Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam farkindaysaniz parmak izi okuyucu kısmı kapali. Uyum saglasa bile parmak izi okuyucusunu kullanamicaksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr James Wilson kullanıcısına yanıt
    Bugün fatura için Trendyol canlı destek ile 3 bu kez yazıştık malesef bu saate kadar bir faturayi göndermeyi beceremediler. Satıcıdan istedik birkaç gün sürebilir dediler. Benim kargom buraya ulaştı ama dağıtıma çıkamadı, pazartesi elime ulaşır. Bir ihtimal kutudan kulaklık çıkar diye iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum ☺️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onurQ7 kullanıcısına yanıt

Fotografta oyle ama sorulan sorulara bakarsaniz parmak izi icin de uygun oldugu yaziyor

• gokmay kullanıcısına yanıt

Hocam cikmiyor maalesef ya. Ben de sabah istedim ama yollamadilar bakalim ne olacak

• LGatakan kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam evet var

• Pazartesiye kaldı bence, bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 3 Ekim 2020; 20:24:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurQ7

5 yıldır kullanmis oldugum s7 edge telefonum m51 in yaninda torun misali durmakta :) S7 den bu telefona gecen arkadaslar vardi umarim alışabiliriz:)
    M51 için alınca farkkettim s7 Edge kral telefonmuş.

• byosmanli kullanıcısına yanıt

S7 edge ben de kullanmıştım, zamanında çok iyiydi gerçekten premium bir cihazdi. Bu anlamda ikisi farklı kulvarlarda , kıyaslamak biraz hatalı olur bence....

• Evet arkadaşlar yine dh forum olarak sesimizi yeterince duyurduk. Öğlen hepsiburadan aldigim telefonda kulaklik çıkmadı, hepsiburada WhatsApp ile iletişime geçtim talep oluşturdular 7 gün içinde bilgi verilir denildi. Samsung Shop aradım hepsiburadan aldığınız için kampanya zamani uygulamasından başvurun denildi. Yani anlayacağınız hiç kimsenin hiç birseyden haberi yoktu. Daha sonra dh forum olarak gerekli yerlere şikayet etmeye başlayınca akıllandilar ve gerekli bilgileri vermeye başladılar. Biraz önce whatsaptan tekrar iletişime geçince sorunumu çözduler. Sorun yasayanlar whatsaptan iletisime geçsinler. SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• Bir de trendyol firmasından alanlar bizler konuya çözüm bulabilsek çok iyi olacak ama bakalım inşallah. Bekleyip göreceğiz.

• Sorunum hepsiburda whatsap hattindan cozuldu.

• kulaklık hediyesi için hepsiburada ile iletişime geçin arkadaşlar ben ve eşim ayrı hesaplarımızdan 2 tane m51 almıştık... telefonun biri geldi diğeri kargoda. Hediyeler verilmemişti kargoya.Durumu izah ettim ürünler şuan eklendi. Kargoya verilecek hediye ürünler ücretsiz alınmış görünüyor. Kılıf ve kırılmaz cam hatta lens koruma için de birebir uyumlu yer ise teleplus sitesi. Ben tel gelmeden sipariş vermiştim o da geldi.A71in nano camı birebir uyuyor o gelmiş.Kılıf ise tek seçenek siyahtı ama şimdilik yeter

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Merhaba hocam hayırlı olsun. Sizi sorularımla darlayayım:

1) pil performansı ne durumda? durduk yere pil tüketiyor mu? uykuda geçen 8-10 saatten sonra ne kadar düşüş gözlemliyorsunuz? ürün gerçekten 7.000 mah varmış gibi davranıyor mu? 100'den 0'a 12 saati geçik ekran süresi alabiliyor musunuz?

2) hoparlör performansı nasıl? sesi cılız mı yoksa yüksek mi?

3) yoğun sosyal medya kullanımlarında, oyunlarda telefonda herhangi bir ısınma gözlemlediniz mi?

4) sanmıyorum ama genel olarak menülerde, popüler uygulamalarda kasma gözünüze çarptı mı?

5) gcam yüklediniz mi? gcam için root gerekiyor mu? eğer yüklediyseniz fotoğraflarda bariz farklılık oluştu mu?

6) çok fazla bloatware yüklü olarak mı geliyor? genel olarak boş ram ne kadar oluyor?

7) bluetooth ve gps performansı nasıl? bluetooth ses yüksekliği iyi mi? araç kullanırken gps konusunda sıkıntı yaşadınız mı?

8) genel olarak 3800tl eder bir cihaz olduğunu düşünüyor musunuz?

9) sizce ürünün en büyük eksikliği nedir? "keşke" dediğiniz bir şey var mı?

10) kilit ekranındayken (yani telefonu açmamışken) "ok google" dediğinizde asistan çalışıyor mu?

teşekkürler.

Hocam önceden dediğim gibi telefonu eşime aldım ve 5, 6 saattir kurcalıyorum. Kısaca bildiklerim kadarıyla cevap vermeye çalışayım. 

1) Batarya gerçekten muhteşem. Telefon % 51 şarjla geldi ve hemen doldurdum. Öğleden beri yaklaşık 5, 6 saattir kurulum, kurcalama ile şarjı ancak %80'e kadar indi. Kaç saat ekran süresi verir şimdiden bir şey diyemem çünkü daha ilk gün. Batarya 7 amper olduğunu gösteriyor gerçekten. Batarya sıkıntısı çekenlerin yöneleceği bir telefon. Tahminimce 2 günü belki 3 günü bile kullanıma bağlı olarak çıkarır.

2) Hoparlörü kullandığım S7 Edge ile kıyaslandım, aynı sayılır. Cılız değil en azından ne çok iyi ne de kötü. Üzmez yani. Dolby Atmos var ama kulaklıkla çalışıyor. 

3) Kurulumda ve kurcalama esnasında ısınma hissetmedim.

4) Menü ve uygulama geçişleri oldukça hızlı ve akıcı.

5) Gcam yüklemedim.

6) Bloatware beklediğimden az çıktı ama sorun değil ram ve rom kapasitesi oldukça yüksek, sıkıntı olmaz. Zaten benim ve eşimin telefonunda Package Disabler Pro yüklü, istenirse PDP ile kapatılabilir. RAM'e bi ara baktım %29 doluydu.

7) GPS kullanma şansım olmadı henüz ama hediye kulaklığı BT ile denedim. Mesafe kontrolü yapmadım. Bu arada kulaklığı çok beğendim, tüm gün kulağımda olsa rahatsız olmam.

8) Fiyatına değer mi konusu göreceli bir konu. Biri değer diyebilir, bir başkası bu kadar etmez der. Kulaklık hediyesi, güncel bir cihaz olup yeni Samsung politikasına göre 3 ana güncelleme alacak olması, amoled ekran olması ve asıl olarak 7 amper bataryası olması sebebiyle tercih edilebilir.

9) Eksiği çok ama bu eksikler tamamlamaya kalkarsan fiyatı iyice uçar, üst modele çıkarsın. Kamerayı denemedim ama OIS yok sanırım. Ekran Gorilla Glass 3 belki 5 olması beklenirdi. Arka kapak plastik, alışık olan için bildirim ışığı yok. Ekran çözünürlüğü 393 ppi yazıyor daha yüksek olabilirdi ama ben düşük çözünürlük hissetmedim, ekranı güzel. Kızılötesi yok ama genelde son yıllardaki telefonlarda pek rastlanmıyor. Network 5G olabilirdi, suya dayanıklılık yok, AOD var, güvenli klasör yok, kamera daha iyi olabilirdi, video 60fps desteklemiyor, stereo hoparlör yok, parmak izi okuyucu yeri bencegayet iyi konumlandırılmış çift tık ile ekranın uyanması güzel bir şey, Şimdilik ilk akla gelen bunlar.

10) Denemedim henüz, telefondan uzağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam önceden dediğim gibi telefonu eşime aldım ve 5, 6 saattir kurcalıyorum. Kısaca bildiklerim kadarıyla cevap vermeye çalışayım. 

1) Batarya gerçekten muhteşem. Telefon % 51 şarjla geldi ve hemen doldurdum. Öğleden beri yaklaşık 5, 6 saattir kurulum, kurcalama ile şarjı ancak %80'e kadar indi. Kaç saat ekran süresi verir şimdiden bir şey diyemem çünkü daha ilk gün. Batarya 7 amper olduğunu gösteriyor gerçekten. Batarya sıkıntısı çekenlerin yöneleceği bir telefon. Tahminimce 2 günü belki 3 günü bile kullanıma bağlı olarak çıkarır.

2) Hoparlörü kullandığım S7 Edge ile kıyaslandım, aynı sayılır. Cılız değil en azından ne çok iyi ne de kötü. Üzmez yani. Dolby Atmos var ama kulaklıkla çalışıyor. 

3) Kurulumda ve kurcalama esnasında ısınma hissetmedim.

4) Menü ve uygulama geçişleri oldukça hızlı ve akıcı.

5) Gcam yüklemedim.

6) Bloatware beklediğimden az çıktı ama sorun değil ram ve rom kapasitesi oldukça yüksek, sıkıntı olmaz. Zaten benim ve eşimin telefonunda Package Disabler Pro yüklü, istenirse PDP ile kapatılabilir. RAM'e bi ara baktım %29 doluydu.

7) GPS kullanma şansım olmadı henüz ama hediye kulaklığı BT ile denedim. Mesafe kontrolü yapmadım. Bu arada kulaklığı çok beğendim, tüm gün kulağımda olsa rahatsız olmam.

8) Fiyatına değer mi konusu göreceli bir konu. Biri değer diyebilir, bir başkası bu kadar etmez der. Kulaklık hediyesi, güncel bir cihaz olup yeni Samsung politikasına göre 3 ana güncelleme alacak olması, amoled ekran olması ve asıl olarak 7 amper bataryası olması sebebiyle tercih edilebilir.

9) Eksiği çok ama bu eksikler tamamlamaya kalkarsan fiyatı iyice uçar, üst modele çıkarsın. Kamerayı denemedim ama OIS yok sanırım. Ekran Gorilla Glass 3 belki 5 olması beklenirdi. Arka kapak plastik, alışık olan için bildirim ışığı yok. Ekran çözünürlüğü 393 ppi yazıyor daha yüksek olabilirdi ama ben düşük çözünürlük hissetmedim, ekranı güzel. Kızılötesi yok ama genelde son yıllardaki telefonlarda pek rastlanmıyor. Network 5G olabilirdi, suya dayanıklılık yok, AOD var, güvenli klasör yok, kamera daha iyi olabilirdi, video 60fps desteklemiyor, stereo hoparlör yok, parmak izi okuyucu yeri bencegayet iyi konumlandırılmış çift tık ile ekranın uyanması güzel bir şey, Şimdilik ilk akla gelen bunlar.

10) Denemedim henüz, telefondan uzağım.

Alıntıları Göster

M31 de bildirim ışığı yoktu. Bunda bildirim ışığı var mı hocam benimki daha gelmedi ama şimdi aklıma geldi soruyum dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Dostum teknoloji marketlerde eleman kalitesi çok düşük. İlk zamanlar yani bundan 15 yılkadar önce yüksek maaşla kaliteli ve bilgi yönünden donanımlı elemanlar çalışıyordu. Gerçekten bilgi alabiliyordunuz. Teknoloji marketlerlerin karları azaldıkça daha düşük vasıflı elemanları daha düşük maaşla çalıştırmaya başladılar. Vasıfsız elemanlara işe başlamadan önce eğitim bile vermekten imtina etmeye başladılar. Yeni elemanlar eğitim almadan sanki bir bakkalda çalışmaya başlar gibi işe başladılar. Bunları nereden biliyorum? Bir arkadaşımın oğlunu bir tekno markette yüksek maaş verdikleri ve yerine daha ucuz eleman bulacakları için işten çıkartmışlardı.

Yaklaşık 10-12 yıldır tekno marketlerden TV, telefon, bilgisayar gibi elektronik eşya satın almıyorum. Almak istediğim ürünleri internetten ve forumlardan araştırırım eğer fiziken görme ihtiyacım olursa gider tekno marketlerde incelerim ama oralardan asla satın almam.

Vasıfsız elemanlardan bilgi almak istediğin cahilce cevaplar alıyorsun, bilgi sahibi değiller ama fikir sahibiler. Diğer arkadaşların dediği gibi prim üzerine çalıştıkları için sizi kendi çıkarları doğrultusunda başka bir ürüne yönlendirebilirler.

Bir gün hanıma telefon alacağız ve almak istediğim telefonu tekno marketten göstereceğim. Satıcıya ürünü sorduk gösterdi ama daha iyisi bu diye daha düşük donanımlı bir ürünü bize satmaya çalıştı. Biz amoled ekranlı telefon bakıyoruz dedikçe o bana ips ekranlı telefonu bu ekran daha az batarya tüketir diye satmaya çalıştı. Anlattığı her şey palavraydı. Daha ne çok buna benzer diyalog yaşadım ama uzun sürer anlatamam. Sonuç olarak satış görevlilerini dinleyina ama inanmayın.

İnanın şu forumda yorum yapan arkadaşlar bilgi yönünden bu tekno market görevlilerine on basar.

Alıntıları Göster

Bu konuda en çok konuşması ve yazması gereken insan benim, neden mi? Anlatayım

Satış elemanı olarak iş hayatına atılmam 2002 başlarında Panasonic tekofaks firması ile oldu, carrefour hipermarketlerde o zaman İstanbulda iki tane carrefour avm vardı içerenköy ve beylikdüzündeydi. Ben panasonic telsiz telefonlarını satıyordum piyasada adımız promotör olarak geçerdi, 2002 de vatan bilgisayar topkapı mağazasını açınca carreforurlardan vatana geçtim, iş hayatımda vatan bilgisayara çok şey borçluyumdur. 2003 gibi plazma tvler türkiyeye gelince tv tarafına geçtim, 2009 yılına kadar tekofaks da çalıştım. Bizim zamanımızda yani 13-15 sene önce, gerek teknosa gerek vatan bilgisayar olsun kaliteli düzgün işi bilen adamları çalıştırırlardı. Firmalar bile bu mağazalar için promotör alacağı zaman gerçekten teknoloji bilgisini test ederdi öyle her önüne gelen insanı almazlardı, ben şuan aldığım maaşın biraz daha fazlasını 14-15 sene önce sattığım plazma tvlerden prim olarak alıyordum. 2015 yılında inişler çıkışlarla dolu bu iş hayatımı sonladırdım. Arada bir media markt, vatan ve teknosaya uğrarım, inanın sektör tamamen bitmiş. Gerek mağaza gerek firma elemanları çok bilgisiz çoğu benim sorduğum soruya cevap veremiyor versede saçmalıyor, özellikle de promotörler prim aldıkları ama pek satmayan cihazları över dururlar. Teknosa da p40 pro bakıyorum huawei elemanı geldi, baktım telefonda netflix var tabi açmadı adama diyorum ki netflix 1080p desteği var mı bilmiyorum dedi. 15 sene önce sen bunu müşteriye dediğin an eğer müşteri seni şikayet ederse ciddi ciddi seni işten çıkarırlardı sen sattığın ürünü nasıl bilmezsin diye. Bu yüzden mağazalara gittiğiniz zaman promotörlele değil mağazanın çalışanları ile muhattap olun

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolasx

M31 de bildirim ışığı yoktu. Bunda bildirim ışığı var mı hocam benimki daha gelmedi ama şimdi aklıma geldi soruyum dedim.

Alıntıları Göster

Dostum yukarı yazmıştım, bildirim ışığı yok. Alışık olanlar bir süre zorlanacaklar ancak AOD ekranında gelen bildirimler görülebilir.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Anladım 3. Parti uygulamayla bu sorun gideriliyor da onları da kurmak istemiyorum. Teşekkür ederim.

• whatsapp tan ben de yazdım. şu an siparişime eklendi

• quote:

Orijinalden alıntı: east09

kulaklık hediyesi için hepsiburada ile iletişime geçin arkadaşlar ben ve eşim ayrı hesaplarımızdan 2 tane m51 almıştık... telefonun biri geldi diğeri kargoda. Hediyeler verilmemişti kargoya.Durumu izah ettim ürünler şuan eklendi. Kargoya verilecek hediye ürünler ücretsiz alınmış görünüyor. Kılıf ve kırılmaz cam hatta lens koruma için de birebir uyumlu yer ise teleplus sitesi. Ben tel gelmeden sipariş vermiştim o da geldi.A71in nano camı birebir uyuyor o gelmiş.Kılıf ise tek seçenek siyahtı ama şimdilik yeter

Bende siparis gececem kilifda parmak izi kismi acikmi tam uyumlumu birdr 5 cesit kilif gozukuyor siz hangisini siparis gectiniz

• Merhaba arkadaşlar. Konutu ilgiyle takip ediyorum. Hepsiburada dan kulaklık sıkıntısı olduğunu görünce müşteri hizmetlerine whatsapp üzerinden yazdım ve sonuç olarak sipariş oluşturdu hemen, sohbet görüntüsünü ekliyorum, sıkıntı yaşayan arkadaşlar olursa diye. Hepimize hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Sürme -- 3 Ekim 2020; 21:31:43 >

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.