Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3000. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29982999300030013002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İade ettiğim xiaomi 16000mAh lik şarj aletinden sonra aynısını muhteşempazardan sipariş verdim öncesinden konuşarak.
    Bu sefer orjinalini buldum
    Barkodu ile doğrulama yaptım ki gerçekten gerek bile yoktu doğrulamaya.

ilk aldığım ile kıyasladığım zaman;

1- Çakmaları kalitesiz bir kartonun içine plastik düzenleyici ile sokulmuş oluyor. Orjinali ise sert kağıt bir düzenleyici ile sağlam bir kutu içerisinde geliyor.
    2- Çakmanın yanında çıkan kısa şarj kablosuda çakma o kadar ince ve dayanıksız ki. Orjinali yanında gelen kablo gerçekten kalın ve sağlam.
    3- Çakmanın on/off kapatıp açma tuşuna bastığım zaman tın sesi geliyordu. boşta gibi sanki. Orjinalinde ses hiç yok tamamen dolu bir hissiyatı var.
    4- Çakmalarda açma kapatma tuşu yüzey formuna tam uygun görünmüyor bir tarafı aşağıda kalıyor genelde. Orjinalinde olması gerektiği gibi.
    5- Dış kasa alüminyumu bile farklı o derece.

Ben izlediğim incelemelerde genelde şarj seviyesini gösteren ledler çakmalarda büyük orjinallerde küçük oluyor ilk buradan anlaşılacaktır denmişti ama bana gönderilen çakmada o ledler zaten küçüktü.. Acaba orj mi diye düşünmedim değil ama gerçekten orjinalini alınca gördümkü inanılmaz küçükmüş

Sizde bu ürünü almayı düşünüyorsanız mutlaka yukarıdaki konularda dikkatli olun. Ürünün orjinali gerçekten güzel sağlam ve taşınabilir. 16000mah gibide oldukça yüksek kapasitesi var, tavsiye ederim.

• Özellikleri birbirine yakın fiyatlarıda öyle.
    Farklar daha büyük ekran, kalem özelliği, daha büyük arttırılabilir hafıza seçeneği. Daha yüksek kapasiteli pil. Çözünürlüğü daha yüksek bir ekran, 1Gb fazladan ram, arka kamera farkı vs...
    Oklar note 4 ü göstermiyor mu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Arkadaşlar günaydın.

İade ettiğim xiaomi 16000mAh lik şarj aletinden sonra aynısını muhteşempazardan sipariş verdim öncesinden konuşarak.
    Bu sefer orjinalini buldum
    Barkodu ile doğrulama yaptım ki gerçekten gerek bile yoktu doğrulamaya.

ilk aldığım ile kıyasladığım zaman;

1- Çakmaları kalitesiz bir kartonun içine plastik düzenleyici ile sokulmuş oluyor. Orjinali ise sert kağıt bir düzenleyici ile sağlam bir kutu içerisinde geliyor.
    2- Çakmanın yanında çıkan kısa şarj kablosuda çakma o kadar ince ve dayanıksız ki. Orjinali yanında gelen kablo gerçekten kalın ve sağlam.
    3- Çakmanın on/off kapatıp açma tuşuna bastığım zaman tın sesi geliyordu. boşta gibi sanki. Orjinalinde ses hiç yok tamamen dolu bir hissiyatı var.
    4- Çakmalarda açma kapatma tuşu yüzey formuna tam uygun görünmüyor bir tarafı aşağıda kalıyor genelde. Orjinalinde olması gerektiği gibi.
    5- Dış kasa alüminyumu bile farklı o derece.

Ben izlediğim incelemelerde genelde şarj seviyesini gösteren ledler çakmalarda büyük orjinallerde küçük oluyor ilk buradan anlaşılacaktır denmişti ama bana gönderilen çakmada o ledler zaten küçüktü.. Acaba orj mi diye düşünmedim değil ama gerçekten orjinalini alınca gördümkü inanılmaz küçükmüş

Sizde bu ürünü almayı düşünüyorsanız mutlaka yukarıdaki konularda dikkatli olun. Ürünün orjinali gerçekten güzel sağlam ve taşınabilir. 16000mah gibide oldukça yüksek kapasitesi var, tavsiye ederim.

Efektif kaç mah veriyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MyhM66

quote:

Orijinalden alıntı: muyguc

Arkadaşlar telefonum 5.1.1 guncellemesinden sonra sık sık sim kart sorunu vermeye başladı sizlerde durum ne acaba? Var mı bunun çözümü.. telefonu 2 yıl önce hepsiburada.Com dan almıştım sanırım garantisi doldu

Bende de sim kart sorunu veriyor. Sim kart çıkarıldı yada algilanamadi yeniden başlatın diyor.

Benim note 2 de boyle bir problem vardi. Sim gormuyordu. Takip cikariyordum duzeliyordu. Ama zamanla bu sorun artti. Sim cikarip takmak bile fayda etmiyordu. Simi cikartip yarim saat bekliyordum kendine geliyordu. Sonra komple sim gomemeye basladi. Servise verdim. Butun ozel servisciler cok kolay sim slotu degisecek o kadar dediler. Kolay is dediler. Sim yuvasida degisti ama yine aynisi. Cunku sorun anakarttaydi. Note2 ye yüzlerce rom attim. Garantisi yoktu. Normalde garantisinin bitmesinede 2 ay vardi. Ama rootlu oldugu icin garantiye veremedim. Guzelim telefon gitti. Mecburen note4'e terfi ettim. Ve suana kadar garantisini bozmadim. Bir kere basim yandi. Telefonun 2 senesini dolduracam. Yani sim problemi aslinda anakart sorunu. İlerde bu sorun artacak. İlerde dedigim belki 6 ay belki 10 ay. Benimkini problemli olarak baya kullandim. Bazen 2 ayda bir olurdu bazen 3 hafta da bir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onu üretici firmaya sormak lazım. Kaç derecede hangi hava şartlarında tam olarak nerede test edilmiştir bilemiyorum. Benim hesabım şöyle eğer kayıpları yaklaşık tahmin edersem; 3220mah benim telefonum 3000mah eşimin telefonu.
    3220x2=6440mah
    3000x2=6000mah ve toplamda 12440mah saat.

2 defa benim note 4, 2 defada g3 ü şarj edecektir diye düşünüyorum 16000lik batarya..

• Kadin milleti.....!!
    Bende bayanim esim siyahini ben GOLD rengini kullaniyorum ve erkek milleti iste!! Aldigim her kilifi kendine begenip aldi yeniden kilif ariyorum! Sizler telefon alinca kilifsizmi kullaniyorsunuzki esinizde kilif isticek tabiki ve diger renkler kadar olmasada golde yakisan kiliflar var..

• quote:

Orijinalden alıntı: alicavush

Arkadaşlar bende cam ekran koruyucu kullanıyorum ancak hiç memnun değilim, hem kirler yapışıp kalıyor hemde kalem ekranın üzerinde zor kayıyor, bana tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı

benim tavsiyem ınce plastık koruyucu kullan hani piyasaya ılk cıkanlar.sadece camı bırazcık korur ama kırılmaz camdan kat kat ıyıdır.nedenmı?3 mıllık tele adamlar neden kırılmaz cam koymuyorlar cokmu pahalı sızce??pıyasada 10 tl telefon satıcıları alacak olsa herhalde 1 tl ye alırlar :) pekı neden telefonda sarj kulaklık vs gıbı vermıyorlar?veya neden uzerıne takıp vermıyorlar?hıc dusundunuzmu?veya soyle bır telefon tamırcı tanıdıklarınıza sorun arızalar son 1 yılda 2 yılda hangı yonde arttı?ekran camı degısımde!!olacaktır.neden?bu kadar cam degısım arızası veya cam kırılma sorunları yasanıyor?Telefonların etı ne budu ne?soyle mantıklı dusnun telefon calıstıkca ısınıyor soguması lazım nasıl soguyacak bılgısayar gıbı degılkı fanla suyla sogusun :)dogal olarak havayla temas ederek sogur.pekı ısınan ekran nasıl soguyacak?hava ıle temas ederek degılmı?sen kırılmaz cam tkaarsan hava ıle temasını 2 kez kesmıs olacaksın kırılmaz camlarda bır plastık ve ustundede cam olmak uzere ıkı (') !! kez hava ıle temasını kesıyorsun sonuc?cam hava ıle temas etmeyınce veya cok gec edınce soguma oranı 2 kat azalmıs oluyor.!!sonrasında cam gevrıyor!!!dusunce hemeen catt kırıldı catladı !!dıkkat edın bakalım dedıklerım dogru degılmı?yanılıyuormuyum!!! 2 yıl note 2 kullandım orjınal kore note 2 sı.2 kez 3 kez dustu bısey olmadı kırılmaz cam kullanmaz ıken!!!sonra dedım hadı 10 tldenmı kacacam koskoca fırmalar kacmıs ama ben kacmayayım alayım bır kırılmaz cam dedım 10 tl ıken 20 tl verdım kalıtelısını takdırdım onuda nasıl anladıysam!pahalı kalıtelı olurya !!neyse takdırdım 3 ay kullandım telefonda ısınmalar arttı dıkkatımı cekmıstı sonra bırgun dustu elımden ve catladı cam.oylece kullandım 2 ay sonra bır kez ddaha dusdu 3 catlama meydana geldı orjınal camında.kırılmaz camda ıse sadece kucuk kucuk kırılmalar mevcuttu.bu tecrubeden ve etrafımdakı kırılmaz cam kullananlar ıle kullanmayanları kıyasladıgımda dıkkatı cekdı degerlendırmek sıze kalmıs etrafınızdakılere sorun!!!ıyı gunler

• Bu bataryayi kullanan varmi, yada tavsiye edermisiniz...

http://www.batteryhype.com/extended-battery-review-zerolemon-samsung-galaxy-note-4-10000mah/

• Bendeki iki xiaomi de 10000 olanda kisa 16000 olanda daha uzun kablo var ve uzun olani cok rahat kullaniliyor sahtede urun dogrulama kodu varmiydi yapmismiydiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: gül_mcd

Bendeki iki xiaomi de 10000 olanda kisa 16000 olanda daha uzun kablo var ve uzun olani cok rahat kullaniliyor sahtede urun dogrulama kodu varmiydi yapmismiydiniz

Evet ondada kodlar vardı. İlk defa ben kazıdım ve kontrol ettim.

Tek sorun orjinal de kontrol ettiğimde bu 1. Kontrol dedi önceki aldığımda bu kodlar daha önce 34000 defa kontrol edilmiş diye uyarı verdi

Bi kod bulmuşlar orjinal mi ve 100000 tane aynı kodla üretim yapmışlar.

• a7:http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a7_(2016)-7759.php
    note4:http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php
    ıncele
    ıhtıyacına ve kullanma durumuna gore karar ver kendın gor kendın karar ver.sımdıden hayırlı olsun.
  • quote:

Kadin milleti.....!!
    Bende bayanim esim siyahini ben GOLD rengini kullaniyorum ve erkek milleti iste!! Aldigim her kilifi kendine begenip aldi yeniden kilif ariyorum! Sizler telefon alinca kilifsizmi kullaniyorsunuzki esinizde kilif isticek tabiki ve diger renkler kadar olmasada golde yakisan kiliflar var..

Kılıf konusunda bende muzdaribim çok. Eşimde lg g3 var 4. Kılıfı aldık. Aa çok güzel baykuşlu aa çok güzel resimli diye diye
    Ben aldım bir tane siyah standart kullanılmaz duruma gelene kadar devam :)

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    belkı bu konun yerı burası degıl ama sony markayı tavsıye ederım orjınal garantılı satılıyor gayet guzel sorunsuz 2 kez sarj edıyor 2 yıl once oalmıstım note 2 ıle beraber kullanmıstım 5600 luk sony ıdı benım kullandıgım ama daha fazla kapasıtelı olanda var.tavsıye ederım ayrıca hem ınce ve telefondan bıraz kucuk telefonla arka arkaya koyup tutması gayet kolay ve ek bır tlefonmus gıbı duruyor.tavsıye benım :) karar sızın :) ıyı gunler
  • quote:

quote:

Bendeki iki xiaomi de 10000 olanda kisa 16000 olanda daha uzun kablo var ve uzun olani cok rahat kullaniliyor sahtede urun dogrulama kodu varmiydi yapmismiydiniz

Tek sorun orjinal de kontrol ettiğimde bu 1. Kontrol dedi önceki aldığımda bu kodlar daha önce 34000 defa kontrol edilmiş diye uyarı verdi

Sahte olanin foto cekseydiniz keske burda herkes gorurdu
    Malum xiaomi cok kullanilan powerbanklardan

3.5 kez sarj ediyor bizim cihazlari ve sarjda kullanima acik iken
    Sizinki kackere sarj edicek deneyince paylasirmisiniz

• quote:

quote:

quote:

Sahte olanin foto cekseydiniz keske burda herkes gorurdu
    Malum xiaomi cok kullanilan powerbanklardan

3.5 kez sarj ediyor bizim cihazlari ve sarjda kullanima acik iken
    Sizinki kackere sarj edicek deneyince paylasirmisiniz

Hiç aklıma gelmedi o an sinirden. Ertesi gün sabahtan geri yolladım.

Tabiki paylaşırım kullanım deneyimlerimi.

• quote:

quote:

Kadin milleti.....!!

Kılıf konusunda bende muzdaribim çok. Eşimde lg g3 var 4. Kılıfı aldık. Aa çok güzel baykuşlu aa çok güzel resimli diye diye
    Ben aldım bir tane siyah standart kullanılmaz duruma gelene kadar devam :)

Bizdede durum tam tersi esime 40 kere sordum hangi kilif diye ince silikon istedi bende kendime neo hybrid aldim gorur gormez istedi enson sormadan aldi:) saglam olsun cihaza uysun yeter 3 4 kilif hayatta kullanmam eskirse yenisi gelir

Bemim tepkim burda kac kisi var bir kilif icin arastirma yapan 3 4 kilif kullanan bayanlarin genelleme yapilmasi hos degil insan dogasi gereki kimisi surekli birseyler ister kimisi az öz.. dun verdigim kilif siparisi iptal etmis satici yeniden kilif arastircam gold rengi her kilif olmuyor saglam kiliflardan bakiyor isek yoksa ne kiliflar var 10 20 tl iste tarz meselesi kullanamam hic cicili bicili :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gül_ym -- 13 Nisan 2016; 9:57:08 >

• Dilerim ki sorularım şarj ve kılıf konuları arasında kaynayıp gitmez

Pek de ilgilenilmeyen birkaç konuda sorum olacak arkadaşlar, çok uğraştım, bulamadım, beceremedim..

1-) HTC den kalan sms vb. gibi bildirim seslerim var, halen saklıyorum beğendiğim için..(zil sesi değil ama) Bunu Note 4 ün hafıza kartına attım.Ancak ne yaptıysam bu sesleri mesajlara ya da whatsapp a atayamadım..Zil sesi için mesela, ekle seçeneği var, ekleye tıklayınca istediğiniz yerdeki bir klasöre ve ses dosyasına ulaşabiliyorsunuz.Ancak bildirim seslerinde bunu başaramadım.??
    2-) Makinenin kendi içindeki bildirim, zil sesleri klasörünü bulamadım.(Gizli klasörleri göster seçeneğini de aktif yapmama rağmen, mevcuttaki sesleri içeren (zil veya bildirim sesi klasörleri) klasörleri bulamadım.Bulsam, istediğim sesi bu klasöre atıp çözüme ulaşacağım, ama olmadı maalesef, bulamadım..
    3-) Bildirim geldiğinde hani telefonun sol üstünde bildirim led ışıkları yanıp sönüyor malumunuz, bu ışıkların rengini belirleyebiliyoruz..Whatsapp ın ışığını hallettim ancak ne yaptıysam twitter in bildirim rengini değiştirme menüsünü bulamadım..

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: alicavush

Arkadaşlar hepsiburada da Genesis diye bir firma 1500 lira civarında note 4 satıyor. Eşime almak istiyorum fakat bu firmaya güvenebilirmiyim. Garanti için servis olayı nedir, sattığı telefon bizimki ile aynı modelmi. Bilen bir arkadaşımız varmı yada oradan alış veriş yapmış olan? Kendim siyah kullanıyorum eşime sarı renk alacağım, beyaz note 4 lerde bazı sorunlar var diye duymuştum ilk zamanlarda acaba sarı nasıldır?

herhalde bu:http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-4-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMN91GR-S32
    ITHALATCI FIRMA GARANTILI DIYOR !! YANI HERHANGI BIR SAMSUNG SERVISINE TELEFONU SERVIS GARANTISI ILE YAPTIRMAN MUMKUN DEGIL.TELEFON SERVISLIK OLURSA aldıgın fırma ıle ırtabata gececek hangı servıs garantısı varsa oraya gondereceksın.!!yanı samsung servıslerıne gonderemezsın !! telefona gelınce orjınal samsun g telefon olarak tanıtılmıs ancak alınca telefonu bır telefoncuya goster sahtemı orjınalmı?ona gore para odenmesıne onay ver.yoksa paranı gerı alman cok zor olur dıkkat et!tavsıyem 150 tl fazla ver gıt basını agrıtma al Turkıye garantılı samsung.yınede sen bılırsın suda var ben bugune kadar hep ıthalatcı fırma yada yurtdısı telefonu klullandım sukur servıslık bır sorunum olmadı hıc pek sıkayetde edemem ıthalatcı garantılı dıye.sana kalmıs karar vermek.!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 13 Nisan 2016; 10:16:42 >

• Tecrübe ile söylüyorum teknoloji tamamen şans ile alakalı bişey. Eğer ithalatçı firma ile orijinal samsung garantisi arasında çok fark yoksa bence şaşmamak lazım. İthalatçı firma demek paralel ithalat yani grey market ürün anlamına geliyor. Cihazın herhangi bir sıkıntısı olursa samsung değilde ithal eden firmanın anlaştığı bir teknik servis (genelde bildiğiniz telefon tamircisi bunlar) sorunu çözmeye çalışıyor eğer öyle bişey olursa tamamen Allahlık diyebilirim. Ben 14 ay kullandığım Note4'ü 14 ay sonra şebeke sorunu olunca değiştirdim sıfırını gönderdiler. Böyle bi durum paralel ithalatta olsa herhalde bi bardak soğuk su içerdim.

• Spigenin comtrsi çok hızlıymış. Dün 14:30 gibi sipariş verdim şimdi teslim ettiler istanbuldan izmire :) uçakla gönderdiler galiba

Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

• 
Sayfa: önceki 29982999300030013002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.