Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.164
Cevap
38
Favori
98.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Neden ve ne derece bir yavaşlık yaşıyorsun bilmiyorum ancak bu hafta gelen güncellemeyle telefon daha da hızlandı. Ben telefon android 10 ile ilk çıktığı zamanlarda kullandığımda bariz takılma ve donma yaşıyordum. Ancak android 11 ve ardından 12 ye geçtikten sonra takılma donma vs azalmıştı. Şimdi hiç takılma olmuyor.

sende de olmamalı. Bir ihtimal bataryan ölmüş olabilir.

Bu telefpnun işlemcisi hızlı bir işlemci değil. ancak yavaş olması da normal değil. Donanımsal bir sıkıntı var büyük ihtimal senin telefonda. Bence bir batarya değişimi dene. Telefonu ilk çıktığıdan beri hiç formatlamadım ve hep orijinal rom kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gladio2 kullanıcısına yanıt
    Telefondan memnunum. Sadece son klavye bukucunun rehberinden pek fayda ,hız vs görmedim dedim. Batarya gayet güzel. Yeni güvenlik güncellemesi den mi bahsediyorsun. Onu daha yüklemedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Yeni guncellemeyi yükledim. Biraz hızlandı gibi ama şarjı daha çok harcıyor

• 3800 Tl'ye temiz ikinci el olarak hala alınabilir bir cihaz mı?

• andezitt A kullanıcısına yanıt

Pil prformansı için alaınacaksa alınır bence ama işlemci biraz yavaş 3800 daha iyi işlemcili ve hızlı cihazlara bulunabilir

Aynı fiyata 2.el s10 lar var mesala

• abdayd A kullanıcısına yanıt

eğer vodafone kullanıyorsanız bataryayı daha hızlı tükettiğine dair bir yorum dolaşıyor etrafta sabit bir baz istasyonuna bağlanmaktansa sürekli değiştiriyormuş sarjı daha hızlı bitiriyormuş

• LastWave kullanıcısına yanıt

Baz istasyonu muhabbetini bilmiyorum. Vodafone kullanıyorum ve bazı mekanlarda telefon hiç kullanmasam da 1 saat ekran süresinde %35ten fazla şarj yiyor. Evdeyken aynı şekilde 1 saat ekran süresi max %10 götürüyor. Gün içerisinde o yüzden sıkıntı çekiyorum. Diğer operatörlerle bu telefonu kullanmadığımdan kıyaslama yapamıyorum ancak mekana göre şarjın devasa boyutlarda gittiğini söyleyebilirim. Arabada ekran ful parlaklık google maps açıkken bile bu kadar batarya yemiyor. Anladığım kadarıyla ne kadar kalabalık yerde bulunuyorsan o kadar şarj yiyor telefon çünkü dediğim olay hep nüfusun çok yoğun bulunduğu yerlerde oluyor.

Aynı telefon ile vodafone kullandım ekran kapalıyken dahi şarj sömürüyor türkcele geçtim çözüme kavuştum

• Bulunduğunuz Yerde en güzel çeken operatöre geçin

• ben geçen sene mart ayına kadar tt'deydim daha iyiydi sonradan vodafone'a geçtim baya düştü sarj performansı ama telefon bataryası da yavaştan gittiği için sağlıklı kıyaslama yapamıyorum. hafta içinde tekrar tt'ye geçicem bakalım sonucu yazarım buraya

• M31 e custom rom yükleyen oldu mu. Olduysa memnun musunuz?

• abdayd A kullanıcısına yanıt

Custom rom zamanı geçti. Eskiden çok kasan, kötü optimizasyonlu telefonlar varken mantıklıydı. Ancak m31 de custom rom atmak gereksiz.

• Bir kaç defa yere çakılma ve asfaltta tepe taklak olduktan sonra titreşim bozulduğunu fark ettim. Yazılımsal olabilir mi diye fabrika ayarına yükleme niyetim var ama kim banka uygulamalarını tekrar yükleyecek..

Başka titreşimi bozulan oldu mu. Batarya artık eskisi gibi tad vermiyor  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 11 Haziran 2023; 16:56:25 >
  • Saiph kullanıcısına yanıt

Titreşim bozulması yazılımsal olacak bir şey değil. Düşüş sırasında devreler veya motor zarar görmüş belli ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: gladio2

Titreşim bozulması yazılımsal olacak bir şey değil. Düşüş sırasında devreler veya motor zarar görmüş belli ki.

M31 de böyle sorun varmış. Rom attım düzelme olmadı.

• Arkadaşlar kullanırken sorun yok ama ekran kapalıyken aşırı şarj tüketimi var, neden kaynaklanıyor olabilir?

• Night Hawk kullanıcısına yanıt
    üstadlar bir şey dememiş , kısıtlı bilgimle şunu söyleyebilirim ki , yazılımsal olma ihtimali yüksek , bunun için arka planda çalışan uygulamaları kısıtlamalısın , kaspersky sanırım bunu tespit edebiliyordu , kaspersky yükleyip bir bak istersen , bir müddet ücretsiz kullanılabiliyor olması lazım

Ek özellikler geliyor

• Merhaba. babamın kullandığı m31 kamerasında odaklanma problemi varmış, bazen doğru odaklanma yapmıyor ve hali ile resimler bulanık çıkıyor. Videolarda da kamera sürekli odaklanmaya çalışıyor ve sonuç olarak netlik sürekli gidip geliyor.

denediklerim:

1. kamera camında belirgin kir yok ama yine de sildim ama sonuç değişmedi

2. farklı bir kamera uygulaması denedim ama sonuç aynı.

3. samsung kamera uygulamasının cache kısmını temizleyip telefon resetlemek ama sorun devam etti.

büyük ihtimalle donanımsal bir sorun... benzer sorun yaşayan var mı? kamera değişimi oluyor mu? oluyorsa önerdiğiniz servis (İstanbul-anadolu) ve tahmini fiyat?

teşekkür ederim.

• sarmoodi S kullanıcısına yanıt
    Kılıf varsa çıkarıp deneyin. Derinlik kamerası kılıftan etkileniyor olabilir.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.