geldi tonlar benimde hoşuma gitmedi sadece 900 tl far vererek geçecek olmam beni bu cihazı almaya itiyor yoksa öyle aman aman heyecan vermedi bende Note 9aşağıdaki resimde fark görülüyor mesela
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENDERES-5441 -- 18 Ağustos 2018; 18:19:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ENDERES-5441

Benimde hep merak ettiğim birşey var ara sıra iphone x, huawei mate 10 pro kullanıyorum ekran keskinliği çok hoşuma gidiyor o ekranlar full hd+ olmasına rağmen şu anki cihazım Note 8 den daha güzel görünüyor ama testlere bakıyoruz Note 9 ekranı en iyi ekran seçiliyor geçen senede Note 8 en iyi ekrandı Note 9 beyazlar biraz kirli beyaz gibi geldi tonlar benimde hoşuma gitmedi sadece 900 tl far vererek geçecek olmam beni bu cihazı almaya itiyor yoksa öyle aman aman heyecan vermedi bende Note 9aşağıdaki resimde fark görülüyor mesela

Alıntıları Göster
    note 9'da ekran koruyucu mu takmışlar? Üstündekini bir çıkartıp öyle bakın, en iyi ekran şu anda note9'un ekranı, ki gerçekten çok güzel. Ekran jelatinini çıkartın, ya da çıkmış olana bakın. Bir de genelde "demo'larda" göz koruyucu mavi filtre açık olabiliyor. Şahsen kullandığım en iyi ekran bu güne kadar. iphonex'de harika ama bu başka bişi. jelatinsiz bir note 9 bulun, mavi ışık filitresinin kapalı olup olmadığına iyice bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ENDERES-5441

Alıntıları Göster
    Mate 10 pro kullanıp sattım, iPhone x de kullandım, halen eşimde var. Halen Note 8 kullaniyorum. İkisinden de daha iyi ekranı Note 8 in. Mate 10 pro yu hiç konuşmak dahi istemiyorum, güneş ışığında yetersiz. Öyle amiral gemisi olmaz.

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Herkesin beklentisi farklı ben daha beyaz daha keskin canlı ekranı seviyorum samsung da en korktuğum şey amoled yanığı inşaallah Note 9 Note 8 den daha iyidir şu an 1 yıllık cihazlarda amoled yanığı olan çok cihaz gördüm ne kadar eleştirsem de bende vazgeçemiyorum Note sevgisinden

• vbalikci kullanıcısına yanıt
    Ekranda jelatin var ama x de cam var koruyucu bu sorun değil aslında samsung çoğu telefonda beyaz renk olayı biraz gri tonlu geliyor bana, ama güneş ışığı altında tartışmasız çok başarılı bayramdan sonra yapıkredi kampanyası devam ederse bende leylak moru ile aranıza katılacağım inşaallah 512 gb almayı düşünüyordum ama satarken ciddi zarar edeceğimi düşünüyorum samsung takas da dahi s9+ serisinde 64gb ile 256 gb arasında 150 tl farkla kabul ediyor seneye Note 10a devam ederim diye düşününce 128 gb karar kıldım

• S7 edge telefonuma 1750 TL verdi. İkinci el piyasası 1450 TL falan. Ama değmez bence. Alanlara hayırlı olsun.

• Ekran mat mi diye cok yazilmisti, Note 9 ve Note 8'i yan yana koyup ikisi de son parlaklikta denedim. Özellikle ayni duvar kağıdıyla kontrol ettigimde daha mat renkler vardi evet ama gözümü burada rahatsız eden hiçbir sey yoktu. Aksine Note 8'de renkler ve ışık cihazdan taşıyormuş gibi bir etkiye sahipken Note 9'da daha oturaklı görünüyordu.

Ayni sure zarfinda Note 9 yüzde 1 pil kaybederken, Note 8 yüzde 3 kaybetti. İki cihaz da Uyarlanabilir Parlaklık modunda ve soğukluk olarak 2. Derecedeydi.

Bakmak isterseniz fotoğraflar da var ama çekimler çok iyi bir cihazla olmadi maalesef.

Kişisel yorumum olarak Note 9'daki ekran için soylebilecegim olumsuz hicbir yorum yok.

Not: Soldaki cihaz Note 9, Sagdaki Note 8

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 18 Ağustos 2018; 20:18:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    Emaar daki satış temsilcisi bana öyle söylemişti zaten kadın biraz tutsrsizdi 128 lik sattirma derdinde imiş 512 liklerin on siparişi dahi yokmuş falan filan dedi...

Kadındaki negatifligi sezdim çıktım Emaar Samsung tan .

• Note 9'un ekran ayarlarında soğukluk seçeneği var onu değiştirdiniz mi kıyaslarken? Varsayilan ayarı daha gri çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 18 Ağustos 2018; 20:25:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Emaar daki satış temsilcisi bana öyle söylemişti zaten kadın biraz tutsrsizdi 128 lik sattirma derdinde imiş 512 liklerin on siparişi dahi yokmuş falan filan dedi...

Kadındaki negatifligi sezdim çıktım Emaar Samsung tan .
    ben siimde vereyim mağazanın en yetkilisi Harun Bey ve Satıştan Merve Hanım ile ayrı ayrı görüştüm, merkez muhasebeden E..... hanım ile görüştüm kesin net bilgi inan ki gelse zaten ilk ayaracakları kişilerden biri benim.

Bu arada GAYRİRESMİ duyum sabah söylediler zam gelebilir gelecek söylentileri sebebli bir ara 8/512 satışı durdurulmuş gerçektende Emaar Samsung da. Bu da benim hoşuma gitmedi, koskoca samsung Emaar da Lansman günü ve ertesi günü sadece 4 tane 8/512 satılmış ki stoklara zaten öncede girse dünya lansmanından önce o modeli satamayıp önsiparişte olsa teslim edilmeyeceği gayriresmi bilgisini ( aslında offtherecord kayıtdışı çıtlatma ) dediklerinden ben zaten bayram dönemi gümrük olayı ile ay sonu hatta bana 1 ay sonra lansmandan yani 10 Eylülel kadar beklentiniz olmasın dediler ama parantez açıp dünya lansmanıyla elimize ulaşırsa SÖZ dağıtacağız diye. Hala değişen bişey yok.

Satıcılar bazen farklı konışuyor @smart1978 kesinlikle haklısın. Mesela taksit buyback değişim vs lerde yok olsada size var diyorlar gidiyorsunuz alıyorsunuz kasada ise sizin TİCARİ KREDİ KARTINIZ yok mu , o zaman yok deniliyor, yalan değil ama eksik bilgi ve yanıltma yapılıyor yani. Bu arada online alanlar benden daha önce kargo ile uşaır ise şaşırmasınlar bunuda söylediler zaten. Yani ben herşeye hazırlıklıyım ama süpriz yapıp bayram sonrası hafta sonunda 31 Ağustos Cuma günü teslimi olabilir ( ama online alanlar daha önce alabilir)

• quote:

Orijinalden alıntı: jinjin

Ekran mat mi diye cok yazilmisti, Note 9 ve Note 8'i yan yana koyup ikisi de son parlaklikta denedim. Özellikle ayni duvar kağıdıyla kontrol ettigimde daha mat renkler vardi evet ama gözümü burada rahatsız eden hiçbir sey yoktu. Aksine Note 8'de renkler ve ışık cihazdan taşıyormuş gibi bir etkiye sahipken Note 9'da daha oturaklı görünüyordu.

Ayni sure zarfinda Note 9 yüzde 1 pil kaybederken, Note 8 yüzde 3 kaybetti. İki cihaz da Uyarlanabilir Parlaklık modunda ve soğukluk olarak 2. Derecedeydi.

Bakmak isterseniz fotoğraflar da var ama çekimler çok iyi bir cihazla olmadi maalesef.

Kişisel yorumum olarak Note 9'daki ekran için soylebilecegim olumsuz hicbir yorum yok.

Not: Soldaki cihaz Note 9, Sagdaki Note 8

noktayı koymuşsunuz , emeklerinize uğraşılarınıza sağlık. Güzel olmuş. İşin garibi ben Emaarda lansman günü direkt satışa geçtim sunumu falan beklemeden önsiparişi oluşturdum, kalabalık tı çok da bakamadım ama mesela note9 a U flex kulaklığımı bağlayıp içinde olan müziği denedim bile fakat yani o gün ve ertesi gün siparişimi iptal edip 8/512 siparişi vermeye gittiğim günde şöyle bir baktım, olumsuz bir ekran deneyi mi göremedim. Note 8 imi o günlerde buyback işçin geri vermemiştim ama note8 grubunda bakın yazar bir kod var idi pembemsi grimsi veya net beyaz ekran tokluğu için ayar yapılır idi, birde orda yazmıştım ekran ince ayarlarını yapın diye, kısaca eğer tüm ayarlar yapılkırda kıyaslanır ise belki tek mantık ışıksüzmesi çok konuşuldu şaibe oluştur du diye bir önlem falan dır diye aklıma geldi birden.

Ama kusursuz yakın bir ekran algısı var denildi testlerde ki buda tartışılır mesela EISA avrupa en iyi cep telefonu olarak huawai p20pro yu açıkladı bugünlerde ama note8 ile yanyana konulduğunda onunda renkleri çok iyi tokluğu çok iyi ama güneş ve aşırı ışıkta birçok telefon gümlüyor ki note8 kesinlikle başarılıydı hiç üzmedi. Note 9 da umarım üzmez. normal kullanım için ben önsipariş sonrası baktığımda bana kötü gelen yanını göremedim ekran bazında.

ses konusunda note8 den 1 tık daha iyi ses verdi bendeki kulaklık ama aynı ayarlar vs aynı parca vs ile değil öylesine ilk kanaatim. Tabi göreceli kavramlar kişiye göre değişen şeyler. Bakalım hayırlısı.

Arife günü yarım gün muhtemelen olmaz bayram sonrası ilk pazartesi note9 6/128 lik nasılsa hemen teslim alacağız kuzene sanırım Emaar Samsung dan o zaman bende kıyaslamaya çalışırım note8 ile. Ama zaten siz canavar gibi kıyaslamışsınız emek vermişsiniz sağolun @jinjin

• quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

note 9'da ekran koruyucu mu takmışlar? Üstündekini bir çıkartıp öyle bakın, en iyi ekran şu anda note9'un ekranı, ki gerçekten çok güzel. Ekran jelatinini çıkartın, ya da çıkmış olana bakın. Bir de genelde "demo'larda" göz koruyucu mavi filtre açık olabiliyor. Şahsen kullandığım en iyi ekran bu güne kadar. iphonex'de harika ama bu başka bişi. jelatinsiz bir note 9 bulun, mavi ışık filitresinin kapalı olup olmadığına iyice bakın.

Alıntıları Göster
    aynı olay benim note 8 ile kardeşimin note 8 i arasındaki ekran farkı gibi.

biraderim full parlak ayarlarda bende mat ayarlarda kullanıyorum , o kadar ayar var ki, ben mavi ekran kesinlikle açık kullanırım hatta pc lerde bile ileri derce miyop var bende.

bu ekranların aynısı benim ve biraderişn ekranı gibi. Aklıma ayarlar ile dengelenecek şey gibi geldi.

Note8 grubunda bir furya var idi benim ekran sarımtırak, pembemsi, grimsi diye , bir kod var id onunla ve ince ayarlar ile herkes o furyayı atlattıydı. En azından ses seda kesildi.

Kıyamet kopmuştu neredeyse note8 ithalatcı garantili SnapDragonlar pembemsi sarımsı , diğerleri 10 numara diye. işte ben bendeki N9500 cihazı biradere verince gözlerime inanamadım acaip parlamış renkler düzelmişti :P anlaşıldı ki ben mavi filrte vs ince ayarları kendimce yapmıştım alışmış idim, birader grafiker illistrasyoncu endüsrri tasarımcısı karikatürüst kendine göre ayarlamış :P

umarım ayarlar ile herkese göre hitabiyet öğrenilir :P

• Kimse kimseyi burada kandırmayı yahut yanıltmaya çalışmıyor. Ben yıllardır çok daha parlak bir ekrana alışkınım ve Note9 bana bir tık daha mat geldi. Gidip satış şubelerine siz de iki cihazı yan yana koyun gözleriniz ile görün. Çok büyük uçurum bir fark var mı yok tabii ki de. Ama bugüne kadar alışa gelinmiş o parlaklık da yok ama cihazda. Bunu mutlaka belli bir amaç ile yapılmıştır doğrudur da. Üreticilerin buna mutlaka mantıklı bir cevabı vardır. Ben 3 değişik satış merkezlerine gittim ve Note9 & Note8 i denedim ve satıcılar da bunu onayladı ve yeni fark ettiler evet bir tık daha mat . Mat derken parlaklık daha keskin değil. Matlıktan kasıt bu aslında. Herkesin beğenisi farklı. Bazılarımız daha kesin ışık sevebiliriz ayrıca.
    Arkadaş kıyas yapmış her iki telefonu ve fotoğraflamış, ellerine sağlık ufak bir ton farkı orada da görünüyor. Ama fotoğrafta değil de çıplak göz ile bakılınca daha net anlaşılıyor. Bir de bu kötü bir şey değil ayrıca. Sadece parlaklık biraz torpillenmiş. Kaldı ki belki ayar ile ilgili bir durum da olabilir. Ben Note 8 ve Note 9 yan yana alınca satıcıya jelatini mi çıkarmadınız her hangi ekran koruyucu mu var cihazda dedim hatta hemen dikkat çekiyor aslında. Cihaz kesinlikle ve kesinlikle çok çok iyi. Sadece ekrandaki olayı öğrenmek istedim. Belki ekstra bir arayı var. Satıcı 2K ekrana aldı ama durum değişmemişti. Belki farklı bir ayarı var bilemiyorum ama forumu okuyan arkadaşlar için de yanlış yönlendirilme olmasın sakın. Bu tamamen renkler ve zevkler meselesi. Ben bu bir tık matlığı sevemedim ve gözüme hemen çarptı ve belki de bu sebepten dolayı cihazı satın almayacağım. Ama bu benim fikrim. Benim bir tık az olan parlaklığı gözüm algılıyor ama siz bunu fark etmiyor dahi olabilirsiniz. Sadece aranızda bunu fark eden varsa ve her hangi bir ayar gerektiren bir durum mudur diye öğrenmek istedim o kadar.
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metmax -- 18 Ağustos 2018; 20:46:30 >

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.