Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
159
Cevap
8
Favori
10.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

rutin sosyal medya kullanımı arama kamera işleri yapacaksan a23 680 de işini görür haklısın hocam :) bütçe zorlaması da olmaz sizin için ;) evet a24 g99 ile çıkacakmış görmüştüm haberini, misal g99 - 680 den biraz daha iyi işlemci o a24'de de yönelebilirsin, o zaman ben ss atmama gerek yok m33 elediysen   uzun zamandır samsung kullanmadım en son a8 2018 kullanmıstım 2018 yaz ayında almıstım onu da çok sevmiştim ama pubg için yetersizdi işlemcisi ondan satmıstım, sonrası hep redmi cihaz yurtdısı kullandık oyunu da artık bırakma eşiğine geldiğim için samsunga tekrar yöneldim ve aşırı memnunum cihazın performansı ekranı bataryası kameralarından  

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

orta düzey tasarruf modunu da açarsan iyi olur

hocam ya çok aramıyorum batarya tasarrufu açmaya pek gerek duymuyorum zaten gayet 1 bucuk gün yetiyor bataryası bekleme modunda su gibi akıp gitmiyor da misal (cihaz 8 saat uyku da bile %1 bilemedin %2 yiyor) yatarken bıraktıgım misal %66 da tekrar elime aldıgımda 8 saat sonra uyandıgımda 65 veya 64 ile alıyorum cihazı tavsiyen adına eyvallah SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] acil bir şey olur o zaman açarız diyeyim tasarrufu da ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabak tadı verdi -- 18 Nisan 2023; 18:56:5 >
  • Kabak tadı verdi K kullanıcısına yanıt

Daha karar vermedim

A24,M24,M34 piyasaya çıkmadı A24 piyasaya çıkmak üzere

G99 işlemci ve super amoled ekran olacak

2 sim + 1 micro sd kart kullanıyorum. Yani alacağım telefonda 3 slot olmalı. M33 ile aynı işlemciyi kullanan A33'ü bu yüzden eledim

Yıllardır super amoled ekranlı samsung telefon kullanıyorum. Amoled ekranı seviyorum ama diğer özellikler daha önemli

Seçimler bitmeden telefon işini halletmeliyim

Epey.com'da telefonları karşılaştırıyorum A23'ün pil performansı o sitede yüksek çıkıyor SD farkıyla mı bilemedim

A23 ve M33 şu anda radarımda. Ama A24 ve çok gecikmezse M24,M34'ü de görmek istiyorum

Bu sene M serisi 6000mah bataryayla gelecek hepsi

• disintegration kullanıcısına yanıt

aaa bu arada sen m33 konu sahibiymissin dikkat etmemiştim :) a24, m24 veya m34 henüz resmiyet kazanmadı daha önemlisi m24 ve m34 hiç yok nette haberi (mayıs veya hazirana yetişirler gibi) çıkarsalar o üç model, g99 lu poco m5 kullandım 6 ramlisi (pubg için) gayet güzel oynatıyor (misal 33 derece ya işlemcisi maksimum 3 saat oynadım test için sonra topu tıopu 3 derece artışla 36 dereceye çıktı var sen düşün g99 işlemcisini) ama tek sorun yaşadım poco m5 de dokunmatiği pubgda dengesizdi (hani sağa sola adamı gezdiriyoruz yuvarlak kısım) orası sıkıntılıydı birden işlemiyor karakter duruyordu ondan onu da sattık 4 ay once falan sonra oyunu eskisi gibi oynamamaya başlayınca bırakma kararına geldim sadece test için m33 1 el oynadım 30 fpsdi kilidi açılmamıs hala 1 senedir.

ben size şunları da açıklayayım amoled ekranlı redmi note 10s işlemci berbat ısınması var ekranı da (cok kontrastlı keskın dengesız goruntusu vardı) sattım sonra redmi note 10 pro aldım (ekranı hayalet iz gölgelenme kalıyordu 2 kere kullandım ikisinde de mevcuttu) sattım sonra redmi note 11 pro ve note 11s ini de denedim (11 pro hem cok ısınıyor hem fena kasıyordu ısınınca ama 11s ondan daha ılık ve stabil çalışıyordu)

hocam amoled ekranları bir türlü sevemedim (belki üst duzey oled veya dynamıc amoledlı ekranlar iyidir) ama bu orta kaliteli amoled uretımı sıkıntı çıkartabiliyor ya leke çıkıyor ya doğası gereği fabrika çıkışlı olsa dahi değişik grimsi kıl inceliğinde lekeler cıkıyor, hı 7999 tl m33 bayi samsungdan aldım o an istesem ben a33 de alırdım ama amoled ekrandan korkum var endişem vardı ya lekelenme ve grimsi lekeler çıkarsa diye ondan uzak durdum, 2000 tl cebimde kalsın m33 olsun varsın ıps tft ekranı olsun dedim çok sukur de her şeyini inceledim ne ölü piksel ne ıps doğası gereği çerceve bitimi ekran ışık açıklığı bulmadım mutlu oldum ilk kez sıfır telefonda sıfır hata, bu tft pls her ne ise ekranına baya eleştiriler (m33,m23,a23) eleştirileri olmus ama ben öyle abartı bir ekran kalitisezliği görmedim gayet renkler canlı, siyahlar çok parlak dengesiz kontrastlı siyah renk yok, gönül isterdi ki 8 ramlisi m33 de gelseydi sadece hindistan asya pazarında var, 6 ram 1 sene sonra 2024 ortalarında 4 gb ramden farkı kalmayacak görüşündeyim uzunca yazdık ama kusurumuza bakma mesgul ettiysek de iyi aksamlar  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabak tadı verdi -- 18 Nisan 2023; 19:38:27 >

Samsung'un ürettiği PLS ekranları A23,M33'ü teknoloji marketlerde inceledim. M33'ü migros'ta detaylı inceledim teşhirde vardı supermarkette. Super amoled fanı birisi olarak kesinlikle kötü bir görüntüsü yok hatta çok şaşırdım arayüz ve ekran kalitesi iyiydi

Ama sürekli karanlık mod kullanan birisi olarak alacağım telefon Super amoled olursa , pil tasarrufu olacak

Samsung'un super amoled ekranları Xiaomi telefonlardan farklı ben dahil çevremde hiç sorun yaşayana denk gelmedim. Samsung shoplarda M33 varsa gidip sorarım

Evet ekranı abartılacak kadar leş değil sadece karanlık mod da siyahlar göze batıyor o kadar ben bu aida64 den baktığımda ekrana ıps lcd yazıyor tft veya pls yazısı yoktu. Ben alacağım zaman ilk baş a33 ne kadar diye sohbete başladım çalışana a33 9999 tl dedi sonra peki siz de m33 var mı evet var deyince ne kadar işte 7999 dediği an hemen yeşil varsa o rengi istiyorum dedim tamam dedi aldım çıktık mağazadan SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] evet belki xiaomi farklı üreticiden amoled tedarik ediyor olabilir samsung kendisinin cihazlara kendine has ekran üretimi vardır doğru dedin ama korkum leke ve iz olunca yanaşmadım SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] 

Bu cihaz geçen sene yaz aylarına doğru popüler olmaya doğru koşuyordu ama direkten dönme sebebi pubg oyun severler (30 fps) şoku veya exynos mesafeli insanlar ya sattı ya yanaşmadı bilmiyorum siz de aynı düşüncede misiniz  

Oyun oynamadığım için yorum yapamayacağım farklı noktalardan açılardan düşünüyorum

Mesela A33, 4 tane ana güncelleme alacak

M33 ise 2 tane ana güncelleme alacak

A33 bu açıdan önde. Telefon Pubg oynatmış oynatmamış ilgilenmiyorum. Telefonun 4 ana güncelleme alacak olması bana cazip geliyor. Telefonda güvenli klasör olması ilgimi çekiyor çünkü kullanıyorum çoğunda var ama her samsung telefonda güvenli klasör yok

Samsung un PLS ekranları gerçekten güzel. Mesela M23, M33'ten daha çok satan bir telefon işlemcisi harika ama 4gb ram bence yetersiz. Android demek ram demek

Minimum 6gb olmalı. Bir telefon beğeniyorsun illaki çok önemli bir özelliği eksik oluyor

Evet a34 ve a33 de 4 ana sürüm garantisi var (ama son 1 veya sondan 2nci android sürüm de ne kadar stabil olur muamma) ama samsung one uı ile baya ilerleme kaydetmiş yazılım yönünden miui den kat kat önde, m33 android 14 ve 6.0 one uı son sürümü olacak haklısın. Android de en az 6 ram aşağısı zaten kurtarmaz minimum 6 iyidir, a34 8 ram olması cazip ve ileriye dönük ram sıkıntısı olmaz o cihazı fiziksel inceledim media markette benim m33 ile aynı boyut aynı kalınlıktalar hemen hemen   güvenli klasör dediğiniz samsungun üst düzey knox koruma özelliğiydi dimi rehber fotolar güvende tutma gibi ? Samsung pass da var bunda guvenlı klasörde hocam   hı aynen bazen her şeyi iyi görünür cihazın ama bazı şeyleri eksik bırakırlar aod veya güvenli klasör olmaması gibi (a33 de aod yok misal) veya guvenlı klasor belki bazı m veya a serisi katılmaması özellik olarak  

Güvenli klasör bambaşka birşey ikinci bir android telefon kurmuş oluyorsun kendi google play store, kendi galeri, kendi kamera uygulaması...vs var resim video saklamak bilinen basit özelliği. Masaüstünde simgesi ve adını değiştirebiliyorsun normalde kullandığın her apk yi ikinci olarak güvenli klasörde kurabiliyorsun

İkinci androidi kurduğun için pil tüketimi artar ama güvenli klasör dahil uygulamaların çoğunu derin uyku moduna alabilirsin. Ben 2 tane wp 2 tane inst lite, 2 tane facebook lite kullanıyorum istesem hepsinin ikinci uygulamasını kullanabilirim

Çok araştırdım Samsung gibi böyle güvenli klasör icat eden firma yok Xiaomi,oppo falan hikaye

Yazılım önemli Samsung bu konuları aşmış 2017 den beri güvenli klasör kullanıyorum yeni bir olay değil

Hocam SS de ekran açık 4 saat 22 dakikanın hemen hemen 1 bucuk saatini wifi süresi ile gezindim geri kalan süre mobil veri ile gezinme yapıyorum var siz hesaplayın mobil veri ile sonuc ne çıkar batarya %10 kadar SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] (10 dakika konum açık, 5 dakika telefon görüşme ve bluettooth kulaklık 20 - 25 dakika takmıştım)

SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU]

Ben bir de eski alışkanlıklardan dolayı pil optimizasyonu yaparım arka planda herşeyi kapatırım

Wp hariç nerdeyse her uygulamayı derin uyku moduna alırım. Orta düzey tasarruf modunda kullanırım. Aod kapatırım...vs

Anladım çok iyi sağlam özellikmiş adını duydum bu özelliğin ama kullanım yönü ney araştırmamıştım, evet samsung kendini aşıyor yazılım bakımından SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] 

Ben o rootmuş, pc den kabloyu bağlayıp adb ile uygulama gereksizleri kaldırmaymış pek anlamıyorum hocam risk alıp hiç denemedim, cihazda sadece kaldırılmasını gördüğüm google ait bazı uygulamaları kaldırırım bu kadar SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] 

Hocam şu ram bölümün de ayrılmış 700 mb ne demek ? Boş ram 1800-2000 arası gidip geliyor. Çok şükür kasma donma takılma yaşamıyorum youtube premıum aldım arka da minik pencere de hem o hem chrome hem instagram hem de tiktok açık şekilde gezinmeme rağmen maşaallah tökezleme sayfayı kaldığım yerden devam etttirmeme yapmıyor ama buna rağmen 1100 - 1250 mb boş ram ile yapıyor çok ilginç gerçekten SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] 

SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU]

Ayrılmış ram bölümünü bilmiyorum

hmmm benim aklıma gelen 700 mb ram hazır ram olarak bekletiyor bir şey çoklu görev açarsan (bir nevi boş ram çalmış samsung cihaz daha istikrarlı uygulama açılışı yapması gezmesi adına) gibi işte 1800-2100 arası kalanı da sana bırakmıs kullanıcıya, aslında ayrılmış ram olmasaydı boş ram 2700-2900 arası gezecekti ama samsung böyle davranmış olabilir.

• bu arada cihaza antutu v9 son sürümü ve geekbench 6 son sürümün de testler yapmıştım

antutu'dan v9 - 418.206

geekbench 6 - tek çekirdek = 970 çok çekirdek = 1908 verdi

ayrıca hocam device ınfo cihaz özellik gösterme de ekran özelliklerine hdr10 desteği var gösteriyor ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorumSAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] ama ciddi ciddi m33 de olan pls (ıps) ekran canlı net ve renkleri olması gereken doğal canlılıkla veriyor bir şeyler izlerken dürüst konusacam amoled kadar olmasa da yine de izlerken film veya video keyif alıyorum SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU]  @disintegration

• Amoled ekrana alışan birisi için arada uçurum var. Özellikle siyahlar çok gri oluyor.
  • circassianman kullanıcısına yanıt

Hocam elbette amoled ile ıps mukayese edilemez siyah konusunda (bizde kullandık 3-5 amoled model) ama inanın siyahlar hariç diğer renkler de gerçekten başarılı renk doygunluğu var sırıtmıyor hangi açıdan bakarsan bak ekran m33 de SAMSUNG GALAXY M33 [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.