Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.738
Cevap
188
Favori
1.591.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Sensörün yanındaki kamera ile x2 ye dokunduğunuzda 2x optik zoom yapar.

Canlı odak, tele-lens olan diğer kamera ile çalışır ve güzel sonuç almak, doğru ışık şartlarının kullanılmasına bağlıdır.

2x optik zoom kullanırken uzağa odaklanmak için sensör yanındaki kamera ile yakın bir cisme odaklandığınızda ise tele-lens arasında otomatik geçiş yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar telefonum gelmiş akşama elimde olur nasipse inş bir sıkıntı çıkmadan kullanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: judasthewhite

Merhaba,

Canlı odak, tele-lens olan diğer kamera ile çalışır ve güzel sonuç almak, doğru ışık şartlarının kullanılmasına bağlıdır.

2x optik zoom kullanırken uzağa odaklanmak için sensör yanındaki kamera ile yakın bir cisme odaklandığınızda ise tele-lens arasında otomatik geçiş yapar.

Peki ben canlı odak yapmadan ya da 2x optik zoom kullanmadan 'tele-lens' olan kameraya geçiş yapamıyor muyum ? 'tele-lens' olan kamera dar açılı yakın çekim mi yapıyor hep?

Sorular abes olabilir kamera olaylarına çok uzağım hoşgörün :)
  • Arkadaslar bu degisim kapsamina sadece tr garanti note 8 lermi giriyo.ithalatci note 8 lerde degisim kapsaminda degilmi s9 icin

• Merhaba. Whatsapp ve mesajlardan edge ekrani bildirimi aliyorum ekran kapaliyken. Instagramda ise ekran acikken edge bildirimi mavi oluyor fakat kapaliyken edge ekran yanmiyor bunun cozumunu bilen biri var midir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: emre00

Merhabalar. İthalatçı garantili Note 8 almayı düşünüyorum. Malum S9'lar çıkmak üzere. Acaba Note 8'lerin fiyatlarında bir düşüş olur mu? Ne dersiniz?

3.050,00 TL'ye aldım daha da düşeceğini sanmam... Snapdragon'lu versiyon bu arada... Gittigidiyor kazananlar kulübüne üyeyim, ayrıca puan var 100 TL... O şekilde bu fiyata geldi arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raif Ulutürk -- 2 Mart 2018; 14:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raif Ulutürk

quote:

Merhabalar. İthalatçı garantili Note 8 almayı düşünüyorum. Malum S9'lar çıkmak üzere. Acaba Note 8'lerin fiyatlarında bir düşüş olur mu? Ne dersiniz?

3.050,00 TL'ye aldım daha da düşeceğini sanmam... Snapdragon'lu versiyon bu arada... Gittigidiyor kazananlar kulübüne üyeyim, ayrıca puan var 100 TL... O şekilde bu fiyata geldi arkadaşlar...

Geldimi cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: herze

Arkadaşlar hangi mail uygulamasını kullanıyorsunuz? Ben Gmail kullanıyorum. Senkronizasyon 15 dk da bir seçmeme rağmen mailler düşmüyor posta kutusuna. Ancak uygulamaya girip yineleyince mailler posta kutusuna düşüyor. Bundan önce iphone kullanıyordum anında mailler gelen kutusuna düşüyordu.

Samsung kendi uygulaması gmail i döver bence hem kullanım hem şarj olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay23

quote:

quote:

Geldimi cihaz

Bugün veriyorlar kargoya :( Beklemek almaktan daha zor diyebilirim....

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevabınız için. samsung mailde hotmail bildirimleri hemen düşüyor mu acaba?
    boşa ayar yapmayalım şimdi.
    ben denemek için kendi mail adresime mail atıyorum uygulamaya girip elle senkronizasyon yapmayınca yeni mail gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herze

teşekkür ederim cevabınız için. samsung mailde hotmail bildirimleri hemen düşüyor mu acaba?
    boşa ayar yapmayalım şimdi.
    ben denemek için kendi mail adresime mail atıyorum uygulamaya girip elle senkronizasyon yapmayınca yeni mail gözükmüyor.

Anlık senkronizasyon ayarlarını yaptığınızda elbette anlık alırsınız mailleri... Samsung'un kendi tarayıcısı, kendi mail uygulaması vazgeçilmezim diyebilirim.
  • Raif Ulutürk R kullanıcısına yanıt
    Gmailde en fazla 15 dk yapabiliyoruz senkronizeyi. Samsungda anlık varsa onu kullanayım. Tekrar teşekkürler.
  • SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

Made in note 8.

Dslr makinelere kafa tutan telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay23

quote:

quote:

Geldimi cihaz

Şimdi kargo gönderi kodu geldi... Yarın Sabah elimde ;) O telefon buraya gelecek :))

• Türkçe fakat rakam ve karakterlerin bölümü farklı orjinal Tr cihazlardan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MikeTyson55

Arkadaslar bu degisim kapsamina sadece tr garanti note 8 lermi giriyo.ithalatci note 8 lerde degisim kapsaminda degilmi s9 icin

Bilen varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: enomania

Merhaba. Whatsapp ve mesajlardan edge ekrani bildirimi aliyorum ekran kapaliyken. Instagramda ise ekran acikken edge bildirimi mavi oluyor fakat kapaliyken edge ekran yanmiyor bunun cozumunu bilen biri var midir ?

up
  • insaatmüh.86 kullanıcısına yanıt
    Tele-lensler (ya da telephoto) çoğunlukla sabit uzak odaklıdır; telezoom (optikzoom) ise odak uzaklığı değiştirilebilir ama daha az ışığın sensöre düşmesine neden olduğundan, tele lens ya da yine odak sabit olan prime lensler ile daha keskin resimler elde edersiniz.

O yüzden 2x yaptığınızda sensör yanında ki kamera yakını odaklarken; 2x ile uzağı odakladığınızda ise diğer lense geçiş yapar.

Bir cismin yanına gittikçe görüş açınız nasıl daralıyorsa tele ya da zoom olduğunda açı daralır, canlı odak ile nesne de çekebilirsiniz ama portre için daha uygun bir mod.

• judasthewhite J kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkurler hocam. 10 gün oldu yeni yeni anlıyorum arka kamera olayını

• quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.86

quote:

Orijinalden alıntı: judasthewhite

Merhaba,

Peki ben canlı odak yapmadan ya da 2x optik zoom kullanmadan 'tele-lens' olan kameraya geçiş yapamıyor muyum ? 'tele-lens' olan kamera dar açılı yakın çekim mi yapıyor hep?

Sorular abes olabilir kamera olaylarına çok uzağım hoşgörün :)

aslında optik zoom ifadesi telefonlar için pazarlama taktiği. 2x zoom yapınca odak uzaklığı diğerinin 2 katı olan lens ile çekim yapıyor ve biz zoom yaptığımızı zannediyoruz. Aslında zoom yapmakla aynı sonucu veriyor belki ama farkı şöyle söyleyeyim, dslr kameralarda örneğin 1x ile 2x arasında (mesela 1,5x gibi düşünün) odak uzaklığını değiştirebilirsiniz ama cep telefonlarındaki lensler sabit odak uzunluğunda (ya 1x ya 2x). duruma göre ikisi de ayrı ayrı ya da birlikte kullanılıyor.

Edit: arkadaş cevaplamış, sonradan gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gadget46 -- 2 Mart 2018; 17:59:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.