Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık yapacağımız tek şey içecekleri ve cipsleri alıp ekran başına geçmek ayrıca parmak izi okuyucu bencede güzel bir eklenti olur
    batarya konusunda sıkıntı olur ise de kaliteli bir aftermarket batarya ile sorun çözülebilir
  • aynen öyle..sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım 7,5 saat kaldı :) bu arada note3 ün özelliklerinin tanıtıma saatler kalmasına ragmen belli olmaması şaşırtıcı gerçekten, s4 de herşeyi ögrenmiştik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narki

aynen öyle..sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım 7,5 saat kaldı :) bu arada note3 ün özelliklerinin tanıtıma saatler kalmasına ragmen belli olmaması şaşırtıcı gerçekten, s4 de herşeyi ögrenmiştik

samsung bu sene dersini iyi çalıştı en ufak elle tutulur sızıntı vermedi
  • note 3 s4 gibi hayal kırıklıgı yaratmıcak sağlam bir şekilde gelecek
  • arkadaşlar ilk çıkan iphonu amerikadan alıp getirmiş, sonra ise Türkiye'de o zamanlar (2007 gibi) alt yapı olmadığından (internet vs.) telefonu o zamanki kız arkadaşıma (şimdi eşim oldu) vermiş ve samsung duo 900 bir telefon almıştım.

sonra asker dönüşü 2011de iphone 4 alıp (6 ay geçikmeyle) yaklaşık 2 senedir 4 kullanıyorum. artık canıma tak etti. heyecanla bu telefonu bekliyorum. peki yurtdışından bu telefonu en ucuz nereden alabiliriz?

amerika'da her şey ucuz ama androidler pahalı.
    bu yüzden sormak istiyorum.

bir de şu 2.5 gb RAm olayı net bilgi mi? Hiç androıid kullanmadığım için bunu nasıl yorumluyorsunuz. Malum iphone 5s te çıkıyor 10 eylül'e ve benim önümüzdeki 2-3 sene için tek atışım (pasaport hakkım) var.

benim asıl ihtiyacım olan bu telefon.

ancak bu RAM olayı canımı sıktı. uzun zamandır beklediğim (note kullanıcısı olmayı çok arzuluyordum, hatta mega yı görünce zor tuttum kendimi) bu telefonun performansı ne kadar etkilenir.

bir de şu işlemci muhabeti ne?

hangisi iyi, ne kadr farkediyor ve hangisini nereden temin edebiliriz?

çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Shaw

artık yapacağımız tek şey içecekleri ve cipsleri alıp ekran başına geçmek ayrıca parmak izi okuyucu bencede güzel bir eklenti olur
    batarya konusunda sıkıntı olur ise de kaliteli bir aftermarket batarya ile sorun çözülebilir

parmak izi okuyucusu saçma bir şey derken iş yerinden zimmetlenen laptopta bulunan okuyucuyu kullanmamla bunu bulan insana saygım arttı.

stabil olması kaydıyla bunun ne kadar yüce, ulu ve müthiş bir icat olduğunu cep telefonunda göreceğiz inşallah.

• kuros kullanıcısına yanıt
    bu kadar uzun süre iphone kullandıysanız android sizi büyük ihtimal tatmin etmez.
    5s lansmanını bekleyin arkasından ilk incelemeleri okuyun ona göre karar verin.
    Ama bence siz 5s ile yola devam edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuros

arkadaşlar ilk çıkan iphonu amerikadan alıp getirmiş, sonra ise Türkiye'de o zamanlar (2007 gibi) alt yapı olmadığından (internet vs.) telefonu o zamanki kız arkadaşıma (şimdi eşim oldu) vermiş ve samsung duo 900 bir telefon almıştım.

sonra asker dönüşü 2011de iphone 4 alıp (6 ay geçikmeyle) yaklaşık 2 senedir 4 kullanıyorum. artık canıma tak etti. heyecanla bu telefonu bekliyorum. peki yurtdışından bu telefonu en ucuz nereden alabiliriz?

amerika'da her şey ucuz ama androidler pahalı.
    bu yüzden sormak istiyorum.

bir de şu 2.5 gb RAm olayı net bilgi mi? Hiç androıid kullanmadığım için bunu nasıl yorumluyorsunuz. Malum iphone 5s te çıkıyor 10 eylül'e ve benim önümüzdeki 2-3 sene için tek atışım (pasaport hakkım) var.

benim asıl ihtiyacım olan bu telefon.

ancak bu RAM olayı canımı sıktı. uzun zamandır beklediğim (note kullanıcısı olmayı çok arzuluyordum, hatta mega yı görünce zor tuttum kendimi) bu telefonun performansı ne kadar etkilenir.

bir de şu işlemci muhabeti ne?

hangisi iyi, ne kadr farkediyor ve hangisini nereden temin edebiliriz?

çok teşekkürler.

hocam ram 3 gb olacak son gelen evleaks sızıntısında 2.5 gb ram olacağı söylendi ancak sonrasında 2.5 gb ram in sistem bileşenleri kullanıldıktan sonra kalan ram olduğu yazıldı bu serbest kalan ram galaxy s4 de (ki s4 2 gb ram lidir) 1 gb dır
    size şu kadarını söyleyeyim note 1 kullanıcısıydım şu anda evde s4 de var s4 bile aynı anda 3 4 oldukça yüklü oyun ve uygulamayı sorunsuzca çalıştırabiliyor 2 gb ram ile note 3 3 gb ram olacak bu yüzden iphone 5s in 1 gb olması muhtemel ram i ile kıyaslanamaz bile
    note 3 chipset açısından iki versiyonla gelecek birisi 3g destekleyen ülkelere exynos 5 octa 5420 cpu ve arm mali-t628 mp6 gpu olarak gelecek, lte destekleyen ülkelere ise snapdragon 800 cpu lu ve adreno 330 gpu lu versiyon gelecek
    bu iki versiyonun hangisinin iyi olduğunu anlamamız zor çünkü exynos 5 octa 5420 ve arm mali-t628 mp6 ilk defa note 3 de kullanılacak bu yüzden size tavsiyem cihaz çıktıktan sonra ilk testler yapılıp da iki versiyonun kıyaslaması yapılmadan hangi versiyonu alacağınıza karar vermemeniz konuda bekleyen çoğu kişi de böyle yapacak
    parmak izi okuyucu gerektiğinde ve düzgün çalıştığında çok güzel bir nimettir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian Shaw -- 4 Eylül 2013; 13:27:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

bu kadar uzun süre iphone kullandıysanız android sizi büyük ihtimal tatmin etmez.
    5s lansmanını bekleyin arkasından ilk incelemeleri okuyun ona göre karar verin.
    Ama bence siz 5s ile yola devam edersiniz.

Hocam çok kısır döngü olmasını istemem ama neden böyle düşündünüz merak ettim.

dediğiniz gibi yapacağım. alımı ekim başı gibi olacak (bu telefon UKde 16 eylülde çıkıyormuş, iphone da yine ekim başını bulur zaten)

ama sebep sizce nedir?

menü mü? yapı mı? telefonun stabilitesi mi?
  • Hocam konunun pek çok yerinde emeğinizden dolayı size teşekkür atıfları yapılmış. ben de teşekkür ederim cevabınız için.

uzun süre iphone kullanmış biri olarak androide geçme ve note geçmeyi isteme sebeplerim şunlar

telefonu artık daha çok bilgisayarla kullanmam gerekiyor. iphone itunes ve kayıtlı bilgisayar davasına bu konuda elimi kolumu bağlıyor.

iş yerimin uzaklığı sebebiyle haftaiçi hergün minimum 100 dakika servisteyim. iphone ekranı yetmemeye ve itunesla dosya atma olayı eziyete dönüşmeye başladı.

IOS çok stabil ve güzel ama telefonla artık yeni format video vs. izleyemiyorum, gücü yetmiyor.

o nedenle full hd ekranı için note3 düşünüyorum. boy 1.90 eller büyük, boyut sorunum yok.

iphone iyicve kasmaya başladığı için en kötü ios7ye yükseltir JB yapmadan bırakırım...

şu anki yavaşlık ve kapasite sorunumu yeni iphone karşılıyor ancak pek çok pratik sorunum yine cevapsız.

yeni baba oldum. telefondan telefona bilgisayara resim video atıp paylaşamıyorum düzgün...

hocam teşekkürler benden note 3 beklediğimiz eski konumuzda da aylardır her türlü paylaşımda konu sahibimiz genelsekreter olmak üzere tüm arkadaşlarımızla uzun bir bekleyişten bugüne kadar geldik

ben açıkcası sizin tüm sorunlarınıza note 3 ün ilaç olacağının garantisi verebilirim
    eskiden ios için stabil android için kasıyor laflarından başka bir söylentileri yoktu iphone kullanıcılarının ama android in geçirdiği gelişim ile bu sorunlar tamamen çözüldü
    ben note s2 kullandım ayrıca samsung dışında da bir sürü android cihazım oldu evet sorunlar vardı bende katılıyorum ama özellikle jelly bean den sonra bu tip sorunlar kalmadı
    note 3 ile yaşayacağınız saf güç ve esnekliği inanın hiçbir cihazda bulamazsınız
    istediğiniz dosya formatını aktarmak, usb bellek gibi kullanmak, usb otg ile usb bellek başta olmak üzere bir sürü cihazı telefonuza bağlayıp telefonunuz üzerinden kontrol etmek bunlardan sadece birkaçı
    size note 2 ile yapılabilenlerin ufak bir örneği olan şu videoya bir göz gezdirmenizi tavsiy ederim ki note 3 çok daha iyi olacakhttp://www.youtube.com/watch?v=A9MSX10RZRE
    tüm bunların yanında note serisinin büyük ekranı ve s pen i yaşayacağınız tecrübeyi şu anda size sunabilecek bir cihaz yok piyasada ne xperia z ultra ne htc one max
    note 3 ün bataryası çıkabiliyor olacak tıpkı diğer samsung larda olduğu gibi bu da rakiplerine göre muhteşem bir avantaj
    itunes ın eziyetinden sonra inanın nefes aldığınızı hissedersiniz ve size son tavsiyem note 3 çıktıktan sonra birkaç hafta bekleyin ve ilk test videolarını izleyin ki biz buradan paylaşacağız bunları o zaman nasıl mükemmel bir cihaz olduğunu daha iyi anlayacaksınız

• telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum note 3 alsam pişman olmam heralde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Shaw

hocam teşekkürler benden note 3 beklediğimiz eski konumuzda da aylardır her türlü paylaşımda konu sahibimiz genelsekreter olmak üzere tüm arkadaşlarımızla uzun bir bekleyişten bugüne kadar geldik

ben açıkcası sizin tüm sorunlarınıza note 3 ün ilaç olacağının garantisi verebilirim
    eskiden ios için stabil android için kasıyor laflarından başka bir söylentileri yoktu iphone kullanıcılarının ama android in geçirdiği gelişim ile bu sorunlar tamamen çözüldü
    ben note s2 kullandım ayrıca samsung dışında da bir sürü android cihazım oldu evet sorunlar vardı bende katılıyorum ama özellikle jelly bean den sonra bu tip sorunlar kalmadı
    note 3 ile yaşayacağınız saf güç ve esnekliği inanın hiçbir cihazda bulamazsınız
    istediğiniz dosya formatını aktarmak, usb bellek gibi kullanmak, usb otg ile usb bellek başta olmak üzere bir sürü cihazı telefonuza bağlayıp telefonunuz üzerinden kontrol etmek bunlardan sadece birkaçı
    size note 2 ile yapılabilenlerin ufak bir örneği olan şu videoya bir göz gezdirmenizi tavsiy ederim ki note 3 çok daha iyi olacakhttp://www.youtube.com/watch?v=A9MSX10RZRE
    tüm bunların yanında note serisinin büyük ekranı ve s pen i yaşayacağınız tecrübeyi şu anda size sunabilecek bir cihaz yok piyasada ne xperia z ultra ne htc one max
    note 3 ün bataryası çıkabiliyor olacak tıpkı diğer samsung larda olduğu gibi bu da rakiplerine göre muhteşem bir avantaj
    itunes ın eziyetinden sonra inanın nefes aldığınızı hissedersiniz ve size son tavsiyem note 3 çıktıktan sonra birkaç hafta bekleyin ve ilk test videolarını izleyin ki biz buradan paylaşacağız bunları o zaman nasıl mükemmel bir cihaz olduğunu daha iyi anlayacaksınız

hocam kesinlikle takipteyim :)

takipte kalın pişman olmazsınız bu akşam canlı yayınla lansmanı izlemenizi de tavsiye ederim güzel bir etkinlik olacak
    alışkanlıklar zor değişir genelde, ondan dolayı böyle yorum yaptım.
    ama değişikliklere hazırsanız o zaman denemenizde fayda var tabi
  • beyler canlı yayın linkini alabilirmiyim acaba?http://gununotet.com/ buradan seyredilecek mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narki

beyler canlı yayın linkini alabilirmiyim acaba?http://gununotet.com/ buradan seyredilecek mi sizce?

http://m.samsung.com/uk/unpacked/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genelsekreter -- 4 Eylül 2013; 14:45:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu telefonda merakla beklediğim tek şey radyo. Donanım olarak zaten note 2 den üstün olacağı aşikar. Şayet radyo olursa note 3'e geçerim. Olmazsa note 2 ile devam. Radyo benim için olmazsa olmaz.

• Ne zaman gibi satışa çıkar sizce?

• 3 gb ram?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.