Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24062407240824092410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdi baktım, yok bir değişiklik.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Ben de en son kontrol ettiğimde halen yoktu. Güvenlik yamasından bahsediliyor gelirse iyi olur.
    Gerçi gelse de bundan sonra benim için pek bi faydası olmayacak. :) Bugün itibariyle 5 yıllık note 5'imi satarak veda ettim.
  • MoÇü kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç TL'ye sattınız, cihaz ne durumdaydı
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    875'e sattım hocam. Home tuşunda sayulmalar vardı. Kalemin yayı bozuktu. Ekran yanmasını filan saymıyorum zaten. Ekran değiştiği için ön kamera toz dolmuştu iyice. Ama kasa olsun yan çerçeveler ekran olsun tertemizdi. Sadece ufak tefek kılcal çizikler vardı.

Özellikle telefonculardan 800 850'ye isteyen çok kişi oldu yenileyip 1300 1500'e filan satıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 27 Kasım 2020; 2:5:41 >

Hayırlısı olsun. Benim note5 te kozmetik olarak sadece home tuşu soyulu ama neyse ki parmak izi çalışıyor.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Bemim telin de parmak izi okuyucusu gayet iyi çalışıyordu. Tuşun soyulması note 5'in kronik sorunu gibi bir şey olmuş.

Yıllarca sıcak, soğuk mevsimler görüp bir de parmak teriyle vs soyulması normal gibi  

• Merhaba,

Bir büyüğümüz için 2.el note5 aldık.

Telefon daha rahat kullanım ve yer açmak için gereksiz uygulamaları kaldırmayı planlıyorum.

Basit bir şekilde root yaparak gereksiz uygulamaları silip o şekilde teslim edeceğim.

Telefonu daha önce hiç kullanmadım.

1. Root ve uygulama kaldırma için program önerisi alabilir miyim?(bunu biraz araştırıp bulabilirim aslında ama en kısa en temiz nasıl olur deneyimi olanlardan bilgi almak istedim.)
    2. Telefonla gelen gereksiz uygulamaları kaldıracağız ama daha sonra kontrol edemeyeceğim için hangi uygulamalar kaldırınca telefonu etkilemez bilemiyorum. Sildiğimiz zaman çalışmaya etki etmeyen, silinmesini tavsiye ettiğiniz uygulamaları söyler misiniz? (örneğin mail olsun, notlar olsun, ekstra klavye programı olsun kaldırınca sistemde sıkıntı çıkarmayan ne olursa. Telefon normal konuşma, mesaj, sosyal medya dışında kullanılmayacak.)
  • davidddd kullanıcısına yanıt
    Hocam Package Disabler Pro kullanın ne root'u.

Hele de yaşlı birine teslim edilecek telefonda yazılımı orijinal olması bence çok önemli.
  • High Sierra kullanıcısına yanıt

Mantıklı görünüyor hocam.

https://www.donanimhaber.com/Package-Disabler-Pro-inceleme-videosu-Samsung-telefonlara-hukmedin--80516

Burada Berkan Sezer uygulama ile ilgili video da vermiş. Video sonunda gereksiz olabilecek uygulama açıklamalarını da vermiş.

Uygularsak sorunumuz çözülebilir gibi görünüyor.

Teşekkürler.

Yalnız biraz araştırınca uygulamayı epey kötülemişler. Sürekli el değiştiriyor, isim değişip yine ortaya çıkıyor pek işe yaramaz diyenler var.

Ama dediğim gibi video sonunda uygulamalarla ilgili olan liste işime yarayabilir.

Root yapıp listedeki uygulamalar silindikten sonra unroot yapıp devam edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 28 Kasım 2020; 10:19:17 >

Hocam şöyle durum.

2016 2017 yıllarında stabil ve Galaxy Store üzerinde çok uygun fiyattan dağıtılmış bir uygulama idi ancak Samsung resmen istediği kadar Bloatware ile doldurduğu cihazlarda loophole açıldığı gerekçesi ile savaş açtı bu uygulamaya. Aslında isim değiştirmelerinin sebebi buydu.

Gördüğüm iddia ediyorum en yararlı uygulamadır. İkincisi de reklamları engelleyen Disconnect Pro.

Üçüncüsü de Accubattery Pro.
  • High Sierra kullanıcısına yanıt

O zaman en azından denemeye değer hocam. Googleplay üzerinde de 2yıldız görünce şüphe duymuştum ondan teyit etmek istedim.

Teşekkürler tekrar

Hocam özelden yazar mısınız bana şu an müsait değilim size en kısa zamanda döneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Yıllarca sıcak, soğuk mevsimler görüp bir de parmak teriyle vs soyulması normal gibi  

Dostum onun da etkisi vardır illa ki ama mesela kaç yıldır s4 elimde tuşunda soyulma hiç yok. Kullanılan materyalle ilgi durum o da büyük ihtimal dokunmatik hassasiyeti daha yüksek olsun diye tercih edilmiş olabilir büyük ihtimal. :) Çünkü hatırlıyorum 2. senesinde note 5'in home tuşu soyulmaya başlamıştı.

Katılıyorum hocam. Parmak izi olan tuşlarda ki malzeme nedense daha hassas yapılmış.

• ACİL

arkadaşlar selamlar. telefonumu babama vermiş bataryası şişmiş.

orijinal istiyorum ama bu dejiler de iyi diye okumuştum.

n11 den falan alayım diyorum hangi satıcı/bataryayı tavsiye edersiniz. bu gece sipariş geçeyim de yarın kargolansın.

bu arada batarya çok olmasa da şişmiş, yeni batarya gelene kadar kullanılsa sorun olur mu 1-2 gün ?

teşekkürler.

• Düzenlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 4 Aralık 2020; 17:59:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • home tuşu çalışmıyor. tamiri ne kadar tutar ? yoksa satacağım 900 tl civarına. ederi nedir pek bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: altan0348

home tuşu çalışmıyor. tamiri ne kadar tutar ? yoksa satacağım 900 tl civarına. ederi nedir pek bilgim yok.

900'e zor gider gibi. Home tuş pek ucuz değil çünkü. Benim kalem bozuktu 875'e sattım 10 gün önce. 1 2 sayfa geriye gidersen telefonun nasıl olduğunu yazmıştım.

• Hızlı şarj yapacak şarj kafası önerebilecek var mı?

• 
Sayfa: önceki 24062407240824092410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.