Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M23 / F23 5G [ANA KONU] (Fiyat-performans/M23 nasıl-incelemesi/Kullanıcı yorumları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
11
Favori
19.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cihaz şebeke sorunu hangi sitede paylaşılmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • losttime35 kullanıcısına yanıt

Cihaz 5g şebekeyi aradığı için kopma oluyor olabilir. Arkadaş şu yöntemi yapmış

SAMSUNG GALAXY M23 / F23 5G [ANA KONU] (Fiyat-performans/M23 nasıl-incelemesi/Kullanıcı yorumları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • epey de hocam bir kac kisi kullanıci yorumuna atmış

problem yasamamam lazım iş hattimida takacağım cihaza 5g olsa performans demeyip a23u alacam ama 5g onemli olabilir 2 3 yil kullanayim diyorum en az

• Bu tür testler hiçbir şey belirtmez. Herhangi bir telefon suya maruz kaldıktan sonra çalışabilir. Sıvı teması kaynaklı hasarlar hemen ortaya çıkmaz. Telefonun sıvı teması kaynaklı olarak çalışamaz hale gelmesi bazen günler hatta haftalar alabilir. M12 ve M23'te resmi olarak herhangi bir IP sertifikası bulunmuyor.

• dün 4200 e hepsiburadadan sipariş ettim, bugün 4650 olmuş, inşallah göndermiyoruz falan demezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzhan2323 -- 14 Temmuz 2022; 14:8:18 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yavuzhan2323 Y kullanıcısına yanıt

10 tane alsan 1i beleşe gelirdi

4700 civarina sabitlenir gibime geldi bu cihaz redmide bile bu ozelliklerde bu fiyata cihaz yok..

hayırli olsun hemde SAMSUNG grantisiyle...

aynen öyle, teşekkür ederim, inşallah memnun kalırız

• Hepsiburada da fiyatlar çok değişken. Bir ara 4970 TL olmuştu.

• yine 4260 a düşmüş arkadaşlar hepsiburadada, yapıştırın arkadaşlar

• şebeke ile ilgili ufak bir sorun var bu telefonda kesinlikle

inşallah yazılımsaldir

• şebekeyi otomatiğe değil de 4.5 g ye alırsak düzelmezmi acaba, 5g olmadığı için gereksiz arama yapıp şebekeyi düşürüyor olabilir

• yavuzhan2323 Y kullanıcısına yanıt
    deneyeceğim , 5g seçeneği yok zaten 4.5 otomatik seçili ,onu Manuel seçim ile turkcell seçeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S908E -- 17 Temmuz 2022; 18:53:17 >
  • ekran pls lcd değil // tft lcd miş benim cihazım geldi ancak iade edebilmem kolaylaşsin diye kutusunu açmadım. Gün ışığında rahat gozukmesi cok onemli benim için.

ekranın gün ışığındaki görünümü nasıl?

birşeyler izlerken açıya baglı renk değişimi yüksek mi?

dokununca renk degisimleri gozluyor musunuz?

ekran güzel, sıkıntı yok bence, amoled olmasada iyi ekranı yani takılmayın

• Telefon şarj olurken ısınıyor mu
    Herhangi bir kasma fln var mı (kasıyor fln demişler)
    Son olarak realme 8 mi yoksa m23 mü

• 5 yıl sonra telefon değiştiriyorum. Huawei Mate 10 Lite'tan, M23'e geçiş yapacağım. Bugün Amazon'dan 4394 TL'ye sipariş ettim. Gelince ilk izlenim yorumlarımı ve uzun sürede de yorumlarımı yazarım. 👍

• Telefonu 10 saattir aktif bir şekilde kullanıyorum. İlk izlenimlerim çok olumlu. Kategoriler şeklinde değerlendirme yapacağım.

Ekran: En çok şüphe duyduğum kısım buydu çünkü internette bu telefonun ekranı TFT, PLS vs kötü ekranlı telefon diyordu herkes. Ekran panellerinden çok anladığımı söyleyemem fakat geçiş yaptığım Huawei Mate 10 Lite telefonunun ekran panelinin IPS LCD olduğunu düşünürsek, M23'ün ekranı onun yanında AMOLED falan kalıyor. Tabii ki M23'ün panel tipi Amoled değil, örnek olması açısından yazdım. Eski telefonumla arasında o derece fark var yani, renk doğruluğu, parlaklık ve görüntü netliği açısından M23 çok iyi bir seviyede. PLS ekran için IPS'in bir başka türü diyorlardı, bu doğru olsa gerek çünkü hangi açıdan bakarsam bakayım görüntü bozulmuyor. Tabii ki üst modelden M23'e geçerseniz hayal kırıklığı yaşamanız muhtemel fakat alt bir modelden geçerseniz kesinlikle ekranı sizi üzmeyecektır. Gün ışığında da yeterli derecede parlaklığı var.

Hız: Arayüzün aktığını söylemeliyim. Samsung OneUI ile çok güzel bir arayüz yapmış, yıllar sonra kendisiyle tanışabildim. 120Hz fark yaratıyor. Cihazda güncelleme anları haricinde kesinlikle bir tekleme, kasma olmuyor.

Güncelleme: Cihazı kurar kurmaz sanırım 3 tane güncelleme kurdum. En son kurduğum güncellemenin tarihi: 1 Haziran 2022. Ben bir tane güncellemeyi yüzde 20 şarjla yaptım, telefonu güncelle dedikten sonra anımsadım düşük şarjın güncelleme esnasında sorun yaratabileceğini. Telefonu yüksek şarjdayken güncelleştirmenizde fayda var.

Parmak izi: Yan tarafta bulunuyor ve dokunur dokunmaz kilidi açıyor. İyi ki ekranda bulunmuyor parmak izi.

Ses: Stereo hoparlör olsaydı nasıl olurdu bilemiyorum fakat mono hoparlörüyle de yeterli derecede ses veriyor. Rahat bir şekilde video vs izleyebilirsiniz.

Kutu içeriği: Telefon, iki ucu Type C olan kablo ve kullanma kılavuzuyla birlikte garanti belgesi çıktı. Başka bir şey çıkmadı. Şarj aleti çıkmıyor bildiğiniz üzere, harici olarak almanız gerekiyor.

Batarya ve şarj aleti: Pil performansı hakkında şu anda bu konuda bir şey diyemiyorum çünkü daha telefonu doğru bir şekilde şarj edemiyorum. :) Telefonu 10W'lık (belki gerçekte 5W falandır, çin işi) şarj adaptörüyle şarj ediyorum. Telefonu yüzde 20'de şarja taktığımda kalan süre 3 saat diyordu. Hızlı şarj aleti almam lazım. :) Şarj olurken bildirim ekranında "kablo şarjı" yazıyor, hızlı şarj adaptörüne takıldığında "hızlı şarj" yazacakmış sanırım. Şarj aleti olarak Samsung'un kendi 25W'lık şarj aletini değil, Spigen'in "Spigen SteadiBoost 27W Hızlı Şarj Cihazı F210" şarj aletini almayı düşünüyorum. İzlediğim testlerde işini hakkıyla yaptığını gördüm. Samsung tercih etmememdeki sebep, internetten alınan Samsung adaptörlerin neredeyse yüzde 80'inin sahte olması. Samsung mağazasına sordum orada da 300 lira olduğunu söyledi. Piyasada o kadar sahte ürün dolu ki, Samsung'un kendi mağazasındaki ürünün bile sahte olup olmayacağını düşündüm gerçekten. Şarj aleti konusunda kafam karışık. Birkaç gün daha yavaş adaptörle şarj edeceğim.

Pille ilgili şu anda söyleyebileceğim tek şey gece 2'de wifi, bluetooth, mobil veri ve konum kapalı bir şekilde yatıp sabah 8'de kalktığımda pilden sadece yüzde 2 eksilmişti.

Oyun performansı: Telefonda hiç oyun oynamıyorum o yüzden bu konuda herhangi bir yorum yapamayacağım.

Dipnot: Yorumlarda belirtilen şebeke sorununa şu ana kadar (daha 1 gün oldu) rastlamadım. Yani seni aradım ama ulaşamadım diyen olmadı. Herhangi bir ayar yapmadım telefonda bununla ilgili. Bu konunun takipçisiyim, herhangi bir sorun yaşarsam mutlaka yazarım buraya. M23 kullanıcılarına sormak istiyorum, sizler hangi kılıfı, hangi ekran koruyucusunu ve şarj aletini kullanıyorsunuz?

Telefona almayı düşündüğüm

Kılıf: Spigen Samsung Galaxy M23 5G / Galaxy F23 5G Kılıf Rugged Fiyatı (hepsiburada.com)

Ekran koruyucusu: Fibaks Samsung Galaxy M23 Uyumlu Tam Kaplayan Tamperli Cam Fiyatı (hepsiburada.com)

Şarj aleti: Spigen SteadiBoost 27W Hızlı Şarj Cihazı USB-C PD 3.0 (Power Fiyatı (hepsiburada.com)

İlave övgü mesajı: Arkadaşlar ben telefonu Amazon'dan 4394 TL'ye sipariş ettim. Sipariş ettiğim günün ertesi günü telefon 100 lira indirimle satılıyordu. Bunu görünce hâliyle tüh 1 gün geç sipariş etsem 100 lira az verirdim diyordum, sonunda da sağlık olsun dedim. Dün bir mesaj geldi, o da ne?! :) Amazon sipariş ettiğim günün ertesi günü 100 lira ucuza satıldığı için, bu farkı bana hediye çeki olarak yatırdı. :) Gerçekten müşteri memnuniyeti konusunda Amazon tek. Şu hareketi başka hiçbir teknoloji sitesi yapmaz Türkiye'de. İyi ki Türkiye pazarına giriş yaptılar. 8 liraya Prime'la sundukları hizmetleri (Prime Video, Prime Gaming, ücretsiz kargo vsvs) başka sunan hiçbir site yok ülkede. Tebrikler Amazon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charlie Chaplin -- 23 Temmuz 2022; 11:16:55 >

• Charlie Chaplin kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kamerayla ilgili görüşlerini de bekleriz, ayrıca epey de bayağı şebeke ve hoparlör sorunlarından bahsetmişler..

Şu seviyedeki bir cihazın kutudan şarj aleti çıkmaması ise kepazelik bence,Samsung çok yanlış yollarda..

• Charlie Chaplin kullanıcısına yanıt

güzel bir değerlendirme olmuş bir sorum olacaktı

tüm uygulamaları yükledikten sonra telefon boştayken kaç gb ram tüketiyor. hiç sanal ram'e geçtiği oluyor mu?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.