Şimdi Ara

Samsung Galaxy M55 yakında geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Samsung, orta sınıfta Galaxy M54'ün takipçisi Galaxy M55'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefon, SM-M556B/DS numarasıyla 4 Ocak'ta Wi-Fi Alliance tarafından onaylandı.

Samsung Galaxy M55, sızan bilgilere göre Snapdragon 7 Gen 1 çipsetinden güç alacak. Daha önce Samsung telefonlarda görmediğimiz çipset bir ilk olacak. İşlemci, M54'te kullanılan Exynos 1380'e göre önemli bir ilerlemeyi işaret ediyor. 4 adet Cortex-A710 performans çekirdeğine sahip olan işlemciye Adreno 644 GPU'su eşlik ediyor. Bunun yanında telefonun 8GB RAM ile geleceği belirtiliyor. 

Ayrıca Bkz.Oppo Reno 11 serisinin global sürümü tanıtıldı: Orta seviyede güçlü kamera özellikleri

Telefonla ilgili bilgiler şimdilik bunlar. Galaxy M54, Mart ayında tanıtılmıştı. Dolayısıyla M55'in de aynı süre zarfında tanıtılmasını bekleyebiliriz.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2024/01/12/samsung-galaxy-m55-5g-appears-on-bis-india-launch-expected-in-a-few-weeks/

• Samsung üretimi 7 Gen 1 ile direk ölü doğacaktır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Exynos 1380 yerine 7gen1 olması her ne kadar verimli olmasa da, ölü doğacağını göstermez. 8gb ram bulunması iyi. Samsung'un orta segment cihazlarını daha donanımlı yapması ve en azından premiumvari tasarım getirmesi gerek. Var olan kutu içeriği ve şarj gücü eksikliğini anca bu şekilde kapatabilir. Yoksa stokta olduğu sürece 7gen1'li Honor 90 karşısında işi zor. Yalnız M serisi, A serisinden geride olduğu için; 1 sene önceki SoC'nin kullanılması normal.

• gnsnc G kullanıcısına yanıt
    Bu M serilerinin genelinde Şebeke sorunu olmakta er yada geç kesinlikle yaşanıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gnsnc G kullanıcısına yanıt
    7gen1 1380'den çok daha daha iyi ve güncel bir yonga seti 1380 cortex a78 7gen1 cortex a710 işlemcileri karıştırmayın bence Samsung tek sorunu hızlı şarj 25w verir yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 14 Ocak 2024; 10:07:38 >
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Exynos 1480 kulanılabilirdi bence de.

Samsung döküm işini Qualcomm'a kaptırmak istemiyor ise Dimensity ve Snapdragon seçeneklerini elemeli.

A15 ile A25 tanıtılmış A15 G99/Dimensity 6100+ A25 Exynos 1280 çip ile geliyor.

Bana pek mantıklı çözümler olarak gelmedi. A25 için Exynos 1380 temelli 1430 gibi bir alt segment çip geliştirilebilirdi 1280 yerine.

Çeşitlilik iyi olacaktır bence. 1480 ile RDNA AMD GPUlar orta segmente giriş yapacak.

• 7 gen 3 çıkmış 2022 den kalma 7 gen 1 kullanıyorsun tebrikler samsung

• High Sierra kullanıcısına yanıt

Evet haklısın kesinlikle 1480 olmalıydı ama M serisi üvey evlat gibi çinli firmalar ile rekabet için marka algısını kullanarak satmaya çalışıyor. Yine çok iyi yonga setleri koyuyor cihazlarına çinlilere baksana G99 manyağı yaptılar milleti hangi çinlinin ekonomik cihazına baksan ya g85 ya g99 yıllardır bıktık. Geçen ay kayıt dışı redmi 12r aldım cihazda 4gen2 var çok iyi şarj yemiyor donma kasma yapmıyor akıyor resmen daha ne isterim. Samsung işlemcileride sorunsuzdur yıllarca kullandım en ufak sorun yaşatmadı ama bana göre Snapdragon her zaman bir tık önde.

• Adamlar fastfood gibi döner aynı döner kaç gram olsun ekmek tam mı çeyrek mi içinde ne olsun der gibiler bir döneri kaç farkı şekilde sunabilirsin Samsung bunu iyi beceriyor a m s ve bir çok model ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 14 Ocak 2024; 23:22:35 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Samsung özellikleri iphone gibi artık hep geriden geliyor ve xiaomi piyasayı her türlü domine ediyor adamlar poco x6 pro çıkartılar cortex a715 var cihazda fiyatına bakılırsa samsung M serisine göre daha uygun satıyor hatta A serisine bile kafa tutuyor samsung hala üst segmentlerde bile 25w zorluyorken adamlar alt segmentde bile 65w desteği ile geliyor ve kutu içeriği olalar her şeyi sunuyor

• Vallahi A ailesine 51 le başladım 52aldi. 2 yil kullandım şu an 3 ay oldu 54 kullanıyorum ama A52 snpdragon işlemcileri ve hatta A 55 den bile iyiyi inceledim bundan sonra İşlemcisi Snapdragon olan Tlfn alacam Samsungcuyum ama kendi işlemcisi bir işe yaramaz

• 2 Ay Olmuş hala gelmedi şu telefon geçenlerde F55 bluetooth sertifikası onayı sızıntısı çıkmış bu F serisi ile M serisi aynı telefon F hindistan pazarına çıkış yaparken M serisi Genel pazara çıkış sağlıyor Bu ay çıkar inşallah S23FE şarj konusunda yetersiz kalıyor M52den sonra tekrar M serisine dönüş yapacağım M55 ile :)

• Herkes işlemci demiş ama M serisinin alamet-i Farikası bataryadır. Bildiğim kadarıyla Samsung "yanlışlıkla" dünyanın en iyi telefon bataryasını sadece M51 için üretmişti. Sonra standart 5.000mah'a döndüler.

Hayır arkadaşım, günümüzde 10-12 saat ekran süresi gerekiyor. 6.500mah pil standart olmalı.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

Geçen sene M serisi 6000mah'e döndü

M14, M34

Bu yıl da öyle olacak M15 6000mah batarya ile gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım gelir. M52 den geçmeye değer bir şey olursa güzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    M51 7000 mah efsane cidden koca ipadler 8000 mah zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.