Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9000Q 4.5G (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
19.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Haggard1963

O zaman kullanıcı da bahane sunsun, bu ay maaşımı alamadım o yüzden Samsung Bana 1000 tl indirimli cihaz satsın diye...
    2000 küsür lira verdiğim cihazda, hele hele bütün dünyada bu donanım desteği varken bize dandik versiyonu iteliyorlar, hem de en çok vergiyi biz veriyoruz, en pahalı cihazı biz satın alıyoruz.
    Bu cihazlardan bu kadar vergi alan devlet niçin müdehale etmiyor, bütün dünya LTE destekli kullanırken bize bunu veremezsiniz deyip LTE modemli ürün talep edemez mi?

Güzel diyorsunuz fakat Türkiye'ye gelen modelde LTE desteğinin olmadığı daha 2013 yılından beri biliniyordu. Ayrıca Samsung Türkiye'de bu cihazda 4G veya LTE desteğinin olduğunu söylemedi. Yani siz bu cihazı alırken zaten bunu bilerek almış oluyorsunuz. Ayrıca işin teknik detayları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Modem değiştirilsin olsun bitsin gibi basit bir şey değil bu maalesef. Evet ortada bir çabadan bahsediyorsunuz fakat ben bu çabanın boşa çıkacağını düşünüyorum.
  • gerçekten büyük bir haksızlık. piyasada 500 liralık telefonlar var 4.5 g destekliyor. 2 bin TL para vermişiz son teknolojik bir telefon almışız note3 4.5 g desteklemiyor. zaten samsungdan çok sıkıldım LG yada Sony daha iyi bence.

samsung bu problemi çözmezse çok ciddi bir müşteri kaybına uğrayacak bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozanteoman

gerçekten büyük bir haksızlık. piyasada 500 liralık telefonlar var 4.5 g destekliyor. 2 bin TL para vermişiz son teknolojik bir telefon almışız note3 4.5 g desteklemiyor. zaten samsungdan çok sıkıldım LG yada Sony daha iyi bence.

samsung bu problemi çözmezse çok ciddi bir müşteri kaybına uğrayacak bence.

Aynen öyle hocam. Bende bu konuda mağdur olanlar birlikte bilgi paylaşımında bulunup tepki oluşturmak adına bu konuyu açtım ancak forumda Samsung fanları çok olduğundan destekten çok köstek çıktı ne yazıkki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osmanli61
    Aynen öyle hocam. Bende bu konuda mağdur olanlar birlikte bilgi paylaşımında bulunup tepki oluşturmak adına bu konuyu açtım ancak forumda Samsung fanları çok olduğundan destekten çok köstek çıktı ne yazıkki.

Geçen aynı konuyu bir arkadaşımla konuştuk, Note 3 kullanıyor ve telefonun 4g desteği olmadığını duyunca şaşırdım, 2400tl'ye almıştı telefonu kontratla. Bu seviye telefonda 4g'nin sunulmadığı bir varyasyon üretmeleri Samsung'un ayıbı zira 4g'nin eninde sonunda geleceği belli orası ayrı da, Samsung bunu kaçak göçek yapmadı ki, size telefon 4g desteği sunuyor deyip, 4g olmayan telefon satmadı ki. Adamlar zaten başından teknik özelliklere yazıyorlar Gsm/hspa/cdma diye, Lte yazmıyordu.

Size konuda bunu anlatmaya çalışmışlar ama fanboy demişsiniz millete. Şikayetinizin hukuki altyapısı yok, firma size bilgilendirmeyi yapmış, siz telefonu almış, şimdi de bilgisini alıp satın aldığınız üründe bu özellik neden yok deyip modem değişimi falan diyorsunuz. Hiç boşuna kendinizi yormayın, benden size bir avukat tavsiyesi. TVereceğiniz en anlamlı tepki bundan sonra Samsung ürünü almamak ve aldırmamak olur.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    olaya birde şu pencereden bakın ohalde. Ben note 3 almak istiyorum. Çok derin bir araştırma içine girmiyorum ama sitelerde özelliklerine bakarken lte modem görüyorum. Ama bu note 3 ün dışarıda satılan ürünü ile tr de satılan ürününün farklı olduğunu bilmiyorum. Telefonlar ile ilgili çok teknik bilgim olmadığını varsayarakda bazı sitelerde gördüğüm kadarı ile note 3 ün 4g desteklediğini düşünüyorum. Ama 4g çıktıktan sonra birde bakıyorumki benim elimdeki note 3 4g desteklemiyor. Türkiyede satılan note 3 farklı bir cihazmış. Türkiyeye 4g desteksiz vermişler. Oysaki ben pek çok sitede 4g desteklediğini okumuştum?
  • ? Kendi sorunuzun cevabını kendi mesajınızda vermişsiniz, farkında değilsiniz :) "Derin bir araştırma içine girmiyorum", "Sitede farklı bir versiyonu görmüşüm" bunların tamamı alıcıyı bağlayan sorunlar eğer Samsung'a karşı bir yaptırım veya haraket başlatmak istiyorsanız. Samsung'u bu iki farklı cihaz tutumu yüzünden genel olarak eleştirmek farklı bir şey, bu tutuma karşı bir düzeltme, destek beklemek başka. Asus'un da örneğin 3-4 farklı Zenfone 2 modeli var tasarımı ve ismi aynı, sadece model kodu farklı olan. Siz internetten Zenfone 2 Ze551ml modeline bakıp, tasarımı ve ana model adı aynı diye Ze551kl olanı alırsanız, aralarındaki donanım farkı yüzünden hak iddia edemezsiniz, çünkü yanlış olan modeli alan sizsiniz.

Piyasada sadece Samsung veya Asus değil, başka markalar da var aynı isimle farklı donanımda telefon satan, bir sürü markanın birebir aynı ama tek-çift sim farklı, hatta yine birebir aynı ama birinde hafıza kartı olup diğerinde olmayan modelleri bile var. Sizin yükümlülüğünüz son kullanıcı olarak ne aldığınıza dikkat etmek ve araştırmak. Siz bunu yapmadığınız için sorun yaşıyorsunuz, Samsung olmayan bir özelliği varmış gibi sattığı için değil. Net olarak ifade edebilmişimdir umarım.

edit: Bu arada ekleme yapayım, tüketici mahkemesine gitmek hakkınızdır, gidip bu hakkınızı elbette kullanabilirsiniz, bunu engelliyormuş gibi görünmek istemem. Ancak 10bin kişi bile başvursanız hiçbir sonuç alamayacağınızı garanti ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 27 Nisan 2016; 19:13:28 >
    Size tek soru sorayım o halde. Samsung Galaxy Note 3 cihazının Türkiyede satılan kaç modeli var?
  • Sadece 4g sunmayan modelin satılması bişeyi değiştirmez, sizin bu N9000Q modeli N9005'ten ayırıp, 4g önemli ise tercih etmeyip farklı telefona yönelmeniz gerekirdi ki bu Tr'de satılsa N9005 modeli olacaktı, satılmasa başka telefon olacaktı yani değişen hiçbir şey yok. Ancak model koduna dikkat etmeyip tercih etmişsiniz. Hatta bu telefonu kullanan arkadaşımda, o zaman alırken bakmadım 4g varmı yok mu diye, yaptık bir hata dedi, başka açıklaması yok zaten bunun. Alırken özelliklerinde 4g yazmayan telefonu 4g yok diye sattılar, dava edecem diyecek hali yok :)

Açıkcası daha fazla uzatmanın anlamı yok, eğer çok ısrarcıysanız bu konuda yasal hakkınızı kullanıp başvurun tüketici mahkemesine, sonuçları görmüş oluruz bizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 27 Nisan 2016; 21:52:26 >
    2 önceki mesajım bu söylediklerinize yanıt oluyordu zaten. Neyse siz olayı benim gördüğüm pencereden göremiyorsunuz belliki. Bu konuda sizin söyledikleriniz değil mahkeme kararının söyledikleri benim için önemli zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

quote:

Orijinalden alıntı: Osmanli61

Geçen aynı konuyu bir arkadaşımla konuştuk, Note 3 kullanıyor ve telefonun 4g desteği olmadığını duyunca şaşırdım, 2400tl'ye almıştı telefonu kontratla. Bu seviye telefonda 4g'nin sunulmadığı bir varyasyon üretmeleri Samsung'un ayıbı zira 4g'nin eninde sonunda geleceği belli orası ayrı da, Samsung bunu kaçak göçek yapmadı ki, size telefon 4g desteği sunuyor deyip, 4g olmayan telefon satmadı ki. Adamlar zaten başından teknik özelliklere yazıyorlar Gsm/hspa/cdma diye, Lte yazmıyordu.

Size konuda bunu anlatmaya çalışmışlar ama fanboy demişsiniz millete. Şikayetinizin hukuki altyapısı yok, firma size bilgilendirmeyi yapmış, siz telefonu almış, şimdi de bilgisini alıp satın aldığınız üründe bu özellik neden yok deyip modem değişimi falan diyorsunuz. Hiç boşuna kendinizi yormayın, benden size bir avukat tavsiyesi. TVereceğiniz en anlamlı tepki bundan sonra Samsung ürünü almamak ve aldırmamak olur.

haklısınız avukat bey, şimdi bu üçkağıtçı firmaların alt yazıyla küçük puntolarla uyarı yazıp hukuki haklı oldukları anlamını doğuruyor. ama bu firmaların üç kağıtçı hileli yanıltıcı satıcı olduklarını gösteriyor. samsungda böyle yaptı işte . bizde onu anlatmaya calısıyoruz.

ve zaten burada yaptığımızda samsung alımını yavaşlatmak ve insanları uyarmak. aynı zamanda samsung yetkililerini de vicdanlarıyla karşı karşıya getirmek.

ayrıca note 3 neden türkiyede 4.5 g desteklemiyor ama avrupada destekliyor.? türkiyenin sucu ne ?
  • Arkadaşlar merhabalar öncelikle;
    N900Q cihazımda ciddi bir ısınma var konuşma yaparken resmen kulağı mı yakacak gibi sebebini bilenler yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alparslan046

Arkadaşlar merhabalar öncelikle;
    N900Q cihazımda ciddi bir ısınma var konuşma yaparken resmen kulağı mı yakacak gibi sebebini bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Durup dururken ısınması hiç mantıklı değil,bir sıkıntı olabilir benimkisi N9005 olduğundan aynı değil ama çok kurcalarsam ısınıyor oda öyle kulak yakacak gibi değil.9000 kullanan arkadaşlar daha sağlıklı cevap verebilir ama sağlıklı değil gibi..
  • Samsung firmasından zerre haz etmem. Ancak yukarıda birkaç arkadaşın da dediği gibi gereksiz bir uğraş içerisindesiniz.

1) LTE desteği yazılımsal bir olay değil donanımsal bir olaydı. Yazılım ile düzelme ihtimali imkansız ile eş değerdir. He bazı custom romlarda üst tarafta LTE yazısını görüyorsunuz. Ancak arka planda yine 3G çalışmaya devam ediyor. Psikolojik tatmin için öyle bir yola başvurabilirsiniz.

2) Note 3 modelinin Neo modelini saymazsak n9000Q (Türkiye'de satılan) ve n9005 olmak üzere iki modeli var. Adamlar açık açık her yerde bunu belirttiler. Şimdi kalkıp da ama bize 4G destekli olanı vermediler demek kadar saçma birşey olamaz. Tüketici mahkemesine gidebilirsiniz lakin gidip de kendinizi oradaki kişilere güldürmeyin. Apple Macbook Pro kulalnıcısıyım. Pro'nun da envai çeşit modeli var ve benim kullandığım model ile en üst modeli arasında 2000 liraya yakın bir fark var. Gidip Apple'a o da Pro bu da bana en üst Pro'yu verin dersem olur mu olmaz dimi aynı mantık bunda da geçerli işte.

3) Samsung neden Türkiye'ye 4.5G (ki öyle bir şey yok bildiğin 4G) destekli cihazı vermedi de Avrupa'ya verdi diyen arkadaşım sen daha tam anlamıyla 3G kullanamıyorken adamlar 5G hazırlıklarını yapıyordu. Bizde hala daha tam oturmamış olan 4G adamlar da yıllardır aktif ve kaliteli bir şekilde kullanılıyor.

4) 4G desteği madem bu kadar muazzam sizin için piyasada o zaman Note 3'e göre daha ucuz olup da 4G desteği olan cihazlar vardı. Onları da tercih edebilirdiniz. Samsung sonuçta alnınıza silah dayamadı illa benim 4G desteği olmayan telefonumu alacaksın diye :)

Son olarak daha evinizdeki internette bile adam akıllı hızlar göremiyorken 3G ile 4G arasında telefonu değiştirmenize neden olacak kadar nasıl bir internet beklentiniz var merak ediyorum. Hepimizin 3 aşağı 5 yukarı telefonda yaptığı işler belli bunu 15 Mbit ile değil de 5Mbit ile yapınca milyon dolarlık zararlar mı ediyorsunuz da bu kadar problem ettiniz. Lütfen böyle konular açmadan önce biraz araştırma yapın ve öyle yazın. Aksi durumda komik duruma düşüyorsunuz. Ayrıca dediklerinizin mantıklı olmadığını savunan arkadaşlara fanboy demeniz de saçma olmuş o zaman sizin mantığınız ile benim gibi hiç Samsung kullanmamış birisi bile fanboy oluyor yani gerçekten komiksiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademsahin

Samsung firmasından zerre haz etmem. Ancak yukarıda birkaç arkadaşın da dediği gibi gereksiz bir uğraş içerisindesiniz.

1) LTE desteği yazılımsal bir olay değil donanımsal bir olaydı. Yazılım ile düzelme ihtimali imkansız ile eş değerdir. He bazı custom romlarda üst tarafta LTE yazısını görüyorsunuz. Ancak arka planda yine 3G çalışmaya devam ediyor. Psikolojik tatmin için öyle bir yola başvurabilirsiniz.

2) Note 3 modelinin Neo modelini saymazsak n9000Q (Türkiye'de satılan) ve n9005 olmak üzere iki modeli var. Adamlar açık açık her yerde bunu belirttiler. Şimdi kalkıp da ama bize 4G destekli olanı vermediler demek kadar saçma birşey olamaz. Tüketici mahkemesine gidebilirsiniz lakin gidip de kendinizi oradaki kişilere güldürmeyin. Apple Macbook Pro kulalnıcısıyım. Pro'nun da envai çeşit modeli var ve benim kullandığım model ile en üst modeli arasında 2000 liraya yakın bir fark var. Gidip Apple'a o da Pro bu da bana en üst Pro'yu verin dersem olur mu olmaz dimi aynı mantık bunda da geçerli işte.

3) Samsung neden Türkiye'ye 4.5G (ki öyle bir şey yok bildiğin 4G) destekli cihazı vermedi de Avrupa'ya verdi diyen arkadaşım sen daha tam anlamıyla 3G kullanamıyorken adamlar 5G hazırlıklarını yapıyordu. Bizde hala daha tam oturmamış olan 4G adamlar da yıllardır aktif ve kaliteli bir şekilde kullanılıyor.

4) 4G desteği madem bu kadar muazzam sizin için piyasada o zaman Note 3'e göre daha ucuz olup da 4G desteği olan cihazlar vardı. Onları da tercih edebilirdiniz. Samsung sonuçta alnınıza silah dayamadı illa benim 4G desteği olmayan telefonumu alacaksın diye :)

Son olarak daha evinizdeki internette bile adam akıllı hızlar göremiyorken 3G ile 4G arasında telefonu değiştirmenize neden olacak kadar nasıl bir internet beklentiniz var merak ediyorum. Hepimizin 3 aşağı 5 yukarı telefonda yaptığı işler belli bunu 15 Mbit ile değil de 5Mbit ile yapınca milyon dolarlık zararlar mı ediyorsunuz da bu kadar problem ettiniz. Lütfen böyle konular açmadan önce biraz araştırma yapın ve öyle yazın. Aksi durumda komik duruma düşüyorsunuz. Ayrıca dediklerinizin mantıklı olmadığını savunan arkadaşlara fanboy demeniz de saçma olmuş o zaman sizin mantığınız ile benim gibi hiç Samsung kullanmamış birisi bile fanboy oluyor yani gerçekten komiksiniz :)

Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim .Arkadaş oldukça objektif yazmış ,ben de konuyu görüp hep bir şeyler yazmak istemişimdir ama hep vazgeçmişimdir.

Bugün kısaca bir şeyler yazayım;

Öncelikle ne İphone ne Samsung ne Sony hiç bir markaya ne gönül ne akıl ne de fiziki bir bağım var.Her biri cebinizden ne kadar fazla para alabileceği ile ilgili,hepsinin iyi ve kötü yanları var.

Bize düşen bir şey almadan önce önce istek ve ihtiyaçlarımızı tespit etmek,alacağımıza karar vermek sonra bunu nereden en iyi şartlarda ve fiyatta alabilirim araştırmasına girerek görüp inceleyip varsa sorularımızı sorup tatminkar cevaplar alarak malı almak ve sonra yaşadığınız pişmanlığı yaşamamak.

Kendim için örnek vereyim Note 3 alma kararım oluştuğunda LTE desteği için Türkiye'den italatçı garantili İstanbul Bilişimin getirdiklerinden aldım halen kullanıyorum kısmetse bir iki yıl daha kullanırım sonrasına bakarız.

Ayrıca burada adil ve objektif olmak lazım, Samsung bu malı satarken LTE desteği olmadığını LTE desteği olanının SM N 9005 olduğunu ve Türkiyeye Samsung Türkiye tarafından resmi yolla gelmeyeceğini deklere etti.Bunun için Samsung bence kimseyi kandırmadı.

Özellikle dava vs düşünüyorsanız, yaşadığınızı iddia ettiğiniz tatsızlığın üzerine bir de açacağınız davanın muhtemel reddi nedeni ile karşı yan vekalet ücreti masraf ve red harcı ödeme yükümlülüğünüz doğar ki sizler açısından pek hoş olacağını düşünmem; ama elbette sonu kadar gider hakkımı ararım diyorsanız o husus sizin bileceğiniz iş, eskiler ne demiş kadının kestiği parmak acımaz.!?

En önemli kriter istekler ve araştırma bu her işte böyle acil karar verilmemeli..

Kolay gelsin.
  • Bizim bizden büyük düşmanımız yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben kendi düşüncemi yazayım bu konuda. Ortalama 5 yıldır note 3 kullanıyorum. Şu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Telefonumu hiç rootlamadım. Bununla ilgisi var mıdır bilmem. Ama arada fabrika ayarlarına döndürürüm eski hızına gelsin, rahatlasın diye. Hafızasında yer açarım. Kendimce bulduğum çözümlerle mutlu mesut yaşıyorum Note 3'ümle

Bir ara yeni telefonlara bakayım dedim. Parasına değerse alırım diye. Ama baktım 4bin 5bin liralık telefonlar benim 5 yıl önceki telefonumdan çokta farklı değil. Mesela hala full hd ekran çözünürlüğü var. 5 yıl bekleyip yine full hd almak ve buna 5bin ve daha fazlasını vermek çok saçma. Kamera desem zaten Note3 yetiyor. Yerde gezen karıncayı %500 macro çekim yapmıyorum sonuçta. arz-talep meselesi. Herkesin belli gereksinimleri vardır. Telefon hızlı olsun, oyunları açsın ve kasmasın, tıkanmasın, takılmasın, aksın ve şarjı 1 gün gitsin yeter benim için. parmak izi okuyucusu veya yüz tanıma özelliği vs.. benim için çok da aradığım bir özellikler değil.

Sonra biraz daha yükselttim çıtayı note 9 ve alternatiflerine baktım. En azından 2K ekran çözünürlüğüne ulaşmış ekranı olsun. İşlemci hızı yüksek olsun vs.. diye, Huawei Mate 20 Proyu gördüm. Telefon manyak, Note9 la yarışır ve hatta geçer ama fiyatı 8500 lira. Dalga geçer gibi. Note 3 ile arasındaki farklar için 8500 lira verilmez. Edit: Şimdi yeni yaptığım araştırmayla Mate 20 Pro'nun fiyasko olduğunu öğrendim. Yemin ediyorum, Note serisinden ve Samsung'tan şaşmayacaksın arkadaş.

Bende Note 3 telefonumla devam etmeye karar verdim. Çünkü mantıklı olan bu. Aradan 5 yıl geçmiş, fiyatlar uçmuş ama özellikler aynı veya biraz yüksek. Bana saçma geldi.

Herkesin kendi düşüncesi sonuçta, saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xnc -- 14 Kasım 2018; 13:22:1 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.