Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    parlaklık konusunda düşürülme değil sanırımda ppi konusunda bir düşme var çünkü çözünürlük note 8 ile aynıyken ekran boyutu bir tık büyüdüğü için ppi değeri düşmüş ama bu gözle farkedilebilirmi bir fikrim yok açıkçası

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]
  • Bende dün 128 gb model aldım ilk izlenimlerim şu şekilde

1- kamera gece çekimi bir huawei kadar değil (huawei gece çekim modu olsa bu telefonda cok Iyi olur) video çekiminde genel manada cok iyi fakat ois 4k 60 fps çalışmıyor ve 60 fps de bazı kamera ozellikleri çalışmıyor portre modu çok hoşuma gitmedi birde arka plan siyah portreler cekmeliydi bence

2- bixby konusuna gelecek olursak hala daha türkçe seçeneği yok yaziklar olsun diyorum samsunga

3- şarj konusu tam deneyim olmasada bekleme modunda bütün samsunglar gibi şarjı cok tuketiyor ama kullanırken rahat 6-7 saat ekran suresi alınır

4- ekran konusu bana biraz sarimtrak gibi geldi beyazlar tam beyaz değil netlik konusu bana iyi geldi ama note 8 ile karsilastirma yapmadim

Sormak istedigim şey de spigende kılıf ve ekran koruyucu yok nereden temin edebiliriz

Şimdilik deneyimlerim bunlar ilerleyen zamanlarda yine yazarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altiparmak1982 -- 18 Ağustos 2018; 13:9:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kuutaay

parlaklık konusunda düşürülme değil sanırımda ppi konusunda bir düşme var çünkü çözünürlük note 8 ile aynıyken ekran boyutu bir tık büyüdüğü için ppi değeri düşmüş ama bu gözle farkedilebilirmi bir fikrim yok açıkçası

Kesinlikle gözle fark ediliyor, hele de iki cihaz yan yana olunca Note9 deki matlık hiç hoşuma gitmedi. Acaba ilk part böyle mi geldi ya da her cihaz için mi geçerli bu durum? Yıldız kare 0 yıldız kare yapın. Note8 yahut S9+ ya da 8+ bile varsa elinizde test edin. Renkler hakikatten de mat.

• Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    Gzl sure, ben bu sureleri 3 gundur standart ayarlari ile kullaniyorum lakin goremiyorum. Telefonu hic zorlamadigim halde de cok isiniyor.. Varmi ayarlar ici tavsiyelerrminiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: metmax

Kesinlikle gözle fark ediliyor, hele de iki cihaz yan yana olunca Note9 deki matlık hiç hoşuma gitmedi. Acaba ilk part böyle mi geldi ya da her cihaz için mi geçerli bu durum? Yıldız kare 0 yıldız kare yapın. Note8 yahut S9+ ya da 8+ bile varsa elinizde test edin. Renkler hakikatten de mat.

Alıntıları Göster
    Hocam tamam yeter, anladık. Mat geldi Note 9 ekranı size. Artık flood yapmanın bir manası var mı? Aynı şeyi yazıp durmayın lütfen, yazdınız, takip edin cevapları bakalım başkalarına mat gelmiş mi, varmı hakikaten böyle bir sorun vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: AEtyemez

Gzl sure, ben bu sureleri 3 gundur standart ayarlari ile kullaniyorum lakin goremiyorum. Telefonu hic zorlamadigim halde de cok isiniyor.. Varmi ayarlar ici tavsiyelerrminiz ?
    Isinma sorunu var bendede biraz fazla ısınıyor gibi

• AEtyemez kullanıcısına yanıt
    Kullanmadığım uygulamaları durdurdum o kadar. Grenify ile bazı sistem dosyalarını da durdurdum ama pek etki ettiğini sanmıyorum.
    Parlaklık otomatikte, aod kapalı ilk defa samsung kullandığım için ince işlerini bilmiyorum daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

Değişim kampanyası için elindeki cihazı Samsung'a kargolayan oldumu?

Mailde gelen adres Büyükçekmece görünüyordu o adrese yolladım, şimdi kargo hareketlerinde Tuzla'ya sevk edildi görünüyor.
    SamsungWA bağımsız hareket ediyor idi, birinin getirdiğine diğeri karışamıyoır vs idi, polemikler karışıklıklar vs çok idi, hatta ben Gear2fit2pro aldım yanında U Flex BT kulaklık, birine bir yer bakıyor diğerine bir yer, biri arıza yapptı garantiden değişti Samsung Emaar da, sonra dediler ki artık bakmıyoruz, yazıştık ısrarla hangi ürün dediler , cihaza göre satışa göre, vs vs klendilerince sebebleri var, 2 başlı merkezleri var.

Büyükçekmece ve Tuzla depo gibi.

O sebeble sıkıntı yok anlaşmaları var Yurtiçi kargo ile siz yollamışsınızdır onlar iç işlerinde yönlendirmişlerdir, yada bir yer kontrol edip sonra diğer yere sevk eder.

Bu benim tamamen atmasyon olabilir dediğim düşüncem :P

• Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    AOD muhteşem bir özelliktir.
    %3-5 civarı bir şarj yer ama fazlasıyla değiyor. :)
    Sırf AOD sebebiyle iPhone'u kıyaslama dışı olarak görüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Emaar Samsung mağazasında ön sipariş verilmiş 512GB modell fiziksel olarak ellerinde vardır ve teslim almak isteyenler gidebilir

Ama yeni sipariş vermek isteyenlere şuan için yok.

İmkansız
    Asparagas, yanlış duyum, spekülasyon vs sakın inanma .
    Samsung Emaar Deneyim mağazasında sadece 4 adet 8/512 note9 önsiparişi alındı 1 taneside benim.
    gelmedi , depoda yok, hatta Türkiyede sadece birkaçtane gelen demo var üst yönetimde ( buda gayriresmi bilgi aslı olmayabilir)

Gümrüğe gelmedi bile, gümrükte bile beklemiyor .

Bayram zamanı zaten gümrük işleri ben az çok bilirim sıkıntılıdır, gecikme olur sarkabilir takılır, yığılma olur vs ...

Ürünler planlandığı üzere Ağustos sonu yani bayram sonunda gümrüğe GELEBİLİR , geçebilir, sevkiyat için samsung online ve ardından Emaar Samsung vs sevki olup , HABER VERİLİP DAĞITIM BAŞLAYACAK. ( hediye olan İconX 2018 lerimizde aynı zamanda teslim edilecek yani ben ısrar ettim vs önceden tslim edilmedi. )

Bu arada ben BuyBack için note8 imi 3500 TL saydırmıştım aradaki farki tekçekim yada nakit istediler taksit yapılmadı ve 500TL( veya ben gibi önsipariş için aylar/haftalar/günler öncesinden lasnmana başvuran bilgi veren lere 750TL çek ) zaten Emaar Samsung da yok idi , zaten peşin veya tekçekim ödenirse SANIRIM ( tani kredi kullanılmaz ve BuyBack den yararlanılmaz ise ) veriliyormuş online sitede.

Ben note8 imi değerlendirip bana geri vermişler idi, bende yedek eski çift hatlı J7 telefonuma takıp simleri, telefonumu önsiparişe teslim edilmiştir diye imzalatıp verdim , işim garanti olsun sonra evet 3500 dedik ama 3000 sayarız bajk çizilmiş vs demesinler diye. Yani kendi açımdan şimdilik sıkıntı yok.

Aman diyeyim haberler duyumlar yanlış.

ÇOK NEY SÖYLÜYORUM RESMİ DUYUM DEĞİL BİREBİR ŞAHSEN EN ÜST YETKİLİLERLE GÖRÜŞÜP KONUŞTUĞUMDAN BİLİYORUM ( HATTA EMİN OLMAK İÇİN AZ ÖNCE ARADIM 1-2 YERİ VE TETİT ETTİM
    Çok NET söylüyorum yazıyorum ama duyum falan değil en yetkililer ile birebir görüşme ve konuşlmamıza istinaden. genede olur ya dedim bir ihtimal az önce telefon açtım 2 üst düzel yetkiliden bilgiyi aldım yazdıklarım geçerli. Satmayı , arka depoda bulundurmayı bırakın ellerine geçip gören inceleyen kurcalayan bile yok 8/512 leri. Belki çok şamnslı 2-3 kişi dokunmuştur demolalarına.

Ama genede yanılıyorsam da bayram öncesi teslim edilirse ilk arayacakları 4 kişiden 1'i benim :P @smart1978

• quote:

Orijinalden alıntı: altiparmak1982

Bende dün 128 gb model aldım ilk izlenimlerim şu şekilde

1- kamera gece çekimi bir huawei kadar değil (huawei gece çekim modu olsa bu telefonda cok Iyi olur) video çekiminde genel manada cok iyi fakat ois 4k 60 fps çalışmıyor ve 60 fps de bazı kamera ozellikleri çalışmıyor portre modu çok hoşuma gitmedi birde arka plan siyah portreler cekmeliydi bence

2- bixby konusuna gelecek olursak hala daha türkçe seçeneği yok yaziklar olsun diyorum samsunga

3- şarj konusu tam deneyim olmasada bekleme modunda bütün samsunglar gibi şarjı cok tuketiyor ama kullanırken rahat 6-7 saat ekran suresi alınır

4- ekran konusu bana biraz sarimtrak gibi geldi beyazlar tam beyaz değil netlik konusu bana iyi geldi ama note 8 ile karsilastirma yapmadim

Sormak istedigim şey de spigende kılıf ve ekran koruyucu yok nereden temin edebiliriz

Şimdilik deneyimlerim bunlar ilerleyen zamanlarda yine yazarim
    Huawei gece çekimlerinde otomatik uzun pozlama yapıyor. O yüzden daha iyi çekiyor. Yoksa pro modda siz de sabit pozisyonda uzun pozlama ile çekin. O zaman farkı göreceksiniz. Ayrıca ois 4k 60 fps çekimlerinde kullanılıyor, eis kullanılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 18 Ağustos 2018; 14:39:26 >

• Note9 için online satış kampanyalarına detaylıca bakmak isteyenler için.

Güncel Kampanyalar
    https://shop.samsung.com/tr/guncel-kampanyalar

YKB KAMPANYASı ( çek verilir diyor yani 500 TL hediye satın alma çeki ? )
    https://shop.samsung.com/tr/galaxy-note9-kampanyasi?banner=Note9launch_09082018

Galaxy Note9
    Gücü Keşfet

Şimdi ön sipariş verin, Gear IconX(2018) ile birlikte
    500 TL* hediye çekine sahip olun!

6499 TL'den başlayan fiyatlarla.
    ÖN SİPARİŞ VER

Galaxy Note9 Yapı Kredi müşterilerine özel 18 ay vade farksız ödeme fırsatıyla!**

* 500 TL hediye çeki shop.samsung.com/tr'de tüm ürünlerde geçerlidir ve stoklarla sınırlıdır.

** Kredinizin onaylanması durumunda geçerlidir.

Kampanya, Samsung Electronics Istanbul Pazarlama ve Tic. Ltd. Şirketi’ nden bağımsız
    sözleşmede ismi geçen üçüncü taraf hizmet kuruluşu tarafından düzenlenmektedir.

iconX 2018 her halükarda önsiparişlere hediye ( Emaar Samsung dada hedişye, hepisiburda , türkcell, vodofone vs de de sanırım hediye )
    https://shop.samsung.com/tr/galaxy-note9-iconx-kampanyasi

Samsung Galaxy Note9 Ön Satış Kampanyası Koşulları
    Kampanya, kampanyaya katılan tüm Samsung Galaxy Note9 offline satış noktalarında (Samsung bayileri ve diğer tüm 3.taraf fiziki satış noktaları) yapılan satışlar ve kampanyaya katılan online satış kanallarında (https://shop.samsung.com/tr ve kampanyaya katılan 3. taraf online kanallarında) yapılan satışlar olarak ikiye ayrılmaktadır ve koşulları farklıdır. Tüketici, kampanyaya katılarak, ürün teslimatının ürün bedeli ödeme anında yapılmamasını kabul etmekte; ürün teslimatının 10 Ağustos 2018 ve sonrası için planlandığını bilmektedir. Ürün teslimat tarihleri, yaşanabilecek lojistik, teknik, idari izin/onay gecikmeleri ve mücbir sebep hallerinde ertelenebilir. Samsung gerekli bildirimleri web sitesi üzerinden duyuracaktır.
    Kampanya, 9 Ağustos – 7 Eylül 2018 (23:59) tarihleri arasında, Samsung tarafından ithal edilmiş, Türkiye sınırları içinde kampanyaya katılan satış noktaları üzerinden ön satışa sunulmuş, Samsung Galaxy Note9 (SM-N960) model cep telefonu (Ürün) satın aldıktan sonra 30 Eylül 2018 (23:59) tarihine kadarhttps://shop.samsung.com/tr/Galaxy-Note9-iconx-kampanyasi internet adresi üzerinden form doldurmak suretiyle belirtilen kampanya koşullarını yerine getiren tüketiciler için geçerlidir.
    Kurumsal satın almalar ve Samsung çalışanlarının satın almış olduğu Ürünler kampanya kapsamı dışındadır. Kampanyadan aynı kişi en fazla bir ürün için yararlanabilir. Yapılan mükerrer başvurular reddedilecektir.
    Tüketiciler 9 Ağustos – 7 Eylül 2018 (23:59) tarihleri arasında Kampanya’ ya katılan Samsung Galaxy Note9 satış noktalarının herhangi birinden almış oldukları Ürün için, kampanya koşullarını yerine getirmeleri kaydıyla Samsung Galaxy IconX (2018) hediyesine hak kazanacaklardır.
    Kampanya kapsamında hediye olarak verilecek olan Samsung marka Galaxy IconX (2018) ürününe ilişkin tüketici tarafından renk seçimi yapılamayacak olup, stoklarla sınırlıdır.
    Ürün teslimatı satışı gerçekleştiren 3. tarafça yapılacak olup, Samsung sorumlu değildir. Mağazalardan fiziken gerçekleşmiş Ürün alımları için, tüketicilerin, ilgili ödemeyi yaptıkları satış noktasına başvurarak Ürün’ü teslim almaları gerekmektedir. Sadece Galaxy Gear IconX (2018) hediyesini alacak tüketiciler için geçerli olmak üzere Tüketiciler Ürün’ü fiziken teslim almalarını takiben (planlanan teslimat tarihi 10 Ağustos 2018 sonrasıdır) https://shop.samsung.com/tr’ye üye olup, akabindehttps://shop.samsung.com/tr/Galaxy-Note9-iconx-kampanyasi sayfasından kampanya başvurusu yapacaktır. Tüketiciler bahse konu sayfada çıkan formu eksiksiz ve hatasız doldurmalı, buna ek olarak ürün faturasının 1.nüshasının (orijinal nüsha) fotoğrafını çekerek sisteme yüklemelilerdir. Başvuru fatura üzerindeki isim/unvan (fatura bilgileri) üzerinden yapılmalıdır. Başvuru sırasındaki hatalı ve eksik bildirimlerden dolayı oluşacak hak kaybından sorumluluk kabul edilmeyecektir.
    Formun eksiksiz doldurulduğu, okunaklı faturanın yüklendiği ve kampanya şartlarının eksiksiz yerine getirildiği durumlarda, tüketicilerin kampanyaya katılan online satış noktalarından ön alım yapmaları durumunda geçerli olacak, Samsung marka Galaxy Gear IconX (2018) hediyesi, ön alımla aldıkları Samsung Galaxy Note9 cihazı ile birlikte web sitesinde belirttikleri adrese teslim edilecektir.
    Samsung kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Samsung kötü niyetli olarak veya sahtekarlık, dolandırıcılık yapıldığı şüphesi bulunan ve kampanyaya katılım gerçekleştirdiği tespit edilen katılımcıların Kampanya’ dan faydalanma haklarını iptal etme hakkına sahiptir. Bu kampanyadan faydalanılarak alınan ürünlerde iade kabul edilmeyecektir. (Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’dan doğan istisnalar hariçtir.) Hediye Galaxy Gear IconX (2018) in tavsiye edilen son tüketici fiyatı https://shop.samsung.com/tr web sitesinde yayınlanmaktadır.
    Satın alınan ürünün iade edilmesi durumunda kullanıcı bu kampanya sebebiyle kazandığı hakkı iade edecektir. Kampanya sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir.
    Tüketiciler, kampanyaya katılarak, bilgilerinin Samsung Gizlilik Politikası’ na (http://www.samsung.com/tr/info/privacy/) uygun olarak elde edilmesini/toplanmasını, kaydedilmesini ve ilgili faydaların yerine getirilmesi amacıyla 3. kişilerle paylaşılmasını, aktarılmasını kabul ederler.
    Kampanya hakkında sorularınız için 444 77 11 Samsung Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz. Güncel kampanya koşulları ile Samsung mağaza listesiwww.samsung.com/tr web sitesindedir.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt

• altiparmak1982 A kullanıcısına yanıt
    Isınmasının sebebi termal borusunun ısıyı arka cama yayması. Yani ısıyı direkt elimize iletiyor. Borusu sayesinde işlemci sıcak kalıyor.
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Ekrana zarar verir diye kullanamıyorum :) Alışkanlık yok. Iphone 8 Plus'dan geçtim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Ayıptır sorması ne kadara aldınız?
    6500

• quote:

Orijinalden alıntı: montaj34

Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Çok teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Hayirli olsun incelemelerini bekliyoruz
    Teşekkür ederim. İlk izlenimim harika. Ben bu telefonu 5 yıl kullanırım. Ekran koruyucu ve kılıf olmadığı için ayrıntılı inceleyemedim ama en kısa zamanda yorumlarımı paylaşacağım sizlerle :) Zira kullanıcı yorumları çok belirleyici oluyor telefonu alıp almama konusunda.

• İçeride note 9 var sen kime baktın 😋 Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Hayırlı olsun. Fenerbahçeli olsaydım ben de mavi almayı düşünürdüm. Gerçekten çok hoş olmuş. Bu arada, Fenerbahçeyi ve Fenerbahçe'lileri tebrik ederim.
    Teşekkür ederim. Aynen ama yine de güzel. Kalemi bordo olsaydı daha bi güzel olurmuş bence 😁

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.