Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.976
Cevap
89
Favori
335.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Caselogy marka olan mi daha çok kalinlastiriyor yoksa spiegen armor mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon gorusmesi sirasinda benim telefonun arka kamerasinin yani cok isiniyor. Ozellikle 5 dk ve uzeri konusmada ciddi hissediliyor. Oyle ki kilif uzerinden bile hissediliyor. Sizlerde durum nasil acaba?

Yeri tam olarak surasi;

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 14 Aralık 2020; 16:32:12 >
  • Sah!n kullanıcısına yanıt
    5 dakika ve üzeri denemedim. Normal kullanımda ısınmıyor ama oyunlarda o noktadan ısınıyor. Çok rahatsız eden bir durumla karşılaşmadım şimdilik.
  • gadget46 G kullanıcısına yanıt
    hocam uygulamanın neresinde var bulamadım bir türlü :/ Spam mesajlar canımıza tak etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Fin -- 14 Aralık 2020; 19:16:22 >
  • Uçan Fin kullanıcısına yanıt

SMS ler için,Google Messages uygulamasında mesajı seçince sağ yukarıda engelleme işareti geliyor. Zaten çoğu mesajı Google spam olarak algılayıp kendi işaretliyor. Bu mesajlara da uygulamaya girince sağ üstteki 3 noktaya tıklayınca Spam ve engellenenler kısmından ulaşılabiliyor.

Arama kısmına gelince. Telefon uygulamasını açtığınızda ekrandaki (alttaki 4 menüden klavye hariç hepsinde) sağ üst ya da ekranın sağ orta kısmında üç noktayı tıklayıp ayarlara giriyoruz. Orada arayan kimligi ve spam korumasi'ni açıyoruz. Google gibi burada da gayet iyi oranda spam tespiti var. Yani böyle bir numaradan arandığınızda ekranda şüpheli spam yazıyor. Ekranda bloke işareti çıkıyor. Tek tıkla bloke edebiliyorsunuz. Bir daha o numarayla işiniz bitiyor :) hatta bu ayarı açtığınız yeri tıkladığınızda direkt olarak spam görünenleri engelleme seçeneğini de mevcut. Ben her ihtimale karşı bu ayarı açmadım,spam olabilir diye bildirmesi yeterli benim için. Kendim bloke ediyorum zaten.

• Dostlar telefonu aldığımdan beri güncelleme yapmadim. Güncelleme yapayım mı? Herhangi bir sıkıntı yok değil mi?

• omarcook O kullanıcısına yanıt

yapabilirsin sıkıntı yok ben telefonu aldığımda yaptım, aylık olarakta güncelleme geliyor onlarıda yapıyorum.

• Gecen cuma telefonu aldım. Telefon kilitinin parmak izi ve göz ile acilma özelliği yok resmen, buna ilave telefonum ya çekmiyor yada başka bir şey var anlamadım.sinyal var göründüğü halde ahize den hiç ses gelmiyor. Telefonu teknosadan almıştım iade isteme hakkim varmi, var ise gerekçe ne olmalı yardımcı olursanız sevinirim
  • duktil D kullanıcısına yanıt

parmak izi için parmağınız temiz ve kuru olmalı, ayrıca güneş altında ve uygunsuz ışık koşulları altında teknolojisi gereği stabil çalışmayabiliyor, yüz tanıma için maskesiz olmalısınız ayrıca yüz tanımlama yaptıktan sonra aynı yerde ekstra ikinci sefer daha yüz tanıması yapıp stabilitesini arttırabilirsiniz. şebeke sorunu için ayarlardan hücresel veri üstünden görüşmeyi kapatabilirsiniz yada wifi aramasını kapatabilirsiniz. Hattınız VoLte vowifi vs. açık olmayabilir. İade konusunda bilgim yok ama genelde arıza çıkarttıkları biliniyor yinede en doğru bilgiyi teknosadan öğrenebilirsiniz.

• Öncelikle cevap için teşekkürler. Parmak izini bu sabah iş yerinde tamamladıktan sonra gün boyunca deneme şansım oldu, gün ışığında evet sıklıkla çalışmadı ama akşam evde sık sık denedim bu seferde sorunsuz çalıştı açıkcası.El temizliği ve güneş ışığı dediğiniz gibi etkiliyor anlaşılan. Çekmeme sorunu bugüm bir çok kişi bulunduğum bölgede turkcell kullanıcıları yaşamış anlaşılan operatör kaynaklı olabilir. Birkaç gün daha bekleyip ona göre karar vermekte fayda var herhalde

• Nenim telefon ekranı beyazlar tam beyaz olmuyor. Ayarları kurcaladıkça ya sarımtırak beyaz, yada mavimtırak beyaz oluyor. Ben dwmi problem var, herkes mi böyle anlamadım. Bilmediğim bir ayar mı var

• keremalp kullanıcısına yanıt

mavi ışık ayarlarını kontrol ettiniz mi ? belki onunla alakalıdır

• bakamadığım bildrimler için bir süre sonra hatırlatmak için ses ile uyarı veriyor.Bunu nasıl kapatırım

• quote:

Orijinalden alıntı: sukutuleyl

Batarya %80 den sonra şarj daha fazla aşınma yaşar.
    Şöyle diyeyim her bataryanın bir ömrü(döngüsü) var. 0 - 80 arası şarj olurken bataryanın ömründen 4x gidiyor ise matematiksel olarak 80-100 arasında da x gitmesi lazım ama öyle olmuyor. 80 den sonra bu aşınma artıyor. X değilde 1.5x -2x gibi düşünün. Bu aşınmayı siz 80 de şarjdan çıkararak engellerseniz batarya ömrünüz çok daha Uzun olur. Ben yıllardır böyle kullanırım ve faydasınıda çok gördüm. Bu şekilde yaparak bataryanın sağlığı 93- 95 olan yeni bir bataryanın 98 olduğunu bile görebilirsiniz ki ben gördüm.

%15 altına indirmeyin %80 üstüne çıkarmayın. En ideali. Dediğim gibi ben yıllardır böyle yapıyorum memnunum.

Maalesef bununla ilgili halen %100 net bir bilgi yok. Evet yazdığınız çok karşıma çıkıyor ama bir yerden yayılmış ucu kaçmış gibi bir bilgi biraz da. Yazdığınız mantıkta %100 dolu telefonun bataryasının %65'i kullanılıyor ve kayıp olan %35 lik pay için zaten sonraki şarjdan çıkarma şarja takma arasındaki süre kısalacağı için yine pil döngüsü olumsuz etkileniyor. Ben telefonumu %10 gibi şarja takıyorum ve %95-99 aralığında da çıkartıyorum. Neden bunu yapıyorum, çünkü %100 olduğunda akımı kendisi kesse bile bir süre sonra telefon yine güç harcayacağı için doldurma işlemi şarjda kaldığı zaman otomatik yine başlayacaktır ve bu da pilin ömründen extra şarj olarak alacaktır. Bir de şöyle bir şey var bu işlemler pilin ömrüne ömür katmıyor, sadece taş çatlasa 3 yıl kullanılan bir pilin ömrünü %10 larda yükseltiyor ki bu kadar uzatma için telefonumuzun pilleri ile ilgili ince ayar düşünüp kafa yormamıza pek gerek yok aslında.

• Prfssr kullanıcısına yanıt
    Evet uygulama tamamen kullanım verilerine dayalı tahmin yapıyor. Ben kurduğumda sağlık %94 dü, sonrasında şarj durumu %20 nin altına inmeden şarja taktım ve %80 de çıkardım ve batarya sağlığı %96 ya yükseldi. Sadece kullanımlarınızı takipedebilirsiniz.
  • hayhan kullanıcısına yanıt

ayarlardan bildirimler e girin daha sonra en alta inin orda "bildirim hatırlatıcıları" diye bir yer var orayı tıklayın ve kapalı konumuna getirin

• Merhaba,

İş yerinde bırakmak için yedek bir şarj aleti alacağım. Hızlı şarj özelliğini (pile zarar erdiği düşüncesi ile) kullanmıyorum ama yine de kaliteli bir ürün almak istiyorum.

Özellikle dikkat etmemiz gereken bir husus var mıdır ? Kaç W almak gerekir ?

Bir de orjinal şarj kablosu type-c to type-c ama adaptörler genelde usb girişli oluyor. Fark eder mi ?

• Orjinal samsung ürünlerinden şaşmayın. Kafanız rahat olsun. Orjinal hızlı şarjlı, usb giriş, type c çıkışlı olanlar var. Ondna alın kesinlikle. Ben öyle yaptım çok memnunum......
    Cihazın hızlı şarjlı olması telefonu hızlı şarj edecek anlamına gelmiyor. Telefondan hızlı şarj seçeneğini iptal edin....... ama hızlı şarj gerektiğinde hayat kurtarır. Buda aklınızın köşesinde dursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremalp -- 18 Aralık 2020; 12:20:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbk58

ayarlardan bildirimler e girin daha sonra en alta inin orda "bildirim hatırlatıcıları" diye bir yer var orayı tıklayın ve kapalı konumuna getirin

Çok sağol hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: keremalp

Orjinal samsung ürünlerinden şaşmayın. Kafanız rahat olsun. Orjinal hızlı şarjlı, usb giriş, type c çıkışlı olanlar var. Ondna alın kesinlikle. Ben öyle yaptım çok memnunum......
    Cihazın hızlı şarjlı olması telefonu hızlı şarj edecek anlamına gelmiyor. Telefondan hızlı şarj seçeneğini iptal edin....... ama hızlı şarj gerektiğinde hayat kurtarır. Buda aklınızın köşesinde dursun

hocam link alabilir miyim bende yedek almak istiyorum

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.