Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.738
Cevap
188
Favori
1.591.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Spigen.com.tr de indirim var şuan. Modellere bakabilirsin.

Kullandıklarımdan fikir vermesi açısından Neo Hybrid kılıf güzel. Metal çerçevesi var. Çok kalın değil ama bir tık daha ince olduğu için Liquid Air Armor alıp Neo Hybrid kılıfı iade ettim.

Ekran koruma konusu oldukça sıkıntılı. Piyasadaki dandik filmlerde yan kısımlara yapışmama, dokunmatik algılamama, kalem kullanımında sorun olan çok model var. Temperli camda da kılıfla kullanıldığında yanlardan atma sorunu oluyor. Dün gg dan kılıfla kullanilabilen bir model aldım. Teslim alınca deneyebileceğim.

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/galaxy-note-8-kavisli-4d-hd-ekrani-tam-kaplayan-tamperli-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-seffaf-kilif-307539344

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum textra yükle kafan rahat olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle :)
  • Bekleme süresi bir telefonda 15 diğerinde 17 saat ama birinde 4 saat ekran süresi diğerinde 8 saat ekran süresi mevcut çok büyük farklar değil mi bunlar ?

• Telefonu alıcam ama şu bildirim sorunundan dolayı elim gitmiyo.

Kronik mi acaba bu sorun ?

Note 4 aldığımda onda da yaşamıştım 1 ay zor tahammul edebildim.

İşim ve özel hayatım dolayısıyla bildirimleri anlık görmem gerekiyor.

Bu fiyatlarda telefonun ana işlevini yapmasını bekliyor insan. :)

Her sayfada farklı bir kullanıcıdan bildirim alamıyorum mesajı var.

Bu beni gerçekten düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Bekleme süresi bir telefonda 15 diğerinde 17 saat ama birinde 4 saat ekran süresi diğerinde 8 saat ekran süresi mevcut çok büyük farklar değil mi bunlar ?
    8 saat olan normal kullanım değildir büyük ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorix -- 22 Kasım 2017; 11:39:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorix

quote:

Bekleme süresi bir telefonda 15 diğerinde 17 saat ama birinde 4 saat ekran süresi diğerinde 8 saat ekran süresi mevcut çok büyük farklar değil mi bunlar ?

Çekim gücü, senkronizasyon sıklığı, kullanım şekli ( video izlerken hiç gitmiyor neredeyse ), disable edilen uygulamalar gibi pek çok parametre var.

Yine de bu batarya ve bu ekranla 8 saati verebilmesi mükemmel.

Çok çekmeyen bir yerde 3g ile 4 saat son derece iyi.

Benim note5 in ekran süresini her koşulda 2 ye katladı note8. O tabi 2 yıllık telefondu ama yine de batarya tahmin ettiğimden çok daha iyi. Günde 1 şarj rahat yetiyor benim kullanımımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: hell line

Telefonu alıcam ama şu bildirim sorunundan dolayı elim gitmiyo.

Kronik mi acaba bu sorun ?

Note 4 aldığımda onda da yaşamıştım 1 ay zor tahammul edebildim.

İşim ve özel hayatım dolayısıyla bildirimleri anlık görmem gerekiyor.

Bu fiyatlarda telefonun ana işlevini yapmasını bekliyor insan. :)

Her sayfada farklı bir kullanıcıdan bildirim alamıyorum mesajı var.

Bu beni gerçekten düşündürüyor.

O bildirim sorununu yaşayanlardan biri bendim. Telefonu karıştırdıkça güç ve veri tasarruf modlarının ayarlarını gözden geçirince düzeldi. Tek whatsapp düzelmemişti. O da ben whatsapp plus kullandığımdan dolayı. Aldığım yedeklerde problem çıkmış. Uygulamayı silip tekrar yükleyince o da çözüldü. Şu anda bildirim sorunu yaşamıyorum. (Bende note 4'ten geçtim. onda zaten böyle bişey yaşamamıştım)

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

quote:

quote:

Çekim gücü, senkronizasyon sıklığı, kullanım şekli ( video izlerken hiç gitmiyor neredeyse ), disable edilen uygulamalar gibi pek çok parametre var.

Benim note5 in ekran süresini her koşulda 2 ye katladı note8. O tabi 2 yıllık telefondu ama yine de batarya tahmin ettiğimden çok daha iyi. Günde 1 şarj rahat yetiyor benim kullanımımda.

2012 model note 2 15 tl'lik işportadan alınan yan sanayi pil ile 5 saat ekran süresi veriyor hem de wifi sürekli açık iken.

Elbette siz note 8'e uzaydan gelmiş über teknolojik bir ışın kılıcı muamelesi yapacaksınız "bununla o bir olur mu yahu ?" diyeceksiniz ama ben önce davranıp sadece bir akıllı cep telefonu olduğunu hatırlatayım.

Facebook, twitter, instagram...

çantamda aynı pilden 3 tane daha olup bittiğinde değiştirebilmem de cabası

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Çok sığ bir düşünce olduğunu belirteyim madem. Facebook, twitter, instagram... için Note 2 den daha düşük model telefon da iş görür. Sadece ekran süresi ve app kullanımı ile arasında uçurum olan iki modeli kıyaslıyabiliyorsanız teknolojiye bakış açınız çok enteresanmış.

Elektronik tercihi bütçe, zevk, kullanım amacı gibi kriterlerle kişiden kişiye değişir. Sizin patlama riski olan üç kuruşluk yan sanayi batarya ile günü çıkarmanız gibi.

Bu sebeple "bununla o bir olur mu yahu?" sorunuzun cevabı da "tabi ki olmaz"

Note 2 ile mutlu yaşıyorum diye Note 8 e çamur atmanın alemi yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

quote:

quote:

2012 model note 2 15 tl'lik işportadan alınan yan sanayi pil ile 5 saat ekran süresi veriyor hem de wifi sürekli açık iken.

Elbette siz note 8'e uzaydan gelmiş über teknolojik bir ışın kılıcı muamelesi yapacaksınız "bununla o bir olur mu yahu ?" diyeceksiniz ama ben önce davranıp sadece bir akıllı cep telefonu olduğunu hatırlatayım.

Facebook, twitter, instagram...

çantamda aynı pilden 3 tane daha olup bittiğinde değiştirebilmem de cabası

Arkadaşım öyle bir şey söylüyorsunuz ki, bir tek sen bu gerçeklerin farkındasınız da kalan herkes embesil!

Note 2 yi 15/01/2013 te satın aldım ve 4 yıl 10 ay kullandım. Kaç pil, kaç arka kapak, kaç kalem değiştirdim oturup saymam lazım. Tüm özelliklerini de limitlerine kadar kullandım.

Gider note 8 alırsın, sonra mesajı tekrar yazarsın önünde saygıyla eğilirim. Fakat an itibariyle şunu çok net söyleyebilirim, neyden bahsettiğin hakkında (note 8) en ufak bir fikrin yok :) Bu kadar netim çünkü senin bahsettiğin şeyi ben tecrübe ettim, fakat sen benim bahsettiğim şeyi tecrübe etmedin.

İnsanlar neden tüm dünyayı kendi kısıtlı tecrübelerinden ibaret sanıyorlar ciddi merak etmeye başladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanist

Çok sığ bir düşünce olduğunu belirteyim madem. Facebook, twitter, instagram... için Note 2 den daha düşük model telefon da iş görür. Sadece ekran süresi ve app kullanımı ile arasında uçurum olan iki modeli kıyaslıyabiliyorsanız teknolojiye bakış açınız çok enteresanmış.

Elektronik tercihi bütçe, zevk, kullanım amacı gibi kriterlerle kişiden kişiye değişir. Sizin patlama riski olan üç kuruşluk yan sanayi batarya ile günü çıkarmanız gibi.

Bu sebeple "bununla o bir olur mu yahu?" sorunuzun cevabı da "tabi ki olmaz"

Note 2 ile mutlu yaşıyorum diye Note 8 e çamur atmanın alemi yok.

Note 8'e çamur atma gibi bir niyetim yok, öyle bir niyetim olsa beğenmediğim birçok yönünü yazardım, tek derdim sabit pilli telefonlarla. Cihaz dışında şarj olabilen piller mevcut iken harici şarj kitleri ile, bu rahatlıktan geriye gitmeye gönlüm elvermiyor.

Bu "klimaya ne gerek var vantilatör de iş görüyor hem de birçok avantajı var" demeye benziyor.

Neyse uzatacak değilim.

Yıllardır yan sanayi pil kullanıyorum orjinalden bir fark göremedim. Tehlikeli olduğunu düşünsem kullanmam, içindeki sıvı miktarı düşük orjinale kıyasla.

Sadece birkaç saat fazla gidecek diye 90 tl bayılamam orjinal pile, ki onun da şiştiğine denk geldim.

İnternete abanmadığım sürece bir günü rahatça tek pil ile geçiriyorum.

5 saat ekran wifi açık

• hell line kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal bir problemdir veya güç tasarrufu falan yoksa telefondan kaynaklı birşey değil

• Arkadaşlar note 2 den note 8 e geçiş yapan birisi olarak 1 haftalık kullanım tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Cihaz çok şık, çok hızlı ve çok stabil. Herhangi bir donma gecikme veya can sıkıcı bir durum ile karşılaşmadım. Hatta çok net şunu söyleyebilirim, cihaz o kadar hızlı ki, arka planı temizlemeyi unutuyorsunuz.

"Note 2 kullanan"lar bu söylediğimi iyi bilir :) Günde 10 kez arka planı temizler, 20 kez çöken uygulama ve arama ekranında donmalar yaşardım çünkü. Sürekli sd maid ile derin temizlik yapardım, cihaz ancak kendisine gelirdi. Arka planda da grenify sürekli uygulama uyuturdu. Neyse...

Ve yine yüksek performans sebebiyle orta derece tasarruf moduna aldım, bu şekilde kullanıyorum. Hız zaten yeterli, batarya tasarrufu olsun.

Fazla övgüye gerek yok, ürün ortada. Ben tespit ettiğim eksiklikleri/sorunları paylaşayım.

- Pil performansı bir miktar daha iyi olmalıydı, 3500 mah üzeri pil mükemmel olurdu. Bu haliyle de günü çıkarıyor fakat gün sonunda %5-10 civarı kalması tedirgin edici. Ben şarjdan sabah 07 de alıyorum, orta derece pil tasarrufu, siyah fon ile fhd çözünürlükte kullanıyorum. Bu arada tüm gün wifi/lte açık, gmail, twitter senkronizasyon 24 saat açık, aod açık, bluetooth ile kulaklık bağlı, bilgisayar başında isem whatsapp web ile bağlı şekilde çalışıyor. Gün içinde en az 1-1,5 saat telefon görüşmesi yapıyorum. Gereğinde konum açarak navigasyon kullanıyorum. Bu senaryoda gün içinde pil bitmiyor, akşam 23 civarı %10 ve altına inmiş oluyorum.

* Bu arada hali hazırda kullandığım özel/kişisel bir yazılım günde %5 pil tüketiyor, bu programdan kaynaklı ve henüz aşamadım. Hiç bir yüklü yazılım devre dışı bırakılmadı, telefon nasıl geldiyse öyle duruyor.
    ** Telefonda kablo ile hızlı şarj kapalı, yavaş şarj ile gece şarj ettiğimde çok daha iyi süre aldığımı fark ettim.

- Parmak izinin yeri cihazı elde tutmuyorken (masada-arabada) kullanımı çok zorlaştırıyor. Yüz tanıma, iris taramanın diğer arkadaşların aksine ben alternatif olduğunu düşünmüyorum. Araba kullanırken mıknatıslı stand üzerinde duran telefonun arka bölümündeki parmak izine ulaşmak çok zor. Aynı şekilde yüzüne tutmam da zor. Masa üzerinde duruyorken de öyle, parmak izi okuyucu bir şekilde ön tarafta olmalıydı.

Bunlar dışında
    - Bbixby türkçe desteği olmaması, bu sebeple komutları ingilizce verseniz dahi rehberdeki Türkçe isimleri tanımaması, yanlış kişiyi araması,
    - Harici kulaklık bağlantısında (ayarı olmasına rağmen) bildirim seslerini dahili hoparlörden vermeye devam etmesi,
    - Uygulamaları kaldırırken de "yükleniyor" mesajı vermesi gibi yazılım eksiklikleri mevcut.

Kişisel değerlendirmem note 8'e 10 üzerinden 7 veriyorum. 1 puan pil, 1 puan parmak izi kullanım zorluğu sebebiyle, 0,5 puan -bence- kullanımı kolaylaştırmayan edge ekran, 0,5 puan yazılım eksiklikleri sebebiyle kırıyorum. Bunun dışında üründe -bence- herhangi bir sorun yok. Gönül rahatlığı ile alınıp kullanabilirsiniz.

- Bu kısa sürede kamerayı ayrıntılı olarak inceleme fırsatım olmadı, bu yüzden bu konuda görüş yazmadım. Fakat kamera açısının oldukça tatminkar olduğunu söyleyebilirim.

• Site isimleri söyleyebilirsiniz operatöre onlar yeterli yada diğer arkadaşların önerdiği işlemleri uygulayabilirsiniz
  • Bugünlerde arayüzde hafif laglar var menüde diğer sayfalara geçerken ve klasör açarken daha çok belli ediyor kendini bazen uygulama kaynaklı donmalar yaşıyorum 6gb ram var cihazda ama hakkını veremiyor varmı bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar??

• Merhaba youtubede video izlerken tam ekran olmasi icin yani 18:9 formatna gelmesi icin kucuk bi ikon bulunuyordu basinca buyuyordu bu yok oldu. Sizdede boylemi artik videolari ekrana yayamıyorum

• Utanıyorum yazmaya ama çare kalmadı. Bu ekran süresine nerden bakılıyordu
    note 5 de bakalı aylar oldu
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Şarjından memnunsan hiç bakma boş ver, iş yarışa dönüyor sonra. Kısa ise uzatmak için keyfinden feragat ediyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.spigen.com.tr/Galaxy-Note-8-Kilif-Spigen-Crystal-Hybrid-Orchid-Gray,PR-3026.html

Arkadaşlar,Crystal Hybrid kılıflar zamanla sararma yapıyor mu?Kullanan ya da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Bir de 90 tl uygun bir rakam mıdır?

Gold 6s 64 gb cihazımı satarsam Note 8 ailesine katılmayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.