Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21432144214521462147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir iki defa yazdım ama dönüt alamadım, lütfen bilen bir arkadaş yardımcı olsun.

2-3 güncelleme önce mesaj bildirim sesi hiçbir şekilde gelmemeye başladı. Yeni gelen güncellemelerle de düzelmedi bu sorun. Uygulama bildirimlerinde (whatsapp benzeri) sorun yok. Sadece operatör üzerinden gercekleşen mesajlaşmalarda bildirim sesi gelmiyor kesinlikle.

Ayarlarda herhangi bir sorun yok gördüğünüz gibi.

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Tamamdir çok tesekkur ederim bu arada huawei p9 aldim baş ve ellerimde agriya sebep olunca telefonun sar değerinden kaynakli diye gönderdim telefonu yine note 5 cikiyor sonuç olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234... -- 20 Ağustos 2017; 23:30:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak611

ekran kilidi için parmak izleri ve pin seçili oldu halde kilid ayari yökmuş gibi ekranı kaydirarak açabiliyorum. bunun çözümü için yardım istiyorum....

Bunu belirli bir konumda ya da belirli bir cihaz bağlıyken mi yapıyor yoksa cihaz elde tutulurken mi? Eğer öyleyse google ayarlarına bir bakın hocam.
    Eğer güncellemeden sonra olduysa kilitleri pasif yapıp tekrardan aktif hale getirin ( ben böyle çözüyordum galiba tam aklıma gelmedi ama sabah temiz kafayla hatıralarım )
  • burak611 B kullanıcısına yanıt
    Kilit ekranında smart lock açık mı bir kontrol edin. O kısımdan güvenli yerlerde kilit açık kalıyor.
  • 1234... 1 kullanıcısına yanıt
    Kutudan Nougat ile çıkacağı için her türlü nasıl bir deneyime sahip olduğumuzu asla anlayamayacaksınız.

Yani sizi üzemeyecek bu durumda. Marshmallow'un verdiği rahatlık ve Nougat'ı verdiği darlık arasında fersah fersah fark var. Nougat için yapılan tek büyük diye gösterilecek yenilik Note7 Spen özellikleri Note5 e geldi. Bu kadar.

O fiyata kamerası da iyi sadece iphone 6 bulabileceğinizden dolayı Note5 ağır basıyor. Her ne kadar kullandığım bu telefonu önermesem de. Kamera çıkıntısı kılıf ile görmezden gelinebilir. Klavye donmaları son güncelleme ile kısmen çözüldü. Telefon biraz daha iyi son güncelleme ile. Eğer kutudan Nougat ile çıkarsa (ki kesin) son güncellemeye kadar hepsini yapmanızı öneririm. Şu an cihaz eski başarılı kullanım deneyimine yaklaştı pil tüketimi dışında.

Always On u tasvip etmeyen biri olarak eğer işinize yarayan bir özellik olduğunu düşünüyorsanız S view ya da Clear View kılıf almanızı öneririm. Bir Always on deneyimi yaşatmasa da ona yakın bir deneyime sahip olursunuz.

Bu telefonu alacaksanız Powerbank sahibi olmanız lazım. Ötesi yok kesinlikle. Gerekli bir aksesuar bu cihaz için. Kulaklık gibi hep yanımda.

Not : Telefonu sadece fiyat dolayısı ile önerdim o fiyata P2, XA1 Ultra, Zenfone3, C9 Pro ve Huawei P9 dışında telefon bulunamıyor. Alternatif olarak da XZ, Mate 9 önerebilirim o kadar zaten.

Zenfone 3, Samsung cihazları gibi bloatware dolu. Güya temizleyeceklermiş. Bari splendid gitmese en güzel renk ayarı tonlaması uygulaması adayı benim için.

Lenovo P2'nin kullanıcı kitlesi cihazı ellerinden düşüremeyenler. Pil aşırı iyi bir tüketim senaryosuna sahip işlemcisi dolayısı ile. Performansı da o derece ortalama. Ancak S625 işlemci günümüz işlerinde yeterli.

C9 Pro listedeki en kararsız ürün zaten. Kamera performansı iyi bir cihaz arayan biri C serisinin kapısını dahi çalmamalı.

XZ ve XA1 ideal kamera performansına sahip. Ancak OIS yerine yazılımsal odaklama kullanmaya kararlı Sony. Sadece Ultra serisinin ön kamerası OIS barındırıyor. Video çekimlerinde sıkıntıya sebep olabilir büyük denli olmasa da.

P9 ve Mate9 kamera cihazları. Mate9 büyük ekran ve 4000 mAh pil avantajı ile ön planda kalıyor.

Not2 : P9 ile yorumunuzu gördüm. O zaman kesinlikle ben SAR değeri konusunda aşırı hassasım ya da ikimiz de telefonu nasıl tutacağımız konusunda problem yaşıyoruz (Apple'ı meşhur açıklamasına buradan selamlar.). Çünkü şu an bu yorumu yazarken ellerimi de sallıyorum uyuşmadan dolayı.

Ayrıca istanbul bilişimde de 64 GB sürümü var. Hafıza kartı olmayan bir cihaz tercih edileceğinden dolayı 64 GB da düşünülebilir.

Ayrıca ne renk almayı düşünüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 21 Ağustos 2017; 1:51:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

Arkadaşlar merhaba ablamda note5 var ama aldığı günden beri 1ay olacak telefon meşgule atıyor aradığınızda bi kere çalıyor kapanıyor.. en son güncelleme yüklü.. sürüm düşürsem felan düzelir mi ya da ne önerirsiniz? Teşekkürler..

Dur tahmin edeyim, operatörünüz vodafon değil mi :) Operatörden kaynaklı ben operatör değiştirerek çözdüm.
  • Merhaba,

Telefonun şarj cihazında sıkıntı çıktı yenisini alana kadar evdeki şarj aletlerini kullanmam lazım sizce hangisi ile şarj etsem daha sağlıklı olur ?

Not:Sondan 2. General Mobile şarj aleti.

Cevaplarınız için teşekkürler, iyi günler.

• DÖRT PARÇALI ROM YÜKLEME İLE
    Donma Kendi kendini sesize alma , gibi sorunlar için kullanılabilir mi ? (tüm tek parça yükleme çabalarım sonuçsuz kaldı ve 7 den 6.01 e döndüm
    Tamamen sıfırlama olur mu ?( bigisayara format atmak gibi )

Bu parçalı rom, Tüm yazılım sorunlarını çözer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equivalence

Merhaba,

Telefonun şarj cihazında sıkıntı çıktı yenisini alana kadar evdeki şarj aletlerini kullanmam lazım sizce hangisi ile şarj etsem daha sağlıklı olur ?

Hocam o ne öyle güldürdün beni. Ben bazen evde 1 şarj aleti bulamıyorum

• Toplanın anlatıyorum. Aşağıdaki sorunlar da sizde varsa tek bir çözümü var.

-birini aradığınızda bir kere çalıp kapanıyor
    -başkasını aradığınızda meşgule atıyor

ise vodafone hattı sahibisiniz demektir. Problem telefondan değil operatörden kaynaklı bir problem. Operatörü değiştirdikten sonra hiç bir sorun yaşamadım ki benim gibi bunu yaşayan bir çok kişi de öyle. Bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbetfur2

quote:

Orijinalden alıntı: Equivalence

Merhaba,

Hocam o ne öyle güldürdün beni. Ben bazen evde 1 şarj aleti bulamıyorum

Hocam lazım oluyor tableti tak telefonu tak derken bazen yetmiyor bile :)

• quote:

Orijinalden alıntı: preppyoracle

Toplanın anlatıyorum. Aşağıdaki sorunlar da sizde varsa tek bir çözümü var.

ise vodafone hattı sahibisiniz demektir. Problem telefondan değil operatörden kaynaklı bir problem. Operatörü değiştirdikten sonra hiç bir sorun yaşamadım ki benim gibi bunu yaşayan bir çok kişi de öyle. Bilginiz olsun

android hangi sürümü kullanıyodunuz bu hataları aldınız 7.0 mi 6.01 ? volte yi kapatınca düzelmemişmiydi ?
  • Telefonu dün sıfır aldım Android 6 yüklü 7 ye geçmeli miyim şuan telefon gayet hızlı ve stabil

• olgun28 kullanıcısına yanıt
    Daime hep en son yazılımı kullandım. 7.0 yani. Eski sürüme hiç geçmedim ki geçmem için hiç bir sebep oluşmadı. Memnunum yani. Volte açık kapalı fark etmedi her türlü sorun yaşadım. Ancak operatör değiştiğim an düzeldi her şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: preppyoracle

Toplanın anlatıyorum. Aşağıdaki sorunlar da sizde varsa tek bir çözümü var.

Mate 8 kullanıyorum aynı problemi özellikle meşgule atma problemini devamlı yaşıyorum operatör +lokasyon ile ilgili bir durum var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • preppyoracle P kullanıcısına yanıt
    Bende vodafone kullanicisiyim ama bu bahsettiğiniz sorunun hiç birini yaşamıyorum ben birini veya baskasi beni rahatlıkla arayabiliyor kesinti olmuyor

• burak335 kullanıcısına yanıt
    Aklım 7.0 da kalsada , 6.01 daha stabil geliyor bana... 7.0 daki sorunlar çözülene dek ..6.01 derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HorizonBorn

Bende vodafone kullanicisiyim ama bu bahsettiğiniz sorunun hiç birini yaşamıyorum ben birini veya baskasi beni rahatlıkla arayabiliyor kesinti olmuyor

Bahsedilen problemleri ben de hic yasamadim. İlginc bir durum.

• burak335 kullanıcısına yanıt
    Hocam kimi sorun yaşıyor kimi memnun. Ben şahsen Nougat ı daha başarılı buluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Hocam kimi sorun yaşıyor kimi memnun. Ben şahsen Nougat ı daha başarılı buluyorum.

nougat ın ilk gelen sürümü çok iyi. güncelleme yaptıkça içine ettiler. sonra formatlayıp ilk gelen sürüme döndüm. şuan harika. pil süper. dahada güncelleme yapmam...
  • 
Sayfa: önceki 21432144214521462147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.